W950i

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

pozdrav,

na youtube sam naisao na ovaj klip :http://www.youtube.com/watch?v=-5-y3OYe-50

da li neko zna nesto o ovome. Da li je u pitanju samo tema (i gde je moguce nabaviti) ili soft???

Hvala!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

kovac84 mislim da ti je ovo gdesk ili tako nešto slično sa svim dodacima koji rade ok.ja sam imao nešto ovako slično na p990 ali je pucalo samo tako.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 01:11

Post od Sol »

Opet pitanje (prob sa operom i dalje nerešen):

Naime, pošto sam čačkao mali milion aplikacija, napunio telefon muzikom, prilično ga istestirao i izmučio, došao je red da se malo udubim u video playback.
Probao sam 3 playera - Core player (koji i sad koristim) i radi ok, Smart Player (slabije koristim, jer crack nije uspeo, ako imate "rešenje" bacite mail na dolepomenutu adresu), i power movie koji sam odmah batalio jer je samo 1 snimak pustio i tražio registraciju (takođe važi isto kao i za Smart Movie.
E, sad, bezveze prebacim prvu epizodu 'Allo 'Allo serije koju sam skoro skinuo, ali ne konvertujem niti išta diram ( Video: XVID 512x400 25.00fps 1238Kbps [Video 0]
Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 154Kbps [Audio 1]) i radi skoro pa savršeno, znači, secne povremeno, ali inače odlično radi (dok se slušalice ne ubodu, tada kreće slideshow). E, probao sam sa istim kodekom, i istim podešavanjima (samo, jelte, rezoluciju na 320x240 i bitrate videa na 256kbps) da konvertujem par snimaka koje imam, ali bezuspešno. Tj. konverteri imaju problema sa sinhronizacijom snimka/zvuka i to me ubija. Da li znate neki konverter koji tih problema nema (ili prosto da koristim drugi format a ne .avi ili neka podešavanja?). Takođe, koji player nema problema sa seckanjem kada se ubodu slušalice (neko pomenu ovde da mu sve lepo radi, štaviše, i da je pogledao Crnog Gruju, mislim?).

A, da, vredi pomenuti, spot Avenged Sevenfolda -
Video: DIVX 320x240 23.98fps 984Kbps [Video 0]
Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 320Kbps [Audio 1]
radi savršeno (takođe dok se sluške ne ubodu) a njega sam skinuo sa rapidsharea....

doubtlesslayer@gmail.com je mail :)
Hvala unapred, i srry za dug post X_X

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Sol meni se to dešava na p990 dok na w950 nemam tih problema.probao sam da menjam slušalice sa 3 komada ista situracija.p990 seče w950 normalno radi.može da se desi da je do SW uradi neki update.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 01:11

Post od Sol »

Eksperimentisao sam u međuvremenu, i .mov format odlično radi za filmove iz .avi formata, dok epizoda jednog animea prebačena iz mkv u .mov u trenucima kada je visok FPS, radi normalno, dok na sporijim scenama secka. Takođe, uz slušalice, .mov radi odlično, sa 768kbps...

smexo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 11. Okt 2007. 03:21

Post od smexo »

Nije mi jasno, ja uopste nemam taj 1020867a.cre fajl u ovom folderu (C:\Private\10202be9\persists\ ). :blinky: ima brdo nekih drugih ali taj ne. Sta da radim? Isao sam preko myfileman aplikacije

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Sol - Probaj da konvertujes taj video fajl u *.mp4 i prebaci ga i uzivaj.Neces imati prevode ali je kvalitet odlican.Ja tako gledam.Skinem one filmice od 300-400MB smanjim ga na 320x240 a sve ostavim isto i sljaka samo tako.Zaboravis reci gledam ga preko integrisanog player-a.

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

....pozdravljam......vidim da ste uhodani pa vas molim da mi date ideju za prenos podataka....naime zanima me koji je najbrzi nacin da prenesem npr 2000 sllika ili desetak albuma(mp3)? Bluetooth sam odmah eliminisao zbog poznate nam brzine istog...e sad,neko bi rekao pa imas kabel...imam ali kad ukljucim telefon preko pc suit-a i copiram(copy) npr 1560 slika(jpg 320x240) i prebacim (paste)u file manager(SE) to se toliko uspori da ja mislim da bi trajalo desetak sati(USB je 2.0 a racunar je zver sa 4GB RAM-a). Dosada sam koristio telefone sa mem.karticom.....izvadis,ubodes u citac i cas posle transfer je gotov......telefon je u stvari w960 ali posto vas ovde ima vise i ovde sam postavio pitanje.Hvala unapred.... :D

neovo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 164
Pridružio se: Ned, 19. Feb 2006. 18:45
:: ///
Lokacija: Novi Sad

Post od neovo »

taj fajl menadzer nista ne valja. aj ovako: prikopcaj fon na komp,sa normal moda prebaci u fast file transfer(crna strelica u gornjem levom cosku>connections>usb>fast file transfer mode),sacekaj da instalira drajvere,udji u my computer,tu ces videti jednu novu ikonicu(usb mass storage),otvori to i prebacuj :)
jel sapunjate macora?

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Kako da na ovom telefonu, podesim da imam zvucni signal na recimo 50toj sekundi ili npr. svakih 30 sekundi ili neki drugi interval....
Ubi me ova politika lelekoma...

Unapred se zahvaljujem.. :wink:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

dutch1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2009. 06:10

Post od dutch1 »

imao sam problem sa tihim zvukom na earphone-u,modaovao sam prema uputstvu datom na ovom thread-u i zvuk se pojačao ali samo za muziku za razgovore je ostao isti.kad uđem u service menus/service test i dalje stoji da je zvuk i za front i za rear 50% i nemam opciju za pojačavanje :(
šta da radim?neko mi je rekao da ima u skrivenom meniju opcija za pojačavanje ali ja ne nađoh to nigdje a nemam vremena da pođem do njega da mi on lično napravi a neće ovako da mi kaže :x .
da ne bi bilo pitanja:update je odrađen danas na njemu,pojačana je na maksimum jačina zvuka na earphonu(mislim na onom dugmetu sa strane).
pomoć :unsure:

dukki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 20. Dec 2008. 17:30

Post od dukki »

pozz svima koji imaju SE w950i...
imam jedno vazno pitanje....zaglavio mi je telefon pre 5 dana vibraciju, dok je bio na stolu, i pao mi je, i puklo mi je staklo od maske!!! znaci ne displej, nego samo staklo, tj. maska.

molim svakoga ko zna gde ima da se kupi maska, ili samo novo staklo, da mi javi na: dukki_devil@hotmail.com


jao sta cu da radim :(
Molim vas pomozite mi
Prijatelj ti sluzi da ako imas los dan,da mozes i njemu da pokvaris dan !!! :D :D :D

bio1212
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pet, 18. Sep 2009. 18:05

Post od bio1212 »

zasto ne mogu da primim video poziv na w950 . podesio sam 3g mrezu , prijavljen za tu uslugu. da li ima jos neka podesavanja za videopoziv i da li mozda treba neki program da se ubaci za videopoziv :smutny:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bio1212 nema on opciju za video poziv imao samo za 3g koji isključuje video poziv.šteta a meni je tako falilo to kod njega.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

jsn.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 08. Okt 2009. 19:50

Post od jsn. »

Treba mi program kojim mogu da obrishem poruke sa telefona pomocu pca.

Imam w950 sa polomljenim touch screenom. Ne mogu da brishem poruke koje sam poslao, jer jedino preko displaya mogu da udjem u taj deo poruka, a inbox poruke mogu da brishem, ali samo jednu po jednu(shto bi potrajalo danima s obzirom da na telefonu imam jedno 5k poruka trenutno). Probao sam My Phone Explorer koji svi preporuchuju ali sam program ubaguje pri uchitavanju tih silnih poruka. Pomoc?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

jsn., kao sto sam vec rekao uradi update softvera preko SEUS i sve sa memorije telefona ce ti se obrisati .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

jsn.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 08. Okt 2009. 19:50

Post od jsn. »

Imaju neke poruke koje ipak zelim da sachuvam, tako da mi ta opcija bash i ne odgovara.

Izmenila Ninolina:: proÄ

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Da li neki telefon bilo kog proizvodjaca moze da pridje SE w950i po kvalitetu zvuka NAKON sound mod-a?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

antec koliko sam ja probao za sada je zvuk najbolji bio na w950 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ljudi pomazite molim vas...
ubacio sam neku temu u fon i odmah sam izabrao da je postavi, odkad je postavio non-stop izbacuje neke greske silne, ne mogu da udjem u teme da je promenim, ugasio sam telefon i sad nece da se upali, dodje do pola ona linija sto ucitava i nece dalje...sta da radim hitno mi je....ako neko zna ?

Odgovori