Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

To je verovatno Lomnica_city, "olaksao" de ne bi ljudi skidali nepotrebne stvari, ovo moje je ceo EURO paket a tom tvom su samo neophodni fajlovi, sacekaj Lomnica_city, da ti ipak to potvrdi
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Potvrdjujem! :D To sam skupio fajlove za 6630,6680,N70 i N80 i olaksao ih doooooosta,otprilike za 4/5 gluposti,a unutra imate samo ono sto vam STVARNO i treba,a to je image file za OS i PPM file za jezike,naravno one u naslovu fajla!Mozes da skines i BB5 Reaper,ako ne razumes tutorial koji smo pravili,imas u BB5 Reaper-u slikovito objasnjeno pa moze da pomogne i to!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mkvb, Lomnica_city, hvala vam :) .....

p.s. je l mi za 6630 dovoljan phoenix 2004 ili da skidam i onaj 2006?

pozdrav...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

U principu mislim da mozes i sa 2004 ali nije sigurno, ja sam instalirao 2004 pa update na 2005 i sa njim nisam imao problema, za 2006 nisam siguran jer nisam radio sa njim
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Cisto zbog sigurnosti (moguci bagovi i slicno) je bolje da skines Phoenix 2006_12_7_136 a onda ga update-uj onim ..._138 update-om,isto sam postavio link negde pa nadji (ako nije na prvoj strani onda je negde izmedju 138 i 142 strane)!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

skinuo sam "phoenix_service_sw_2006_12_5_136.exe" i "phoenix_service_sw_2006_12_7_138_upd.exe" .... dakle, to je to 8)

pozdrav...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Yap,pocni sad sa instalacijom svega potrebnog i flashuj!?
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, dead flash :( ...... sa phoenix-om 2006 nisam uspeo pa sam pokusao sa 2004 i posle oko 23% je samo prekinuo i izbacio sledeci error:
Slika

da li neko ima resenje ili mi preostaje samo da odem u servis (nadam se da mu ima spasa? )

pozdrav...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

b_udder, servis,bolje ne pricaj sta si radio ili ce te dernuti dobro sto se igras u kucnoj radnosti,jbg desava se.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

6630 app, ma pravicu se blesav ... kao: "ja jutros da ga ukljucim, a ono..." :D :(

poz...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

b_udder, ma za svoju lovu mozes sta hoces,ako budu insistirali da znaju sta si radio(ima takvih) jednostavno stavi telefon u dzep i idi u drugi servis a on nek ostane u cudu sta bi.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

b_udder, i meni se to desilo... i probao sam da iskljucim telefon... i nije moglo... pa sam izvadio bateriju i onda ga ukljucio (usr*o sam se)...
telefon se normalno upalio i flash mi je uspeo iz drugog puta.
iPhone 3G[s] 16GB

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E ladno b_udder prva zrtva ovog vaseg igranja u kucnoj radinosti.................. :uhuh: ..........nije dobro...........
b_udder probaj jos jednom sam da flashujes pa tek onda u servis.........vidi koliko njih je uspelo ..poci ce ti za rukom...
5130+Koss the plug....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

6630 app, najgore je sto je jos pod garancijom ali mi ne pada na pamet tamo da ga nosim .... bolje da dam 10tak evra nego da mi ponista garanciju bez razloga...

nikoola, to vazi za one koji su dosli do 5% jer onda fles nije ni krenuo (vec samo pripremi fon za fles) ..... ja sam dosao do 23%

Masterokrata, probao sam ja, ali nemam opciju koja se pominje, a to je da stikliras "dead phone flashing" ..... ovako se nista ne desava jer fon mora da bude ukljucen ..... jos kad bih znao zasto se to deslio...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze da bude iz mnogo razloga,moj tip je naravno na igranje sa Phoenix 2004 verzijom,nisu dzabe dosli do 2006 verzije a bas sam naglasio da skinete i probate sa njim DOK NE USPE!!Znam,izbacuje nekima greske,nekima radi super,ali i onima kojima u pocetku izbace gresku,lako je naci resenje da se ista zaobidje!Sad je kasno sve,nisi trebao da toliko reskiras sa 2004,pa u servisu kazi da si hteo da formatiras telefon,kazi da si ukucao onu sifru za format,ali ti je izgleda bila baterija slaba! :D To ce im skinuti sumnju sa moguceg flesovanja u kucnoj radinosti!Jednostavno se Symbian sam reformatirao,nestala baterija,fajlovi se korumpirali i nemas kompletan Symbian!Mozda ti i uvaze garanciju,mozda i ne!Ako ne odes lepo kod drugog sa istom pricom! :wink:
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, pa znas sta, toliko sam se namucio dok sam sve instalirao (jos mi se kaspersky zalio na neki root.exe da je trojanac, a ukljucen je u 2006 verziju) da sam na kraju rekao: kud puklo... ..... i izgleda da sam se malo zaj..o ..... dobra ti je ta ideja za neuspeo format :D .... hvala na pomoci .....

pozdrav...

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

b_udder, jel ti je bio kaspersky aktivan tokom flesovanja, ili mozda neki firewall? Ja sam uspeo sa phoenix-om 2005, odnesi u servis i pravi se blesav :(
HOX Titanium gray

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

mozes da vidis na burek forum kako sma ja prosao sa tim avanturama samo meni je stigao do nekih 89% cini mi se al puko je tada jednostano izbacio neku gresku i nije bilo sanse da se nastavi fles a telefon je bio mrtav nije mogao da se ugasi osim vadjenjem baterije i samo je stajalo ono prvo nokia...Sreca moja bio je pod garanciju pa je otisao na servis kod istih pa mu ni oni nisu mogli nista pa je promjenio jos dva servisa dok nije provucen kroz neki najnoviji box pa ga je on digao iz mrtvih kako mi je rekao momak kod kojeg sam ga kupio koji je bio fer skroz pa je cak napisao novu garanciju od god dana :)

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Ja sam prikupila skoro sve od potrebnog softvera,ako skupim hrabrost,odradicu to sutra :D prelistatju josh jednom burek forum,ali na prvoj strani je sve lepo objashnjeno,valjda tju uspeti :)
imao si sretju u nesretji-u dobroj radnji si kupio telefon,netje swi tako da se potrude nego jednostavno kazu "telefon je mrtav i mi tu nishta ne mozemo" :dry:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Lomnica_city napisao:Nisi ga valjda platila kao nov,odnosno blizu te cene,iako je on kenjao da jos nije formirana baterija (koja se i NE FORMIRA!!)!?Ne moras da citas sve 148 strana (dodali smo jos 2) :lol: vec mozes da skines animirani tutorial koji sam okacio a moderator ga obelezio DEBELIM crvenim slovima,i odmah ispod imas samo onaj neophodni softver (takodje by Lomnica_city) u svega 20-ak MB fajlu pa mozes da odradis!Ako budes imala problema,pogledaj 49 stranu,nasiroko sam opisao kako sam prevaziosao 2 greske dok mi iz 3 put nije uspelo!
E da,umalo da zaboravim,skini za svaki slucaj onaj update za Phoenix 2006_12_3_136 pa onda sa tim ..._138 update-om (opet posted by ME) :wink: pregazi onu verziju ..._136 za svaki slucaj jer su sigurno u njemu ispravljeni neki bagovi!
Pozdrav 8)
ja tek sad ovo prochitala :D nisam,platila sam 265e u full originalnom pakovanju i nije skidan sa mreze :) a takav nov ne moze da se nadje bez 300e,taman za razliku u ceni tju da kupim memorijsku karticu.
Ja sam skinula swe shto je potrebno,znachi prvo se instalira Phoenix 2004 pa se pregazi ovom 2006 verzijom pa se i on pregazi _138 update-om :D e ali ja imam phoenix_service_sw_uploaded by platijet_2006_04_6_130 a ne 136,da li to ima neke veze :?
isto tako imam Diego 3.07 a ti si fleshovao sa 55667793_Diego_3_06.msi?
i sa nokijinog sajta sam skinula Nokia_Connectivity_Cable_Driver_6_80_5_1_eng_uk a na burek forumu pishe da je potrban Nokia_Conn_Cable_Driver_159_ita.msi?
Naravno,najnoviju verziju firmvera imam RM-84_EMEA_8.0_v50616203__English_German_Slovene_Croat_Serbian_languages_ :)
sad samo da skupim hrabrosti... :D
A shto se tiche onog tutorijala,i njega sam skinula,super je objashnjeno :) samo tamo pishe da se vadi i sim kartica?

Zaključana tema