Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ivcha76
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 15. Jul 2006. 21:59
Kontakt:

Symbian telefon kao mocni GPS uredjaj

Post od ivcha76 »

Mnogi i ne znaju da su kao vlasnici Symbian mobilnog telefona na samo 50% od total solution za GPS navigaciju!Obzirom da su GPS Bluetooth uredjaji dostigli cenu od oko 100 eur i da ih ima kod nas,GPS nikada nije bio pristupacniji!
Kakva su vasa iskustva,koji softver koristite?Ja sam isprobao na 6600,6630,6680,9300,9500,n70,uz TomTom i mape Istocne Evrope,na kojima smo i mi detaljno nacrtani,to radi fenomenalno!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ja koristim Map wiever...imam kartu Beograda , SCG-a i Evrope...i meni je to skroz ok...s tim da ceo program sa mapama ne zauzima vise od 20 MB...mislim da mu je to velika prednost u odnosu na Tom Tom ... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Mene lično zanima gde kod nas može da se nabavi GPS modul koji je kompatibilan sa N-70 nokia. Pošto je reklamiranje firmi i linkova zabranjeno na forumu, navedenu informaciju bih molio da mi pošaljete na privatnu poruku.

Unapred se zahvaljujem,

pozdrav,

Ostic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 22:15

Post od Ostic »

e pa kupio sam n91 i hteo bih da ubacim neki dobar GPRS program ako je to moguce. a gde i
kako to pitam vas...
JA SAM SAMO OBICAN BOZIJI BATLER, NISAM JA LOS, LOS MI JE KARAKTER...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ostic, misliš GPS? Global Position System, a ne General Package Radio Service?

Skini TomTom, Route66, ili nešto slično, ali ti je definitivno potreban BT GPS uređaj, jer ga sigurno nemaš. A sledeći put malo pročešljaj slične teme, što važi i za ivchu76, a ne da otvaraš novu.

Nastavite na: viewtopic.php?t=5911&highlight=GPS

A što se tiče toga da će taj uređaj da bude ozbiljan, voleo bih da vidim tvoj izraz lica kada bi video koliko vremena treba Nokiji da izračuna rutu, recimo od (ozbiljno odrađenih gradova) neke adrese u Berlinu do neke u Parizu, u odnosu na neki ozbiljan solo GPS: 2-sata (provereno na iPaq-u na Armu 400MHz) na prema 30 sec.(provereno na GPS-u ugrađenom u kola, zaboravio sam firmu). Još je veća razlika kad je telefon u pitanju jer je to onda Arm 220Mhz vs. Risc 900MHz.

Da ne bi bilo pitanja na temu šta je tu šta evo objašnjenja:

Pronounced risk, acronym for reduced instruction set computer, a type of microprocessor that recognizes a relatively limited number of instructions. Until the mid-1980s, the tendency among computer manufacturers was to build increasingly complex CPUs that had ever-larger sets of instructions. At that time, however, a number of computer manufacturers decided to reverse this trend by building CPUs capable of executing only a very limited set of instructions. One advantage of reduced instruction set computers is that they can execute their instructions very fast because the instructions are so simple. Another, perhaps more important advantage, is that RISC chips require fewer transistors, which makes them cheaper to design and produce. Since the emergence of RISC computers, conventional computers have been referred to as CISCs (complex instruction set computers).

A Arm spada u CISC procesore, jer u isto vreme obrađuje i operativni sistem.



Lock theme!

Ostic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 22:15

Post od Ostic »

ninolina gde mogu da nadjem Map wiever ??? 8) gargamel4 hvala bio si od velike pomoci :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ostic, jedino da mi ostavis mail, pa da ti ga posaljem... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Gde ima da se kupi kod nas (Beograd) bt gps reciever i koji je najbolji za N70 od modela koji imaju da se nadju kod nas?
Ne zanimaju me price tipa: najbolji je taj i taj ali nema da se kupi kod nas.
Moze i pp ako se plasite da je to reklama

DOPUNA!
Nasao,kupio ne treba vise info za prodavce

Odgovori