Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Post od Spyker »

Danas sam kupio w950... Telefon je savrsen!!! Mislimda vredi svaku paru. Ekran je odlican, tastatura je zacudzujuce udobna, tuch screen radi perfectno.
E sad imam jedno pitanje:
Zasto ne mogu da na njemu gledam video clipove koje mogu da gledam na w800?
Klipovi su u 3gp formatu, rezolucija je 176X144 piksela, i ne znam sto nece da ih pusti.

Posle cu napisati vise utisaka, sad mi je tu drustvo, pa mi je glupo da kuckam ovde...

Pozdrav...
Poslednja izmena od Spyker u Ned, 12. Avg 2007. 18:41, izmenjeno 3 puta ukupno.

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Pa evo da budem prvi koji ce da i cestita...od forumasa :D :D srecno covece....ja mislim da je za Akki-ja to pitanje
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

il si vise nego hrabar il si vise nego glup (predpostavljam da znas o cemu govorim)
..stvarno treba imati hrabrosi pa pljusnut te pare i ako gotovo niko nema dovoljno iskustva sa tim modelom
Jones, zar nebi ti trebao koju rec, zar nisi ti imao w950 i da ti sad prijatelj ima taj model, pa valjda znas stasi gledao :dry:


cestitam i nek ti je sa srecom

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

ej nisam ja imao w950 ja sam imao w900...pa pitacu ga sta je...mislim kod njega se normalno gledaju...ali ja mislim da smo gledali mpeg4....ce da pitam pa javljam
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Probacu sa mpeg4, pa cu javiti... Verovatno je do 3gp-a... Okacicu posle par slika telefona...

Pozdrav 8)
iPhone + CX300

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

neka te u sreći služi to čudo od fona ili već kako da ga nazovem..ipak uiq menja sve
očekuje slike iz prave ruke
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Slike cu okaciti sutra, posto sam w800 dao sestri, a ona je otisla u grad :oops: Nemam telefon kojim bi mogao da ga slikam... Sto se tice UIQ, stvarno je ekstra, mnogo je bolji od symbiana, tuch skreen je takodje odlican... O zvuku da nepricam, a novi equalizer ima duplo vise podesavanja od starog (koji je na w800), ma sve je ekstra... Ma telefon je savrsen... Prezadovljan sam!!!

Pozdrav...

Edit: @ Akki , siguran sam da mi ti mozes pomoci vezano za video player, tako da bih te zamolio za pomoc...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

ej alien ovako sto se tice Video playera...pricao sam sa drugom...sva sreca nije izasao kao ni ja...fazon je taj da je video player bugovit kod W950...on podrzava sve formate navedene ali kao prvo moras ga dobro encodirati u converter-u...mom drugu je i pravio probleme sa vecim file-ovima al ne mislim na one teske od 1gb nego one 200mb...jednostavno su pravili probleme...
Resenje...pa trebao bi update firmware pod hitno(to je moj drug radio) ali opet i dalje malo zaje***va isto ko i tebi nece da otvori file....ne brini to je samo do firmware lose su odradili njegov video player...e da probaj iskopati neki player fazona smartmovie za UIQ...
jbg moj drug malo koristi video opciju(jer zdere baterju) tako da se nije trudio da ga nadje...
toliko od mene
!!!! probaj promeniti rezoluciju mi smo radili u 320*240

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

e pa je** ti telefon od 400€ novog kad ga moras flesovat :uhuh:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ajde, ako neko zna gde mogu naci dobar video player za w950 neka mi posalje link na pp...
A sto se tice rezolucije, probacu sutra, sad me mrzi... Samo nemojte da sad ova tema postane mesto gde ce se traziti razne aplikacije...
Kako da uploadujem softwer preko fote( gde treba da idem? )?

Pozdrav...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Alien, sa srecom i da te sluzi barem 2 god :D ! Naravno kada ga budes korisito ocekujemo i poneku informaciju o bateriji.da li i koliko te dobro sluzi?
D500&E71

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Fota imas opis ja mislim u nekom threadu...mislim da nepisem sad...ovde imas na SE subforumu...sacekaj malo sa update-om...potrazicu ja sa drugom neki player pa cuemo vec "videti" na pp da ti nesto sibnem...
Al probaj sa rezolucijom...i probaj naci neki kao zvanicni w950 video converter or something....
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Sad sam ukapirao :lol: Pa nije do programa, nego do fajla. Od deset pokusaja pustanja video tour-a (koji ide uz telefon) svaki put ga je bez problema pustao. A kada sam probao bilo koji od klipova koje imam i na w800, nije htelo... Verovatno je ili do rezolucije ili do formata (treba da bude mpeg4 a ne 3gp), mada cu sutra isprobati sve mogucnosti i doneti pravi zakljucak o telefonu, kao i o bateriji...

Pozdrav...
Poslednja izmena od Spyker u Sub, 09. Dec 2006. 00:57, izmenjeno 1 put ukupno.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Alien, dobar izbor nema sta :wink: javi utiske kad ga budes malo izmucio :P
:wacko:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

hehe, covjeku stvarno treba cestitati, ali sto rece napalm death, das za tel tolike pare i odmah u servis... I ja sam nekad prije imao SE dok nisam upoznao Symbian... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evo slika da ne bude da lazem :D
Slika
Slika
Da se zanvalim svima koji su mi cestitali....

loki13, Baterija je iznenadjujuce dobra... Cak sta vise, traje skoro kao na w800. Ja sam juce u 16 casova kupio telefon, a ugasio se oko 01h. Znaci drzao je 9h sa 30% baterije. E sad tih 9h naravno nije bio ispustan iz ruke :D Ne, ozbiljno, od tih devet casova bar sedam je radio ekran, i bilo je bar sat vremena slusanja muzike na maksimalnoj glasnoci. Razgovarao sam par minuta, poslao desetak poruka i preko bluetootha prebaci oko 20mb... Bluetooth naravno radi perfektno... Moja sestra kojoj sam pokloni w800 se igrala sa w800 isto vremena koliko i ja sa mojim, ali ga je vise mucila, tako da je potrosila 50% baterije( sa 85 na 35% )

E sad, sto se tice telefona nemam primedbi.Rekao bih da je brzi od vetjine symbian telefona, kazem vecine jer nisam probao n73, ali 6600,6630,n70 dere po brzini. Sve radi jako dobro , nema nikakvog bugovanja, osim kod pomenuti video clipova, ali se sam odbuguje za 5 sekundi...

Ako vas nesto interesuje, pitajte...

Edit: Nasao sam u cemu je problem. klipovi koje sam skidao sa neta, neki hoce da rade, neki nece. To je verovatno zato sto kada su konvertovani, konvertovani su tako da neodgovaraju w950 (iz nepoznatih razloga) i zato on ne moze da ih pusti... Medjutim, ovi klipovi koje sam ja konvertovao svi rade savrseno, nema nikakvog kocenja, nicega... Tako da je telefon SAVRSEN!!!

Pozdrav...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Alien napisao:Sto se tice UIQ, stvarno je ekstra, mnogo je bolji od symbiana
Pa i to ti je symbian :D . Imas Symbian UIQ, S60, S80... itd... Hteo si da kazesh da je UIQ symbian mnogo bolji od S60 ;)

@napalm death: Moze da bude i telefon od 1000evra i dalje da ima bagovit softver na pocetku (tj. ne da moze, nego SIGURNO! jer je nemoguce napraviti "iz prve" tako dobar softver da nema bugova, nevazno da li je telefon od 200evra ili je od 1000evra!). Cak suprotno, ako je telefon od 1000evra znaci da ima mnogo vishe "feature-a" ,mnogo vishe treba raditi na softveru pa samim tim i veca shansa da nesto promakne ili da nesto krene naopako i da softver bude bagovit.

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Eto Alien vidis da se da resiti problem....De si bre skidao klipove sa Neta :D :D kome jos pa oni rade...meni nisu hteli ni na nekim obicnijim telefonima...
Znaci lepo sam ti rekao uzmes i sam konvertujes video...ipak su neki predvidjeni za druge modele dok je w950 klasa za sebe...Ej a zamisli fazon mozda je bila premala rezolucija :lol: :lol:
Uzivaj kralju posto je to telefon wanna have for everyone...bice jednog dana...mozda nabedim druga da mi ga proda(mada sumnjam kesh mu ne predstavlja problem)...ja cu se otelim dok ga kupim...maybe one day
E da evo jedno pitanje:Reci mi procentualno razliku u zvuku izmedju w800 i w950....Ja kad sam ga slusao kod druga nismo imali drugi walkman za usporedbu...ok imam sad al je on u BG na faksu...
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Alien, da cestitam i ja, verujem da ces biti zadovoljan telefon,kako se znalazis sa touch screenom,jesi nabacio neke programe,igrice
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@alien: e, da te pitam, el mozesh na telefonu da obavljash osnovne funkcije (da zovesh nekoga, da saljesh sms... itd..) bez olovke? To je po meni veoma bitno da moze jer svi znaju da ima trenutaka kada nije zgodno 'vaditi olovku ili vam treba samo da prosto cimnete nekog i da sada zbog toga 'vadite olovku.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Odgovori