Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Nikola031 »

Mogu da se sync-uju kontakti sa google naloga, meni radi odlicno na 620.
Mape rade i bez neta samo prvo da se skinu na telefon.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od wucinac »

Hvala. Prostudiracu jos malo komentare. Bice tesko da se prebacim, ali ako WP stvarno radi glatko ka sto svi kazu, nece biti problem da se odreknem nekih stvari sa androida. Na kraju krajeva odricem se vec 3 godine elefona koji radi bez seckanja, zastajkivanja, nasumicnog reboota i ostalih p........
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

wucinac, imas SkyDrive kao online storage, a takodje imas jos 4shared, Box.com, GDrive... Ja imam oko 460 Gb online prostora na raznim servisima. Uskoro se ocekuje i Mega aplikacija (mega.co.nz).
Taj Copy nisam sreo, ALI izgleda da ga ima: http://www.windowsphone.com/en-us/store ... ddbaf3adc9
Za svaku aplikaciju koja te zanima, konsultuj windowsphone.com
Postoji nacin za sync imenika sa Google-a.
Mape rade u offline rezimu, net mozes da koristis i ne moras, a koristi se radi aGPS, i radi bezeg pronalazenja neke adrese. Najbolja prica u vezi sa mapama je da ne moras da skidas celu Evropu ili sta ti ja znam sta, samo ono sto ti treba - ergo, stedis prostor.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od wucinac »

miodrage hvala. Imam ja jos puno pitanja li necu bas da smaram previse. Imam drugara sto je sad uzeo lumiu 920 pa cu malo njegovu da pogledam sta wve moze.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Baraba »

1. Dropbox funkcionalan nema a nema ni zvanična app. Za Copy ne znam, ne koristim.
2. Nema
3. zavisi šta otvoriš da radi u pozadini, viber se učitava dugo na svakom WP8 bez obzira.
4. gmail postoji ali radi gmail i bez te app, imaš u fabričkim da odabereš gmail prilikom pravljenja maila i sa gmail skine i imenik. + ide preko pretraživača IE tj. nemaš app posebnu za o kao za FB, Hangout nema jer je ovo WP, nema ni google maps.
5. Nokia navigacija je odlična, kao iGO, besplatna je, odlično rešenje.

Može imenki da se sinhronizuje sa gmail,. Nokia mape su u stvari here navigacija, to ti je program kao iGo i mape skidaš kao za igo. Prednost je što je to nokia navigacija i besplatne su mape i navigacija za nokia uređaje.

Ako ti treba telefon koji će moći da izvrši više funkcija bez moljenja i čekanja do cifre tipa 260e to je nexus 4 (po meni). WP8 zaostaje za androidom, ima još dosta da se radi na njemu.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od mrkixxx »

Moram da napravim malu digresiju i da pitam: koje to androide koristite kad se tako lako restartuju? Ja imam dual core, galaxy grand, sa drugom klasom cpu i gpu i krcat aplikacijama, modovima i custom romovima, i ni jednom se nije restartovao. Samo kad ja gocu se telefon restartuje! Isti slucaj je bio i sa ostalim modelima koje sam imao ove godine ( S3, note 1, nexus 4) . Ne razumem pricu o nepouzdanosti androida? Mozda nekad nije skroz fluidan i secka i za neke app treba vreme da ucita ili renderuje, ali mislim da preterujete. Ne shvatite ovo kao neku provokaciju i sl, ali mislim da bi bilo postenije da kazete, ocu da menjam sistem, dosadio android i td.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem

Post od Sale_M »

mrkixxx napisao:Moram da napravim malu digresiju i da pitam: koje to androide koristite kad se tako lako restartuju? Ja imam dual core, galaxy grand, sa drugom klasom cpu i gpu i krcat aplikacijama, modovima i custom romovima, i ni jednom se nije restartovao. Samo kad ja gocu se telefon restartuje! Isti slucaj je bio i sa ostalim modelima koje sam imao ove godine ( S3, note 1, nexus 4) . Ne razumem pricu o nepouzdanosti androida? Mozda nekad nije skroz fluidan i secka i za neke app treba vreme da ucita ili renderuje, ali mislim da preterujete. Ne shvatite ovo kao neku provokaciju i sl, ali mislim da bi bilo postenije da kazete, ocu da menjam sistem, dosadio android i td.
Bravo,odlicno receno sve! +1
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Coni »

Slažem se, ja sa mojom Xperia -om U koja je niža klasa nemam nikakvih problema, mogu misliti kako rade bolji androidi.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Baraba »

Pustite Miodraga. Ne palite se. Zna da se zezno sa WP pa sas beg trazi u nekom Win tabletu :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od miodrage »

Baraba, zeznuo??? Dala ti zena danas bunike za dorucak? Jedva cekam da izadje ovaj najavljeni MoneyPenny (dualSIM WP) i mislim da ce to biti moj sledeci uredjaj. Taman stoga sto cu morati da uzmem sluzbeni broj :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od rotkod »

GDR3 update svakako čini ovaj sistem još boljim, ne bi nikog da vređam, ali "onaj" ko je započeo ovu temu, trebao je pored upitnika staviti i uskličnik, jer na taj način ne potcenjuje sistem i samim tim otvara diskusiju na ravnopravnom nivou.
Ovo zvuči malo otrcano, mislim da je autor zapravo hteo učiniti dobro, ali ispade naopako...

Ispravno:

Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?!



Inferiornost ovog sistema u odnosu na drugi sastoji se od nesposobnosti programera da naprave dobru aplikaciju...
Konkretan primer vam je viber, koji opet najavljuje konačni update, kako za WP 8, tako konkretan program za W 8.1, no o tom po tom...

Sad ću citirati jednog čoveka sa drugog foruma, koji je to lepo objasnio... Svaki WP8 radi jednako dobro kao neki njegov super mega rođak, a da bi takav rad dobili na low end androidima, potrebno je svakom od njih dodati bar 1GB rama na postojeći...

I na kraju...

Sazreo je! Meni je dosadio (iz opravdanih razloga) android i iOS, zadnji update na iOS-u ubija telefon, doduše daje brži pristup kameri... (4,4S), androidi koje sam koristio SE mini, mini pro, arc s, ray...(šloging, pogotovo nakon ICS)
Htc tatto (inovativni telefon, o OS-u ne vredi ni pričati..), desire, desire hd... Samsung S2, S3, S4...
Završio sam sa nexus 4 i jako sam zadovoljan bio, kako telefonom, tako i samim radom...


Paralelno se između gore navedenih provlačio uvek jedan windows telefon... htc HD, mozart, HD7...
I tu je počelo dolaziti do mog prelaska... Lepše su mi WP7 radili od bilo kog gore navedenog, ovo ne stoji za nexus i s4..
Tada sam se zapitao, dali je potrebno da imam Hi-end telefon od cca 700€, da bi to sve radilo onako kako želim...

Sada imam samo Ativ S i čekam 1520...

Moj stav, kojim ne naturam ništa...

P.S.

U međuvremenu se pojavio revolt i izvesna "mržnja" prema googlu i ios-u, zbog svih njihovih stvari, ko ne zna neka pita...
Tako da sad iz mog srpskog inata, teram WP, kako nas ios odje...bo, kako me google siluje i ograničava, uslovljava...

Eto...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od 1808 »

rotkod napisao: Tako da sad iz mog srpskog inata, teram WP,...
Kada se opredeliš za teranje inata, onda ti jedino i preostaje da pišeš ovako pristrasne (navijačke) komentare bez ozbiljnih argumenata.
Evo ti recimo jedan primer iz tvog teksta koji i potvrđuje takve namere.
rotkod napisao:Lepše su mi WP7 radili od bilo kog gore navedenog, ovo ne stoji za nexus i s4..
Tada sam se zapitao, dali je potrebno da imam Hi-end telefon od cca 700€, da bi to sve radilo onako kako želim...
Pitanje je, kada su to Nexus 4 i Galaxy S4 koštali 700€?

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od open-mind »

Pa zajedno ta dva telefona i kostaju 700 eura :D :D :D

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od rotkod »

@1818

Opšte poznato da se ti za svaku hvataš kao pijan plota, a o tome sam već pisao, tako da nemam nameru objašnjavati ponovo...
Isključivo kupujem telefone u inostranstvu, često putujem, tako da imam priliku...
Nexus nije koštao 700€, već 395€ protiv vrednost u Šv. krunama, kada sam ga ja kupovao, samsung sam dobrano platio, po pojavljivanju čitavih 745€, e sad da ne tumaraš u mraku, upaliću ti svetlo... Kupujem bratovom karticom,za njegovu firmu i njemu se skida od poreza...

No... Idemo dalje, kad već ishitreno donosiš zaključke i koliko vidim, ne kupuješ telefon po njegovom izlasku, već kad padne cena (to nije loše, nakon nekog vremena), želim da ti objasnim neke stvari...

Čista terminologija pisanja...
Neko koristi navodne znake, a neko iste termine uz smajlove, ne bi li tako dočarao ozbiljnost ili ne ozbiljnost onog što piše... Složićeš se samnom da upotreba smajlova, različitih karaktera daje pomalo neozbiljnu notu samom tekstu..
Kako iste retko upotrebljavam, te ponekad stavim na neku reč navodni znak...
Termin cca (cirka) znači, laički rečeno, pogled u nebo i ne zvanično utvrđeno saopštenje, koje nema značaj... Dakle, kad ja napišem cca, to znači da je to oko...
I kad uzmeš u obzir da ne kupujem telefone ispod ruke, već u prodavnicama, onda dođeš do zaključka, da je sasvim moguće, jedan valjan telefon, samsung, htc, nokia... ili neki drugi, platiti onoliko koliko sam naveo.. Uzgred imam i račune...

Citiram!

Kada se opredeliš za teranje inata, onda ti jedino i preostaje da pišeš ovako pristrasne (navijačke) komentare bez ozbiljnih argumenata.
Evo ti recimo jedan primer iz tvog teksta koji i potvrđuje takve namere.


Čitajući ponovo svoj tekst i tvoj nikako ne mogu dokučiti, kako ti ono što je opšte poznato, za svaku srpsku knjigu, filmsku "lektiru" kao što su "ko to tamo peva" (ko bre sirotinja, daj 5 karata, čiča... može samo jedna... il' 5 il' ni jednu...), stalno dokazivanje prava, kako na imovinu i ostalo, koje su toliko antologijske da su svima drage i simpatične... Maratonci... I da sad ne nabrjam i knjige, jer za ove filmove sam siguran da si gledao...
Meni ovo nije opsesija...

Kako ti u svemu tome, pa i u mojim drugim tekstovima, kako na ovom, tako i na drugim forumima (rotkod), nisi uspeo kroz tekst razumeti, da je to više karikirano, nego što je stvarno, kako si sebi dozvolio da nasedneš i komentarišeš da sam navijački opredeljen za WP, te si si još dal' pravo da i sam u potpunosti potvrdiš moj stav, koji sam prethodno objasnio, kroz tvoj komentar o "neozbiljnosti", dakle... Razumeo si, ali ti nije dao vrag mira da ne napišeš ništa na ovo...

Uostalom, razmisli?!

Sa kojim pravom i bez saznjanja "ko sam i kako razmišljam" možeš uopšte govoriti o mojim namerama, to je krajnje bezobzirno, da napišem, nedostatak osnovne i prve knjige, koju vidim nisi pročitao... "kultura življenja i ponašanja", može i bonton...

Opet, da pojasnim, ne favorizujem WP, već naprotiv, aktivno učestvujem, zajdeno sa Vama, u njegovom poboljšanju, jer i sami znate da ne postoji savršen OS, nema ga... Postoji nešto što više volimo ili bolje rečeno, ono što nam više ne odgovara. Nekom iOS, nekom android, a nekom WP, a posle nekom se više (po dizajnu) sviđa htc od samsunga ili....

Hteo sam nešto sasvim drugo napisati, a sad me prosto mrzi... :)

Slika
Slika

"ko ne zna, neka pita..." jesi li ovo razumeo, da pojasnim, silovanje raznih kompanija, da krajnjem korisniku nametnu svoju volju... Možda je sada jasnije... :roll:

Gore vidite slike, evo, još jednom da pojasnim, meni se baš to dopada (dizajnerski), što je opet moj individualni stav, da ne bi "neko" opet komentarisao da ja naturam svoje misli, a to još nije dovoljno argumentovano i sl.

Sve što sam ikad napisao, vezano za bilo koji os, pisao sam isključivo na osnovu sopstvenog iskustva, ne favorizujem ništa, telefoni su mi zanimljivi, pored 1520, čekam i jedan firefox telefon, prosto me zanima šta tu ima...
Ne nosim se nikad mišlju, kao što to neki rade... intel vs AMD, nvidia vs ati........ To su gluposti, svako prema svojim sposobnostima i zasluzi odabire što mu najviše odgovara, kako novčano, tako po svim drugim aspektima....

@1808

Ne zameri, ali nekada čovek bude rob izgovorene, napisane, reči, a uvek je gospodar ne napisane, odnosno ne izgovorene...



Svi imaju pravo promeniti stav, jedino ga "ti" izgleda ne menjaš (objašnjanje za "ti", ne mislim na 1808, već na na nekog "tamo" trećeg...)!
:)

Meni telefoni, nažalost, jesu opsesija, ali ne i tuđe misli, koje jednako poštujem i respektujem, napisane na forumima!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od 1808 »

rotkod, u tvom pretposlednjem postu ima još dosta stvari koje nisu tačne, ali mene jednostavno mrzi da ovde
naširoko pišem i objašnjavam šta je to pogrešno. Za mene je to čisto gubljenje vremena, pogotovo u ovakvim slučajevima
kada se sagovornik deklariše kao navijač i sam eksplicitno napiše da tera inat. Zar tu uopšte može biti neke smislene diskusije.
Eto sad si mene čak optužio da sam banalizovao ono što si ti napisao, a ja sam te samo citirao i o tome ti postavio pitanje.
rotkod napisao:... Idemo dalje, kad već ishitreno donosiš zaključke i koliko vidim, ne kupuješ telefon po njegovom izlasku, već kad padne cena (to nije loše, nakon nekog vremena), želim da ti objasnim neke stvari...
Kada već TI ishitreno donosiš zaključke, onda moram baš na ovom primeru da te demantujem, mada time ne volim da se hvalim.
Dakle, samo ove godine sam promenio nekoliko telefona, od čega sam Xperia Z kupio u prvoj nedelji pojavljivanja
na ovom tržištu, a Galaxy S4 (koji još uvek imam) čak par dana pre početka zvanične prodaje. To možeš proveriti
i kroz moje postove i slike koje sam tada postavio na ovom forumu ako te baš zanima.

Eto, toliko o ishitrenim zaključcima i onome što ti pišeš, a to je inače bio povod da TI meni objasniš neke stvari. :)
Ako imaš obzira, onda bar meni nemoj više ništa da objašnjavaš, jer mi je zaista jasno šta ti ustvari pokušavaš.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od rotkod »

Ahahahaha... Moj profesore, poginuh od ruke nepismenih, ajde sad lepo polako, na tenane, pročitaj i shvati da tu nema ništa lično...
:roll:
Teorija zavere i potreba da se sa nekim raspravlja, vidim nije ti strana... Predlažem diskusiju, svaka rasprava dovodi do banovanja, a puno je lakše (za tebe), da ignorišeš moje postove, umesto što svima praviš offtopic, i stalno zvocaš o nekoj zaveri pojedinaca protiv androida... Sve suviše lično doživljavaš i u tome leži tvoj problem, i opet zbog tebe u offtopic...
Strašno, a ti sebi daješ još za pravo da pljuješ indirektno pojedince i wp koji ne koristiš, ja nikad nisam pljuvao i favorizovao, a tebi neka je na čast svaka ispisana, koje nisi svestan...
Hahaha... Ko neka baba iz trolebusa... Ne treba takav biti, opusti se malo, pusti druge i ne ponavljaj non stop šta je neko napisao, da bi imao više teksta...
:)
Šalu na stranu, sad malo ozbiljnog teksta...
Opusti se, kresni nešto, zapali cigaru, tu smo zbog dobrog druženja, ne da bi se svađali i slično...
Ajde drug, živio... ;)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od rotkod »

@1808

Zaboravih da te pitam, kako ti se sviđa idejno rešenje wp telefona?
Mislim na sam dizajn user "interfejsa"?!
Tada kad si pazario S4, koliko si ga platio?
Poslednja izmena od rotkod u Ned, 22. Dec 2013. 16:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od Chobby88 »

Ako nemate nista pametno da napisete,nemojte pisati ove kilometarske gluposti.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od rotkod »

Lepo rečeno, evo da sad ispravim sve prethodno napisano, "sazeo je" !
Vrlo stabilan os, a opet ima par mana, koji su vezani za programere, mada vidim i to će vremenom biti rešeno, govorim o viberu...

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Da li je Windows Phone sazreo kao operativni sistem?

Post od user8 »

Rotkod svaka ti dala... :wink: 8)

1808 sedi 1 :lol: :lol:
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Odgovori