najpotrebniji programi za nokiu 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

najpotrebniji programi za nokiu 6630

Post od racke »

kupio sam nokiu 6630 pre par dana i od tada se ne skidam sa interneta i dawnloadujem razno razne programe za reprodukciju mp3-a snimanje videa i reprodukciju filmova... te antivirusnih programa. sada imam na svom compu hrpu raznih programa i neznam sta je najbolje za mene. da li postoji neki poznavaoc telefona koji bi mi naveo koje programe da instaliram?! pomozite molim!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

kakvo pitanje :blinky: pa ko ce da ti kaze sta tebi moze najvise da koristi :wacko: pregledaj malo te programe pa sam vidi sta ti se svidja a sta ne :uhuh: u tome je čar symbiana 8)

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

kakav odgovor :P kada bi svi tako odgovarali niko nebi koristio forume :angry: elem da pojasnim... telefon mi je skinut sa vodafona i odlicno radi,ali... ne mogu da koristim mp3 kao zvono pa da ga ne bih fleshovao s kojim programom se moze to prevazici ili nema resenja? i dalje da li postoji neki camcoder koji pojacava rezoluciju snimanja videa?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Malo je starija tema, ali pročitaj, možda bude korisno...

viewtopic.php?t=2295&highlight=Najbolji+programi

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

ETI camcorder za 6630 nije los pravi vecu rezoluciju i mpg4 fajlove alo malo se slika krivi tj pojavljuju se neke fleke ponekad kad gledas na kompu, nemoj da skidas programe za reprodukciju mp3-a unaj program u mobu je najglasniji i najbolji, evenualno skini mp3 program za n90...... i td.... citaj po postovima...... 8)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

racke, bar ti to nije problem...Instaliraš, isprobaš, i ako ti se ne svidi, obrišeš.. :wink: Tako ćeš najbolje znati šta ti odgovara :wink: :)

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

hvala svima! dosta ste mi suzili izbor... vec sam instalirao par programa i prilicno sam zadovoljan. smart movie i smart movie konverter mi rade odlicno, samo mi nije jasno zasto nokia nije sama stavila u telefon neki kvalitetniji pleyer. ultra mp3 pleyer mi se takodje svidja, mada i dalje ne mogu da postavim mp3 pesme kao zvono, morace ipak pasti jedno fleshiranje :D dalje sam instalirao i FS caller i to 2 razlicite verzije i ni jedna mi ne radi, moracu jos verzija da probam, instalirao sam i neki sim works antiviris i kada ga otvorim kao da mi se refresuje meni, i nista se ne desava... mozda to i tako treba mozda mu treba 2 sek. da skenira telefon? ili ni on ne radi. za sada sam zadovoljan sa telefonom i izborom pratecih programcica za njega... pojavom ovih simbian telefona, mobilne tehnologije se krecu u pravcu na koji nisam ni pomisljao... zvezdane staze ipak nisu tako daleko :)
Sasa_NS pregledao sam sve spiskove programa sa te teme i na prvi pogled mi zvuci fantasticno! poz svima!

acid666
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 23:40

Post od acid666 »

Ja sam isto pre par dana kupio 6630, i nisam imao problema sa stavljanjem mp3 fajla kao zvono. Pre toga sam samo instalirao ultramp3. Posle ubacio mp3 i samo ga izabrau u profilima kao zvono.

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

verovatno zato sto ti fon nije skinut sa vodafonove mreze koja je blokirala tu mogucnost stavljana mp3 pesme kao zvona zbog zastite autorskih prava!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

8) Ima i za to leka.Program se zove Drmpackager,u kome sam brises i/ili dodeljujes svoja autorska prava.Imam ga negde na kompu,pa ako zelis sibni mi mail na PP,poslacu ti ga. :wink:

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

hvala cale! adresu sam ti ostavio na pp!
inace pojavio mi se jos jedan problem sa fonom :cry: punim ga prvi put posle formiranja baterije i evo proslo vec 4 sata od kad je na punjacu a on se i dalje se puni... :(

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

racke.....Najverovatnije ti je do punjaca.Posto sam i ja imao slican problem.Promenio sam punjac i resio ga.Program ti je na mail-u.Oko 1MB.(nemoj da te buni sto je za SE)Ako imas pitanja=post me :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

racke, još neki su imali isti problem...Ili je do ponjača, ili je do softvera...Dešavalo se i to da kad se flešuje mob baterija se normalno puni... :unsure: :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Najverovatnije je do baterije jer je u njoj elektronika koja regulise punjenje ili do softvera,ako ne pomogne fles probaj drugu bateriju!Mada se mnogi"zale"da im na 6630 baterija neprestano puni,neznam da li je to bese samo kad se puni upaljen!? :?
Pozdrav 8)

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

hvala vam ljudi na trudu i pomoci :) izgleda da su ovi iz nokie namerno pravili ovako ubagovane telefone da bi se mi dopisivali, keke :D ali ne mogu da verujem da telefon iz ovog cenovnog ranga i ove klase moze da ima toliko problema :uhuh: imao sam vec 7 novih telefona od toga 5 nokijinih i ni sa jednim nisam imao problem sa baterijom u prvih pola godine,otprilike, a sada posle 3 punjenja i pravilnog formiranja baterije,punio 3 puta po 14 sati, ova azdaja od telefona ne moze da se napuni...grrr
za lomnica_city, punio sam ga upaljenog 4 sata i on se i dalje punio,a kada sam ga skinuo sa punjaca, bio je poprilicno topao i na moje zaprepascenje pokazivao je samo jednu crticu! posle jedno pet min odjednom se pojavise sve crtice... elem opet sam ga stavio da se puni, imam svih 7 crtica, i evo proslo je 2 sata a on se i dalje puni! probacu jos da ga punim ugasenog da vidim da li ce to vredeti.
Telefon sam kupio u Subotici za 280 evra, bilo je i za 250, sa kutijom usb kablom cd-om, sluskama i punjacem te baterijom sa hologramom! tel. je skinut sa vodafona. Nasao sam ga i originalnog iliti ne skidanog sa mreza za 335 evra, ali mi je to bilo previse pa sam malo rizikovao sa ovim dekodiranim! da li je vredelo ? iskusavacu ga jos malo i ako resim ove probleme sa baterijom i mp3-om, onda jeste! hvala jos jednom drugari i cya!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Odnesi ga tamo gde si ga kupio da ga srede,mislim da baterija ili mozda punjac nisu u redu,cim se ne puni kako treba tj topao je i posle 4 sata sto znaci da nekog punjenja ipak ima!Jesi dobio onaj lepi beli punjac iliti uvalili neki stari crni koji NIJE za ovaj model?Nemoj da lupas glavu mnogo nego im odnesi i neka srede,ili druga baterija ili punjac (pogotovo ako nije odgovarajuci) ili neka ga flesuju!
P.S.Odaaaaavno vise nije potrebno formirati baterije jer li-ion i li-pol nemaju memorijski efekat a tu foru najcesce prodaju prodavci jer negde sitnim slovima napisu da garancija na bateriju i punjac vazi nedelju dana (skoro svi,cast izuzecima,ako ih ima) taman dok vi"formirate"bateriju pa ako nesto fali samo kazu istekla garancija! :uhuh:
Pozdrav 8)

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

OMG,OMG... punio sam telefon sinoc i dok je bio iskljucen i napunila mi se baterija do kraja,ali mi se do jutra ispraznila i ugasio mi se telefon! odmah sam otisao u radnju i prijavio kvar. uzeli su mi telefon
i rekli da ce ga istestirati do ponedeljka... stvarno nemam srece: od punog dzaka p....a ja se za k...c ufatim :angry: izvinte! nisam dobio lepi beli punjac vec crni! inace danas mi je serviser iz radnje rekao da je garancija na bateriju mesec dana. na njoj pise made in kina, a na fonu made in finland! ne znam da li bi trebalo da se ovo podudara?! i zamislite molim vas kada sam rekao da ne mogu da postavim mp3 melodiju kao zvono i podrazumevao da ce ga flesirati, lik mi kaze da je to do vodafonovog softvera i da oni sa tim nemaju veze... tako je mogao reci,u slucaju da mi nije radila kamera i blututh npr., da je i to do vodafonovog softvera... :x po toj logici sam i ja mogao dati 100 laznih od 280 evra za telefon i kada me provale reci da nije do mene... ma nabijem ih ja sve... pozdrav vama!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nemoj mnogo da se nerviraš, kupovina telefona kod nas je još uvek u fazonu "na šta već naletiš"... Treba imati i malo sreće - ti si baš naleteo na loš primerak. Što se tiče baterije, danas ti je skoro sve "made in China", pa ni tu nema nervoze.
Iskuliraj preko vikenda i ako opet ne bude sve u redu, traži ili drugu bateriju, drugi telefon ili lovu nazad, pa idi u drugu prodavnicu. Ne treba zbog ovog da odustaneš ili da kupuješ neki drugi fon. 6630 je zaista odlična sprava i trenutno ima najbolji odnos cena/kvalitet...

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

Pokusavam da se ne nerviram, ali ko ne bi u mojoj situaciji?!! jedva sam uspeo da ubedim moju savest da nije ludost-glupost kesirati 280 evra za ovu telefoncinu, kad nastadose problemi na sve strane... :) kako sad u oci da je pogledam? LOL
p.s. hvala na komentaru i na savetu! sigurno ga necu menjati za drugi model!

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

RACKE,nema razloga za nerviranje i takve stvari se desavaju bez obzira na ime i renome kakvu uziva Nokija.Citao sam komentare nekih korisnika koji su imali problema kada su punili ukljuceni telefon da su imali takvih slucajeva da se telefon stalno puni ali je sve bilo u redu kada su ga punili iskljucenog.Jednostavno si bio baksus i naisao si na felerican model.Zanimljivo je da je mnogo vise reklamacija bilo sa Vodafonovim softverom.Javi se da vidimo kako si prosao sa reklamacijom,vreme prekrati trazenjem programa po svojoj zelji na sledecim sajtovima i slobodno se obrati za svaku pomoc.(uzgred-bez obzira na ovu neugodnost,obavezno uzmi isti model telefona jer je odnos ulozeno -dobijeno najbolji kod ovog telefona.)


U komp-u bi trebalo imati instalirani oxygen phone menager i pc suite (nije obavezno jer sve njegove funkcije zamenjuju oxygen i bluetooth).Takodje bi trebalo imati konvertovanje muzike za telefon konvertor koji podrzava ogg format jer je on ubedljivo najbolji za pesme a moze se postaviti kao zvono (ja koristim dbPower).Za prebacivanje fimova i video klipova (spotova....) koristim smart movie convertor (sve ove programe za pc mozete naci na gore pomenutim sajtovima).
Ovo je deo korisnih programa koje imam instalirane u telefonima:
FSCaller-prikazuje sliku onoga ko vas zove preko celog ekrana
ProfiMail-fantastican program za slanje i primanje mailova,neradi samo sa EUnetom.
Oggplay-pustanje ogg pesama.
Ultramp3-dobar za preslusavanje mp3 pesama,ima veoma lepe skinove.Dobar je program i od serije N.
OpmAgent-sluzi za povezivanje telefona sa racunarom (oxygen phone menagerom).
SPMark 04-sluzi za testiranje telefona.Mnogo je bolje da bude instaljran u tel.memoriji.
Calcium-vrlo jednostavan i praktican digitron.
Power Dictafone-neograniceno snimanje glasa.Za 6630 bolji je Erekorder.
EtiCamcoder-neograniceno snimanje video klipova.Postoji i EtiCamcoder 2 za vecu rezuluciju videa,pogotovo je dobar za v8.0 (6630)a za 6600 skinuti v7.
Album openbit,hairstyle,photo acute,photobase,camera magica-Editori slika.
Smart movie player-pusta klipove konvertovane sa smart movie convertorom.
Zipman-sluzi za otvaranje arhiviranih datoteka,posebna preporuka
Wordmate-solidan programcic,prikazuje vremensku prognozu i jos par stvari.
Sms guard-sluzi sa sakrivanje sms poruka i njihovo zakljucavanje.
Instant sis-Omogucava prebacivanje bilo koje aplikacije sa vaseg na drugi tel,POSEBNA PR.
Cell track-prikazuje stanje baterije i mreze u %.
Painter-aplikacija indenticna windowsovom paintu.
Scicalc-napredni digitron sa trigonometrijskim funkcijama.
PDF+-sluzui za pregledanje pdf datoteka.
SMSface-kada primite poruku pokazujwe malu slicicu posiljaoca.
OFFICE-skup tri programa,WORD,EXCEL I POWERPOINT,svi znate zasta oni sluze.
S profiles-automatska promena profila.
Autolock-automatsko zakljucavanje tastature telefona.Podesiti kasnjenje.
SlovoED-Englesko-srpski rečnik.
Advanced call manager v2.0-odlican skup programa,zabrana nezeljenih poziva
Look up-trazenje kontakata po zadatom broju.
Simwatch-zastita od kradje telefona.
Ctrl freak-upravljajte kompjuterom preko mobilnog(potreban bluetooth).
Visual comunitator 3.04-push to talk(PTT),za chat preko gprs,povoljno slanje slika,melodija.Potrebna besplatna registracija.
IGRE,to je stvar ukusa ali ja bih izdvoio ove:ANCIENT EMPIRES II,Dope wars,ZUMA deluxe...


POZDRAV!!!

Odgovori