Nokia 6670 - copyright protection i slanje stvari preko BT

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
smash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 15:56
Lokacija: Novi Sad

Nokia 6670 - copyright protection i slanje stvari preko BT

Post od smash »

nikako ne mogu da posaljem bilo sta osim video zapisa i slika preko BT-a... melodije, teme, igrice, aplikacije, za sve ispise 'cannot send copyright items'... a vecinu toga je meni drugar prebacio preko BT-a sa NGage-a...
da li postoji neki 'zaobilazak' oko ovoga?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Naravno da postoji! :D

Jedan je da pomoću FExplorera (ili nekog drugog Explorera) reimenuješ ekstenziju pa zatim pošalješ fajl (na pr., *.sis u *.si, *.mid u *.mi... shvatio si), a drugi je da koristiš Profi Explorer koji se nalazi u paketu sa Profi Mail-om, on šalje sve bez reimenovanja... :wink:

FExplorer www.gosymbian.com
ProfiExplorer www.lonelycatgames.com

Oba programa su besplatna, sem Profi Mail-a...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

da sada ne otvaram novu temu. Za .sis i .midi fajlove znam ali da li instalacioni fajlovi java igara mogu nekako preimanovati da bi se slali sa telefona na drugi telefon. Ja imam 6600

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Mogu, naravno... Kao i bilo koji drugi fajlovi. Java igrice imaju ekstenzije .jar (i .jad). To je i čest slučaj na Internetu, samo u obrnutom smislu - naiđeš na neupotrebljivu .zip datoteku sa kojom ne znaš šta da radiš, preimenuješ je u .jar i sve dalje funkcioniše..

Inače, Profi Explorer je dosta zgodna alatka za mnoge stvari jer ima integrisan sopstveni program za pregledavanje slika i tekstova (MS Word). Malo mi se ne sviđa što jako liči na Windows Explorer (nekom će se baš to dopasti), ali je sigurno veoma korisno imati ga kao dodatak nekom jednostavnijem, bržem i preglednijem file manageru (kao što su, recimo, FileMan ili FExplorer).

smash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 15:56
Lokacija: Novi Sad

Post od smash »

Hvala svima na pomoci!
Skinuo sam ProfiMail, i moram priznati da mi se dosta svidja... a i radi ono sto mi je trebalo, tj. salje stvari bez obzira na copyright.

Odgovori