6680-razna pitanja

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

6680-razna pitanja

Post od Low Rider »

imam par pitanja (pocetnickih) :

1. kako da prebacim na fon vece fajlove ( 7mb+).izgleda da popuni memoriju telefona i onda stane sa prebacivanjem. kako to da direktno prebacuje na karticu-koristim BT ako to ima veze......

2.da li mogu sa 6680 da koristim onaj program remote controler- i ako mogu gde da skinem to a da nije probna verzija

3.preporucite neke programe

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

1. Messaging=>options=>settings=>other=>memory in use=>promeni phone memoty u memory card.
2. Mozes, napisi mail na PM pa cu ti poslati.
3. Kada mi budes dao mail poslacu ti takodje nekoliko komada.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Remote Controler za kompish a ne za TV,Control Freak 2 je dobar,ima cak i WinAmp kao desktop na telefonu pa bas izgleda cool!
Pozdrav 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

koliko ja znam ni 6670 ir a neki lik mi je jos pre par meseci pricao da je koristio kao daljinski za tv...
pa sad ako moze 6670 moze i 6680 al je problem sto se taj lik uopste ne seca gde je skinuo program :x
ako neko zna.............. :D
neka kaze :lol:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Palio te,6670 nema IR a nijedan TV,koliko znam,nema bluetooth tako da nije ni cudo sto"nemoze da se seti"otkud mu.
Pozdrav 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

evo desetak dana koristim fon. dobar je al me par stvari nervira.
1)poklopac za kameru me uzasno nervira :x jer nije cvrsto pripijen uz masku. nece valjda jos vise da se rasklima vremenom?

2)svaki veci video klip nece da reprodukuje. telefon ne blokira ali ni ne pusta klip. ima realp. probao sam i 3gp i mpg fajlove. ove 3gp sam bez problema pustao na d 500

3)mms sam podesio ali ne moze ni da primi ni da posalje poruku. ona ikonica za modem ili sta vec je na displeju ali nikako da posalje poruku. gprs rad


........ako neko moze da pomogne?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nece,slabo je pricvrscen tako da klacka tamo-vamo ali tako je sa svakim,mana u dizajnu!
Neznam zasto,probao sam i vece video odlomke kucne izrade :wink: 8) i od po 10-ak MB i tera a nije mi cak ni neki noviji softver!
Ovo za mms mi je misterija posto sve obavljam uzivo preko BT ali sam probao i primetio da nece ni kod mene,kad resim problem,javljam!
Pozdrav 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

Lomnica_city

Ovo za mms mi je misterija posto sve obavljam uzivo preko BT ali sam probao i primetio da nece ni kod mene,kad resim problem,javljam!
Pozdrav Šmekerski, zar ne?


sta bi? jesi resio ovo za mms?

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

e ako neko zna u cemu je problem-zbog cega ne mogu da pustam video klipove(preko 5mb)neka napise nesto. na kraju ce da ispadne da sam sa d500 imao vece mogucnosti.

jos jedno pitanje:-da li moze da pusta .mpg fajlove ili moram da konvertujem u .3gp

e da i ovo sam zaboravio. video klipove koje sam snimao sa d500 su mnogo bolje izgledali na njemu nego na 6680. zasto?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Low Rider, nisam siguran da li moras da konvertujes... jer nemam N6680.Iskreno, Samsung d500 ni pod tackom RAZNO nema bolji video clip od d500. :) Ako si snimao video clipove pa pustao preko tih telefona d500 ne moze da postigne N6680... provjereno jer mi frend ima 6680 i d500.Probaj da podesis sve u meniu za VIDEO... vidi koja je rezolucija videa itd... :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

Kupujem danas, sutra... Zanima me 2 stvari:

Kako da sa stare 6600 iskopiram ceo imenik?

Da li i ovde treba koristiti programe za fotografiju (Photographer, camera FX)- dobija li se nesto time (kao na 6600 npr.)?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ja iskopiram na SIM karticu,ali posto je malog kapacitrta ne iskopira mi sve,zavisi koliko kontakata ima.Probaj sa PC Suite--->Back up and restore ili Content Copier 8)
Ne treba,ali ako hoces-mozes ;)

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Može i jednostavnije: instaliraj (ako već nemaš) neki file manager (FExplorer) i idi na:

c/system/data i iskopiraj fajl contacts.cdb

Da bi ga uopšte mogao iskopirati, pre toga moraš preimenovati folder "data" u "data1" (posle kopiranja tom folderu vrati staro ime, da bi sve funkcionisalo kao i ranije)...

U tom fajlu (contacts.cdb) su ti svi kontakti, pa to negde sačuvaj. Kada kupiš novi telefon, tim fajlom zameni postojeći na istoj adresi u telefonu i imaćeš ponovo sve kontakte....

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Bravo Sale, pa nek se i neko sjetio famoznog FExplorera...tek sad vidjeh topic...ranije bih vec odgovorio :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

kupio sam uredjaj... Lici da je sjajan... Ali, u vezi sa ovim postupkom (by SasaNS) imam problem... prvi deo je ok, ali nece da pejstuje u 6680.. Kad pokusam da promenim ime u data1 kaze da je taj folde used... Ako ne promenim ime pejst ne ide iako kao kaze da pejstuje... Sta raditi...

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Ista stvar se desava i kod mene na 6681 - verovatno postoji neka zabrana reimenovanja sistemskih foldera, jer sam one na mmc kartici normalno reimenovao. Pokusaj sa nekim drugim sistemskim programom.
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

Hm.. Uspelo je...Majstori uvek imaju resenje, samo treba iskopati na netu...

1. Open FExplorer, copy the Contacts.cdb file from your MMC and navigate back to C: - System - Data folder.
2. Now press the menu key to view the menu and start a "backup to MMC". It was suggested to make sure you have something to backup so it takes a little longer, giving you more time.
3. As soon as the backup starts press and hold the menu button to switch back to FExplorer. As quick as you can press options, Edit and paste.
Voila, the contacts.cdb in my case got over-written with the one from my 6600.
A quick check reveals that all is well and I have my contacts once more, I'm very swiftly going to backup my 6630.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Vidim da si se snašao i sam... Taj Google je čudo jedno, pogotovo kada naučiš da ga koristiš... :D :D :D :D

p.s Sitan ali koristan trik... :lol:

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

nasao sam neke teme ali kad pokusam da instaliram trazi skin suport. jel zna neko sta je to i gde da skinem :)

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

hmm... da li neko ima resenje za worldmate na 6680... 2.20 ne radi, a 2.50 nisam nasao pravi hack izgleda... Bilo bi sjajno da mi neko posalje na PM...

Odgovori