Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Post od nidza_m »

deksicom, da tu verziju i imam
:smutny:
i sta da radim????? :blinky:
da nije problem u punjacu?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

nidza_m, pa probaj refresh softvera da uradis, na ovi-suitite postoji ta opcija.
Ma menjao si bateriju i bilo je isto neverujem i da bi promena punjaca nesto poboljsala ali probaj.
Hard reset ili onaj drugi sa kodom ako ti odradi kako treba pri paljenju telefona treba se pali kao prvi put: podesavanje jezika, datuma, sara itd. i sve da pobrise.
Dali si probao bez memoriske kartice da ga koristis.

nidza_m
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pet, 29. Apr 2011. 09:39

Post od nidza_m »

deksicom, probao sam i bez memoriske kartice i ista je prica, pokusacu sada refresh sa ovijem :cry:

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

Не могу да апдејтујем телефон (C5-00) на последњи firmware преко Nokia Suite..
Све ради нормално, нормално се улогујем на налог, провери апдејт за телефон, каже да постоји нова верзија од 140 мегабајта, почне да скида, и после пар секунди избаци грешку да не може да се повеже на сервис...

Could not connect to the service

There seems to be a problem with connecting to the Nokia Ovi Suite update service. Make sure that your firewall and virus protection settings are correct. Also, make sure that the menu option for working offline is not selected in Internet Explorer. If you still cannot connect, the service may be unavailable. Please try again later.

Тренутно је она 032 верзија од јула 2010

Има понешто на нету, али мени ништа није помогло, гасио сам и антивирус и фајервол, брисао те истекле сертификате у Интернет Експлореру, реинсталирао nokia suite, и и даље се то појављује...

Windows 7 x64, последњи Nokia suite...

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Dachaarh, izala je nova verzija nokia suita mozda su ispravili taj bug. Mozes da probas i preko software updater-a

Dachaarh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 14:56

Post od Dachaarh »

Избрисао стари suit, инсталирао нови, пробао, и опет је исто, нису исправили, бар што се мен е тиче.. :cry:

Хвала ипак..

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

a sto ne probas da odradis update direktno iz fona, mislim da c5 ima tu opciju, menu/applications/sw checker

Edit: jeste deksicom zaboravih da nema wifi :unsure:
Poslednja izmena od mare-ss u Sre, 26. Okt 2011. 12:45, izmenjeno 1 put ukupno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mare-ss, ima ali kostace ga jer c5 nema wifi. Mozda je do win7 ja sam bratu sa xp upisao noviji sw... bez problema.
Dachaarh, probaj sa navifrim i phoenix ima po internetu upustva.

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

Zdravo, ima li ko iskustva sa zadnjim firmwareom od N97 mini, 30.0.004.? Kod mene je 11.0.102 i nemogu ga updejtovat, znaci, jedino da promijenim product code, pa tek onda da stavim taj zadnji.
Mobitel mi je zakljucan, hoce li bit problema?

Hvala unaprijed, pozdrav!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Imam ja taj firmver na miniju.Sta znam ok je,mada pomalo baguje ponekad.
Flesuj sa finiksom,skini fw na blue-nokia.com
Nece biti problemasto je tel. zakljucan. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

talnay,mozes odraditi flash kako ti je Sale_M predlozio,mada imajuci u vidu da se kod tog modela lako moze promeniti P.C.,moj ti je savet da to tako i uradis.Samo,vodi racuna koji ces P.C. da izaberes. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

Hvala na brzim odgovorima, P.C. sam nasao ovdje,

N97 mini RM-555: Balkans->0585092, 0585121, 0592726,

za ovaj prvi P.C. postoji zadnji fw, ali sam mislio kad ga promijenim preko NSS-a, onda normalno preko ovi suitea da odradim update. Zasto preko fenixa? Kakva je razlika? Jel se mora tako uradit?

Pozdrav!

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Zna li neko za 5310 kod za srpski meni i jel ista procedura kao i sa ovim simbian telefonima odnosno dali je procedura kao sa prve stranice

talnay
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Pet, 04. Nov 2005. 23:53

Post od talnay »

Zeni sam nabavio E72 i ona zeli nase jezike, a inace je mob za euro trziste sa qwerty tastaturom. I poslije mjenjanja PC koda sam ubacio nase jezike, ali problem je sto se onda tastatura mjenja u qwertz nacin, ima li nacina da ubacim nase jezike a da tastatura ostane qwerty, tj da tipke budu iste?
Hvala unaprijed.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

talnay, da to se desava kad se ubaci sw... za nase podrucje a dali se moze ispraviti neznam.
Iz tog razloga sam ja moj e72 i ostavio na EN. a i nekako mi je jasnije gde je sta nego kad ga ovi prevedu na srpski.

ivicaans84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 19. Avg 2011. 13:53

Post od ivicaans84 »

pozz drustvo! treba mi mala pomoc. imam nokiu c5-03 i pokusavam 3 dana da ubacim drugi softver jer ne mogu nista da instaliram na tel zbog sertifikata, pokusavao sam preko Phoenix-a ali nikako nisam uspeo da ga instaliram, a sinuo sam jedno 10 razlicitih i na kraju sam uspeo neku stariju verziju koja ne radi kako treba, ako neko zna neki nacin kako da resim problem neka napise ovde, hvala unapred

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

ivicaans84, kako sam ja razumeo ti ne mozes da instaliras neke aplikacije koje zelis jer ti izbacuje gresku sertifikata,a taj problem neces resiti ako ubacis novi softver,a da bi to popravio da ti ne izbacuje gresku sertifikata,moras da hakujes telefon,to mozes da odradis ovako.. KLIK zadnji post na toj strani od clana "Fox" ti se nalazi objasnjenje kako da hakujes telefon..

lesa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 10:28

Post od lesa »

Da li neko moze da mi napise Balkans product code za Nokiu 500.Posle updatea na Belle mi se izgubio srpski jezik :wacko:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

lesa, odi lepo u program na kompu navi firm..i tamo ces naci product code za balkan..a mozes i da pogledas ovu temu.. da bi ti bilo jasnije sta zelim da ti objasnim..KLIK 8)

lesa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 10:28

Post od lesa »

acamatic,hvala druze,samo da nadjem nekoga u komsiluku sa windows-om,obzirom da ja koristim drugi operativni sistem :uhuh:

Odgovori