Pomoc pri kupovini

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Pomoc pri kupovini

Post od Punisa1 »

Resio sam da kupim N70 citajuci postove na forumu. Interesuje me na sta treba da obratim paznju kada ga budem kupovao? Da li i njemu vazi sifra *#92702689* i na sta treba da obratim paznju softver verzija zatim kako da vidim da ga ne prodaju polovnog kao novog? Svaki savet je dobrodosao! :roll:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Punisa1, taj sifra koju si napisao je za Life timer, i s njom mozes da vidis koliko je vremenski koriscen telefon...Verziju softvera ces proveriti kad ukucas sifru *#0000# ... A ako je sa neke mreze videces u meniju ikonice programa koje imaju oznake mreze, i naravno i maska moze da ima nalepnice...Ako je sa Tim mreze ne treba da se brines, vec mozes slobodno i za njega da se odlucis... :wink:

Poslednja verzija firmware-a za N70 je V 5.0616.2.0.3 od 24-04-06 ... To bi bilo ono na sta treba da obratis paznju...mada ne bi bilo lose da ga i fizicki proveris da nema ogrebotine...kako lezi poklopac za kameru... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

E hvala ti puno na odgovoru. Kazi mi i da li telefon ima radio da mogu da slusam radio ali ne preko gprs-a? Kao sto ima na nokiji 6610?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,ima radio koji mozes slusati i preko slusalica,da ne trosis gprs!
Pozdrav 8)

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Samo nesto.Kako ce on da kuca te sifre u prodavnici kad nije formirana baterija?Jedino da nadje drugu bateriju...

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Svaka li-ion baterija dolazi vec formirana (n70 je ima i milion drugih aparata),a i malo napunjena :wink:

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

Malone napisao:Samo nesto.Kako ce on da kuca te sifre u prodavnici kad nije formirana baterija?Jedino da nadje drugu bateriju...
Ja sam do sada kupio preko 20 novih telefona i nisam imao problema sa tim uvek je bilo bar malo napunjena baterija. Iostalom mislim i da se baterija isprazni neko ko radi u radnji je dopuni jer nemozes kupiti telefon a da ga ne upalis da probas.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Baterije se fabricki pune na 40-60% i tako transportuju jer nije dobro za baterije da stoji na 100% veoma dugo vremena jer tada razvijaju vecu temperaturu koja im skodi i zato UVEK u novom telefonu ima oko pola kapaciteta baterije!Ako nema to moze biti zato sto:
1.je originalna baterija zamenjena nekim budjavim kinezom kako bi vasu original preprodali za mnogo vece pare,
2.je telefon vec koriscen neko vreme i istrosen mu je taj"fabricki kapacitet",bilo za igranje neke igrice ili za pozive (sto ce prikazati life timer pomocu one sifre)
3.moze se desiti da je i puna,sto je onda siguran znak da je neko"cackao"telefon pa kad je ispraznio bateriju,napunio je da musterija ne posumnja!
Pozdrav 8)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Meni nije jasno kako vi to probate tel u radnji,ja sam kupovao vise puta nov tlefon,i ni jednom mi nisu dozvolili da ga upalim, uz obrazlozenje : '' Ako ubacis svoju karticu i neko te cimne,dok je u telefonu,moraces da ga kupis,jer ga mi onda ne mozemo prodati kao novog!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: "" :chytry: :uhuh:
12 godina na forumu!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Freyr, kakvo im je to glupo obrazlozenje :dry: ..... ako se ne javis life timer ostaje na nuli, a log se obrise i nema problema ..... srecom vecina danasnjih telefona ima offline mod .... 8)

pozdrav...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Dakle ne mogu da verujem,kupujes nesto a da ne isprobas,pa stvarno, mislim kupujes pantalone a ne probas ih kako ti stoje :P

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Pa u normalnim zemljama i u njihovim normalnim prodavnicama postoji po primerak telefona koji je za probanje(drndanje)...A naravno kada kupis dobijes nov nijednom koriscen telefon.. :uhuh:


Dok u zemlji Srbiji pre nego sto kupis telefon...Lepo odes na http://www.mobilnisvet.com ili neki strani equivalent

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A kako ces na primer uraditi sledece... Zelis da kupis na primer 6630,zivis u Srbiji i naslusao si se prica o preprodaju polovnih telefona kao novih samo zamenjenih maskica (a nemate pojma koliko jeftinije se mogu naci originalne maske od svercera nego od distributera) i sad hoces da proveris da li si kupio nov telefon!?Kupices ga,odneti kuci,raspakovati,ubaciti karticu,igrati se par sati i onda otkriti da ima,recimo,pola sata razgovora,onda lepo odes u radnju,kazes im to i zahtevas pare nazad i... SMEJU TI SE U LICE!!Napasce te da si ti to napravio,da si zvao da se pohvalis za novi telefon i kad si ga se posle nekoliko sati zasitio ili uvideo da poooojma nemas da se snadjes u Symbian-u ili ti deluje preglomazno ili prebrzo trosi bateriju... resio da im vratis iako si ga koristio za razgovor!?
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ma mora da ti daju da pogledas telefon... 8)...Pa, kad se tek pojavio N80 i N91 u prodavnicama u BG-u...i bez lazi da cu ga kupiti, dali su mi da pogledam telefon i to sam poprilicno dugo zagledala i setala po meniju oba telefona... :D ...A tek kad sam kupovala telefon...tada sam mu cak i kameru isprobavala... 8)

Ne dajte da vas vozaju takvim glupim lazima... :uhuh:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Lomnica_city, e pa ja sam bas pre par dana kupio 6630 na slepo (baterija bila skroz prazna :dry: pa nije mogao da se ukljuci) i zbog toga sam trazio da mi da pored garancije da i racun (sta ce ti veci dokaz o kupovini novog telefona) i cim sam prikacio telefon na punjenje prvo sam proverio lifetimer i verziju softa pa sam tek onda kada sam se uverio da je telefon nov(cist), uzeo da ga cackam...

Da je u lifetimeru pisalo pola sata odmah bi vratio telefon...I on ne bo mogao da se smeje ni meni ni inspekciji vec bi morao da mi vrati pare ili zameni telefon. Dovoljno samo malo opreznosti i niko ne moze da te vuce za nos......

Ninolina da li bi tebi bilo drago da kupis "nov" telefon kog su 50oro potencijalnih kupaca vec isprobavali.......A i stavite se na mesto prodavaca :P treba da das telefon tamo nekom koji mozda nije cuo za symbian i njemu slucajno ispadne ili nesto zezne...Treba posle taj telefon prodati, nije ni njima svejedno!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ako neko neuk nesto i zezne na Symbian-u (sta moze da zezne) ili ga ispusti,onda mora i da plati novu masku!Ali da ti neko ne da telefon da makar pogledas,onda lepo izadjes iz radnje!A sta da jeste bilo nesto od razgovora na telefonu,kako znas da se ne bi raspravljao sa tobom i ubedjivao te da je to tvoj log razgovora koje si TI vodio a ti ces onda reci sta!?Bio je dan ili dva kod tebe ali nisi napravio ni jedan poziv!?To ti ne bi ni ja poverovao!! :lol:
Pozdrav 8)

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Nemam nameru da se svadjam sa prodavcima,i da im objasnjavam kako se nista nece desiti ako pogledam telefon. Provedem dovoljno vremena ovde na forumu :lol: :lol: ,vidim kakav je tel,ako je sa mreze cujem iskustva drugih(ima li problema) i to je to.Ko kaze da su me vukli za nos,dve telefona sam vratio jer life timer nije bio na nuli :D :D :D Pozdrav.............
12 godina na forumu!

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

Lomnica_city
to jeste istina!u cacku tako rade sa fonowima!npr: moj komsija je prodao extra ocuwan siemens S65 i doplatio,uzeo now fon v3!i posle 4 dana cisto swratio je do prodawnice da pogleda cene,i uwideo je swoj fon!lik nije mogao da weruje,kada je wideo swoj fon u izlogu da se prodaje kao now!prepoznao ga je po jednoj maloj ogrebotini!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

e tako je to u Srbiji!u civilizovanom svetu mozesh bre da kupish telefon i da ga KORISTISH,i u roku od 14 dana mozesh da ga vratish BEZ IKAKVOG RAZLOGA,dovoljno je da kazesh da ti ne odgovara,i prodavac je OBAVEZAN da ti ga zameni za neshto drugo,pod uslovom da nisu primetna fizichka oshtecenja!tako je barem ovde kod mene u zemlji dembeliji :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Eh,blago vama,cim prestane Hezbolah da vas raketira,skoknicu malo do tamo da uzmem par telefona i da mi malo pokazes okolinu,taman ce da mi dodje kao letovanje! :wink:
Pozdrav 8)

Odgovori