Cfw hack garancija

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Cfw hack garancija

Post od damjann4 »

U cemu je razlika izmedju hakovanja i cfw-a konkretno kod nokie 5800 npr .. i da li se kod jednog i drugog postupka gubi garancija ,tj buduci da je sada moguce vratiti originalni fw i posle cfw-a da li se i garancija vraca na isti nacin tj ukoliko vratim org fw da li ponovo imam garanciju ?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

damjann4, razlika izmedju hakovanja i cfw je gotovo nikakva jer hakovanje npr. 5800 jeste ubacivanje cfw. Garancija se naravno ne gubi jer se veoma lako moze vratiti na originalni fw uz pomoc JAF-a i Navifirm-a.

damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Post od damjann4 »

e svaka cast na brzom odgovoru druze ,medjutim ja sam cuo drugu pricu i to da ukoliko hakujem i to orig fw-om dozvoljeno je i nece biti problema medjutim ako ubacujem cfw gubim garanciju jer telefon gubi ''pamcenje'' tj brisu se svi podaci o radu telefona pre ubacivanja cfw-a i to je ono sto nasi serviseri koriste za obaranje garancije ,bar sam tako nesto nacuo,zato ovakvo pitanje ...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Kad haknutom tel.uradis hard reset sve se brise pa i hak i ako zelis ponovo hak mora ista procedura HellOX itd.itd.
To su nasi majstori koji rade u servisu koji je zaduzen za popravku u garantnom roku i uvek ce traziti dlaku u jajetu.
drgrga bi mogao da da neko misljenje po ovom pitanju.

damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Post od damjann4 »

ja se stvarno izvinjavam ako je zabranjeno postavljanje linkova drugih foruma ali link je tesno vezan za temu tako da molim modove da ga ostave ako je ikako moguce

http://arhiva.elitesecurity.org/t356720-nokia-problemi

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

damjann4, ne brisu se takvi podaci sigurno i gotovo sam siguran da to niko ne moze da proveri i dokaze ukoliko se vrati na fabricki tj. originalni fw. Koliko sam video na linku koji si dao spominju se licni podaci tipa kontakta i podesavanja ili mozda gresim.

damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Post od damjann4 »

izgleda da sam ja lose razumeo :oops: realno i meni bilo cudno ali sada citam i zakljucujem da sam samo lose skontao stvari mada..... nas kvalitet servisa je opste poznata stvar ...ako hoce ma ima da nadje nesto da je obori pa.... mada ne znam je li neko koristio vise organe od ove god buduci da su izasli ''novi'' zakon o zastiti potrosaca....a svakako cu okrenuti servis sutra pa pisem ovde bas da znamo sta oni kazu...

damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Post od damjann4 »

Postovani,

dozvoljen je samo update SW preko zvanicnih Nokia sajtova i servisa.
Sve van toga povlaci gubitak garancije.


Sincerely / S’ postovanjem,

Ljubisa Cvorovic (promobi servis)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma to smo i predpostavljali,jer servisi koji su kao zvanicni znaju da traze i najmanju ogrebotinu i gotovo telefon ti je ispao i to je to.
Ali kad ides kod majstora koji radi za pare njega bas briga sta si ti radio i njemu je bitno da ti popravi tel.uzme pare i dovidjenja.

damjann4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 23. Feb 2011. 16:40

Post od damjann4 »

maaa.....da ne ispadnem prost ali to su ...... jer daju neku garanciju na sta ??? na symbian....na bushan dzak....v52 je naj verzija do sada a meni mob radi kao traktor....ako malo brze krenem da kucam poruku on se zakuca i nista ne pomaze osim gasenja....pa po*erem se u takvu garanciju,samo eto opet me brine hardverski deo da nesto ne ode pa to moram da placam dodatno,a softverski gore da bude NE MOZE.... :(

Odgovori