Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
bojanspurs
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:10

Post od bojanspurs »

Gargamele, ja sam pitao za adresu na kojoj mogu da se kupe zastitne folije u Novom Sadu, a ne u Beogradu!

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

dyavolchicy - Ja inace moram da promenim stil izrazavanja ovde jer i ako To kazem dobronamerno ispadne tutorisanje. Protumaci ceo moj post vise kao saljiv odgovor a ne ozbiljno tutorisanje. Shvatio sam da ti kao panik svetli ono dole (mislim gde ulazi dzek za punjenje bat) sto i oznacava da treba da se puni (ili je stigla neka poruka). Nisi dobro opisala. Cackaj po telefonu i uzivaj ...
6630 - N95 - P1i

dyavolchicy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 06:35

Post od dyavolchicy »

Goja - Aaaa, lepo, vidim da smo se sad razumeli, zato sam i pisala ono "da pojasnim" jer sam videla da me nisi shvatio. Ako si se salio ok, mada nisi bas zvucao saljivo, zvucao si kao da ti je ceo zenski zenski rod nesto skrivio :wink:

Cackala sam ga sinoc dok nije provristao od muke :D al je najzad otisao na internet kako valja i otvarao sve kako treba, sto me dovodi do zakljucka da treba da nosi oznaku M, jer je neki mazohisticki telefon, kad ga maltretiras onda radi. Jos malo pa cu tu oblast savladati skroz...

...ali ima tu jos mnogo toga, tako da mozete da ocekujete jos mnogo elementarnih pitanja od mene i jos mnogo napada panike :oops:

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

@ VeNoM
Hvala na odgovoru!

Ako neko zna odgovore na 6. i 7. pitanje, bio bih mu/joj zahvalan. :)

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Ljudi uradio sam update ali i dalje mi je alarm jako tih, sta da radim. (update je malo komplikovan, pa bi ovi iz SE mogli to da uproste). Sta da radim u vazi alarma?

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

nexa - mislis da su u pravu oni sto kao iz topa savetuju update, i to zamisli molim te, radi pojacanja zvuka ili tako nekakve nebuloze. Vidim da je zavladala opsta manija update-a, i to odmah, samo sto su ga je izvadili iz kutije! Kao "mirise" im da je sw bagovit. Kao deca kad dobiju igracku i odmah je rasture. Valiki bag-ovi bi bili objavljeni od strane proizvodjaca a vi nadjite gde ima i jedne njihive reci o tome. Cuje se samo galama onih koji bi odmah da urade update - i to zbog pojacanja zvuka!? Stalno izlaze update-a i izlazice cesto, to su sitne popravke koje mi i ne mozemo ponekad registrovati niti ce nam reci. Medjutim, posto se za oko 1 godinu sw "zaprlja" onda vredi izvrsiti njegovu zamenu sa svim ispravkama, jer to je princip, sem ako se objavi neku bug (za sada nema tako znacajnog a koji se moze ispraviti tek tako) ili ako imate ocitu gresku, onda se to radi.

Probaj sledece:
Rucno - pritisni "tarabu" (zadrži ) > odes u silent > pritisni ikonicu za silent ..., i to kako uopste tako i za konkretnu numeru;
ili - instaliraj Mp3Gain pa pojacaj decibele na 99;
ili - pojacaj numere preko aplikacije Goldwave-a

Ali pre svega, vidi da se nisi unervozio zbog nekog enormnog ocekivanja pa ti se sada cini ...

Snimi druge numere i probaj razne, jer nije svaka dobro "skinuta" pa nece ... i nece.

Sve drugo moze biti ali najmanje da ti je sw bagovit ili sa greskama, no moguce je da si ga tek update-om "zaprljao" dodatnim fajlovima.
6630 - N95 - P1i

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

imaginos - za Skype imas program iskoot ili Fring, ali kad sam procitao sta kazu drugi, nisam ni pokusavao. Po svoj prilici, neces se ovajditi od razgovora preko lan-a za dzabe, zbog protokola koje nase mobilne mreze nece dopustiti. Radice ti samo chat-ovanje. Ceka se da to neko razbije ili neki povoljan servis.
6630 - N95 - P1i

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Goja> Pa znas kako mislio sam da je mozda problem u starom softveru ali kao sto kazes nije update resenje. Malo sam guglao i nasao da i ova zadnja verzija ima problema sa alarmom i ko zna cim jos. Pokusacu sa gore pomenutim aolikacijama pa ko zna mozda i proradi. Ja sam prezadovoljan mojim telefoncicem ali imam jos jedno pitanjce> Kada kuckam u Quckword-u imam problem da posle nekog vremena pisanje pocne da usporava tako da kad otkucam nesto, to se pojavi minut kasnije?! :shock: Sta sad?

evgenije
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 04. Nov 2007. 23:22
Kontakt:

Post od evgenije »

da li moye negde da se skina Profimail koji radi....istekla mi je trail verzija i sta god da instaliram,vrati mi na staro.....navikao sam se na njega,jako mi se svidja......
i jos nesto,da li i drugima w950 restartuje sam od sebe,to ume bas da me iznervira,izvadim telefon iz dzepa i vidim da je u pola vracanja na normalu....huuuuuhhhhh

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

@ Goja
Da li sam dobro shvatio da je ta nemogucnost skype-a zapravo "krivica" operatera, a ne telefona i da ni sa jednim telefonom zapravo necu moci da koristim skype u Srbiji?

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

nexa - SE ne objavljuje sta sadrzi update. Kazi nam gde si to procitao o bug-ovima ovog telefona pa da svi zajedno podelimo tu informaciju.

Sto se tice zvuka i muzike, P1 ima potpuno isti software kao W serija, dakle nema ni govora da se radi o bug-u za jacinu zvuka, pa to bi se do sada resilo. Ali P1 nema Walklman, odnosno nekoliko integrisanih programskih dodatke za mnogobrobrojna poboljsanja i mogucnosti, kao i sasvim druge zvucnike i slusalice. Kvalitet zvuk zavisi od toga. Kod P1 se to dosta dobro popravlja raznim app a narocito slusalicama od W gde se kvalitet skoro dostiže.

Nemoj da te vise zamajavaju da updatujes telefon koji je juce izasao ispod cekica (sem ako ima manu, onda zna se - u servis).

Vidis, ovde imas ljude koji kupuju poslovni telefon a traze od njega Walkman muziku ili K800+ fotografiju. Nema od toga nista! Ali zato ima brz internet kao metak, cak i u GPRS a o 3G i da ne govorimo. No mnogi za to i ne znaju, odnosno nisu zapazili pa kazu P1 nema EDGE, nema HSDPA - ali trebalo bi da znaju da ce P1 iskoristiti GPRS ili 3G do maksimuma, a njihovim telefonima dzaba i EDGE i HSDPA kad se oni guse u tome i "padaju u nesvest" dok P1 ladno sve pred sobom guta ko od sale (To je ta samo jedna od osobina ovog poslovnog telefona). Da, trebace nam i HSDPA (iskoristivog) ali nase mreze to ne mogu da proprate jos koju godinu a do tada - zaradiceno pare i sa ovim (kad smo mogli do sada) pa cemo kupiti P5.

nexa - Restartuj telefon, za svaki slucaj pogledaj koje su sve app podignute. Pogasi sve pa probaj. Ako nece, idi u servis da ti promene sw jer si ovaj sj**o sa tim vasim upd...
6630 - N95 - P1i

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index. ... 600i#R6A16
Posetite ovu adresu pa nastavite ka linku koji je ponudjen i videcete citavu listu bug-ova.
Sta da se radi m600i mozda nije savrsen ali je zato telefon za uzivanje. Prava je milina koristiti ga a za alarm cu se snaci.

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

Goja, nepotrebno zastrašuješ ljude tom povikom na update :uhuh:

Slažem se da je suvišno to raditi ako si zadovoljan funkcionalnošću svog telefona, ali ako taj update ubrzava pojedine aplikacije i do 50 %, rešava neke probleme sa prenosom podataka, povećava mogućnosti kamere itd, itd...ko se ne bi u to upustio, ako ima računar i usb kabel :)

Uglavnom dve stvari mogu da "onesposobe" telefon u toku updatea. Nepridržavanje uputstva i nestanak struje. Zato ne preporučujem update na računaru bez UPS-a.
A svaki firmware ima svoje bagove. Tako sam i ja prošao sa najnovijim CDA paketom za P1i, pa sada čekam novi CDA, da vidim da li će ispraviti grešku koju 80 % korisnika ne bi ni primetilo ... :D

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

Endre - DAJ bilo koju izjavu SE ili kompetentne licnosti koja kaze da "xx" verzija update-a, kako ti kazes " ubrzava pojedine aplikacije i do 50 %, rešava neke probleme sa prenosom podataka, povećava mogućnosti kamere itd, itd...".

Bilo bi lepo da tako nesto postoji, ali s druge strane SE bi odmah mogao da zatvori fabriku ako bi mu sw bio tako bagovit ili dopustao tolike mane u formiranju telefona. Upravo suprotno, P1 skoro da nema bagova jer je iskustvo sa UIQ3 na P990 bilo dovoljno, tako da je vec m600 ok a P1 sasvim.

Uoceni bagovi se "mazu na leba".

U svemu ostalom se slazem sa tobom.

nexa - prevideo sam da imas m600 (zato sam ja i predlozio da se podelimo po modelima ali vidim drugacije reakcije), inace bi ti preporucio da ti sw zameni iskusno lice, u servisu npr.
6630 - N95 - P1i

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Pozdrav forumasi :D . Nisam imao vremena da procitam sve komentare da bih video kakav je telefon SE m600i,vredi li ga kupovati? Zeleo bih devojku da iznenadim sa m600i za rodjendan koji joj je danas! Zato vas molim da mi neko ukratko kaze mane i vrline tog fona i da mi sto pre odgovori jer vreme leti a ja joj moram kupiti fon najkasnije do 14h.!!!! Imam u ponudi 1 polovan star 2 meseca,garancija mu vazi jos 4 meseca. Ne znam vise sta da pisem,umoran sam kao pas i idem da spavam. PLEASE HELP!!! :wink:

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

@Goja
Slažem se sa tobom po pitanju update-a,i to treba da važi za veliku većinu korisnika, ali svi mi koji smo ovde predstavljamo 10% populacije koja će čekati do u noć :wink: da pročita zvanično predstavljanje novog aparata ili da preuzme najnoviji fw 5 min po zvaničnom objavljivanju... Imaj malo razumevanja za tu, verovatno nelogičnu i nepotrebnu sklonost forumaša...
Mene interesuje zašto si prešao sa N95 na P1i, ili još uvek poseduješ nokiu, šta te je odvuklo ka SE-u?
@Imaginos
Planiram ovih dana da malo isprobam, čim budem imao vremena, i Iskoot i Fring, prežaliću tih 10-tak evra koliko skidaju za preusmeravanje Iskoot-a na centralu u USA pa malo budi strpljiv, javiću se sa utiscima, inače imam ADSL koje bacam po stanu putem WiFi router-a, i da znaš da nikakav problem nećeš imati zbog 10 Mbit-ne konekcije koju podržava P1i, na bilo kom hot-spot-u...
djurkash

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Zeljkamp nema kameru to mu je mana ali meni to mana nije jer ne volim kamere.malo ti treba vremena dok se navikn eš na qwerty i to bi bilo to.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

Goja, SE ne daje nikakve zvanične informacije u ispravkama u novim firmwerima :smutny:
Ja sačekam par dana, da oni najnestrpljiviji to odrade, pa čitam njihova zapažanja i utiske. Tako sam i za ovaj poslednji update za p1i "Generic World 1". I veruj mi, animirani meniji lete, listanje imenika više ne zapinje, ne baguje kod većih word i PDF dokumenata i dobiješ meni na Srpskom. Poboljšanja oko WLAN-a ne mogu komentarisati, pošto ga ne koristim...

P.S. Tek 20 dana sam vlasnik P1i, a na kompu već imam bookmarkovano 15-ak sajtova koji se bave SE UIQ3 telefonima. Otud kupim informacije :)

artistns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 30. Avg 2007. 12:05
Lokacija: Novi Sad

Post od artistns »

Od nedavno imam P1i, i ova greska se vec pojavila 2x, ali sam je iskljucio, restartovao telefon, i nastavio je da radi normalno. Onda se ponovilo, update-ovao sam softver sa SE websajta, i sve je izgledalo normalno. Proteklo je jos neko vreme, i ponovo je pocelo.

Ali sada je ova greska NEPREKIDNO.
Kad ukljucim, na ekranu se pojavi:
Application:
WatcherMainThread
ReasonCode
USER
Reason number
11

Ja kliknem na 'continue' i to se pojavi opet vrlo brzo. Ponekad napise i da nema memorije (a ima). Kad ga ostavim, on to ispisuje i ispisuje, i na kraju se restartuje telefon sam, a onda nastavi tako.
Da li neko ima ideju o cemu se radi? Sta da uradim? Neko pametnije resenje od updatovanja/resetovanja telefona, i onda ponovnog podesavanja svega,....
Ovako je telefon neupotrebljiv.
Hvala unapred

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evgenije pa svaki ProfiMail radi, samo treba da ga platis da bi ti radio stalno, ili koristi trial par dana, a mozes i da nadjes crack verziju(sto je inace zabranjeno ovde), malo trazi mozda i nadjes.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori