Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

:) znam da sam gori i samo imam dve ruke... brzo mi dosade telefoni, pa ih menjam nedeljno :P
Muke su velike, volem keramičarski zanat, L920 bi dao, neće niko, L925 ne dam, a L550 mi najači što se tiče ergonomije baterije :)
BBery me žuljao, eh došao na red tek kad je izašao "Golf 10 " uf šta taj sve zna/radi :) šteta OS-a :(
Android je upao u priču zbog iGO.
Radi dobro ova navigacija na W10M, ali naučio na iGO, plus volim da se igram istim. Jedva nabacio na BB ali sitno je to (matoroća), pa mi treba 5.7" :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Hardver ok, sistem ok, ali puste aplikacije baš kolju. To se vidi čim zatreba neka app. Tako mi je bilo na win8.1, zafalio mTalk, tapatalk nema i odmah muke. Ići ću preko browsera, ali ne vredi, smori se čovek. A dovoljno je jedna app da ti falikoja ti baš treba i onda sve pada u vodu.
Inače već neko vreme imam problem da kada uslikam nešto, editujem sliku i kada hoću da je sačuvam ne dozvoljava mi. Onda se ja dovijam pa kad je izeditujem kako hoću lupim screenshot, ali bug je bug.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Biće i aplikacija, samo da počne druga runda. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

sizife, razumem te potpuno. :)
Je li od BB-a u pitanju Pasport? Meni se od i danas sviđa i rado bih ga probao, ali sam ipak sebe primorao da stanem na dv telefona, jer je besmisleno više od toga nositi sa sobom svakodnevno.
Tako da ostadoh na dva. :wink:

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Classic, lomio sam izmadju njega i Passport, neke sitnice prevagnule. Mada više preferiram ćoškaste.
Da BB stvarno imaju "ono" što privuče na prvi pogled. Mnogo dobar osećaj u rukama, što je meni prVo bitno, pa ondak rad apk. :)
Sada sam se stvarno "ubio" s Note 3, bojim se da će isti prevagnuti zbog veličine ekrana. Mada pisao sam već, brzo mi dosade, ovako u roku od odmah imam alternativu, pa vrtim u krug, lep-android , lep-mutant-android i lep-windows("Djekna još nije umrla, a kad će neZna se") :D :D :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Samo za Garija :D:
https://mspoweruser.com/opinion-anyone- ... le-reboot/
"Windows is loved for its many apps and additional functionality, while Linux is ignored because it has roughly 3 apps and a special snowflake GUI." :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dok je w10m voljen zbog svoje tri aplikacije, i special snowflake user interface-a. :lol:

Zanimljiv tekst, mada dosta frustracije u njemu. Opet tekst nekog autora koji misli da zna budućnost, a u stvari ne zna, nego piše tako samo zato što mu je krivo jer nije zaživelo ono čemu se on nadao. I po njegovim komentarima ispod samog teksta se vidi da ni on sam nema još pojma šta bi taj reboot trebalo da znači, a izvodi neke zaključke. Ne kažem da ja znam, ali hoću da kažem da niko ne zna.

I ovo moram da prokomentarišem... On priča kako 2u1 uređaj kad se odvoji od tastature daje samo "crappy" tablet. Ne bih se složio, ali to zavisi od čovekovih potreba. Sada sa mogućnošću da kupim 2u1 ja NIKAD ne bih kupio Android tablet. Android tablet je igračka, a 2u1 sa full Windowsom 10 to nije.

I navodi nekoliko kao scenarija, i on zna da ne postoji scenario u kome Windows mobile privlači pažnju developera. Ma šta neko lupetao, ne možemo sporiti da je Windows 10 mobile privukao jedan broj dobrih developera, i da smo zahvaljujući tome na Windowsu 10 mobile sada dobili aplikacije kakve Windows nikada nije imao ranije. Jeste, ići ću preko browsera da obavim šta bih inače uradio pomoću mbanking aplikacije, ali ko ga šiša, ono drugo što smo dobili nije moglo da se postigne ni preko browsera. :P

Čak ni wp8.1 nije omanuo kao što on govori, nego je Microsoft došao do neke nove zamisli, i žrtvovao ga. Da je wp8.1 nastavio da se razvija istim tempom kao ranije, imali bismo stabilan sistem od koga niko ne bi bežao, a tržišni udeo bi postepeno još više rastao.

Jedini je problem je što Microsoft nema fokus, tj. to je ono što možemo da zaključimo na osnovu njihovih dosadašnjih poteza. Ali hajde da vidimo šta će biti od ovoga, možda je to što sledi i njihov krajnji cilj od samog početka priče o w10m. No svakako su Microsoftov problem i krivica to što su dopustilio sebi da oni koji su vodili portal o njegovom OSu u nekom trenutku počnu da pišu o toj istoj temi sa osećajem gorčine.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

mali off
sizif napisao:Classic, lomio sam izmadju njega i Passport, neke sitnice prevagnule. Mada više preferiram ćoškaste.
Da BB stvarno imaju "ono" što privuče na prvi pogled. Mnogo dobar osećaj u rukama, što je meni prVo bitno, pa ondak rad apk. :)
Sada sam se stvarno "ubio" s Note 3, bojim se da će isti prevagnuti zbog veličine ekrana. Mada pisao sam već, brzo mi dosade, ovako u roku od odmah imam alternativu, pa vrtim u krug, lep-android , lep-mutant-android i lep-windows("Djekna još nije umrla, a kad će neZna se") :D :D :D

...ništa od NOTE 3, "ispekao sam zeca a on još u šumi". Bio naručen još u ponedeljak, danas tek stigao do mene, a ja u medju vremenu provalio da je PREVARA i odbio paket :(
Ništa... jbga nosim/vrtim ipak saMo dva :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

U kom smislu prevara, šta je tačno bilo, i kako si provalio? Molio bih te za još malo edukativnog offa. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

ajd edukativni off, kad sam već prozvan...jest da je ovo za drugu temu...ali spominje se win fon :)...

...konstantno laganje!!!

Ponedeljak

1)...opis, neka istorija telefona...drug prvi vlasnik donet iz Nemačke nov, a kod njega dve nedelje...telefon 9.5 od 10 vidi
se po slikama da nije puno "prešao, sve ispravno, sve original, jedino punjač nije oridji ali je smsg( 1.5), dogovorili... ne može slanje baš taj dan, ako naidje AKS , ne može da obeća, javiće mi
2) ima i on par win telefona
3)Predveče ga nazovem, da idem do banke... on: taman hteo da zove, sad bio AKS , nije siguran dal će mi stići u Utorak, u sredu je kod mene 100%
4) ako bilo šta sunmjam slikaće ličnu

Utorak ništa

Sreda, nema paketa

1)nazovem ,šta bi ...ma sigurno AKS u njegovom mestu nešto za'ebo, nazvaće on da se ja ne mučim
2)stiglo u centralni magacin za moj okrug, zašto nisu poslali ne zna
2) obećo AKS, stiže sutra 100%

Četvrtak, popodne paketa nema

1)alo šta se dešava...opet zvače on... eno stiglo u centar, sutra kod mene 100%...pokušavam ja dobit AKS u više navrata, niko se ne javlja
2)u medju vremenu, dobi on negativnu...kao laže taj, poslao mu ocenu posle mesec dana... blokiraće tom nalog bla, bla

Petak

Sad već, POPIZDITIS prevagnuo nad "Prekrasnim"- znate oNaj pogled, želju iz filma...moram ga imati, koji me uhvatio od Nedelje za Note 3 :D
Pokupim ja malo neki info kako muljatori dolaze do pozitivnih. Imao je ovaj solidan broj pozitivnih i jednu neg kao prodavac i sad ta u medju vremenu i jednu kao kupac, a i tu je drug kupovao preko njegovog naloga
1) Jutro oko 9h, druže nešto si mi sve sumjiviji, daj ID-od paketa...on: pa nemam, odneo drug paket, pa mu nije dao... alo rekao si bio AKS... on: nije hteo da brinem, AKS nije došao, a ako ide on kolima, onda mu ode zarada, a drug taman išao u grad
2) Druže sve mi sumnjivo , reci mi ime, rekao mi...obećo si slikati ličnu, ako šta sumnjam, daj...ne mogu slikati, imam samo neki levi fon a i nemam net da ti pustim sliku...
... a rekao da ima i win telefone.

Nazovem AKS, konačno ih dobio. Oni kažu paket je tek poslat u četvrtak i na putu je do mene. Daju mi broj kurira, ja mu javim da odbijam paket, sumnjam na prevaru, ko zna šta je u paketu, previše me je lagao.


Javim dotičnom da odustajem, on se slaže, zamoljava me da mu bar uplatim poštarinu postnetom, jer nema račun, šalje mi adresu, podatke... ime sasvim drugo od onog što mi dao. Ajd reda radi nazovem ga o čemu se radi...pa to mu je od druga, da ne ide on do grada.
Mislim se ja u sebi, nešto često "drug" u pitanju, meni savest mirna...nema uplate poštarine...MRŠ.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Računam da će ovih poslednjih par komentara Azimut prebaciti u temu za iskustva sa kupovinom preko neta (tamo im je i mesto), pa se zato i nadovezujem:
Ako kupuješ polovan - osim ukoliko su neke smešne pare, 20-30€, pa ti nije toliko žao ako se ispališ - uvek kupuj samo lično. Znači, nađeš se s njim, na licu mesta pogledaš telefon, izvadiš mu dušu pola sata, sat vremena - koliko god ti je potrebno da se uveriš da radi onako kako ti želiš - i tek onda kupuješ. Ako prodavac ne pristaje da tako proveriš stanje telefona, odustani odmah, pa makar to bio tvoj model iz snova svih vremena.
Ako živite u različitim mestima, žrtvuj 10€ na kartu i pođi do njega (on do tebe neće sigurno) jer nije neki izdatak ako telefon već plaćaš 200€ ili više. Bolje baciti 10€ nego 200€.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Neki žešći muljator... A zeznuo se, mislim što je dobro po tebe, da je bio ekspeditivniji manje bi postao sumnjičav. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Polovno kupujem samo ono što nemam pare da kupim novi, znači samo automobil. Mačka u džaku, kad ubode ubo' si.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

telefoni s greškom kruže srbistanom. Samo pamet u glavu i kako je @Evi naveo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ima da nam Azimut **** strinu za ovoliko odstupanje od teme :D pa evo malo vraćanja na pravi put:

https://mspoweruser.com/microsoft-confi ... -reassure/

Intel zapretio tužbama ukoliko dođe do realizacije WoA sa predviđenim emulacijama. I pitao sam se što su do sad ćutali.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Zapravo, koliko sam razumeo tu istu vest sa Windows Central, nije ni da oni baš neće da neko emulira x86, nego da, ako i dođe do toga, da u tom postupku Intel ne bude ignorisan. Tj. da se lepo dogovore oko licence, i čega već...

Intel hints at potential legal troubles for Windows 10 on ARM

Mada naravno da im najviše odgovara da do emuliranja ni ne dođe, kontam.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Ako padne emu(lacija) :D, onda je Intel sam sebi skočio u stomak. To ti je kao da izgradiš kuću, a komšija dođe i useli se samoinicijativno u malu sobu. Ko ti garantuje da za par godina neće zauzeti još koju prostoriju? :)
PS: Sizife, imaš PP koja ti još nije prosleđena, proveri da li ti je puno prijemno sanduče, pa ga malo olakšaj za neke prastare PP na koje si odavno zaboravio. :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Pušten build *.414 na CU. Videćemo sad kako će se on pokazivati. Ovaj prethodni na zvaničnom kanalu je bio bezveze, a na Release Preview je bio malo bolji. Nadam se da se tendencija nastavlja.

Offline pretraga mapa i dalje kilava. :D

Sent from mTalk on Windows 10 PC

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

kod mene 1358 zato što nisam na CU vidim da su uradili samo zakrpe za postojeće greške i to je to, za sada ja ne vidim neke probleme niti ih očekujem obzirom da je abdejt prošao testiranje...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, a to je za AU jedino i potrebno. Da telefoni rade stabilnije. Nadam se da se situacija na AU popravila, i da je sad kao oko Nove godine što je bila. Ove novine na CU su realno ništa posebno, možda neko kao ima nešto od tih novina, ali većini je to ništa naročito. Plus, što na CU Maps zezaju u pretrazi ulica i adresa kad si offline. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Odgovori