File Explorer 4 N6630 i još ponešto..

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

File Explorer 4 N6630 i još ponešto..

Post od Zorraya »

Smart pozdrav!
:)
..elem,od skoro imam N6630,i pun DVD aplikacija,ali je dosta toga neupotrebljivo.Recimo,Profi Mail(u okviru koga se instalira i ProfiExplorer)je jedan od ozbiljnije odrađenih mail client-a i FileExplorer-a,mada Profi Expl. ima puno nedostataka.Pitanje j ,da li je neko voljan da podeli TC(TotalCommander)u izvornom obliku za N6630,ali je uopšte i napisan..vidim da ga ima u WM verzijama.Ako neko ima program za rasterivanje komaraca..imam nekoliko verzija,ali na N6630 ili neće da se pokrene,ili je zvuk nesnošljiv,tako da pristajem radije na komarce :shock:

TNX in Advance!
Cheers!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Zorraya, Možeš da pokušaš sa FExplorerom...koji ima neke opcije koje se dopunjavaju sa Profi Explorerom...A postoji i ...Symbian Commander...Evo kako izgleda aplikacija...

Slika
Slika
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

taj symb comander je bezveze i osim nostalgicnog izgleda ne nudi nista.... a meni na 6630 i ne radi bas kako treba... Fexplorer je keva! :D

pozdrav...

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@b_udder: nije keva nego cale :lol: :lol: :D :D :D :D :lol: :lol: .

@zorraya: sto se tice komaraca to zaboravi, to je samo igracka. Fexplorer je definitivno najbolji program te svrhe, sta god ti probao necesh naci bolji program od njega.

poz 8)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

ja licno koristim system explorer, pre svega jel ima i task gde mogu da pogasim sve programe, ima jos stvari ali koje doduse i ne znam da koristim...
6630

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Ja trenutno koristim FileMan, i odlično mi služi, jedino mi iz FExplorera nedostaje prikaz slobodnog RAM-a, ali ne mnogo. :D
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Moja preporuka i jeste FExplorer...ali ako je Zorraya, već tražio Commmander...htela sam da mu kažem da i to ima...nisam ga koristila, pa ne znam da li ima svrhe instalirati ga... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

ninolina napisao:...Symbian Commander...
..hmm,izgleda interesantno,kao Volkov Commander koji smo nekada koristili pod DOSom.Huh,ako nije problem,da li bi ga okačila ili poslala(.sys) na PP.
Svi manager-i koje sam do sada probao na 6630 su nepotpuni.
10Xsss2U
:)
b_udder napisao:taj symb comander je bezveze i osim nostalgicnog izgleda ne nudi nista...
..da,izgled je zaista nostalgičan,elem,Fexplorer imam,ali za razliku od ProfiExplorer-a,koje ima lepši interface,ima sve što i Fexplorer ,stim što dotični pod Phone ima i Reset opciju koja je jako uslužna..
Kako @PCu radim iz TCa,bukvalno zam zavistan :oops:
TNX
Dario napisao:sto se tice komaraca to zaboravi, to je samo igracka.
Drugar(živi na Ledinama)kaže da je program Ok radio na 6600,ali na 6630 je zvuk prejak,tj.,ne može da se smanji..
Po njegovoj priči,program je cool,kao nigde traga od komaraca..
I Fexplorer i ProfiExplorer,pored ostalih nedostataka,imaju jedan bitan,a to je nemogućnost kopiranja foldera,subfoldera u drugi folder,ili particiju..što je moguće na File Mgr.-u koji je po default-u u Symbian-u na 6630.
:smutny:

Probao sam System.Explorer.v1.70,jedno vreme sam ga imao na kartici,ali sam uradio Remove,jednostavno..i njegov File Browser je čak i lošiji od gore navedenih..što se tiče ostalih system opcija koje su integrisane u njemu,Ok..ali,vremenom ih i ne koristiš..kao što je ubijanje procesa,pod "Processes" menijem,koliko se sećam..jednostavno,10MB(6630)je jako malo za neki multitasking,možda vremenom,kada budu integrisali HDs i RAM proporcionalan PCu.. 8)
btw,..imam još dosta File Manager-a,ali su svi na sličnu foru i svi imaju zajedničke nedostatke.

FileMan Ver.1.2.0.Probao ranije,ali ubrzo i reinstalirao jer je malo nekomforan za uportebu..dok na,skoro svim drugim manager-ima možeš da uradiš "Up" džojstikom/@left ,na FileMan-u se šetkaš sa Up&DOwn scroll-om,to je bez veze..

ninolina, probao sam i SCommander koji radi po A->B principu,ali je daleko od izgleda interface-a koji si attach-irala u prvom reply-u.
Meni izgleda Ok,samo ako ti nije problem da ga baciš ili na PP ili ovde.
FExplorer ima sve što i ProfiExplorer,ali je neuporedivo lepši interface,opcije skoro identične,sem one Restart koju pomenuh.
..elem,SCommander kopira foldere i subfoldere,ali je skrol isti kao i na FileMan-u...,ma,samo ti baci taj Commmander,biće to Ok,koliko vidim,ima osnovne opcije,a mora da postoji još nešto i pod Options..
:roll:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Zorraya, eno dobio si PP...pa uživaj...ne znam kakav je Commander...ja ga ne koristim...FExplorer je najbolji za rad sa fonom... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

Hej,hej,hej..my fault..elem,ne videh,na brzinu,URL na slici za Symbian Commander..DL-ovao sam .pdf(manual)pa da vidimo kako to funkcioniše..
..evo,pregledao sam,baš kao što sam i rekao,osnovne(kao iz DOSa)komande,to je total cool..
Ma,nema veze,ako imaš ,ili neko ima Symbian Commander,I`ll appreciate It!,a LOT!
:D

Edit:
Ninolina,svaka čast za link.. :o
..elem,upravo sam pronašao i Symbian Filesystem Plugin for Total Commander v0.4...WOW!!!,samo da pogledam kako to funkcioniše..ili je to plug in za TC da bi iz njega radio sa N6630,jer evidentno ,koristimo onaj NokiaPC Suite i File Manager u okviru njega,koji je bez veze..mada,može i iz TCa da se vide particije na 6630,ali moraš da se vratiš u root particija i tu se pojavi NokiaPhoneBrowser,ali ne postoji dodeljena particija na tool bar-u,kao kada plugin-uješ USB flash,pa mu sistem dodeli particiju,koju TC,naravno prijavi..
Anyhow,TNXaLOT!!

btw..upravo sam ga instalirao,ali ni on ne kopira foldere,već samo files! :smutny:
Meni je najbolji ProfiExplorer,ako neko navede razlog više,sem onog Restarta,prelazim na njega.. :D

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Zorraya, Na 1.3 ne moraš, već radi "nalijevo".

Skinuo sam FileMan i vratio FExplorer da ga podrobnije isprobam, pa ću kasnije preći možda na drugi, čisto da vidim. Hvala na ponudi. 8)

JaneA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 11:02

Post od JaneA »

Ja ima instaliran i koristim i FExplorer i ProfiExplorer... dosta su slicni. Pored onoga sto je vec ovde receno, primetio sam da u FE za bilo koji fajl pod opcijom "send" imas standardnu nokijinu ponudu (via text mes.,via multimedia, via bt) a kod PE pod opcijom "send by" imas E-mail, BT, IC...
E sad, s obzirom da cesto koristim mejl naloge, meni dosta znaci ovo sto mi nudi PE, ali zbog raznih drugih (sitnih) prednosti ( a delom i navike), koristim i FE. 8)

Dakle, kombinujem... :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Zorraya, meni na Symbian Commanderu ne radi opcija "Move" ..... bezveze.... a to je mogla biti dobra opcija ..... ionako u DOS-u nisam bas voleo NC ..... drazi mi je bio Dos Navigator :D
pozdrav...

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

b_udder ,već sam ga sklonio iz manager-a.Ne kapiram,zašto se nisu potrudili da ga odrade,kao da su osnovne funkcije,operacije datotekama,zaštićene famoznim DMCA propisom,koji u Americi povlači krivično gonjenje i zatvorsku kaznu..mislim,naprave manager koji ne kopira foldere,,..nigde da pronađem kršten manager..naprosto,zadovoljiću se osnovnim operacijama i interfaceom TC-a..
btw..da,pod DOSom sam radio u svemu,mada sam vremenom,sećam se,prihvatio pod DOS.6.22 integrisan manager(onaj što se nalazio na 6.disketi) ;)
D`voicewithin

JaneA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 11:02

Post od JaneA »

Da, upravo tako, ProfiMail mi zavrsava dosta kvalitetno posao za mail komunikaciju, sa nekim prijateljima ne secam se kad sam poslednji put iskomunicirao putem smsa...od kada imam 6630. :) Cudo kako ljudi nisu provalili prednosti mail komunikacije jos uvek... :? Ali dobro, i sms ima svoje mesto u komunikaciji sa ljudima...

Dobra bi fora bila kad bi postojao hw reset (restart) telefona, ali nisam nasao nigde tako nesto, a imam neku listu sa gomilom kodova i sifara za nokia telefone, medjutim, nema niceg slicnog tamo.

Ako neko zna za nesto slicno, bilo bi lepo da podeli znanje sa drugima. :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa ne znam za to hardware reset (a ono prostački ugasiš pa upališ? Mislim meni bi bilo glupo da imam program koji radi isto što i dva pritiska jednog istog dugmeta.), Ali bih voleo da vidim te šifre za nokiu. Na forum ili na PP. Hvala. :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

JaneA
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 19. Maj 2006. 11:02

Post od JaneA »

Evo sta ima od tih kodova. Jedno upozorenje, ne rade svi kodovi na svim telefonima, a neki mogu i ostetiti telefon, tj. softver. Mislim da postoje i upozorenja o tome. Ja ih licno nisam sve isprobao. Dakle, oprez. :)

*#0000# Check firmware version
*3370# This Nokia code activates Enhanced Full Rate Codec (EFR) - Your Nokia cell phone uses the best sound quality but talk time is reduced my approx. 5%
#3370# Deactivate Enhanced Full Rate Codec (EFR)
*#4720# Activate Half Rate Codec - Your phone uses a lower quality sound but you should gain approx 30% more Talk Time
*#4720# With this Nokia code you can deactivate the Half Rate Codec
*#0000# Displays your phones software version, 1st Line : Software Version, 2nd Line : Software Release Date, 3rd Line : Compression Type
*#9999# Phones software version if *#0000# does not work
*#06# For checking the International Mobile Equipment Identity (IMEI Number)
#pw+1234567890+1# Provider Lock Status. (use the "*" button to obtain the "p,w" and "+" symbols)
#pw+1234567890+2# Network Lock Status. (use the "*" button to obtain the "p,w" and "+" symbols)
#pw+1234567890+3# Country Lock Status. (use the "*" button to obtain the "p,w" and "+" symbols)
#pw+1234567890+4# SIM Card Lock Status. (use the "*" button to obtain the "p,w" and "+" symbols)
*#147# This lets you know who called you last (Only vodofone)
*#1471# Last call (Only vodofone)
*#21# This phone code allows you to check the number that "All Calls" are diverted to
*#2640# Displays phone security code in use
*#30# Lets you see the private number
*#43# Allows you to check the "Call Waiting" status of your cell phone.
*#61# Allows you to check the number that "On No Reply" calls are diverted to
*#62# Allows you to check the number that "Divert If Unreachable (no service)" calls are diverted to
*#67# Allows you to check the number that "On Busy Calls" are diverted to
*#67705646# Phone code that removes operator logo on 3310 & 3330
*#73# Reset phone timers and game scores
*#7370# Hard format Will erase everything on phone memory to factory settings
*#746025625# Displays the SIM Clock status, if your phone supports this power saving feature "SIM Clock Stop Allowed", it means you will get the best standby time possible
*#7760# Manufactures code
*#7780# Restore factory settings
*#8110# Software version for the nokia 8110
*#92702689# Displays - 1.Serial Number, 2.Date Made, 3.Purchase Date, 4.Date of last repair (0000 for no repairs), 5.Transfer User Data. To exit this mode you need to switch your phone off then on again
*#94870345123456789# Deactivate the PWM-Mem
**21*number# Turn on "All Calls" diverting to the phone number entered
**61*number# Turn on "No Reply" diverting to the phone number entered
**67*number# Turn on "On Busy" diverting to the phone number entered
12345 This is the default security code
press and hold # Lets you switch between lines


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------


These codes have been tested on a Nokia 6600


*#06# - Get the Serial Number/IMEI.
structure of the IMEI : XXXXXX XX XXXXXX X
TAC FAC SNR SP
· TAC = Type approval code
· FAC = Final assembly code
· SNR = Serial number
· SP = Spare

*#0000# - Get the SW version (e.g. V 5.27.0 / 28-06-04 / NHL-10 )

*#2820# - Get the Bluetooth (BT) device address
xx# - Quick contact access (xx = location number, e.g. : 17#)

When switching the phone on with the "ABC" key (pen) pressed, no application is started, it's a "safeboot".



WARNING : here is the list of some dangerous codes; use them with care, I'm not responsible for any damage ...

*#7370925538# (*#Res0Wallet#) - Deletes the code for the "wallet" and erase all the content of the "wallet"

*#7780# - Reset to the original settings; some informations are also deleted and need to be re-entered.

*#7370# - Soft format - this will resets all the phone memory (like re-format a disk); make sure to have full battery charged !

[Green]+[def3]+[*+] during a power on performs a hard format : this will return the phone like you have received; make sure to have full battery charged !

*#92702689# (WAR0ANTY) enters into the warranty menu - this code doesn't work with all series 60 phone

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

gargamel4 napisao:Pa ne znam za to hardware reset (a ono prostački ugasiš pa upališ?
gargamel4,ne da isključim tel.,već da ga Restartujem.

JaneA,ono što bi bilo interesantno za N6630,a da nisu standardni,opšte poznati kodovi(testirao)!

*#21# This phone code allows you to check the number that "All Calls" are diverted to
*#30# Lets you see the private number
*#43# Allows you to check the "Call Waiting" status of your cell phone.
*#61# Allows you to check the number that "On No Reply" calls are diverted to
*#62# Allows you to check the number that "Divert If Unreachable (no service)" calls are diverted to
*#67# Allows you to check the number that "On Busy Calls" are diverted to

*#92702689# Displays - 1.Serial Number, 2.Date Made, 3.Purchase Date, 4.Date of last repair (0000 for no repairs), 5.Transfer User Data. To exit this mode you need to switch your phone off then on again
**21*number# Turn on "All Calls" diverting to the phone number entered

**61*number# Turn on "No Reply" diverting to the phone number entered
**67*number# Turn on "On Busy" diverting to the phone number entered
press and hold # Lets you switch between lines (menjenje profila)
*#2820# - Get the Bluetooth (BT) device address
xx# - Quick contact access (xx = location number, e.g. : 17#) ..umesto Speed Dial-a..;)
When switching the phone on with the "ABC" key (pen) pressed, no application is started, it's a "safeboot".


WARNING : here is the list of some dangerous codes; use them with care, I'm not responsible for any damage ...


*#7370925538# (*#Res0Wallet#) - Deletes the code for the "wallet" and erase all the content of the "wallet"

*#7780# - Reset to the original settings; some informations are also deleted and need to be re-entered.
[Green]+[def3]+[*+] during a power on performs a hard format : this will return the phone like you have received; make sure to have full battery charged !
*#92702689# (WAR0ANTY) enters into the warranty menu - this code doesn't work with all series 60 phone

JaneA,interesantno..kada sam prvi put dobio setovanja za GPRS/MMS/WAP..i kada sam,posle mesečak dana instalirao ProfiMail../Menu/Update mailboxes nije postojala mogućnost da mi on sam ponudi konekciju,već sam morao prvo da odem u Messaging/e-mail/Options/Connect da uspostavim konekciju,pa otvorim ProfiMail,pa zatvorim e-mail box iz Messaging,pa tek prethodna akcija u ProfiMail-u..t me izluđivlao..svakako,pod Menu/Account/Edit i Tools/Configuration/Rules sam setovao sve kako mi odgovara,tj.,što je potrebno i sve radi,ali konekcija mora prvo iz Symbian-ovog Messaging menija,pa onda ostalo.Sinoć sam experimentisao(pobrišem sve AccessPoint-e),pa ih nanovo instaliram iz Inbox-a..sačuvao sam stare datoteke koje sam dobio od telekoma..i neverovatno..kada sam pokrenuo ProfiMail..ponudio mi listu "Select AccessPoint"..naravno,kresnem MTS GPRS WAP i voila!
:)
..elem,da li si pod Menu/Tools/Rules provalio pod "If" condition sam podesio "Sender begins with:" a pod njegovim opcijama(prozor ispod) sa scroll-om @left/right biraš opcije..recimo,postavio sam pod "If" "Sender begins with:" (tu ukucaš email domen korisnika) a pod opcijom(ispod) "Move to Folder" kada klikneš,ukucaš ime foldera.Pa sam tako došao na ideju kao u Outlook-u da mi se ne pretrpava Inbox mail-ovima koji su mi bitni,već da svaki korisnik ima svoj subfolder u Inboxu(ili već gde),gde bi ga ProfiMail sam prebacivao..Međutim..sve sam uradio i recimo,folder "Pera" se nigde ne pojavljuje ni u instalaciji ProfiMail-a..pa kada mi pristigne mail od pera@.. on je i dalje u Inbox-u,sve dok ga ručno ne prebacim u Saved.Tu pod "Rules" može dosta korisnog da se odradi..još kada bi integrisali bounce opciju,eto i filtera za spam..;)

2.Nisam mislio na HW reset tj.TurnOff,već SW resetart..zbog toga jedino koristim FExplorer,jer pod Phone ima Restart opciju.
D`voicewithin

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Zorraya, postoji aplikacija koja služi samo za restart...ako te to interesuje, daj mi svoj e-mail poslaću ti je... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

ninolina.cool,naravno da me interesujeto mi je trebalo(kad ne postoji nikakav code za to)..pa da ubijem FExplorer,napokon;)Elem,na PP sam ti poslao moj official mail(nikako da otvorim nalog na gmail-u,..dobio sam invitation od ortaka,prošle godine:)..za one koji su na gmail-u,a nisu znali,moguće je napraviti foldere na gmail-u..koga interesuje,da ne otvaram nov thread..
D`voicewithin

Odgovori