Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Zaključana tema
denmla85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 23:40

Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Post od denmla85 »

citam sa nekih stranih foruma i pitam se da li je to moguce? :)
denmla

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

denmla85, pa daj nesto konkretnije .... neki citat ili slicno ...... mada pre ce biti da se neko zaj8'o...

pozdrav...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moguce je,ali ti treba i flash box iz koga ide kabal+softver,znaci samo kabal i fles preko neta kao kod SE,njet!Mada se pricalo i pisalo da ce N80 biti prvi telefon koji ce i to moci,ali on izadje,o tome se vise ne prica i ne pise,a i sumnjam da imas bas N80!? :wink:
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

O tome se pricalo ovde h**p://www.dotsis.com/mobile_phone/showthread.php?t=12976

Pa pogledajte mada se ja nesto i ne bih usudio
HOX Titanium gray

denmla85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 23:40

Post od denmla85 »

to sam i ja kontao da treba flashbox:) ali nakraju ispada da netreba 8) evo pa se i uverite


h**p://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=294176

mozda i nisam upravu :disgust: :wink:
denmla

denmla85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 23:40

Post od denmla85 »

ljudi samo da vas obavestim ovo radi i to bez problema :) netreba nikakav box:))

moze se fleshovati fon preko usb kabla preko phoeniX -a
denmla

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Interesantno,cudo da to niko ne zna ovde!?E sad je pitanje gde naci softver za flesovanje preko doticnog Phoenix-a!?Nasao sam linkove za program i manual preko Google-a,ali sad mi treba neka verzija softvera za 6680 iz serije 5,ne znam tacno dokle je stiglo sa verzijama!?
P.S.Pazite se da ne budite i kod nas ovakvih komentara ili celih tredova kao na forumu sa linka tipa:
Nothing.

Phone is dead.

If i put out batter, wait 40sec, and then put in battery/charger, nothing append whit Phoenix 2006...136 and cable drivers version 159.

No beep, no signs of life.

Damn.

I think that JAFF is the only way.
Pozdrav 8)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

naravno da je ovo moguce, ekipa sa burek foruma je uspela ovo da odradi...
evo vam link pa se sami uverite....
http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,105581.0.html
Ex Sir_Oliver

gajic_ivan
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 406
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2004. 01:22
:: iPhone 7 Plus
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Post od gajic_ivan »

Svi Nokijini telefoni koji rade na Symbian OS 9.1 će u skorije vreme moći da se nadograde preko usb kabla... Zapravo, znam da Series 60 3rd Edition telefoni (N93, N92, N91, N80, N73, N72(?), N71, E70, E61, E60, 3250 i ne znam da li ima još koji) imaju ovu mogućnost, ne znam za ostale... Nešto poput onoga što SonyEricsson radi već duže vreme, samo Nokiji to nije palo na pamet :P

denmla85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 23:40

Post od denmla85 »

javljam da sam upravo fleshovo fon i nema nikakvih problema :D :D :D :D :D :D :D

mislio sam da je neka velika nauka oko toga a ustvari nije :D
denmla

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ovo moram da probam,sad cu da potrazim fajlove,posto linkovi na burek forumu ne rade,Phoenix sam vec nasao sinoc (i ogroman je fajl,91MB,hvala bogu za ADSL) i da probam i to cudo jer imam verziju softvera 2... staru godinu dana! ;)
Pozdrav 8)

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

dajte neko objasnjenje sa slikama kako to odraditi i dje skinuti najnoviju verzuju frimeware za 6630 6.05.08 ????

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar je toliko tesko otici na link iz par postova iznad i pogledati ogroman tutorijal (zato sam i odustao od copy/paste) na prvoj strani treda!? :uhuh: Samo pazljivo i pratite uputstva potpuno,a ako vam treba softver za 6630,N70... citajte tred i naci ce te linkove koji su ljudi postavljali!
Pozdrav 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ovo i nije neka novost,desava se i da ubijete telefon skroz na mrtvo sa ovim a kad odete kod majstora i pita sta ste radili ... ,nasmesi se i odvali cenu samo tako pa ispadne skuplje mnogoo.
Tema je za pohvalu i nadam se da nece brisati.

Ja naravno probam cim skinem fajlove.

Pozdrav

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Fajlovi se mogu naci odvojeno,ko ne moze da skida 190MB ili ima nestabilnu vezu,a za one koji su skinuli i hoce da probaju,specijalno by Lomnica_city Nokia 6680 v5.04.07 SRPSKI Firmware ovde-> http://www.megaupload.com/?d=30DUCI2Q
Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

USPEO SAAAAM!!! :D 8) Imao sam neke greske pri flesovanje koje sam prevazisao na sledeci nacin (vidi link da ne kopiram) -> http://forum.burek.co.yu/index.php?topic=105581.new#new
Sad imam najnoviju verziju softvera sa Srpskim jezikom,i sipak cu da dam 1600 dinara onim derikozama koji ne znaju ni koja je najnovija verzija!Dobro sto sam flesovao jer verzija 5.04.07 donosi podrsku za AD-15 adapter,blade_bre ce znati zasto mi je to vazno! :wink:
AKO se desi da nekako,mada su sanse minimalne,prekinete flesovanje ili vam se zaglupli kompjuter (ugasite AV pre flesovanja),imate na 40 i nekoj strani onog linka proceduru kako da ponovo flesujete takav mrtav telefon,vrlo je lako!
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Lomnica_city, svaka čast ... :D ... Kad izadje nova verzija za moj telefon i ja ću uraditi flash na taj način ... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Hvala,hvala! :oops: Nije uopste tesko,traje mozda 3-4 minuta a ustedi puno love!Duze traje samo pripremanje za flesovanje jer treba dooosta stvari odraditi ali nasli smo proceduru koja je odgovarajuca i sad u saradnji sa moderatorom Cigla_tel. pravimo tutorial kako da se to odradi i ustede lepe pare!Tutotial je na prvoj strani linka a moje objasnjenje kako prevazici neke greske i nedoumice je na strani 49!
Kao sto sam gore napisao,i ako se telefon odradi lose bilo da vam nestane struje ili pomerite kabal,lako ga je vratiti u zivot i flesovati ponovo,tako da rizik prakticno i ne postoji!Ako imate gresku Flashing failed na 5% i telefon ne moze da se upali,ne plasite se nista,samo izvadite bateriju,ostavite neko vreme i vratite je nazad posle recimo minut i upalice se normalno jer na 5% posto flesovanja on samo ubaci telefon u odgovarajuci mod za flesovanje pa ako stane,vadjenje baterije ga vraca u Normal mode!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ljudi jel za neko gde moze da se skine zadnji fw za 6630, ja sam na gore navedenim linkovima pronasao samo 5.03.08 a taj vec imam
HOX Titanium gray

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

To je i meni cudno,ali izgleda da na tim linkovima i jeste 6.03.08,tako kazu oni koji su odradili update.Kad bi mogao neko ovo da potvrdi,da ne skidam za DZ,imam mnogo brzu vezu :D

Zaključana tema