6600, kako sakriti video?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

6600, kako sakriti video?

Post od lizard »

Imam Nokiu 6600 i na njoj programe pomocu kojih mogu da sakrivam sms i slike pa me zanima da li postoji slican program koji moze da stekuje i video? Trazio sam na netu ali nisam bio srecne ruke. Samo mi je potrban naziv programa ali u koliko neko ima lokaciju odakle moze da se skine ili je voljan da mi baci na mail bicu veoma zahvalan. Pozdrav!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ima vise takvih programa, recimo meni najbolji je mediasafe, ili sCripto imas ih na www.burek.co.yu 8)

BMaster
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 09. Dec 2004. 22:15
Kontakt:

Post od BMaster »

Ma najlaksi nacin.. Udjes u Fexplorer i samo promenis extenziju fajla. npr avi u avia. I premestis ga u neki direktorijum koji smao ti znas gde je :lol:

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Nbnebojsa hvala na pomoci. Nasao sam program i instalirao sam ga na fon. Javio se mali problem pa ako mozes da pomognes ili neko drugi ko zna. U MediaSafe prebacio sam video koji sam snimio pomocu Camcordera Pro koji sam ranije stavio u telefon. Video fajl koji se napravi pomocu Camcordera Pro ima extenziju "eye" (prvi put vidim) i ne mogu da ga pokrenem iz MediaSafe-a. Kada kliknem na fajl otvori mi My Video (tu Camcorder trpa fajlove koji se naprave) i nista se ne dogadja. Onda sam iz MediaSafe-a otvorio drugi video (posla mi ga je drugar preko BT-a) i on je normalno krenuo iz Real Player-a. pokusao sam i da promenim extenziju prvom video fajlu (glupo ali uvek vredi probati) i naravno nece. Ako neko zna resenje neka ga podeli samnom. Hvala!!!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Lizard, .eye video fajlovi koje pravi ETI Camcorder Pro možeš sa pregledaš/pokreneš samo iz ETi-jevog originalnog pleyera (to je taj "My Videos" u koji, kako kažeš, ETI "trpa" video fajlove)... To je još jedna od mana ili bagova ETI-ja. Razlog? ETI pri snimanju videa pravi tri fajla: video snimak (.eye), zvuk (.ear) i ikonicu tog konkretnog video fajla (.thm). Ako file managerom ili nekim drugim programom pokreneš samo .eye fajl, automatski se startuje "My Videos" pleyer ali se i odmah zaglupavi (bolje rečeno, ne startuje sa svim opcijama) jer ne može da pronađe ostala dva fajla...
Preimenovanje .eye fajla u neki drugi (recimo 3gp) takodje ne pali, jer to nisu video formati istog tipa... Dakle, trebaš ga konvertovati u neki drugi format (program ETI Converter)...
Ako ti je drugar poslao neki video klip i otvorio si ga iz tog programa bez problema, to je verovatno bio fajl u 3gp formatu...
Ako ne želiš da se zezaš sa tim konvertovanjima i sličnim zezancijama, prosto pređi na neki program koji snima u 3gp formatu (recimo, Philips Camcorder PRO)...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

media safe nemoze da otvori fajlove sa camcordera :uhuh:, talkve fajlove mozes da sakrijes uz pomoc sCripto aplikacije, imas je isto na bureku kod srbende :lol:

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Sasa_NS hvala puno na objasnjenju. Sto se tice ovog programa scripto njega ne mogu nigde da nadjem. Pretrazio sam burek.co.yu i nema ga. Takodje sam gledao preko googl-a i nista pametno mi ne izbacuje. Nbnebojsa, molim te, ili mi napisi tacan sajt sa koga mogu da ga skinem ili ako ga imas posalji na lizard@sbb.co.yu. Hvala!

Boris Bila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2005. 19:00
Lokacija: Beograd

Post od Boris Bila »

Ja za te stvari koristim SeleQ! Samo ides na properties, attribute, i stvis da bude hidden :wink: Tako mozes da sakrivas bio koji fajl, ili ceo direktorijum!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

To sam upravo i ja uradio: napravio folder koji je "sakriven" i u njega stavljam sve što nije baš za javnost. Mnogo je jednostavnije, nema nepotrebnih programa, "sefova" i koječega što može da napravi više problema nego što ima koristi... ;) 8)

BMaster
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Čet, 09. Dec 2004. 22:15
Kontakt:

Post od BMaster »

MA promenis extenziju i zavrsis posao :lol: Mada moze i sa hidden jos je i lakse! A i medi safe radi upravo sto i ti mozes da uradis sa seleq ili Fexplorer.
Premesti fajl u drugi dir i sakrije ga....

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Hvala vam svima na pomoci ali ja sam sada bas zapeo da nadjem "scripto". Ubi se da ga nadjem na netu ali nigde ga nema kao da se ne zove tako. Ako neko ima sajt odakle mogu da ga skinem neka ga napise na ovoj temi ili neka mi posalje sam program na lizard@sbb.co.yu. Hvala!

sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

Post od sinisterShow »

treba mi program za zakljucavanje telefona , preciznije .... pomocu kojeg mogu da zakljucam npr inbox ili gallery , tj da ih stavim pod password ..... postoji tako nesto ?! :smutny:



nisam hteo da otvaram novu temu....
I <3 my 6600

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

imas mumsms za zakljucavanje poruka i gore pomenuti za zakljucavanje slika :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odgovori