Simbian i dalje prvi u Evropi

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Simbian i dalje prvi u Evropi

Post od skar »


miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aha, 'oce to tako... jednog lepog dana, u zemlji snova... Ajde dosta vise zaludjivanja sa zombie-Symbianom. Anroid, pa iOS, pa Win. Ostalo nije vredno pomena, posto je webOS zvanicno ugasen, Bada je u tragovima, a BB nama nije toliko interesantan, s obzirom da je poprilicno zatvoren, i samim time ogranicen.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

sto je bilo bilo je, vreme je da se i symbian pozdravi i prikljuci webOS-u .

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ocigledno da mnogi ne misle kao mi.Mi smo 0,0001% trzista a mnogi nemaju novca za kupovinu novog telefona.Vidim da se kupuje n97 mini za samo 100 e.Symbian telefon je sada vrlo jeftin iz razloga sto polako nestaje,nije vise popularan i ima dosta kupaca a tu su i operateri koji daju jos dosta takvih modela na ugovor.
LG G2 Black,16GB

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

cek bre o cemu vi trljate,jer ste pogledali bada 2.0,mislim da bi trebalo,
simbian mrtav,i to lupate,ja sam na wp7...ne brinite se,za koji mesec ce se sve iskristalisati...mango ce izaci za wp7,Belle je doteran i izasao je za simbian....vreme je tek da pocnemo..:) i zombi simbian i dalje smrdi po starom kontinentu ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Symbina je tolko dobar i biće još uvek dobar da jednostavno ne može da nestane sa tržišta.Telefoni i sa symbian^1 se još uvek nalaze u ponudi operatera, a da ne pominjem nove modele sa symbian^3 OS-om koji tek treba da se nađu u ponudi (pored već postojećih N8,C7,E7 C6-01, X7)
Jednom rečju symbian telefoni nude mnogo više nego telefoni sa drugim OS u istom cenovnom rangu, zbog nestabilnosti Nokia kompanije ti modeli imaju nešto nižu cenu, tako da će se tek sada prodavati, svi koje žele dobar telefon, a ne žele (nemaju) dosta novca da daju, realan izbor je symbian telefon.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma kupuju ih ljudi ovde kod nas i dosta se hvale na rad, brzinu, i jednostavnost jos kad se malo upoznaju sa navigacijom i aplikacijama bas budu zadovoljni telefonom od 150 do 180 eu. kao C6-01 ili C7. Naravno ove cene su sa crnog trzita ali i ti telefoni rade odlicno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

skar, da Mango izlazi vrlo brzo. Belle i Anna, bolje da ih nisu ni pravili, i tracili resurse. To sto Symbian smrdi je zato sto les koji ne uklonis odmah pocinje da smrdi zbog truljenja.
znemanja, to sto Nokia ima da se kupi na svakom kiosku, to je opet zato sto se sada prodaju pojedini telefoni u bescenje, jer je kompanija u sunovratu. Pominjes operatere - pa oni su ko zna kada narucili neke kolicine aparata, pa im je cilj da ih uvale kupcima, da makar nesto izvuku, samo da nemaju gubitak.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

A da ne pominjemo sto Nokia pored upadetea za Symbian uveliko vec sprema svoj prvi WP telefon kog su pomerili za pocetak 2012 sa specifikacijom kojoj moze da parira i HD2(Uz duzno postovanje zivoj legendi). I to sve na racun jadnog MeeGo-a,koji bi realno mogao da donese nesto nove i jedno pravo osvezenje. Bas cekam da vidim kako ce da se pokaze N9. Mislim da je to start sa najmanje zaostataka na nekom OS-u,u odnosu na ono kako su bili klot iOS,Android i WP.
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

znemanja napisao:Jednom rečju symbian telefoni nude mnogo više nego telefoni sa drugim OS u istom cenovnom rangu.
Po kom osnovu i koliko je to mnogo vise? Android ne nudi to isto za istu sumu? Eto i Bada ima pristupacnih modela, iako je ponuda daleko manja. Stvarno se pocela ignorisati realnost u mobilnoj industriji da je to strasno...

Takodje, na mnogo mesta citam koliko su ljudi nezadovoljni Anna update-om. A NokiJO ti se i dalje koncentrisi na stancanje jeftinih dual-sim modela za trzista Afrike, Indije, Vijetnama... :dry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

miodrage napisao: Pominjes operatere - pa oni su ko zna kada narucili neke kolicine aparata, pa im je cilj da ih uvale kupcima, da makar nesto izvuku, samo da nemaju gubitak.
Daj boze da je tako ali nije, pogledaj Telenor po kojoj ceni ih nudi Slika a i ostali operateri su tu negde ali ipak malo jeftiniji.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

realno gledano mnogi od "nas" gledaju da imaju dual core na telefonu,bez obzira znaju li instalirati neku aplikaciju iz islkljuciti automatsko osvezavanje ;D pa dodju kod mene i kazu "pojeo" mi kredit...
naravno evo ja koristim Win,imam tu i magic i n95 8gb...i svkai od njih nudi neku prednost a ima i mane...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

deksicom, Telenor kod nas je posebna prica naravno - nudi sada vec stare Nokia modele, po bezobraznim cenama, u fazonu, neko ce da uzme, jer izbor svakako nije veliki. A kesha ljudi imaju sve manje, pa se snalazi ko kako ume. E tu nasi operateri vide kakvu takvu priliku.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

miodrage, Nije samo telenor i u VIP-u ima dosta model sa symbian^1 OS-om, pogledaj koliko samo košta n97mini u VIP-u ,ako se ne varam na paketu 325 košta oko 36K !!!
Green napisao: Po kom osnovu i koliko je to mnogo vise? Android ne nudi to isto za istu sumu? Eto i Bada ima pristupacnih modela, iako je ponuda daleko manja. Stvarno se pocela ignorisati realnost u mobilnoj industriji da je to strasno...
Jedan 5800 košta oko 130evra na crno, c6 i x6 oko 160evra neki evro gore dole, ti telefoni nude sve što je potrebno jednom prosečnom korisniku i više od toga (odličnu rezoluciju ekrana, odličan GPS, solidne kamere, funkcionalan OS... u slučaju C6 odličnu qwerty tastaturu), koji android nudi takve karakteristike po toj ceni, ovo su gotovo all in one uređaju, android za jednog korisnioka koji nije preterano zahtevan može da bude dosta skup, dok postoji dosta jeftinih, a odličnih symbian^1 modela.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

znemanja, ajde da razlucimo malo neke stvari...
Nezahtevni korisnici - ljudi kojima je potrebno telefoniranje, poruke, i mozda 2-3 MB mesecno da vide neki mail, vremensku prognozu, ili tako nesto. Njima ja namenjujem dumb telefone, jer realno to su njihove potrebe. Ovo je za mene grupa koju ti nazivas prosecni korisnik u Srbiji, jer je takvih najvise. Nazalost, u ove cu da ubrojim i gomilu onih koji imaju telefon koji je za naredne grupe,, ali ga oni ne koriste na adekvatan nacin.
Srednje zahtevni korisnici - ljudi kojima pored ovoga gore navedenog, treba malo vise neta za chat, za neki light surf, citanje vesti online, da skinu poneku igricu ili aplikaciju. Ovim ljudima bih namenio Badu i Symbian.
Zahtevni korisnici - sve ovo gore, plus vrlo cesto pretrazuju razne forume radi daljeg tweakovanja svog uredjaja, najvise vremena provode u traganju za novim igricama, i aplikacijama. Njima namenjujem Windows Phone, i recimo najnoviji Symbian, mada smatram da ce ovim drugim biti malo ograniceni i ne bas sasvim zadovoljni.
Extremno zahtevni korisnici - tu rpe svega ubrajam sebe, ljudi koji ako nemaju mobilni neposredno pored sebe, i ne cackaju ga, osecaju neku teskobu. Kod ovakvih slucajeva, postoji stalna glad za pretragom raznoraznih store-ova, foruma i sl. radi nalazenja neke nove aplikacije, ili igrice, nije bitno kakve, samo da se nesto novo desava i isprobava. Ovi likovi su potpuni zavisnici od svojih mobilnih uredjaja, i njima je namenjen Windows Phone (u manjoj meri), iOS, i Android. Mogucnosti tweakovanja ovog potonjeg sa svim kuvanim ROMovima su prakticno neogranicene.
Verovatno ce se poneko osetiti i prozvanim, ali ovo je strogo moje misljenje, i smatram za tracenje novaca i resursa kada neko ima recimo iPhone ili SGS, a koristi ga za pozive i SMS, a znam dosta takvih slucajeva.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Symbian i njegov ovi-store u poslednje vreme cesto iznenadi aplikacijama u ful izdanju za slobodno preuzimanje koje se inace prodaju. I ko prati stalno ovi-store moze doci do odlicnih novih kolekcija aplikacija. Skoro je CareMe casto par dana za free preuzimanje skoro svih njihovih aplikacija u ful izdanju. znemanja, je u prvu jer za malo para i vremena ko zeli i zna moze dosta da poboljsa funkcionalnost telefona.
Veliki broj njih i danas kupuje Anroid ili iOS samo zato sto je cuo da je dobar i ima PROCESOR OD 1000 I KUSUR mhz.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

oo ovome sto si ti rekao dragi kolega Kostolomac :D si 100% u pravu,a znas li koliki je to procenat?
2%....sto bi rekli juri se procesor,kamera i kojekave gluposti...
mnogi od njih ne znaju da podese mail nalog na androidu koji je jednostavan i tele bi ubolo!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

miodrage, Do određene mere se lažem sa tobom, osim u konstataciji da si izbacio symbian^3 iz grupe "Ekstremno zahtevnih korisnika", nova verzija syimbina takođe može da zadovolji "glad" za tweakovanjem i sl.Elem, kao što si sam reko, zagrišeni korisnivci mobilnih telefona neće žaiti 400-500 evra za jaku mašinu jer će je oni bukvalno naterati da im kafu kuva i slažem se da je prosto greh videti kod nekog telefon od pomenutih 500 i kusur evra, a koristi ga samo za sms i pozive.
Međutim, broj ekstremnih korisnika nije tako veliki, mnogo je više onih koji spadaju u "Srednje zahtevne korisnike" samim time što spadaju u tu grupu nisu spremni da izdvoje veliku sumu novca za telefon, a naravno žele najbolje za tu količinu novca, e tu symbian^1 dolazi do izržaja.Symbian^1 modeli su dosta jeftini a pružaju dosta, primera radi samo iz svog okruženja znam 5-6 ljudi koji su pazarili 5800, c6 i n97mini(polovan) samo zbog navigacije koja je jako praktična na tim modelima, a ne znaju ništa o symbiani-u, njih zanima u vezi telefona da mogu da koriste kameru, video snimak, pojedni od njih koriste e-mail, malo FB, navigaciju i to je to.Jednom rečju symbian je kao stovren za takve korisnike, pogotovu što su symbian^1 modeli dosta jeftini a pružaju dosta.
Takvih korisnika je daleko više nego onih ekstremnih i zato smatram da će se symbian^1 još dosta motati po tržištu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori