Ubacivanje icona u UIQ3 telefone.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Ubacivanje icona u UIQ3 telefone.

Post od kljun »

1. Prikacite vas UIQ3 telefon na komp, i to preko File transfer-a.

2. Udjite preko kompa u vas telefon, i udjite u folder Resource(koji se nalazi odma na memorijskoj kartici).

3. E tu sad prebacite foldere i fajlove koje mozete skinuti ovde(kad budete prebacivali fajlove sa kompa na fon, mora da vam pise ono: "Do you want to replace files and folders", ili tako nesto, i naravno odaberete "yes to all"). Napomena: ovo sto budete skidali su samo iPhone ikone. a ako nabavim neke druge ikone, ja cu ih objaviti.

4. Sad mozete da skinete vas telefon sa USB-a.

5. Predlazem da restartujete telefon, kako bi se novi fajlovi primili.

6. Ikonice su promenjene, a ako bude nekih problema, znate kome da se obratite.

Evo malo i slika novih ikona, ja sam kod sebe uspeo da promenim samo neke ikone, radim na tome da promenim sve.
Slika Slika

P.S. Sve sto radite, radite na sopstvenu odgovornost. 8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

gille
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 08:22
Lokacija: Beograd

Post od gille »

kljun,
Hvala majstore :) Ovo ce biti pravo osvezenje ;)
Mogu li se formirati bili koje ikonice umesto ovih,ili moraju da se preuzimaju vec gotove?
"Who Dares Wins"

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

gille pa mozes i ti da napravis ikone, al treba ti mbmtool program koji edituje mbm fajlove.
A evo i MBM programa:
MBM Tool, njega mozete skinuti ovde i
MBM Wizard, koji mozete skinuti ovde
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

je li, a da li mogu posle da vratim stare ikonice i kako? :oops: :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa kljun to je vec odavno objasnjeno pocetkom avgusta u temi diskusija o UIQ3 tako da je malo bespotrebno otvarati novu temu ...
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

madness99 ja sam pitao moderatora da li mogu da otvorim temu, i pitao sam da li postoji slicna i dobio sam odgovor da mogu da otvorim temu, zato komentar ti nije na mestu.
luca mozes da vratis stare ikonice, i to tako sto ces pre ubacivanja novih ikona prekopirati folder Resource na kompjuter, i kasnije kad budes hteo stare ikone samo vratis stari folder Resource na memorijsku karticu, i naravno posle toga restartujes telefon.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

kljun, pa madness je objasnio u onoj temi, kako bre nije bilo? Ocito moderator nije pratio...
iPhone + CX300

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa sta mi nije komentar na mestu kako sam mogao da znam da ti je to admin rekao?Ja znam da je milan91 napisao tu mogucnost u UIQ3 temi ja isprobao na W950,P990 i radilo stavio slike al ...
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

madness99 dobro ne bih da ulazimo u svadju, nisam znao da je to milan91 napisao(a celu UIQ3 temu sam presao), al ja sam za svaki slucaj pitao da li postoji nesto slicno.
Da li je jos neko uspeo da ovo uradi(da promeni ikonice)?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kosti
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:15

Post od kosti »

Kako se menjaju ikonice na pozadini...npr hocu umesto radija da stavim za imenik?nikako ne mogu da se snadjem

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kosti ako imas p990 onda nikako jer je nemoguce promeniti onih 4 ikonica, mada medju tih 4 ikona nema ni radio ni imenik, mozda imas neki drugi telefon ili na nesto drugo mislis, koji telefon imas?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Yogisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 04. Dec 2006. 14:58
Lokacija: Beograd

Post od Yogisha »

jel to vazi samo za p990 i p1? ja imam w950 i nemam folder resource na telefonu kad ga prikacim... ako treba nesto drugo da uradim, napisi

kosti
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:15

Post od kosti »

imam w950.......vidim na nekim slicicama na raznim forumima da likovi imaju razlicite ikonice na pozadini(mozda zato sto su skidani sa mreze).u svakom slucaju kljun pomozi!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Yogisha pa taj folder resource treba da bude na memorijskoj, ali w950 nema memorijsku karticu pa nisam bas najbolje upoznat sa tom situacijom, stavi ga na USB i na "mass storage", tu bi onda trebalo da se pojavi folder "resource" i ako se pojavi onda znas dalje, ako bude nekih problema ti javi.
kosti moze to da se menja, nema veze sa mrezom, mislim da to ide ovako:
odes na onu koju hoces da menjas,pa na MORE,pa na REPLACE pa onda odaberes ikonicu koju hoces da bude umesto te.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evo jos jednog korisnog programa za menjanje software izgleda vaseg UIQ3 telefona, u pitanju je:
TouchDial, program je veoma koristan u trenucima kad nemate olovku ili vam vise odgovara da broj u telefon unosite prstima.
program izgleda ovako:
Slika
(onaj sat sto vidite gore nije iz ovog programa, to je neki drugi program, inace screenshot je sa mog telefona i program radi bez ikakvih problema).
a program mozete skinuti sa:

inace program sam stavio ovde jer ima veze sa software izgledom telefona, o cemu se ova tema i bavi.
8)


Link uklonio:gameforce
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Meni upravo treba ovakav program ali ne mogu da ga skinem jer link nije ok! Interesuje me da li ovaj program podrzava i pisanje poruka ili je samo za pozivanje? Ako ne podrzava pisanje poruka, ima li neki koji ih podrzava?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Zeljkamp nazalost ne, pisanje poruka nemozes raditi preko ovog programa, a ako naidjem na neki slicni program javicu ti.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

'ajde malo da oswezim temu...Ubacio sam ono sa rapida shto je kljun postawio i fon nije swe promenio (ustwari i ne moze swe)...skroz dole onaj status bar ili kako wec (promenio je samo signal,bateriju,task manager (ali nije stawio strelice,nego neku kocku za task),nije izmenio wolume,zashto)??? Ikonice u meniu nisu promenjene ???? Nije mi jasno :unsure: :unsure: :unsure:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

bOOdala probaj ovaj status bar da ubacis, pa javi da li valja.
meni sasvim normano radi.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Swe,osim task-a (i njega je promenio,opet neka kocka i pishe PIN),a i ne swidjaju mi se Windows ikonice :uhuh: Wraticu one stare i to je to...kljun, u kom folderu treba da ubacim ikonice da bi se pojawile u meni-u i kog formata moraju da budu???? Ja sam skinuo neke iphone ikonice u png formatu i ne znam da li mogu one da se ubace ????? :)

Odgovori