Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mkvb, ma da .... i kaspersky i Zone Alarm :dry:

napster, znaci ima mu spasa ali ne moze svako da ga odradi?! ...... ako nije tajna, gde si ti uspeo to da odradis? ..... jesu li provalili sta si radio? ..... da li i ja da ga nosim gde sam ga kupio ili da idem negde drugde? .... da mi ne poniste garanciju?

pozdrav...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne mora da se vadi SIM,nije neophodno!A sto se tice flesovanja... najbolje je raditi sa najnovijim verzijama,sigurnost je veca jer su sigurno ispravljeni neki bagovi,tako da ti je bolje da ides na sigurno!A za drajver pise najnoviji,ne bih rekao da je onaj _ita (jos Italijanska verzija,mada nema veze) bas nov,ja sam skinuo sa sajta isti taj kao ti!
Pozdrav 8)

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

b_udder, naravno da mu ima spasa imas bre garanciju moraju da ti ga odrade inace su dizni da ti daju nov telefon tako je meni pisalo u garanciji citiram "GARANCIJA VAZI NA SOFTWER TELEFONA" :D B.T.W imas pm opsirnije :wink:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

napster, da .... hvala ..... ali ipak cu da ga nosim kod drugih ..... neko rece da mozda postoji mogucnost da izvale sta si radio (znam sta ste radili proslog petka ;) ) :D

pozdrav...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

NE POSTOJI,ako im kazes"moju pricicu"za laku noc! :D :lol: A u suprotnom fore tipa:"Uvece ga ugasio a ujutru nece da se upali"nece proci sem ako nece da se raspravljaju ili bas nemaju pojma da vide da nemas OS u njemu! :shock:
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, ostavio sam tel da mi flesnu u servisu .... idem oko 6 po njega ...... drzite mi palceve :D :| :(

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

evo upravo sam se vratio....... odneo sam tel. u jedan servis i ostavio ga tamo par sati... kada sam dosao rekli su mi da nije do softvera vec da mora da se otvara telefon da se vidi sta je sa hardverom (dakle ista prica kao sto su rekli Napsteru)....posto ja nisam bio raspolozen da mi otvaraju fon, odneo sam ga tamo gde sam ga kupio i za sat vremena (posto je bila guzva) odradili su fles na 6.03.08 sa srpskim jezikom - garanciju su uvazili i stvarno su bili ekstra ljubazni ..... da ne bi bila raklama necu navesti koji je servis u pitanju, ali i pre sam imao dobra iskustva sa njima pa ako nekoga interesuje poslacu mu pp....

na kraju je sve dobro ispalo :D

pozdrav...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E super sto ima postenih servisa u Srbiji, to se zaista retko srece.
b_udder super sto si sredio fon, jbt bilo mi je zao ko da je moj telefon u pitanju, svakome od nas moze da rikne fon, to je strasno...... :ohmy:
5130+Koss the plug....

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Evo i ja da se upisem u knjigu uspesnih flashovanja N70 :D
Update prosao bez i jednog problema... :)
svaka cast onome ko je ovu proceduru provalio :D
NOKIA N8

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Flesovao sam i burazeru N70 (koja je sada presla u moje vlasnistvo) :D i to sa najnovijim verzijama softvera (Diego 3.07 i Phoenix 2006..._136+update na v138) i,iako sam dobio poruku da ukljucim mobilni na 97% flesovanja (sto naravno nije uspelo) sve je ispalo kako treba jer kad sam ga diskonektovao,izvadio nakratko i vratio nazad bateriju,fon je proradio,izbacio mi onaj ekran za odabir grada i sve radi super i znatno brze i stabilnije!Fles sam odradio DKU-2 kablom od (tada) moje 6680 jer on nije imao CA-53 koji treba da dodje uz N70 ako dobijete full pack ali ipak je na kraju sve ispalo dobro!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, pa to je verovatno ista fora kao sa onih 5% na pocetku ..... odradio je fles ali ga nije "izbacio" iz fles moda ..... valjda ;) .....

p.s. dugo te nije bilo? :oops:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sigurno tako nesto,samo sto te tera da ga upalis sam ali posto je to nemoguce a isto tako je i nemoguce da se izvadi i vrati baterija a da se ne iskljuci kabal (ko ima N70 znace zasto) ali je to izgleda samo neki trivijalan potez NAKON ZAVRSENOG FLESOVANjA,pa je sve ispalo SUPER!! ;)
Nije me bilo oko mesec dana jer sam bio kuci,u selu,a tamo sam vec imao druge zanimacije (fudbalica,pecanje,skitnja sa devojkom u potrazi za namestajem da sredjujemo stan za useljenje...) i bio sam samo jednom na netu (3 Avgusta,da vidim ko mi je cestitao rodjendan da se zahvalim na mailovima) tako da sam se sada spreman i odmoran vratio u Nis,da spremam ispite!
Pozdrav 8)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Lomnica_city napisao:Flesovao sam i burazeru N70 (koja je sada presla u moje vlasnistvo) :D i to sa najnovijim verzijama softvera (Diego 3.07 i Phoenix 2006..._136+update na v138) i,iako sam dobio poruku da ukljucim mobilni na 97% flesovanja (sto naravno nije uspelo) sve je ispalo kako treba jer kad sam ga diskonektovao,izvadio nakratko i vratio nazad bateriju,fon je proradio,izbacio mi onaj ekran za odabir grada i sve radi super i znatno brze i stabilnije!Fles sam odradio DKU-2 kablom od (tada) moje 6680 jer on nije imao CA-53 koji treba da dodje uz N70 ako dobijete full pack ali ipak je na kraju sve ispalo dobro!
Pozdrav 8)
isto se i meni dogodilo kada sam fleshowala swoj telefon :D na 97% je stalo i izbacilo mi poruku da upalim telefon,ja kliknula na cancel i izbacilo mi flashing failed :D kako sam se tada presekla :lol: isto sam uradila kao ti,diskonektowala ga,izwadila baterijiu i posle kad sam ga upalila pojawio mi se taj meni za odabir grada i swe je funkcionisalo i josh uwek funkcionishe normalno 8)
ewo te slike http://i37.photobucket.com/albums/e64/Taca89/slika7.jpg

i na kraju flashing filed :D http://i37.photobucket.com/albums/e64/T ... eshka2.jpg

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, telefon tada ostaje zaglavljen u test modu, umesto da se sam restartuje i odradi verifikaciju. Meni je N70 prošao svih 100% jer sam već u 2004 verziji Phoenix-a podesio usb port, pa je posle prilikom instalacije drajvera (pre samog procesa flešovanja) drljao još par minuta i zatim je sve proteklo školski. Ali već sledeći N70, odmah posle mog, na istoj mašini nije prošao verifikaciju, ali radi bez ikakvih problema... :)

Lepo se i vidi na Tanjinoj prvoj slici - "USB flashing succeeded", a tek posle na drugoj piše "Flashing failed", a u stvari, pravilnije bi bilo "Verification failed"... ;)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Tacno tako,verifikacija nije uspela jer se mobilni ne moze pokrenuti,stoji ugasen i to mu je,a posto se na N70 ne moze skinuti poklopac baterije da se ista izvadi,vrati i onda proba startovati,jedino sto preostaje je Cancel,iskljucivanje sa kabla i nada da je sve proslo kako treba!
Pozdrav 8)

Milos M.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 05. Okt 2006. 17:53

Post od Milos M. »

Ja sam moj N70 Pretvorio u N70 Music Edition ... ima EURO 2 Balkans/Music Edition Firmare ... jes da je trajalo 3 sata namestiti pravilo Phoenix,ali vredi ...

Jel mogu na jednom racunaru da drzim firmware-ove za razlicite telefone ... Hvala

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Milos M., da li si time dobio nesto osim drugacijeg plejera? .... i koji je plejer u pitanju - je l isti onaj kao za n90?

pozdrav...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Probao sam i ja ME firmver i skinuo sam ga. Player je isti kao i u običnom firmveru (takav je i na N90 ako se ne varam) ali su zaključali "Media key" taster, ne može da mu se menja funkcija i ubačene su dve nove teme koje je Aco Kuna već postavio na Bureku. Ostalo je sve isto.

Milos M.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 05. Okt 2006. 17:53

Post od Milos M. »

Pa u novom ME nije ona plava pozadina u playeru vec zavisi u odnosu na temu ...


Pozdrav

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Milos M., i u običnom firmveru je transparentni player. Kako ispada, jedino su teme i zaključan "Media key" ono što se razlikuje uz eventualno još neke sitnice koje su nevidljive nama običnim smrtnicima. Možda je bolja podrška za slušalice, ali nažalost, ove koje nas nekolicina koristi - HS-23 i dalje nisu podržane kompletno.

Zaključana tema