Korisne aplikacije i igre za symbian UIQ3

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Koji je najbolji pdf viewer, ne vidim da ga je iko pominjao, nasao sam PDF+, ali 1.65 ne mogu instalirati
Pozdrav...


Obrisan deo by:gameforce:Najstrože zabranjeno propagiranje, traženje ili davanje linkova ka warezu!
djurkash

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

djurkash, zavisi sta te zanima...potrebno je samo malo se potruditi..nista vise...a sto se ostalog tice u ovoj temi nije dozvoljeno bilo kakvo spominjanje Warez programa...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

izasla verzija Im+ 3.72, sad cemo da vidimo pravi li probleme kao prethodna verzija :D
Ex Sir_Oliver

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

nazalost ova pdf beta public verzija je istekla...trazim full treba jedan decko da mi posalje...nadam se da cu da va s obradujem.... :shock:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Izvinjavam se, mislio sam da je zabranjeno traženje crack-ova, a ne njihovo spominjanje, u svakom slučaju ću znati za ubuduće...
Može li neko malo pojasniti situaciju sa sertifikcijom programa...?
djurkash

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ne moze niko da ti pojasni, jer ovde nije rec o tome, imas temu na forumu!
iPhone + CX300

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Pojavio se jedan od najkorisnijih programa za UIQ3 - LongCuts. Radi na UIQ3 telefonima sa qwerty tastaturom(mozda i na w950, ali ne znam, najbolje da sami proverite), a u pitanju je program koji omogucava brz pristup najcesce koriscenim aplikacijama. To radi tako sto slova na qwerty tastaturi pretvara u precice, i onda jednostavnim pritiskom na odgovarajuce slovo(taster) ulazite u zeljeni program! 8) Ne znam kako je na P990, ali na M600 to ne funkcionise bas toliko jednostavno. Naime, posto M600 ima jednu tastaturu koja je istovremeno i qwerty i numericka, mora se prvo uci u imenik, i tek onda pritisnuti slovo koje ste definisali kao precicu. To samo znaci da je potrebno 2 puta pritisnuti tastaturu da bi se pristupilo odredjenoj aplikaciji, tj. prvo se pritiskom na bilo koji taster ulazi u imenik, jos jednim pritiskom na slovo koje je definisano kao shortcut otvara se aplikacija.Jedino me pomalo nervira sto kada se izadje na "exit" iz aplikacije, ovaj sistem ne funkcionise, odnosno aplikacija ocigledno ne moze da radi kao sistemska(kao npr. s60 program Smart Settings)... Sjajna aplikacija! :)Slika

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

pilgrim, znamo za taj program super je ali opet to je samo za one koji imaju dooosta programa meni je opet ok task menadzer i folder sa svim programima szasebno...btw jel probao neko program TWEAK PEAKS?Genijalno resenje ubrazava koriscenje menija na uiq3 platformi za 100%mozda i vise?!!
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Tweak Peaks je bio odlican program, ali vise nije, jer UIQ 3 telefoni u novijim verzijama sw vec imaju instaliran program iste namene, a to je opcija "transitions". Dakle, Transitions se stavi na off, i time se postize isto sto i sa pomenutom aplikacijom. 8) Sto se tice Longcuts, to je sjajna aplikacija, jer omogucava da samo jednim pritiskom na tastaturu udjete u odredjeni program, bez cackanja olovcicom. Medjutim, ova aplikacija je od pre par dana prevazidjena. jer se pojavila po meni najbolja UIQ 3 aplikacija - Gdesk, koja radi izmedju ostalog i ono sto radi Longcuts, ali mnogo bolje, a pritom ima jos mnogo opcija.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

jel ima neki program za pustanje mpg fajlova za UIQ3 ?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Jel postoji mumsms ili neki slican program za UIQ3? 8) 8)
and justice for all...

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

madness99, probaj divx 0.88 mada cisto sumnjam da moze da pusti...Dream Weaver, mozes li pojasniti sta taj mumsms radi posto nisam imao prilike da ga koristim...btw ima par sms menadzera za uiq3 od kojih je po mom misljenju najbolji magic message manager...ima vrlo korisna opcija da upozorava na novi sms svakih minut(ili podeseno vreme) i da ne smeta tj ne oglasava se npr od 00:00-10:00 tzv silent mod za poruke....i jos opcija itd itd.
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

meda011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 27. Jun 2007. 12:08

Post od meda011 »

Interesuje me da li postoli neki program za odbijanje poziva (blacklist) za UIQ3 platformu, takodje sta mi preporucujete da kupim m600i ili w950?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meda011, nemmaš potrebe za nekim externim programom možeš sam da ubacuješ ljude u listu time što ćeš im odbiti poziv.crna lista programa naravno postoji.
iinače preporuka ako voliš qwerty onda m600 sa naravno izdatkom za m2
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

meda011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 27. Jun 2007. 12:08

Post od meda011 »

Hvala VeNoM, znaci postoji opcija za odbacivanje poziva.

Jos jedno, mozda za neke glupo pitanje, da li je moguce koristiti klasicne symbian programe za platfome s60 9.1 i sl?

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

meda011, ne moze se koristiti 9.1 softwer... Nazalost...

Pozdrav.. .
iPhone + CX300

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Btw. postoji i 3rd party program po imenu Advanced Call Manager koji je dosta bolji, tj. sa vise opcija u odnosu na fabricku "blacklist" opciju. 8)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

pilgrim, da bas taj program je extra ali meni se npr desilo da propusti neki poziv od nezeljene devojke...da li bug u pitanju il nesto drugo ne znam...par puta sam namestio i za svoj fixni i posle auto redial-a(nekih 20tak puta)opet propusti slucajno...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ono na sta sam ja uvek pazio kad sam instalirao taj program(koristio sam ga i na nekoliko s60 telefona) jeste da ga instaliram na memoriju telefona, nikako kartice, zbog brze reakcije na dolazeci poziv. Da se nisi tu zeznuo? Takodje, nikad nisam isao na onu opciju "send busy", vec na neke druge, npr. preusmerim pozive za odredjeni broj na gov. postu, a imam specijalno za tu osobu usnimljen glas koji govori "mob. pretpl. trenutno nije dostupan itd.", ili bih jednostavno preusmerio poziv na nepostojeci broj, tj. 01112345, i nikad me nije izneverio ACM! 8) :)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

ee kod mene je na memoriji ali radi...thanks preinstaliracu ga na memoriju fona...kako si namestio taj zvuk nije dostupan?Snimio dok zoves nekog pa namestio da pusta taj zvuk...ili?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Odgovori