Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Green, nikad, ali nikad necu uzeti Android osim da ga zviznem u neki zid punom snagom. Za drugo i nije.
Tužna priča, brt.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

I dalje nema droida da valja do 100€. Iskristalisalo se da ni jedan renomirani brend ne zeli da napravi budget droid. Verovatno zato sto ne moze da garantuje stabilnost bar te dve godine. U tom segmentu su sad garage kinezi. Sve vise se obistinjuje da je win tu bio bez premca, sto je ipak ogromna prednost nekog sistema, ako ima funkcionalnu budget varijantu. Zasto su stali...umrli...

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ima doduše za 150€... Onaj Sony E5 što sam malo uzeo se super pokazao recimo. A evo sad tek kakvih Xiaomi telefona ima za male pare! (Reći će neko da su skupi, ali po specifikacijama i ceni u odnosu na ostale su fenomenalni, a koliko sam ostatak društva razumeo, Xiaomi se dosta trudi i oko softvera.)

Sent from mTalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Green napisao:zavodnick, i ti si izgleda izgubljen ko burek u svemiru. :D
Pišeš prvo da je win golo g....o, pa onda staješ u odbranu istog, jer ga ja i još neki napadamo. KomeNdija živa... :wacko: :D
komšo ne moj da se praviš grbav, znaš ti šta i zašto on tako piše. Brza vremena, svima dodje da nekad zveknemo naše ljubimce o zid :) ...a i znaš kako ide "ja za sebe mogu da kažem da sam glup, ti ne možeš ...dobićeš po nosu " :)...

...iliti nama se svidja winOS, žao nam što je stanje kakvo jeste, a gde da se požalimo, tražimo pomoć ako ne u ovom delu foruma ili razmenimo iskustva kako/šta dok nam uredjaji ne pocrkaju. Zato i pratim ovaj deo foruma.
Ali vas par smarate za 10. Osmica se izjasnio zašto, psiho ima titulu, ali ti se još nisi izjasnio :D
Plus može vam se, imate protekciju kod modova, verovatno zbog staža na forumu :(

Šta, zar uredjaji s android nemaju problema, niko se ne žali? :o

Greo'ta baciti uredjaj koji još radi, a svidjaju mi se neke stvari kod tog OS-a.

Recimo meni uredaji sem za poziv, služe za zabavu. Lebem li ga koji OS, koja firma stoji iza njega.
Volim da čačkam: InterOpujem, rutujem, flešujem, plus čačkam iGO nextGen :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Tako je, i da nas puste da kotrljamo naše kamenje uzbrdo. 8) Baš nekako, i sad da biram između polovne Lumije 950 i novog Androida, ne bi bila laka odluka.

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od zavodnick »

Green, pa pisem, zato sto je istina, ali u cemu si ti u pravu a ja ne? Ti kazes da je WP go.no kao i ja? Pa po cemu se razlikujemo tu? Samo je razlika sto ja i dalje tvrdim da i Android ima neke mane ali vama taj OS nema, ali vi ste tu i ja sam tamo... I sta sad?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

sizif, komso, nikad nikakvu vrstu protekcije kod modova, iz bilo kog razloga, nisam imao. Moji postovi se nista manje brisu od ostalih. Pitaj ih ako meni ne verujes.

Sto se zalbi na OS tice, uporedi zalbe sa Windowsom i Androidom iz kog hoces izvora, nije tesko zakljuciti koji je sistem gori u svakom pogledu. Licno, vecih problema nisam imao nakon HTC Desire. To je bilo pre punih 6 godina. Samo je Oppo Find 5 jednom brljavio sa alarmom i to je to.

I koje smaranje? Iznesem svoje misljenje, kao i svi drugi. Zabranjeno? To sto vi odmah skacete u facu, je nesto drugo. :D
Ovaj gari je za nesto vise od godinu dana svojim "Rat i mir" romanima smorio i boga i vraga, pa se i dalje ne zaustavlja.

zavodnick, ko je ikad na forumu tvrdio da Android nema mana? Ne sviraj...
Ja nisam u pravu kada napisem slabosti windowsa (jer ga eto jos i ne koristim, je l' :roll:), a ti kad napises to isto jesi. Logika ti bas nije na nivou nekoga ko je na forumu toliko dugo.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

гари napisao:Ima doduše za 150€... Onaj Sony E5 što sam malo uzeo se super pokazao recimo. A evo sad tek kakvih Xiaomi telefona ima za male pare! (Reći će neko da su skupi, ali po specifikacijama i ceni u odnosu na ostale su fenomenalni, a koliko sam ostatak društva razumeo, Xiaomi se dosta trudi i oko softvera.)

Sent from mTalk
Upravo tako, E5 je uredjaj star 2 godine, a Xaomi iako je jeftiniji on npr.Samsunga opet ne ide ispod 100€, a i ne znam da li ima ovl.servisa. Nije android tu resenje, kao ni iOS. Da bi i nezahtevan korisnik imao pouzdan uredjaj bar te 2god mora da izdvoji 150-200€ ili da ide na dumb varijantu. Kako MS tu nije video sansu... Zasto upropasti win8.1....

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Green napisao:Sto se zalbi na OS tice, uporedi zalbe sa Windowsom i Androidom iz kog hoces izvora, nije tesko zakljuciti koji je sistem gori u svakom pogledu.
Što se pouzdanosti tiče, apsolutno si u pravu. Ali ima ipak Windows neke druge lepe stvari, samo što one tebi nisu bitne. Žive pločice vs milion različitih vidžeta. A rešenje Android korisnika za taj problem: Skloniti sve vidžete sa početnog ekrana sem prognoze. Ali cvrc, proizvođač telefona nije mogao da misli o tome da imaš lep vidžet i za Trakt.tv recimo. Tu bi Google trebao da se angažuje dodatno.

A za moje romane, šta da radim kad sam matematičar, a matematičari su poznati po tome da umeju jednostavne stvari da komplikuju. :D Pojednostavljujemo matematičke izraze, ali komplikujemo sve ostalo. :D

Srđane, jeste, fale dobri smart telefoni za 100€, ali generalno govoreći, i ne fale nešto mnogo kad smo videli da se i za 150€ može kupiti odličan telefon. Proizvođačima bi telefoni od 100€ jedino dobro došli za gojenje broja korisnika, i brži rast kvaliteta aplikacija.

Sent from mTalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

Jedina, i dalje lepa stvar kod windowsa, meni barem, je taj minimalisticki dizajn sistema i fluidnost, koja je bila prisutna pre. To sam vec napisao x puta.
Live tiles vs widgets, bilo bi bezveze da oba sistema imaju istu stvar. Losa strana vidzeta je ta sto znaju trositi bateriju, ako ih ima vise na ekranu, to nije nikakva tajna koju korisnici kriju.

A o dobrim pouzdanim telefonima od 100 i manje evra, jbg, ne znam... Mozda neki Gretel. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

srđan obradović napisao: Kako MS tu nije video sansu... Zasto upropasti win8.1....

Sent from wp10 again
To je ono što ja pričam od samog početka 10ke. Jednostavno MSFT je ponovio istu grešku koju su napravili ranije. Umesto da su radili na onome što su imali svaki put su kretali ispočetka. 8.1 je bio odličan apgrejd 8ce, pa GDR2 je bio dobar korak napred... I onda? Potpuno novi sistem ispočetka? Zašto?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

A tim što, Green, i žive pločice troše bateriju, jedino je pitanje koliko u odnosu na vidžete. Kontam da je slično. Ali neka ih, neka troše to malo baterije, za šta nosam telefon sa sobom, dopuniću bateriju ako treba, a bitno mi je da izdrži od večeri do večeri.

Sugar, zato što su vrtiguzi. :)

Sent from mTalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Green napisao:Jedina, i dalje lepa stvar .

A o dobrim pouzdanim telefonima od 100 i manje evra, jbg, ne znam... Mozda neki Gretel. :D
Njega mi ne pominji. On ima sve sto ova l532 nema, a nema sve sto l532 ima, a meni je bitnije ono sto on nema a l532 ima:) i zato viva la semi-smart lumia 532

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Još nisi našao pravog čovu za tu "Maricu"? :wink: LOše ti ide posao provodadžije.

Inače, dobra stvar kod pisanja na WinPhone temama je što se ne može otići u off-topic. Tačnije, po svim pravilima foruma može, ali s obzirom da je M$ doveo ceo sistem na sadašnje stanje stvari, svako pominjanje tog OS-a i uređaja je on-topic, hehe.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Lumia 532 se ne prodaje, ona je da se čuva dokle god je ispravna. 8)

Inače, vezano za VPN... Miodrag je ranije pomenuo da on zapravo sa jednom karticom radi VPN besprekorno, a sa drugom ne radi, tj. radi sa SIM 1 slotom, a ne radi sa SIM 2. Tako je on barem rekao. I da, ipak se to i kod mene pokazalo kao slučaj, ali ne identično. Kod mene radi savršeno sa SIM 2, a sa SIM 1 neće da se uključi (o čemu sam pisao). Ali mogu i na SIM 1 da uključim ako prvo prebacim net na SIM 2, pa vratim na SIM 1. Samo da dodam i tu jednu informaciju na ovu temu. :) Ovog vikenda sam primetio to sa SIM 2.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, net uvek moze da se vuce samo sa jedne kartice, nikako sa obe. Ogranicenje sistema, ja mislim. Zato sam i rekao da bi meni eventualno dualSIM sluzio da uzmem Data karticu, i obicnu, pa da vozim za male pare do besvesti :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, ne može sa dve kartice istovremeno (što je logično, pretpostavljam), ali može da se koristi sa bilo kojeg SIM slota. To sam već više puta testirao. U SIM 1 slotu mi stoji moja postpejd kartica, a povremeno koristim net s kartice u SIM 2 slotu. Baš sad preko vikenda recimo.

Ali moguće da ima nešto slično vezano za kartice, ali bih pre rekao da je u tom slučaju stvar do modela. ...ako nije bag. :D Mislim, pošto ne možemo da mu vidimo creva, onda samo nagađamo, i komentarišemo šta nam deluje. :D

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Lumia 532 se ne prodaje, ona je da se čuva dokle god je ispravna.
Gde sam ja pomenuo Lumiju? :lol: Marica = Gretel. Hansel & Gretel >>> Ivica i Marica. Kapiš? 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Aaaaa........ :lol:

Sent from Mozilla Firefox on Windows PC

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Marica nije zadovoljila na probnom radu pa je otisla u penziju, pa sam vratio Lumiku sa neplacenog. Penzionerke se tesko udaju, pogotovu kineske:)

Inace pored onog buga sa outlook notifikacijama primecujem i bug da mu ponekad treba i 10 sec da se vrati iz in call ekrana na pocetni. Mada nista toliko strasno, sljaka Lumika.

Sent from wp10 again
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Odgovori