Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Xe uspela je kalibracija sada je sve normalno !! Hvala vam braco !!! Sad sam srecan ko kuce u liftu
:D :D

Moze neko da mi objasni kako se kopira ili premesta nesto u X-plore ?? Uopste nema paste...
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stelle copy/paste se nalaze u sekciji: Edit, ali pre toga oznaci sta hoces da kopiras, oznacujes tako sto snisnes: Shift + Ok, e sad neznam kako to ide na W950, mada imas i posebnu sekciju: Mark.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

rade laik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2008. 04:09

Post od rade laik »

evo mojih iskustava sa nekim od patch-eva:
1) patch za pojacavanje zvuka u slusalicama - stvarno radi!
2) patch za ubrzavanje rada telefona - nisam primetio apsolutno nikakvo poboljsanje
3) patch za debranding - uf.....imam swisscom-ov m600 i bas sam hteo da se ratosiljam njegovog mobile assistant-a; uradio sam prvi update (iako mi je rekao da vec imam najnoviju verziju softvera, pustio me je da uradim update), odradio sam ono flesovanje u xs-u, medjutim kad sam krenuo da uradim drugi update, nije mi dao kao ranije, samo je rekao 'update is unavailable', kao 'vec imas najnoviju verziju'....tu sam se posteno uplasio da nisam zeznuo telefon - nesto se cudno ponasao par minuta, ali ipak je sve ok...osim sto je naravno swisscom i dalje vrlo prisutan :(
i da, da li se i drugima desava da kad uradite backup restore posle update-a da vam nestanu neke aplikacije (tipa x-plore - morao sam opet da ga instaliram iako je vec imao sve fajlove na sebi)?
Pozdrav svima

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ja sam uz pomoc, naseg clana Kljuna odradio patch zvuka i iskustvo je vise nego pozitivno :) , fon definitivno ne ide na prodaju, sad je u rangu plejera.
U startu sam ga isprobao sa hpn 82 i odlicno radi, a danas sam probao i sa sennheiser, i rezultat je daleko bolji, muzika je vrhunska.
Prije neki dan sam u 4audio progao px100, i bez patcha, mjuza je bila odlica.
Mogu misliti sta bi danas bilo.

Velika steta sto ovo nije moglo ranije.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

rade laik ja sam debrandovao fon tako sto sam menjao CDA, ubacio World1, bio mi France, i dobio original sw, naravno morao sam da radim 3 puta update.
posle update se sve brise iz telefona, pa i programi, e sad mozda si ga imao na mem. kartici.
kefalo al ce sad biti veselo. :wink:
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

rade laik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2008. 04:09

Post od rade laik »

ljudi,
da li neko mozda zna neko dobro mesto gde moze da se odnese na servis telefon koji postane neupoterbljiv posle cackanja firmware-a, i ako da, koliko bi moglo da kosta da se vrati u zivot i da mu se pritom stavi originalan sonijev (nebrendiran) firmware?
mnogo me nervira ovaj brendirani fw na mom m600, a za baksuz samo m600 ima neki problem prilikom samostalnog debrandiranja......ali posto sam resio da rizikujem i da probam da to odradim sam (ima neka 2 razlicita moguca postupka), cisto da znam sta me ceka ako nesto podje naopako.....

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Danas sam uzeo w950, i hoću da inst patch za pojačavanje zvuka koli je postavio milann.

1. Koji mi program preporučujete za rad sa fajlovima na telefonu preko usb-a na kompu(pokušao sam sa x-plore-om na telefonu, ali mi je to užasno sporo i iznerwirao sam se) :x
2. Vidim da u tutorial-u piše da treba kopirati fajlove, da li ih treba kopirati ili pomeriti(move).
3. I piše da treba kopirati AATFiles(iz 'Z:\private\10200B19\AATFiles\ u C:\private\10200B19\), a posle piše extract contents of the archiv 'AATFiles.zip' to the directory 'C:\private\10200B19\'. Da li treba kopirati fajlove iz ATTFiles foldera koji sam skinuo u C:\private\10200B19\ kako piše ili u C:\private\10200B19\AATFiles ? Hvala unapred :)
w950

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Obi,
1. X-plore, jednostavno najbolji, jeste sitan ali sve se moze odraditi olovkom.
2. Prati uputstvo koje je postavio kljun na 3. strani i nema nista da zeznes.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Odradio sam onako kako je kljun objasnio, ali ne vidim nikakvu razliku u zvuku, a treba mi nešto jači zvuk. Ako neko može da mi odgovori na pitanja koja sam postavio, neka to i uradi :D
w950

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Obi, nema nikakve razlike? Jesi li restartovao telefon posle ubacivanja patcha? Meni se na M600 zvuk pojacao najmanje 30℅.
Probaj sve ispocetka onda da uradis.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Obi dobija se jačina zvuka u slušalicama koja se povećava možda i više od 50%.možeš primetiti razliku kada pustiš neki mp3 koji je pre bio skoro namax pojačan sada več na pola ne možeš da slušaš..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Ne, nema razlike..Ima neke vrlo male razlike, ali na polovini i dalje nije dovoljno glasno, a neki kažu da kada se pojača malo više od pola, vrlo je glasno, a uradio sam sve što treba. Uradiću po tutorial-u milann-a.

Edit:
Uradio sam swe po milann-ovom tutorial-u i sada razbija zvuk 8) Zaista preko polovine ubija. Presrećan sam :D Inače, šta mislite, da li se w950 sa ovim patch-om čuje bolje nego n95, 5800 i od drugih muzičkih telefona? :)
w950

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Ljudi, zanima me da li bi funkcionisao mod za zvuk na sony ericsson-u p1i?To mi je verovatno sledeći telefon, ali mi je jedna od bitnijih stvari zvuk, jer telefon većim delom služi kao music player.
w950

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Obi, koliko mi je poznato mod koji važi za w950/m600 radi i na p1, tako da tu ne bi trebalo da bude problema, uz walkman sa w960 je uživancija slušati muziku. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Pa pravo da ti kažem, eni se walkman player uopšte ne sviđa....Nego, ja na uiq3 koristim core player, i on ima svoje eq+telefon ima svoje eq, tako da je zvuk mnogo bolji...Ja slušam electro muziku, i bass mi je jedna od bitnijih stvari....I na w950i sam modovao drivere, i bio sam prezadovoljan....A možda se desi i da uzmem p990i...Da li je i na njemu beše moguće ovaj mod odraditi?
w950

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Obi, moguće je i na p990 :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Odgovori