portovani swf za telefone

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Warlordserbia, nisi dovoljno citao postove... Kolega Fox ti je ostavio site kako i gdje da nadjes portovani sfw za svog ljubimca... !
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

upravo tako,portovani softver je medju prvima izasao za 5228..tako da samo lagano procitas i sve ce ti se ukazati!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, samo ne mogu da skontam gdje je Fox iskopao onaj forum :) .pl
Nije mi jasno :?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

zavodnick, jel pricas o pnht forumu? pa oni su bili prvi koji su napravili cfw, njihov proizvod je i nfe kao i prvi su koji su hackovali installserver.exe sto je bio jedini nacin hackovanja telefona dok se nije pojavio hack it i update za hellox i sada ovaj novi sistem koji je napravio coderus. za njihov forum je znao svako ko se malo vise interesovao za symbian krajem prosle godine

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Jedno pitanjce, dali ubacivanjem portovanog cfw. se gubi garancija ili ne. Ima li neko nekog licnog iskustva.
Ja na moj 5228 zbog tog opreza nasmem to da pokusavam.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, nisam sto posto siguran citao sam debate o tome i mislim da zavisi od servisa do servisa. ista prica ti vazi za hack i promenu product coda. ako hoce da te iskuliraju iz servisa iskulirace te. generalno tesko da ce telefon toliko da ti bude mrtav da ne mozes da ga flashnes za svaki slucaj. a ako vec jeste skroz umro oni nece ni znati jer ce prvo testirati hardware a kad ga vec poprave software nece ni biti bitan. ovo je opet samo moje misljenje.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sigurno ne bi priznali garanciju, ovde smo citali da oni traze dlaku u jajetu samo a bi uzeli pare.
Promena product coda znam da remeti garanciju a mislim i ubacivanje cfw.
Ma cim oni vide jednu tackicu na telefonu to je gotovo on ti je pao i kraj a kamo li ovo po softveru da se petlja.
Biti cu miran ali bas mi se svidja izgled ekrana koji ima n97 uhh :cry: :cry: :cry:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, ne bih se slozio s tim u potpunosti, makar je moje iskustvo drugacije. crko mi je bio ekran, ne skroz nego je slika neverovatnom brzinom setala s desna na levo, negde aprila prosle godine. Telefon je bio hackovan sa promenjenim product codom. Zamenili su mi ekran a software nisu dirali.
Sto se tice widgetized ekrana ako vec neces da ubacujes cfw imas tsunami desktop. Isto izgleda malte ne ali nema notifikacija. Po meni najveci plus posrtovanja je normalan mail client i brzi browser kao i naravno matrixmenu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

snenad, šta je "matrix menu"?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

mezzano, drugaciji fajl za menu koji dozvoljava promenu matrice ikonica. ne mora da bude default 3x4 i velike ikonice vec kako god. ja koristim konfiguracija 4x5 u portrait modu i 2x6 u landscape modu. naravno sa manjim ikonama i sitnijim fontom ispod

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Evo ja sam se mucio da ubacim software sa C6, i uz pomoc snenad-a i malo citanja tutorijala koji mi je prosledio uspeo sam da flesh-ujem telefon, ali kad je JAF sve zavrsio i telefon krenuo da se upali, odjednom se ugasio, i za sad ne daje nikakve znake zivota :disgust: Stoji na punjacu, i nece da se upali, a kada izvadim i ponovo vratim bateriju samo zavibrira ali ne dize se :smutny:
I tako bezivotnog uspeo sam da ga opet flash-ujem ali dok je bio na punjacu, ali mu za sada nema spasa :smutny: Samo izbaci v52.0.007 Local Mode NOKIA i ni da mrdne :/
Spasao sam ga sa originalnim software-om
A portovani ce da saceka da mi neko objasni koje file-ove originala da zamenim ili sta vec treba sa file-ovima sa dailymobile-a
Ovo je spisak file-ova original software-a:
RM-356_52.0.007_026_000_U01.uda.fpsx
RM-356_52.0.007_C02_prd.rofs3.fpsx
RM-356_52.0.007_prd.core.C00
RM-356_52.0.007_prd.rofs2.V07
RM356_0559395_52.0.007_002
RM356_0559395_52.0.007_002.vpl
RM356_0559395_52.0.007_002_signature
A ovo sam skinuo sa Dailymobile-a:
RM-356_52.0.007_026_000_U01.uda.fpsx
RM-356_52.0.007_prd.rofs2.V01

Kad ih samo prelepim preko originala ne dobijem nista, tako da nisam pametan vise sta da uradim da bi to bilo kako treba :/

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Nebojsa92x, nisi lepo procitao uputstvo na daily mobily. fale ti fajlovi. naci ces u prezentaciji link za core fajlove. citaj pazljivo prezentacije i odgovore ljudi nemoj da te mrzi

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Konacno sam uspeo... Nisam video da na vrhu prezentacije stoji link za sve file-ove... Izvinite sto sam vas smarao :smutny: Inace CFW radi boli glava :)
Mnogo je lepsi, a sto je jos bitnije brzi :)

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Re: portovani swf za telefone

Post od Nebojsa92x »

Ladno opet ostavljam post posle tacno godinu dna :blinky:
No... Treba mi pomoc oko CFW-a, tj oko pronalazenja nekog dobrog, eventualno najboljeg :D I dalje imam 5800 i tek na leto cu moci u VIP-u da uzmem nesto za male pare, pa reko sad da ga ulepsam do tad... Imao sam vec jednom portovani firmware i ne znam iz kog razloga sam se vratio na original sw. E sad posto na daily mobile-u ne mogu da nadjem nista posto su teme sve od davnina, ako imate vi neki CFW da mi preporucite, prosledite me do dl fajlova i tako to. Bicu vam zahvalan, a ako ne, opet hvala :)

Odgovori