G700

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
KremaBL
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 17:38
Lokacija: Banja Luka

G700

Post od KremaBL »

Vidim da se razradila tema na G900
Ali sta je sa G700
nije mnogo losiji
meni se licno vise svidja
bolji je materijal
Pa mislim da je i on zasluzio malo paznje
8)

P.S. Ova tema uopste nije otvorena zato sto ja namjeravam da kupim ovaj telefon pa zelim da saznam sto vise o njemu. Znaci uopste nije zbog toga
hehe

E sad jedno pitanje:
Negdje sam procitao da onu funkciju da se odredjeni folderi stavljaju pod sifru imaju samo Samsung i Symbian telefoni. Pitam, da li ovu funkciju imaju samo Nokia Symbian telefoni ili i SE Symbian telefoni (tj. G700). I da li imate jos nekih komentara, pohvala i prigovora, posto namjeravam da kupim telefon, pa zelim da budem sto vise upucen u to sta kupujem.Unaprijed hvala.

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" Sledeći put brisanje bez upozorenja!

no_fear
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 23. Sep 2008. 18:12

Post od no_fear »

ja evo burgijam vec nedelju dve dana i lagano mi se izbor sveo na ovaj telefon
za nekih 200 tinak evra za koliko tel moze da se kupi preko oglasa mislim da je
dobar izbor.
po meni su mane samo "zlatna" boja maske (mislim da je u drugoj boji jako tesko naci
ovaj telefon) i to sto nema vajrles inace ostalo je sve manje vise ok.
voleo bih da cujem nekoga ko bi mogao malo da ga prokomentarise iz licnog
iskustva.
poz. 8)

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

dakle neko ko jos ima ovaj fon i moze da kaze nesto o njemu bilo bi jako lepo :) ta zlatna boja i mene malo odbija, al sam negde procitao da je kao ipak vise bronzana a ne kao na slici :? a u kojoj to jos drugoj boji postoji uopste?

damazz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pet, 04. Jul 2008. 05:14

Post od damazz »

ajte ljudi, nemoguce da niko nema nista da kaze o ovom fonu. kakva je kamera u odnosu na k750? dajte neke utiske pa da mogu da budem 100% siguran da se necu zeznuti ako ga uzmem... par utisaka i to je to :)

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Post od nidzo80 »

Uuu ala se ovdje nije pisalo :) Evo ukratko ,imam ga dve nedelje i prezadovoljan sam. Boja nije tako ruzna kao sto je na slikama.Kamera je 3.2Mpx bez autofokusa, (imam i k750 ali ipak su bolje slike na g700).Sto se tice zakljucavanja foldera ne postoji ugradjen sistem za to ali postoji program Advanced Device Lock koji to nadoknadjuje.

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

evo i ja napokon kupi telefon, prije svega moram rec da je boja odlicna, i mene je odbijala dok sam gledao na slikama, ali kad mi je covek pokazo to je vec bila druga prica

ali naravno imam i problema

telefon je prilicno "komplikovan"
- postoji li nacin da sam uredim (ili cak sklonim) ove shortcutse koji stoje ne pocetnom displayu

- kako da uredim fajlove da budu poredani onako kako sam to ja uradio na memory kartici?
npr. ubacim muziku i ja sve poredam kako mi odgovara, posebni folder za svakog izvodjaca itd.
a kad udjem u mobitel nigdje nemam takvog rasporeda ali zato imam nekih milion drugih

sto se tice samog telefona zadovoljan sam, dosta je brz, kamera je bolja nego sto bi ste ocekivali, ogroman display pruza veliko zadovoljstvo pri radu...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1,
1. main menu-settings-display-standby application-none
2. Za ovo pitanje te nisam razumeo - jel' misliš kada uđeš u file manager ili u media manager? Ako je ovo drugo u pitanju, onda je to sasvim normalno jer tu ne postoji organizacija po fasciklama.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

e prvo sam sredio, mnogo ljepse mi ovako izgleda, hvala
sto se tice rasporeda datoteka i tu si mi odgovorio

evo novih zadataka :)

- negdje sam pronasao da ce baterija duze trajati ako iskljucim 3G, ali ja ne znam kako da to uradim
probao sam na connectivity, ali ne ide

- i sada kad sam se rijesio ovih shortcuta, mogu li ih napraviti na strelicama
npr. da desno otvara alarm

nadam se da je ovo jasnije

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1, što se tiče prvog kad uđeš u connectivity ideš na mobile networks pa onda more pa GSM/3G networks pa izabereš GSM only. Što se tiče drugog to nažalost nije moguće (barem kod mene na G900).
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

opet si pomogao, hvala puno

a pa kako to da propuste :? to koristi svako, valjda su mislili da ce ovaj sistem shorcuta usjeti da zamjeni tipke

pozdrav

evo mene opet, mislio sam da sam rijesio ovaj problem sa kontaktima ali ipak ne

znaci, kad otvorim kontakte na listi nema nista, i moram ici na MORE-VIEW FOLDER-SIM i tada se izlistaju kontakti
ja sam mislio da je trik u tome sto su mi svi kontakti snimljeni na SIM, ali kada sam pokusao da novi kontakt snimim direktno na telefon nisam mogao to da uradim
ima li rjesenja???

S vremena na vrijeme mi se desi da ne mogu da otvorim kameru, i kada restartujem telefon sve je opet OK, da li je to mozda zato sto u tom trenutku bude previse otvorenih programa dole u onom TASK MANAGER
i kako uopste funkcionise taj sistem ?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1,
1. Kada hoćeš da prebaciš kontakte na memoriju telefona jednostavno udješ na SIM i markiraš sve kontakte i stisnes "copy to contacts".
2. Task manager funkcioniše na istom principu kao i na računaru, jednostavno kada ti telefon ispiše memory full klikneš na one dve strelice u gornjem desnom uglu i pogasiš nepotrebne programe. Što se tiče programa za task manager najbolji je Swiss Manager Pro.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

ja upravo kreno da obrisem ovaj dio komentara vezan za kontakte, jer sam shvatio o cemu se radi, ali svakako hvala na odgovoru

a da li postoji nacin da kada zatvorim program, da ga zatvorim potpuno
npr. greskom otvorim poruke a htio sam mediu i onda mi te poruke dzaba usporavaju mobitel itd.
a malo je komplikovano posle svakog otvaranja bilo cega ici na task manager pa END

i da li je moguce da zbog toga sto je otvoreno previse programa, ne mogu da otvorim kameru ponekad ?
je li se tebi to desavalo ?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1, nažalost ne postoji drugi način za zatvaranje programa osim pokretanja task menadžera (i naravno restartovanja telefona).
Što se tiče "memory full", ako se ne varam G900 i G700 imaju identičnu količinu RAM memorije - 128MB, od toga je 65-71MB slobodno posle paljenja. Meni se lično na G900 veoma retko dešava da mi ispiše "memory full" - dovoljno je da jednom u 2-3 dana uključim task menadžer i pogasim nepotrebne programe.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

telefon je stvarno dobar, ali kao sto svi kazu treba vremena da se navikne na njega
meni jedna stvar ne ide u glavu nikako

postoji li nacin da se playliste kreiraju kroz File Manager, ako ne postoje kako onda mogu napraviti u Media-Music raspored pjesama i izvodjaca na nacin na koji to ja zelim
stvarno je iritirajuce kad pokusavas pronaci pjesmu a ona je na listi od 300-400, pa onda lagano listaj...

ima li opcija Audiobooks veze sa tim???

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1, ne postoji način da kreiraš preko fajl menadžera, ali zato možeš preko Winampa. Audiobooks nema nikakve veze sa tim, sve plejliste se nalaze u playlists.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

kako mislis preko winampa???
da instaliram winamp na mob. pa onda da kreiram ili da muziku sredim nekako u winampu prije nego je ubacim na mobitel ???

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1, ne, nego te pesme od kojih hoćeš da napraviš plejlistu pustiš u Winampu (na računaru) i onda ideš na opciju create playlist. Pošto je format plejliste isti u winampu kao i u samom telefonu, samo na kraju izmeniš prvo slovo u putanji fajla preko Notepada. (npr ako ti je lokacija na kompu F:\music\pesma.mp3 ti samo prepraviš F u D (zato što je memorijska kartica na telefonu označena sa D)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

ahaaa ok to ce pomoci
ovaj sistem koji je u telefonu je katastrofa, svaka mu cast ko god ga je izmislio

ova tema se pretvori u chat izmedju nas dvojice :D

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

hendrix1, ne bih se složio sa time da je OS užas. Po mom mišljenju mnogo je lepše urađen nego onaj na M600/P1/W950. Tu je još i media manager koji je meni dosta bolji od picture gallery i media plejera na već pomenutim telefonima. Problem ti može praviti ako nisi pre toga koristio SE aparate, pa će ti normalno trebati nekoliko dana privikavanja.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

hendrix1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 21. Nov 2009. 16:39

Post od hendrix1 »

nisam mislio na OS telefona, nego na sistem media menagera, koji pjesme kategorise po milion nekih osnova ali ne moze po onom po kojem ja to hocu

na starijim SE telefonima je File Manager bio dovoljan i da se biraju pjesme i sve druge stvari, a to sada ne moze i to mi predstavlja problem

pozdrav opet

novi "problem" sa telefonom
- klip sa youtubea blokira, zvuk ide kako treba ali slika kao los crtani film, svakih 5 sekundi se pomjeri nesto
prebacim taj klip kod prijatelja na SE C702 i radi bez problema

imam mem karticu od 2 GB koja je polovično popunjena
takođe sam pokušavao isključiti sve u task manageru ali ni to nije pomoglo
generalno nisam zadovoljan brzinom telefona, npr. poruke ili alarm nekad otvara i po 4-5 sec

šta bi moglo pomoći ???

Odgovori