Probijena UIQv3 zastita!

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Probijena UIQv3 zastita!

Post od kljun »

Najzad je probijena i uiqv3 platforma, evo i screenshotova sa mog telefona da vidite kako to izgleda(inace, sad je moguce pristupiti svim sistemskim fajlovima na memoriji telefona i memorijskoj kartici, neverujem da je moguce snimanje unsigned aplikacija, mada jos nisam ni probao):
Slika Slika

Uputstvo cu napisati sutra ujutro.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Nisam znao da se i na ovome radi,genijalno,svaka cast :wink: E ovakve teme zelim da vidim na ovom forumu 8)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evo ga i tutorijal:
"kako pristupiti svim sistemskim fajlovima na vasem uiqv3 telefonu"

1. potrebni programi (link za download )
- pc suite
- AppTRK.sis
- python-2.5.1
- win32-py2.5
- pyserial-2.2.win32
- 1.py

2. instalacija
instalirati sve potrebne programe, AppTRK.sis snimiti na memoriju telefona.

3. konektovanje
prikaciti telefon na USB i to preko Phone mode, pokrenuti SE PC Suite, da bi registrovao prikacen telefon.

4. Device Manager
uci u Device Manager (desni klik na My Computer/Properties/Hardware/Device Manager),i odabrati: Ports COM and LPT, tu pogledati na kom portu je Sony Ericsson XXXX Aplication port, i Sony Ericsson PC-connect port.

5. edit "1.py"
- otvoriti 1.py preko notepad-a, pronaci deo gde pise:
ser = serial.Serial(4) # I have COM5
(koristite opciju FIND preko notepad-a da bi lakse laksi ovaj deo text-a)
- sad tamo gde pise ser = serial.Serial(4) staviti port koji je ispod vaseg Sony Ericsson XXXX Aplication port, znaci ako je vas Sony Ericsson XXXX Aplication port na portu 4, ovde staviti na 3, i tamo gde pise I have COM5, umesto 5 staviti port na kom je vas Sony Ericsson XXXX Aplication port.
sacuvati preko notepad-a, i izaci. predlazem da sacuvate 1.py direktno na particiju(C ili D)

6. AppTRK.sis
pokrenuti AppTRK.sis preko telefona, telefon mora biti stalno prikacen na USB.
u programu pod "Status" mora da pise "Connected".

7. Command Prompt
pokrenuti Comm. prompt preko racunara (Start/Run/"cmd") i otici na particiju gde ste snimili 1.py, i ukucati "start 1.py", to bi trebalo ovako da izgleda:
Slika
pa enter, sacekati par sekundi (sad bi trebalo nesto da iscitava, kad zavrsi zatvoriti Comm. Prompt).

8. pristup sistemskim fajlovima
sad mozete skinuti telefon sa USB, pokrenuti X-plore ili Swiss mng. i trebalo bi da mozete da pristupate sistemskim fajlovima.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Jel ce moci sad da se promene sve ikone na glavnom meniju, kakve se jos izmene mogu vrsitii na fonu posto je ceo sistem otkljucan?
I meni se ovakve teme vise svidjaju, smori ono koji fon, sta je bolje. Vreme je daa se bacimo na nesto ozbiljnije :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

LittlePrince bice tema gde ce biti cele ikone promenjene, vec je jedan napravio temu gde su sve ikonice promenjene, al samo za ruski sw, kad izadje za engleski bice veselo, bice dosta toga novog na polju uiq3 posle ovog poduhvata.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Fala Bogu, konacno nesto novo za UIQ3! :) :) :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

kljun, Kada udjem u Swiss ne mogu da otvorim folder private izbaci "Protected folder"

Kada sam pokusao da odradim tacku 7 umesto kako si rekao iscitavanja meni se fajl 1.py otvorio u notepade-u

Sta da radim :cry:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Uf ako to bude, bice super.
Odlican hardver, na uiq3 aparatima, ali totalno ne iskoristen zbog manjka softvera, i ogranicenja.
Zbog touch screena ogromne mogucnosti.
Btw. jel sad ja mogu da udjem u c particiju na w950 tj. ona se zove phone memori i da pobrisem neke repove od programa, jer mi se pojavljuje poruka kad palim fon , da instaliram swis manager iako sam ga deinstalirao.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

LittlePrince jel si snimio python program? ako nisi snimio program onda nece hteti, snimi ga pa probaj ponovo, a mozda si i namestio da ti fajlove sa tom eksentzijom otvara stalno preko Notepad-a, ako si to namestio stavi da ih otvara preko Comm. Prompt.

kefalo mozes da obrises te repove od programa, al pazi samo sta brises, neznam tacno u kom se folderu nalaze ripovi, probaj naci, i meni se to pojavljivalo, kad ga upalim on mi pokrene instalaciju al Garmin XT, pa sam ga fleshno i sad nema, mada mozes tako kao sto si i ti rekao al pazi sta brises.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

kefalo probaj da pomocu programa 'unsis' raspakujes instalacioni fajl doticnog programa i preko njega ces videti koje sve fajlove program sadrzi i gde se oni kopiraju na telefonu,tako nemas brige da ces obrisati nesto sto je bitno.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ovo su prave teme
Ali za ovakve stvari treba i nesto znati a ne samo postavljati pitanja kao ja.
Pokusacu sve sto je receno kad budem imao malko vise vremena jer mi je sad ispit.
Btw ovo kuckam preko fona
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Resio sam moj problem, trebao sam samo da namestim da se .py fajlovi otvaraju sa Python-om, ne treba da se otvaraju sa Command Promt-om :wink:
E sad meni se dasava da kada iskljucim fon i kada ga ukljucim zastita se vrati pa moram opet da startujem 1.py. Probijanje zastite nije trajno vec dok ne ugasim fon 8)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

LittlePrince tacno tako, to je jedina mana ovog sistema probijanja zastite.
Evo sta sam nasao zanimljivo u "private" folderu:
1000484b - inbox (sve poruke i svi primljeni fajlovi preko IC, Bt)
101F6278 - instalirane theme/aktivna pozadina
102033E6 - java aplikacije, sistemske, obicno one igre koje se dobiju uz telefon
10205A1F - demo
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

ja sam sve uradio ... proslo Ok ... izlistao ...
i kad sam ga skinuo sa USB i dalje mi ne da da udjem izbaci "Protected folder" i Swiss mng
a u X-plore ne da mi da udjem u te .....

sta sad ?? :smutny: :shock:

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Uradio sam sve kako si rekao ali opet mi na private pokazuje protected folder....aaa a treba mi ovo odkljucavanje zbog ono moda za glasnocu.. inace koristim swiss... sad cu opet da probam sve ispocetka pa ako ne bude xtelo ubicu se.. A jle ovo zavisi ako je fon iz telenora, nedekodiran ??
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

lovd, Stelle kolko redova je izlistao? ako je malo redova bilo, onda nisi uspeo, tj. problem je u podesaanju portova u notepad-u (Tacka. 5), verujem da problem nije vezan za dekodiranje telefona, mada postoji mogucnost, nisam jos imao takav slucaj.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Pa kljun, mislis na izlistavanje u cmd? Tu kada sam stisnuo enter samo je izbacio novi cmd prozor i zatvorio ga.. pa ja sam tu tacku 5 uradio kako treba, taj port mi je 6..
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

ja ne mogu nikako da instaliram appTRK na fon.i meni se desava kada sam pokusao da odradim tacku 7 iscitavanja meni se fajl 1.py otvorio u notepade-u.zaboravim da napisem da je u pitanju g700
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

peky@n93,trazi Caps Switch v1.1.27,za njega ti ne treba appTRK.Imao sam isti problem na mom G900.Kada ga instaliras samo kliknes na "Capatibiles are switched OFF" i probijena ti je zastita. Evo ti SS sa mog telefona
Slika
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

Nikola031, hvala za savet konacno sam uspeo.e sad imam problem sa imenikom.izbaci mi sledece application closed/application contacts reason code CODE reason numbre 14 samo sto sve pise jedno ispod drugog.pa bi bio zahvalan,kad bi mi neko pomogao da resim problem :D
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Odgovori