Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

2. avgust ili tako nešto.

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od novak »

02.08 je najavljen. Eh sad, da li svima ili opet vremenski rasporedjen za modele to se ne zna.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Потврђено,август,много ме више нервира што немам фм радио :o

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Kako ste zadovoljni OS-om dosad? Kako nemas radio? U specifikaciji pise da ima FM Radio....
Festina lente.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Сада то ради одлично,пре три месеца сам се двоумио да ли опет да узмем андроид :cry: јер сам извесно време носио С6 и није било препознатљиво колико је добро радио,али издржах све,а читам и по страним форумима да пише али да ФМ радија нема,можда дође неког августа :wink:

http://forums.windowscentral.com/micros ... 8689-4.htm
Део дискусије

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Mene dobro sluzi Nexus 5x ali me je izgleda opet brzo smorio Android. Pratim situaciju oko W10M ne bih li u avgustu pazario 950, posto mi se telefon sve vise svidja.
Festina lente.

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od banet64 »

Одушевљен сам фоткама које твој уређај прави и уопште је добар Нексус,носио сам претходни,5,био презадовољан,овде сам киксирао код куповине,платио Лумиу 500 и убрзо је драстично пала цена али тако то иде.
Нећеш погрешити око 950.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

5x je ekstra, kamera brutalna samo smori me brzo android, inače više volim windows interfejs pa ću sačekati još malo i da gledam neki deal za L950.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Ne zelim da se ode u off, niti da se povede neka polemika, ali mi nikako nije jasno kako moze da te smori nesto sto je prakticno kao lego kockice. Mozes mu menjati oblik tj interfejs kako god pozelis i koliko god zelis. Cak i android mozes da napravis da izgleda kao WM/WP, samo promeni launcher. Sa WM si kao i sa iOS osudjen na ono sto ti je nametnuto.
Ali ok, ako je to ono sto zelis, onda neka te sluzi L950 bolje nego svi prethodni modeli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Probao sam launcher na androidu i nije ni blizu wp, samo loša kopija. Pa meni se i svidja to što nudi wp, ne koristim romove niti išta slično. Nisam još uzeo L950, tek planiram[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:Ne zelim da se ode u off (...)
Ni ja ;) pa ću te zato pitati što još nisi uzeo HTC10? :)
----
Apolo, nemoj još prelaziti na W10M, osim ako ti iskrsne neka jako dobra prilika, posebno ako te Neksus dobro služi. Cena Lumije će ionako padati i u buduće, a sam sistem još nije dovoljno sređen da bi mogao da se nosi sa Androidom. Ako imaš para da uzmeš Lumiju a istovremeno zadržiš i Neksus, ja bih ti to preporučio, tako ćeš imati i ono što ti je emotivno draže i ono što je objektivno bolje. Ja tako radim.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

Apolo, Hahahaha, tebi je izgleda dosadno da ti sve lepo radi i nema nerviranja.... Ima i toga... Meni je windows 8.1 dosadio posle dvadesetak dana, postao mi je ponovo zanimljiv tek kad su poceli da redjaju insider update :lol: ali ne zadugo kad je to stalo, odnosno kad sam video da mlate praznu slamu pobegao sam sa windowsa :wink:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Evindzer, Trebao bih da dobijem uskoro sluzbeni telefon Android, u tom slucaju mi je iditoski da imam 2 Androida. Svakaku bih uzeo L950 u tom slucaju. Kolega ima L650, malo sam je cackao I telefon lepo radi, on sam kaze da nema problema sa istim.

filip89x, Druze, Android me drzi 2-3 meseca i smori me. Evo ga vec drugi put. Uostalom, Android nista novo ne izbacuje, sada se svi utrkuju ko je da izbaci jaci hardver, a meni apsolutno ne treba telefon od 4-6gb rama kad ni ovih 2gb koje imam na Nexusu ne mogu da iskoristim u potpunosti. A Windows interfejs mi je uvek bio lepsi od Androida, launcher sam probao na Androidu i mogu reci da je obicno sr*nje. Original je original :)
Festina lente.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od filip89x »

^^ Mene android smori posle 2 meseca, a windows posle 20 dana 8)

Ni ja ne znam sta ce mi 3GB rama, al sta je tu je 8)

Emporius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 15. Dec 2015. 17:17
:: Lumia 950
:: E6

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Emporius »

Za vikend sam instalirao zadnji apdejt pa cu videti kako se sve ponasa(double tap radi uglavnom ok) i sta ce se desiti sa jubilarnim apdejtom kada se on pojavi.Za sada cekam da mi stigne mikro SD kartica od 128 GB pa ce biti dosta mesta za ludiranje sa flac fajlovima i 4K zapisima.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

Apolo, filip89x,
He, vas dvojca mi dadoste dobar šlagvort apropo dosade OS-a ..
Elem, Filip mi je dao zisku (imamo isti tel) i rece dobar Miui ... i tako, uzmem i vratim se sa w10m na miui 7, pa na miui 7.5, pa na miui 8, potom reko aj da probam neki custom rom .. pa probao sMiui, Dirty Unicorns, Bliss itd ...
... Sve je to lepo, aplikacije rade brzo, lepo utegnuto, ali .. Brate SMARA Android!!!.

... I eto posle nekoliko dana druzenja sa Androidom, instaliram poslednji Windows Insider :)

** Da ne rasplamsavamo diskusiju .. sta je bolje!?, ovo je moje razmisljanje i moji utisci :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Upravo to, meni android radi dobro ali me jako brzo smori za razliku od windows.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Mene još uvek kopka razvoj Windowsa, ali sada posle skoro mesec dana korišćenja Androida nakon one agonije zvane Windows 10 mobile, jedino što mogu da poručim Microsoftu je da mogu da se gone u *uneti lokaciju po izboru*.
Nekada se moglo reći da se prelaskom sa Androida na WP 8 ili 8.1 pravi kompromis žrtvovanjem malo funkcionalnosti u zamenu za brzinu i stabilnost, ali posle mog iskustva sa W10m završili smo saradnju na duže vreme jer su izgubili i ono malo prednosti što su imali i ne radi više skoro ništa brže i stabilnije od Androida (za sada mi čak deluje i obrnuto), a ovaj nivo funkcionalnosti će postići za par godina, ako uopšte i postignu.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

sugarcoated_ass, Sto se razvoja tice ni meni se ne svidja kako to sve kilavo ide. Silna kasnjenja sa update-ovima koji su kako cujem nepotpuni, itd. Medjutim koliko sam shvatio Lumije koje su dosle sa W10M rade dobro, dok je kod Nokia/Microsoft Lumija koje su bile na "osmici" stvar nesto drugacije, tako sto neki rade dobro a neki ne. Meni licno Windows odraduje posao, sve sto mi treba imam na tom sistemu samo mi je bitno da mi navigacija radi dobro u offline modu, da mi notifikacije stizu na vreme i da nema kocenja, I bugovanja. Android mi vec duze vreme izgleda tako isto, monotono i dosadno i prosto ne mogu izdrzati par meseci da ne pozelim da ga prodam.
Festina lente.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

sugarcoated_ass, slazem se sa Apolo, uredjaji koji su dosli sa W10M rade odlicno i fluidno. Nema neke razlike ni u stabilnosti ni u brzini (mozda osim duzine trajanja baterije). Eto npr. MIUI8 je u beta developer fazi isto kao i windows 10 insider i takodje ima bagova (proverio) .. Sacekajmo RS jos nekoliko nedelja za prave utiske, osim ako MS ne ispali :lol: ... SOON

Odgovori