FeniX i N8...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Fox napisao:rudulan,taj file ti nije ni potreban za flashovanje,obrisi ga i nastavi proceduru. 8)
Pa to i jest problem. Ja taj fajl nemam, a kad krenem da ubacujem spoftver pise da ne moze da se ubaci jer taj fajl nije nadjen i ja onda stisnem cancel, jer drugo nema sta da se stisne i on nista ne uradi :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

rudulan,moras obeleziti dati file i obrisati ga,pa tek onda nastaviti proceduru.

Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Kad hocu da krenem da flesujem N8 izbaci m poruku: an optional file is missing. The file is RM-596_M003.44.fpsx. Sta sad? Jel mi treba taj fajl ili?
and justice for all...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

ne treba ti taj fajl majstore ;)
Samo prilikom flesovanja umesto opcije refurbish klikni update softver i ako si skinuo sve fajove preko navifirma,instalirace ti za par minuta novi zeljeni sw ;) 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Kapiram da ne treba ali kako da namestim da ne traži taj fajl?

Skinuo sam preko navi-a sve šta je trebalo (štikliram sve fajlove koji su ponuđeni) u prebacio sam ih u nokia/phoenix/products/RM-596 folder . Išao sam na Flashing pa na Firmware Update, izaberem fajl koji ću flešovati i sad imam refurbish i restore user data. Da ne idem na refurbish nego na restore user data?
and justice for all...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ne majstore,to ti je stari phoenix,cim nemas opciju update software.
Skini novu verziiju finiksa,za ovu godinu i sa njim flesuj kao sto sam ti rekao :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sale_M, uspeo sam da ubijem telefon ali sam ga i oživeo :) .
Flešovao sam fenixom odredjeni softver 25.7 balkasn_dg(i ako mi je tražio onaj fajl nastavio sam) i nije bilo problema. Onda sam skinuo drugu neku verziju, nižu 22.14 i tu sam utepao telefon (tako i i treba kad nisam iščitao celu ovu temu). Onda sam iščitao celu ovu temu i video rešenje tj. kako oživeti mrtvu N8 i sad znam za dalje :lol:

Sad kad bih hteo da flešujem 22.14 verziju šta bih morao da uradim?
and justice for all...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Dream Weaver, problem je sto si uradio downgrade a to ne uspjeva bilo kako. :) Kad radis downgrade sa bilo koje verzije softvera trebas skinuti skandinavsku verziju softvera i to onu prvu koja je nila za N8, cini mi se da je 11.xx ili kako vec. E nakon sto sa njom uradis downgrade nece ti ostati mrtav telefon. Imao si srece, jer sam citao dosta po netu i po drugim forumima da nisu uspjeli ozivjeti telefon bez nosenja u servis. :) U svakom slucaju da bi bio sigurniji kad radis downgrade prvo ga uradi na osnovnu skandinavsku verziju i onda prebacuj sa njega na koju god hoces verziju. :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Dream Weaver,a na kojoj si verziji fw trenutno?
Ako si na 11.5,mozes bez ikakvih problema preci na 22.14.
Sta god da radis oko flasha,dokle god ides na noviji fw od onog koga imas u telefonu nemas nikakvih ogranicenja,ali ukoliko zelis da se vratis na neki stariji fw od onoga koga trenutno koristis moras prvo da uradis downgrade na 11.5 pa tek onda da odradis flash na zeljenu verziju. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

janka_88, izgleda da sam baš imao sreće, relativno lako sam oživeo fon :)

Fox, koristim 25.7 fw .

Da bih uradi downgrade moram da flešujem prvu verziju softvera? U naviju mi izbacuje da je najniža verzija koju mogu da skinem za N8 11.12. Jel to ta ili ima niža verzija od te? Ako ima niža od te gde mogu da je skinem?

Jel tu najnižu verziju isto flešujem preko fenixa ili ?
and justice for all...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Dream Weaver, jeste ta verzija najniza i onda u spisku trazis scandinavian_dg verziju (ako ti je crna odnosno tamno siva N8 ) i skines te fajlove, i instaliras kao bilo koji drugi softver preko fenixa. Ta varijanta ti je najbezbijednija a nakon toga ti je lako ubaciti npr. anna za balkan, takodje preko fenixa. :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

janka_88, opet sam uspeo da ubijem telefon a i da ga oživim :D

Izabrao sam prvu tj. najnižu verziju (11.12) i skinuo SCANDINAVIA DG(0598984) (DG jer mi je fon tamo siv) i flešovao je preko fenixa ali je to ubilo telefon :uhuh: .

E sad u Navi-u ima ispod tih SCANDINAVIA još par scandinavia ali koje su ispisane malim slovima. Možda sam trebao njih da skinem i da flešujem?
Bukvalno ima 5 verzija scandinavia i boje (dg, whblu i sl.) koje su ispisane velikim slovima i ispod njih još 5 koje su ispisane malim slovima. E sad koje treba flešvati ili postoji još neka druga verzija koja se ne prikazuje u Navi-u?

EDIT:
Kod ovog drugog oživljavanja fon mi je ostao sa istim podešavanjima (profili, sat i desktop) :o
and justice for all...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Dream Weaver,kad pokrenes Navifirm,za server izaberes "Quality Assurance",zatim N8 pa 11.5 i tada ce ti se pojaviti samo jedan fw 0598984: SCANDINAVIA DG.Obelezi fileove,skini ih,prebaci u potreban folder na kompu i flashuj telefon datim fileovima. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Dream Weaver, ja sam sa tim radio uvijek downgrade koji si ti naveo. Pojavi se kao da nije uspio flash, pa prikazte da iskopcam pa ukopcam opet mob i kliknem na OK. To uradim i onda odradi flash bez problema. Prvi put kad mi se to pojavio zaledio sam se bio... :D Ali opet je sve proteklo u najboljem redu. :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

janka_88, e i meni je tražio da iskopčam i da ukopčam fon ali nije hteo da nastavi sa flešovanjem i nije hteo da se uppali fon :shock: pa sam morao opet da ga oživljavam :wacko:

Fox, kad izaberem Quality Assurance pa zatim N8 ozbaci mi i niže verzije od 11.5 (mada kod 11.5 postoji samo scandinavian dg i ništa drugo) jel ona ta verzija?
and justice for all...

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Ja imam `legalnu` bellu u n8 i kad sam pokusao da vratim annu preko feniksa, on zavrsi posao do pred kraj i tu stane i telefon nece da se upali vise, probao sam sa 5 razlicitih product kodova, cak sam i probao sa skandinavskim 1.0, al nista i onda sam opet ubacio tu bellu cisto da mi telefon radi i proslo je bez problema. Zna li neko kako mogu da se vratim na annu?

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

zna li iko sta da radim? :D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

rudulan,vec je par puta bilo price o vracanju na starije verzije fw sa Belle fw,imas sve potrebno napisano u mom prethodnom postu na ovoj strani.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

pa i ja sam isto napisao da sam to vec probao i da i dalje nije htjelo, pa sam pitao ima li jos neki nacin da se vrati na annu sa belle.

Evo uspio sam da vratim annu ali me nervira sto sam skinuo par verzija anne (par razlicitih product kodova) a kad ukucam na tel *#0000# vazda mi pise product kod za Svecku i ja onda ubacim euro1 france i opet ukucam ove nule i opet mi pise Svecki kod. Kako njega da promijenim? :)

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Pozdrav gospodo. Zbog vremena koje nemam posvetiti iscitavanju prethodnih tema postavicu pitanje koje mene muci sa N8. Od jednom telefon se ugasio i vise se ne pali a pri tome ne reaguje na punjac ni na USB kabal preko lap topa,jednostavno mrtav. Telefon u Americi i pod garancijom je ali to kod nas ne vazi. Nosio sam u neki servis koji nije ovlasce jer vremena da odem do Zemuna,i rekli su mi da je baterija OK i da misle da je otisla maticna ploca,ali nista od toga ne mogu da tvrde sa sigurnoscu. Mene interesuje da li je neko cuo za slican problem ili da li mi mozete reci nesto o tome...jer su mi rekli da je opravka negde oko 170eura,zamena maticne ploce,mora li to. Hvala vam unapred :)

Odgovori