Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mdarko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2010. 13:50

Post od mdarko »

Kada flešuješ , idi na BB5 štikliraj:Manual Flash, Dead USB, Normal Mode, Use InI, a skini kvačicu sa CRT 308, onda izaberi model svoga telefona i klikni OK. To sve dok radiš telefon ti ne mora biti na USB. Onda stisni FLASH i kad ti se dole prikaže da stisneš POWER ON, onda telefon brzo priključi na USB i stisni POWER ON i drži dok ne pođe da se učitava ona zelena crtica, onda možeš pustiti (tad je sigurno :-). Tako sam ja uradio i sve fercera ekstra, čak sam neke n-gage igre uspio pokrenuti.

zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

ok.hvala na pomoci!vec sam ga nekoliko puta flesovao i ne svidja mi se ni jedan rom nesto posebno!jel moze neko da objasni kako se ubacuju neke aplikacije u rom i sta se time dobija?da li tada ta aplikacija uzima manje ram memorije ili ne?

d-zon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 11:51

Post od d-zon »

Koristim Nokia 5800 XM telefon i nedavno sam insta;irao poslednju izbacenu verziju softvera, da li je moguce ovo odraditi bez obzira na verziju softvera? :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

moguce je,al mozes da kilnes telefonce,downgrade nije pozeljno raditi...cak ni sa specijalizovanim alatima..
tako da u kucnoj radivosti nemoj se zezas,jer nemas fbus da bi ga kasnije vrnuoo..
fleshuj samo sa istim verzijama swf...

d-zon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 11:51

Post od d-zon »

Oki doki, necu nista da rckam po njemu da ne zabrljam nesto, a sklon sam brljanju :D hvala puno 8)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa ne,mozes upisati portovan swf od c6 za 5800,bez problema ali verzije swf moraju da se poklope,i to je to...

d-zon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 11:51

Post od d-zon »

Ipak sigurnije mi je da ne rckam nista, ko zna sta cu da uradim. Treba mi nekakvo hakovanje ali ne po cenu da zabrljam fon :uhuh: Preko HelloOX-a ne mogu da ga hakujem, krene do nekle i stane i ne desi se nista :dry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

5800 se moze haknut samo do verzije 31.0.101 16-09-2009 posle toga ne.Uradi si sertifikate i potpisuj app...i problem resen.
Zadnja verzija sw..je
Nokia 5800d-1 XpressMusic
V 52.0.007
17-10-2010
RM-356

d-zon
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 11:51

Post od d-zon »

Da, Ta verzija softvera mi je instalirana, a HelloOX je radio na prethodnoj verziji. Nista, potpisivanje mi ne gine :D Hvala jos jednom :D

kojot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2010. 15:58

Post od kojot »

posto sam pocetnik u pogledu ovih romova,kuvanja... Evo par mozda glupih pitanja:
Sta je ustvari rom i kuvanje roma? Sta se time dobija?

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

slazem se sa kojotom ako moze malo objasnjenje i kolko je preporucljivo za N73????
Sta se time dobija brzirad fona ili sta?????

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Re: Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Post od stele87 »

Ljudi, hitno ;) imam n97 (32gb), i mucih se , mucih da nabavim smajlije u porukama, medjutim nista, nesto sam citao na netu, pa se pitam mogu li da ubacim firmware (sta god bilo) od C6, posto imaju smajliji...
odavde sam skinuo neki fajl za N97 - rm 505 http://duybinh24.blogspot.com/2011/06/h ... 00021.html
pa me interesuje sta treba da radim, i da li je uopste moguce to ? kolika je mogucnost da sprzim i unistim fon nacisto ???
mogu li malo detaljnija upustva, posto nemam pojma kako se ovo radi.. za sad sam skinuo preko navifirma svoju verziju softvera (22.0.110), ali nemam pojma sta nadalje da radim, i ima li svrhe :D

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Re: Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Post od ikiM »

Pretpostavljam da ovo pitanje, ovde mogu da postavim, ali ne znam da li ima nekog "ovde"...
Našao sam neke gotove CFW i hoću da flešujem telefon njima.
Jedan od hvaljenijih CFW, IC@Darkstream N97-C6 v2.2 FINAL (ali i neki drugi) ima posebno CFW, a posebno za preuzimanje (i kasniju instalaciju) QT sis fajlove.
Da li mi ovi poslednji trebaju i konkretno za koje aplikacije i situacije se koriste?

Telefon je n97 (ako neko nije skontao iz CFW).
Nokia e71

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Kuvanje ROM-a [detaljno uputstvo]

Post od Fox »

ikiM,po meni bi trebalo da instaliras te QT sis instalacije. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori