Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Pa fajlove koje hoces da kopiras.
Primer: ti hoces da kopiras tri fajla (Thumbs.db, playview_skt.xml, images_skt.png) u folder c:\private\200011fd\defoult\ posto u tom folderu vec postoje ta tri fajla preko Swiss-a nece uspeti kpiranje sve dok ova tri fajla ne izbrises. Onda mozes da kopiras nove.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

preko x-plore mozes da radis owerwrite, a da prethodno ne moras da obrises fajlove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Sounds mod full (pojačava zvuk na slušalicama i na zvučniku)

Installation
Attention! That mod has worked correctly, file 'C:\private\10202be9\persists\1020867a.cre' should be original (if was applied 'sound mod lite' it is necessary to delete this file).
- Unlock access to system folders (ako niste skinuli zaštitu imate ovde objašnjenje viewtopic.php?t=14578)
- Download the archive from http://www.agathosyne.de/files_ext/se_u ... d_full.zip
- Copy on your smartphone the directory 'Z:\private\10200B19\AATFiles\' (with the folder 'AATFiles') to the directory 'C:\private\10200B19\' and the file 'Z:\sys\bin\mmmgmtserver.exe' to the directory 'C:\sys\bin\'.
- Copy the file 'Z:\sys\bin\M3SAudioPolicyMgr.dll' from your phone to computer.
- Run se_sound_patcher_full, select the file 'M3SAudioPolicyMgr.dll' copied from the phone and press "Install".
- Copy the patched file 'M3SAudioPolicyMgr.dll' back to your phone to the dir 'c:\sys\bin\' and extract contents of the archiv 'AATFiles.zip' to the directory 'C:\private\10200B19\'.
- Restart your smartphone.
- Enjoy and ...

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Meni radi i overwrite i preko swiss -a.. izgleda da ja to nisam dobro nesto prekopirao.. probacu opet pa sta Bog da. :D aaa skontao sam u cemu je fora.. ja imam u apps i wp.rsc i wp.r10 tako nesto.. sad treba da obrisem taj.r10
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

...and planirajte odlazak kod otolaringologa :) Sve je to lepo ali jel ima neki patch za alarm, ne smem da se oslonim na telefon kad je budjenje u pitanju sto me strasno nervira :x

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Jel vi ljudi slusate walkman player na maximumu od kad ste ubacili onaj patch za muziku ?? :D :D :D
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Sony Ericsson UIQ3-smartphones alarm mod

This mod increase the duration of the alarm from 30s to 2m30s on SE UIQ3 smartphones.

Tested on: P1i (R9K009/GW1) but should work on ALL se uiq3 phones

Installation
- Unlock access to system folders (http://rapidshare.com/files/130485011/s ... d.zip.html) attention: you will need to hack your phone first!
- Copy the file 'C:/Private/101F5027/AlarmServer.ini' from your phone to computer.
- Run se_alarm_patcher.exe, select the file 'AlarmServer.ini' copied from the phone and press "Install".
- Copy the patched file 'AlarmServer.ini' back to your phone (to dir 'C:/Private/101F5027/').
- Immediately restart your smartphone.
- and...

enjoy!

Stelle, ja ga probao ali kod mene na G900 ništa jače se ne čuje. Mada ne mogu da se žalim jer i ovako se dovoljno jako čuje i ne idem preko 80%. :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stelle ne, ovaj patch ubija, jos uz ove Altec sluske, smrt, ja stavim na malo jace od pola.
sto se tice patcha za alarm, tu neznam da li ista izaslo, kolko mislim nije.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Ljudi, sta podrazuevate pod particijom z: iz tutorijala o pojacavanju zvuka? Ja nikako ne mogu da pronadje fajl sa putanjom Z:\sys\bin\mmmgmtserver.exe. Da li je to sistemska particija, ili sta vec? Inace meni se na telefonu pojavljuju particije c: i d: Koristim w950i
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

StefiKPD, nisi probio zastitu (ili si pogresio) :P
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Ma probio sam zastitu, a pokusavao sam i preko capssswitcha , i jok. Folder postoji na obe particije, ali takav fajl ne postoji ni u jednoj
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

StefiKPD particija Z ti je sistemska particija, moras ma omogucis pristup toj particiji, preko x-plore moras da podesis da mozes da imas pristup sakrivenim i sistemskim fajlovima.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Hvala najlepse kljun, jos jednom me spasavas. Izvini sto ovako gnjavim, jos sam nov, ipak mi je ovo prvi symbian fon
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

StefiKPD, znam kako ti je i meni je w950 prvi symbian telefon , a i nije bas tako strasno kao sto si neki pricali :) . Inace znam da ovo nije tema za ovo pitanje al ja vas moram pitati. Jel neko imao problema sa TS ? Meni je on malo pobrljavio i sad mi dodje da se ubijem :smutny:
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Stelle,kod mene nema problema. Vrlo malo mi je trebalo da se naviknem, i mogu da kazem da je dosta tolerantan sto se preciznosti tice, nije mi se desavalo nista neobicno
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stelle probaj da uradis Kalibraciju tach screen-a, kakav konkretno imas problem sa TS?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evo ga patch koji omogucava instalaciju i unsigned i untrusted aplikacija:
http://rapidshare.com/files/136664221/i ... r.rar.html
samo ubacivanje je lako, sve sto treba jeste prebaciti ovaj fajl iz arhive u C:/Sys/Bin, naravno omoguciti pre toga pristup sistem. fajlovima.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

kljun, sta je to ? Pa problem mi je to sto donji levi ugao ne radi dobro, na primer kada ocu da stisnem na calls i stisnem tacno u neko slovo on mi udje u Contacts, a kada stisnem ispod tix slova tj uz donju ivicu tada mi udje u calls.. ako me je neko razumeo svaka cast :D i tako je gde god da udjem ! i Kako da znam da ima nova verzija softwera, posto mi je zalagovan malo ovaj..

Da li ima neko ovaj problem.. kada udjem u file manager, pa u 4gb-nu memoriju i u neki folder, i stisnem back key ili back na TS-u on mi skorz izadje..to mnogo nervira..pa sad koristim Up al to je smor..
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Stelle kalibracija ti se nalazi u: Tools/Control Panel/Other/Setup Wizard, i tu listas sve dok ne dodjes do kalibracije, a ako ni to ne resi problem, nakaci ga na usb i uradi reinstall/update software-a.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Stelle, BACK taster sluzi za minimiziranje aplikacije a posto je file manager aplikacija on ti izadje iz iste tj minimizira je. Moras na UP :roll:

I naravno sve sto ti je rekao kljun.

Odgovori