Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Mozda se nesto kuva, a mozda i ne ali zvuci barem interesantno i novo
https://www.onmsft.com/news/windows-10- ... e-and-more

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Držimo palčeve. :)

Sent from mTalk on Windows phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

Ha, ha, ha,...... OS Andromeda,.... na nešto me ovo potseća, samo ne mogu da se setim :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Slika
Ahahaha... :lol:

Sent from mTalk on Windows phone

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Inače primećujem da Edge nešto bolje radi na ovom buildu. Kad dođe do toga da se napuni RAM, on "pritvori" neki od tabova (tako da se osveži taj tab pri otvaranju), umesto da moram Edge da zatvorim pa opet otvorim.

Da ponovim, problem se primećivao kad čitam vesti tako što sve pootvaram u novim tabovima, i onda otvaram jednu po jednu vest.

Mada bi bilo bolje da se malo više pomaže internom memorijom... Opera Mini bi umela koliko hoćeš tabova da drži u memoriji, a i razni drugi browseri.

Sent from mTalk on Windows phone

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

гари napisao:Držimo palčeve. :)
Drzis palceve? :D
Taj LeBlanc otvoreno kaze da razumeju prelazak korisnika na druge platforme, ako WP ne zadovoljava potrebe. Za one koji i dalje poseduju jeftinije ulaznice Microsoft teatra ovo znaci: "ubijaju" desetku, da bi opet krenuli ispocetka s novim sistemom. I onda i dalje ima naivaca koji se raduju kao decica.
:lol: :lol: :lol:
Mislim da je ovo prvi put da sam ubacio ovog smajlija, koji se valja od smeha. I to tri komaTa. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Niko se ovde ne raduje, samo kažemo ako bude nešto, bilo bi super. Da li hoće ili neće biti nečega, to niko ovde ne zna.

Sent from mTalk on Windows phone

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od mp3mp3 »

Stvarno bi bilo sjajno da postoji trci OS, tome se radujemo. A nesto sumnjam da bi napustili WM10. Jer za novi OS treba mnogo vremena i opet google nece saradjivati a ni snapchat za kojim Ameri toliko pate. Meni se cini da bi se samo vrteli u krug.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Mada taj novi OS zapravo i ne bi bio novi OS. To bi bio "side-grade". Iz w10m bi izbacili mogućnost pokretanja wp8.1 aplikacija, i nastavili bi da ga razvijaju dodajući mu neće od stvari kojima smo se nadali na w10m. Time bi "terali" developere da prave UWP aplikacije koje fale, a možda bi takav OS imao i bolje performanse.

A za te dodatne aplikacije... Ako Microsoft ne može da napravi third party aplikaciju za svaki od tih servisa (bez prevelikih troškova), onda stvarno treba da stave katanac (na celu firmu).

Sent from mTalk on Windows phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

гари, Microsoft ne moze I ne zeli da pravi 3rd party apps jer onda to nisu 3rd party apps nego 1st party. A ne zele da svoje resurse rasturaju i na to. Po meni, motivacija svakom developer je novac. Dajte dobar set alata za pravljenje apps, I dajte 90% novca od te app ili reklama developer (za pocetak). Time ce ljudi biti motivisani. Takodje, ne znam zasto oni Centenial i sl. Bridge nisu zaziveli za prosto portovanje apps na Win. Sa time bi iste aplikacije bile na svim sistemima. Na kraju, iako je MSFT konacno napravio i otvorio GATT servere, osim Fitbita, I jos par manjih proizvodjaca niko da napravi pametni sat koji bi se kompletno povezao sa Win telefonom. A I ovi sto postoje, su za moje neke pojmove preskupi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, ja sam išao logikom "ako Microsoft napravi Snapchat aplikaciju, onda je to third party jer je nije Snapchat napravio", ali ok, možda i nije tako ako uzmemo u obzir da je Microsoftov OS.

Što se novca tiče, mi već znamo developere koji su sami napravili klijente za razne servise i sajteve, tipa 9gag, Dropbox, YouTube, Instagram... Pa što Microsoft ne zapošljava takve developere, a ne neke lelemude, pa posle kukaju o parama. Ko ovi naši političari kad bi govorili "znate vi koliko je ovo koštalo novca"... A šta nas briga što bi oni da se ugrade, ili što su oni sklopili loše poslove, time ne zaslužuju našu empatiju...

I za onih 90% se slažem sa tobom. Mada negde ni to ne bi pomoglo - recimo ako govorimo o zvaničnim aplikacijama za neke servise koje se ne naplaćuju...

Sent from mTalk on Windows phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

Prozorasi sta sve radi na wp10 od popuparnih aplikacija?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od m@c|-|oR »

Ma radi skoro sve, ali kako radi, kakva je podrška... Druga tema.
Šta te konkretno zanima?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Radi sve što nađeš u Prodavnici. Meni ni bolje, ni gore nego pre par meseci. TT mi radi fino, uz ograničenja koja je imao još od Denima.
Votsap radi odlično, brzo se otvara, brzo šalje i skida multimediju, Vajber je za dobar korak sporiji, a Telegram je možda i najbrži, ali nema mogućnost za rotaciju ekrana (ili ja nisam znao da nađem).
FB-u treba mnogo dugo da se otvori, a nakon toga može da posluži za nevolju.
Instagram isto kao i FB, po početnom otvaranju, možda za nijansu brže radi od FB - ali i jedno i drugo otvaram jednom mesečno, pa me ne nerviraju mnogo.
Tviter nemam, Flikr nemam, Snepčet ne bih imao ni da ga je moguće instalirati. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Twitter mislim da radi dobro, koristi ga moja devojka da čita vesti, i tako neke stvari.

Za Flickr ima Fliky aplikacija od developera koji razvija i Explorer for 9gag, radi odlično, preporučujem da ga probate. ;)

Sent from mTalk on Windows phone

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Abioye »

Ovo je samo kod Microsofta moguće, ime aplikacije nije dostupno ali ažuriranje jeste [emoji23]
Da li neko zna o čemu se ovde radi?
Slika

Sent from mTalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od brankisha »

Mislio sam na te osnovne. Plus insta i jos neke sitnice. Lomim se da li opet Lumai ili na drndroid pa uzeti V20.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I meni stiglo. :) Verovatno neka sistemska aplikacija... Jedna od onih što ih nema u listi aplikacija.

DODATAK:
A tebi je, Brankiša, onda V20 ili Lumia 950 XL? Sve zavisi koliko umeš da im tolerišeš kikseve. Evo, Outlook ima još onaj problem sa sinhronizovanjem flagovanih mejlova na kompjuteru (dok na godinu radi), i umesto da nam to isprave, stigne juče ažuriranje koje dodatno pokvari aplikaciju. Sad kad obrišeš novi mejl preko banera, on na pločici i lock screenu ostaje sve dok ne uđeš u Outlook mail... Jedino ako bi našao nešto jeftino, ali inače - meni iako se čini da će Microsoft nastaviti UWP da razvija, me bih se kladio u koju stotku evra kupovinom telefona...

Osim ako ti se Lumia dovoljno sviđa da rizikuješ. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Abioye »

^ Obaveštenje je kasnije nestalo, da li je sam ažurirao ili ne, to ostaje tajna [emoji2]

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Isto i kod mene, sad ga vidiš sad ga ne vidiš. :D A nisam ispratio šta se tačno dogodilo, blejau u mTalku dok je skidao to ažuriranje. Samo sam posle probao da proverim ako ima ažuriranja, i nije više ništa povukao, tako da se izgleda ipak instaliralo. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Odgovori