Trajanje baterije na N70 sa nekim programima

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Trajanje baterije na N70 sa nekim programima

Post od zvezdarac »

Kakvo je vase iskustvo - veza izmedju trajanja baterije i programa koji su ubaceni u telefon?
N70 koji imam je nov od pre nedelju dana(timov tel i flash na sw 2.0.1)
Dok je bio "prazan" igrao sam se da menijima skoro 2 dana,slao poruke,mailove,mms-ove,telefonirao i sl.
Od kako sam stavio neke programe baterija "nestaje" za 18h rada!
(par sms i razgovori total oko 20 min)
Konkretno sumnjam da mi bateriju jede MobiFun.Soft.Smart.Settings.v1.01 jer se posle njegove instalacije sve i pocelo desavati.
Sada sam ga uninstall pa cu probati bez njega.
Naravno proverio sam BT i slicno da nije ostao ukljucen.
Mozda samo uobrazavam,mozda je baterija riknula ali sumnjam.
Da ne zaboravim punjenje bat traje 3h!!!!
I to je normalno na ovom telefonu?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, moguce je da pojedini programi koji su aktivni u pozadini uticu na trajanje baterije...Da li to ima konkretno veze sa Smart Settingsom, nisam primetila...ali svakako ima veze sa screen saverom, kao i sa temom koju koristis...Sto je veca i zahtevnija tema, pa jos ako si je instalirao na karticu, a ne na telefonsku memoriju, nije ni cudo da ti se skratilo trajanje baterije...

Punjenje zavisi od vrste punjaca...Ja imam brzi punjac i punjenje traje nesto vise od 1h...oko sat i 15 minuta...Mozda si ti dobio spori punjac uz telefon...Jel uz punjac moras da koristis onaj mali kablic koji je kao adapter?...Ako ga koristis , onda je vrlo verovatno da imas spori punjac, ali s njim ce ti svakako duze i trajati baterija... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

zvezdarac, pogledaj oznaku na samom punjaču, verovatno si dobio ACP-7 koji uopšte i nije predviđen da radi sa N70. Uz N70 se fabrički isporučuje AC-4...

A Power Lock je recimo jedan od programa koji umeju da "jedu" bateriju. U principu, sve ono što će raditi u pozadini treba staviti na C - phone memory (temu, TaskMan, Smart Settings, FSCaller, SMS Counter, itd... pa čak i poruke) i na taj način pustiti da telefon eventualno prebaci karticu u "powersaving mode", ukoliko to uopšte i radi (logično bi bilo da radi ali ne znam pouzdano).

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina, da koristim sa adapterom.Tako sam dobio u kompletu :(

Miskoni, ACP-7E je oznaka punjaca koji sam dobio sa telefonom.
Koliki je nazivni napon(v) AC-4 punjaca i kolika je struja(mA).
To pitam jer imam kod kuce "zaostali" punjac od jedne nokie ACP-12E sa 5,7v DC i 800mA.
Ovaj sto sam dobio uz telefon je 3,7v 355mA

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, pa onda je tvoj punjac "spori"...on inace dolazi u paketu sa N6630,N6680...I onda je potpuno normalno da se baterija puni 3h...to ne treba da te cudi... 8) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina, Malo sam svrckao po gradu i probao TomTom i baterija mi nakon 30tak min sa BT i TomTom-om nije pala ni za crticu mislim da je ipak do MobiFun.Soft.Smart.Settings.v1.01 koji sam uninstall danas.Provericu jos sutra pa cu videti.
Ako imas AC-4 molim te procitaj mi karakteristike punjaca (sa donje strane) pa da koristim onaj punjac "sa zaliha" ako su isti

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

ninolina napisao:...on inace dolazi u paketu sa N6630,N6680...
Stvarno? :? Ja ga jesam dobio uz 6630 ali sam na sajtu NOKIE video da uz 6630 ide brzi ACP-12 tako da sad njega koristim (ostao mi od stare 7250i). A i ne mogu bre da ga cekam 3 sata da se puni.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

vlajche, pa uz 6630 bi trebalo da ide ACP-12, ali cesto znaju da daju ACP-7 ..... kao i meni, npr.

pozdrav...

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Ima li neko AC-4 punjac da mi procita karakteristike koje pisu sa donje strane ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, evo sta mi pise na mom AC-4E punjacu...

Input: 100-240V~/50-60Hz/125mA
Output: DC 5V/890mA
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

zvezdarac, možeš da koristiš ACP-12 uz N70, i ja ga koristim i nemam problema. Iako kažu da sa ovim "sporim" ACP-7 punjačem traje duže baterija (što teoretski treba da bude tačno), meni se u praksi to nije pokazalo, naprotiv, sa njim mi se uopšte ne napuni dobro baterija. Uostalom, na Nokia sajtu lepo može da se vidi koji punjači odgovaraju određenim modelima.

ACP-7 je stari punjač koji se isporučivao uz ranije modele i sigurno nije fabrički spakovan uz ove nove telefone, nego to ovi naši "prodavci" muljaju, nabavljaju ih po nekoj mizernoj ceni i uvaljuju ih uz nove telefone a one originalne naknadno prodaju. Srbijo...

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina, Miskoni, puno hvala na odgovorima.
Evo malo podataka posle uninstall Smart.Settings:
Tel punjen juce,oko 18h zavrseno punjenje,igranje sa BTgps i TomTom-om (oko 30min),7 razgovora (25min),15 poruka,alarm i za 26h samo 1 crtica je "pala".
Juce za samo 18h rada crkao kompet(ugasio)
Zakljucak dakle?
Em cu ga puniti od sada sa ovim brzim punjacem (zahvaljujuci vasim odgovorima) em ovaj program BRISEM sa hd kompjutera(moja dedukcija).

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

kao sto rekoh, ja sam uz 6630 dobio acp-7, a keva uz 2600 acp-12 .... u istoj radnji :D .... tako da je to verovatno onaj princip: sta mi dodje pod ruku ;)

poz...

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Jos jedno pitanjce.
Koliko vama traje baterija (u proseku) ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, ja moj N70 mnogo cackam, koristim BT i slusam mp3...kako-kad mi traje...u proseku dan i po...Moja baterija je Made in China...a u praksi sam videla da ona koja je Made in Hungary duze traje... :? :unsure: ...Ko je tvorac tvoje baterije i koliko tebi traje?...(bez Smart settings-a instaliranog)... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina,moja baterija je isto kineska :smutny:
Koliko mi traje?
Ovih dana sam opsednut tim pitanjem :cry:
Posle uninstall smarta ugasio se tel tek sinoc oko 18h.Dakle 2 dana!
Moram priznati da sam se igrao sa gps-om i TomTom-om,MapView,blueSky i sl.
Svi programi koji rade u pozadini su uklonjeni!
Sada sam vec "savladao" :lol: ovaj tel pa se ne igam sa menijima a i skapirao sam koji su mi programi potrebni a koji ne.
Razmisljam se da ga lepo sad sredim tako sto cu format karticu i tel pa instalirati ponovo samo ono sto mi treba.Plasim se da je ostalo dosta u telefonu raznih "ostataka" od mojih proba.
karticu formatizujem iz tel a za telefon 3-7-yes i palim tel?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, pa i ja koristim Smart Settings ali mi i pored toga i mnogo koriscenja izgura dan i po do dva...
I treba da instaliras samo programe koji ti trebaju, a pre toga svakako da odradis format i kartice i telefona jer nakuplja se svakakvo djubre...Evo i ja to vec planiram mesecima da se skrasim sa programima, ali mi ne ide...:roll: ...ja stalno neki novi isprobavam i tako u krug... :D

Sto se formata tice...ako imas Card Reader...u njemu prvo odradi format kartice pa zatim i format iz telefona...A format telefona se radi na sledeci nacin... treba da ugasis telefon kome si prethodno napunio bateriju bar do 2/3...izvadis MMC i SIM karticu iz telefona...I u isto vreme drzis sledece tipke... Zelenu slusalicu, * , i 3 ...i onda pritisnes On/Off taster...drzis ova tri tastera dok god se telefon ne bude ukljucio i trazio da izaberes grad i podesis vreme...To moze da traje oko 1 minut, ili malo duze...:wink:

Pozzz... :wink: 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Lepo ja kazem...
Ninolinu za predsednika!
Imas moj glas na sledecim izborima :)

E posto nemam Card Reader moracu samo iz telefona da uradim format ili da "skoknem" do prvog dilera pa da ga kupim?
Logicno bi bilo da ne mora bas sa njim ali da pitam :)
Da ne zaboravim onaj "novi-stari" punjac sto sam poceo da koristim zavrsi punjenje za sat.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zvezdarac, ne mora sa Crad Readerom, ali ako ga imaš, kompletniji je format...A ne bi bilo loše da ga ipak nabaviš, jer će ti svakako olakšati prenos velikih fajlova (filmova, muzike, slika) sa kompa na MMC... 8) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

ninolina, odradjeno!
Znas da si u pravu ali 100%
Posto sam sve izbacio iz telefona sto mi nije potrebno.
Zapisao sam status memorije pre i posle.
Razlika je neces mi verovati 20Mb ! ! !
Ta razlika je djubre koje ostaje nakon probanja raznih programcica.
Ko zna sta je sve brljosalo i radilo u pozadini?
Uradio sam format telefona i kartice sinoc par puta.
Kad smo kod toga,kako bre drzis ona 3 dugmeta?
Pa to je zongliranje zivo!
Moracu da napravim neki alat za to 8)
Dva puta mi se desilo da ispustim jedno od dugmica i format nije bio komletan.Povezao sam par olovaka gumicom i tako resio problem ;)
Kartica je jednom posle formata pokazivala 160Kb zauzeto a posle ponovnog 76Kb ?!?!
Kupujem Card Reader pod momentalno.

Odgovori