Uputstvo: kako resetovati life-timer (*#92702689#)

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

jos nesto. 8)
dali moze neko da mi kaze sta da radim. pretpostavljamo da smo resetovali lifetimer, ali u LOG, u call duration pisepise koliko smo prcali, a kada zelimo da "clear timers", relefon trazi lock code. Sta je taj lock code?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Default lock code za skoro sve telefone je 12345. To je kao zastitni kod za telefon, mada u principu ne sluzi nichemu ako ga ne promenis. Ako je promenjen, onda mozes imati problema kako da dodjes do njega, mada citam po forumima da je cak i na najnovijim telefonima to vec resheno, a o starijima da i ne pricham.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

miodrage, uh sto bi ja bez tebe kolega 8) fala ti puno. uspeo sam. fala jos jednom.

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

to je vrlo lako na N70 i N73 na njima sam radio znaci lifetimer 0000
samo se promeni neki fajl
tj upise se novi tako da mozete namestiti tacno na koliko zelite life

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

fxgt, jeste onome ko radi to, ali nisi detaljno napisao. meni treba na se telefonima i na samsung, takodje isto i na s40 platforme. ako neko iam iskustvo nek podeli sa nama. 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

materijalmen, pa sve je detaljno objasnjeno na prvoj strani teme.... znaci ne razumem... :blinky:

za samsung i s40 platformu nema....

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Mirko BGD, dalim uopste ne postoji za s40 i za samsung, nesto sam nasao na youtube, pise da to mze i na s40 platforme, ali covek radi na N93. tj upisao soft reset *#7780#, 12345 pa onda yes, i na ovom fazonu. dali je to moguce na s40?

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Sa softverskim resetom(na nacin koji si naveo),koliko ja znam,ne mozes vratiti na 0 "life timer".Pozdrav

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Cegevara, hvala ti puno, ali ja sam pitao dali mozda neko zan resenje. neznam zasto je toliko tesko napisati, cak i izbrisati postove kada je ovde stavljena tema kako treba resetovati na s60, pa zasto neko ne napise kako treba na s40?zahvalio bi sigurno :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

materijalmen, softverski reset je isti za sve nokie bile one s40,60,80,90,kao i Lock Code koji je 12345.
A samsung i se su posebna prica...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Sale_M, to znachi onda da na S410 platformju isto tako uradim kao ovde navedeno na prvu stranu? :unsure:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Jeste tako je,ali ovu mogucnost imaju samo BB5 modeli koji rade saNSS-om.Znaci svi s60 uredjaji od 6630 pa nadalje i bolji noviji modeli s40 od 6233 pa dalje :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Sale_M, hvala, mada neznam kako mogu pogledatifa je model BB5, ali znam da nss to je nemesis service suite :D hehe, koliko sam pametan, uf...

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

odlicana caka!
znaci vise nismo sigurni ni u jednu sifru za proveru!:lol: :D 8)
kako sada da kupujem nokiu kada znam za ovo?! ;)

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

ljudi davno me nije bilo ovde, ali imam jedno pitanje, dali je moguce na ovakav nacin resetovati timer na n79? mislim da je to vec Symbian OS 9.3, Series 60 v3.2 UI...pa mozda nemoze da se resetuje...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

@materijalmen, ukoliko program nema mogućnost predhodno da ti iščita PM sa telefona na taj način ga možeš i zaključati umesto resetovati timer a kako nemaš PM fajl originalni iz svog telfona da učitaš i vratiš na predhodno stanje (zato se prvo iščita PM) ostaje zaključan.

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Baraba, e sad sam se potpuno izgubio nista ne razumem..znam da kod npr n95 imao sam onja nss i neki lifetimer fajl, pa lepo sam to uradio..ali ovo nerazumem...
I pitao sam dali moze i kako? moj kolega je dobio n79, hteo je prodati ali zvali su ga i on je digao slusalicu tako da ima sada 1minili neznam vec, a pretprodavci ovako nece dati ni 200eu za taj fon... :cry:
nazalost nije u mogucnosti d apuno ceka i da trazi kupca...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

To nije konkretno samo za n79 već za sve bb5, na bilo kom modelu može da se desi, to je lutrija raditi bez predhodno iščitanog PM a ne bih eksperimentiao na novm modelu. Ukoliko želiš više da se informišeš o flešovanju telefona itd. poseti GSM Balkan Community forum.

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Radio sam vec ovo samo na mom kompu (trenutno nije u funkciji) i pokusao sam da uradim na ortakovom.
Dakle sve sam uradio kao i prosli put, najnoviji pc suite, skinuo novu verziju nss, sve instalirao, medjutim kad u nss kliknem na lupu, program ne reaguje. Kad iskljucim nss, izbaci poruku dole na slici. Znate li mozda u cemu je prob. Jel moze neko da mi posalje stariju verziju NSS-a?
Slika

symbianman
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2009. 00:14

Post od symbianman »

Ja sam sve uradio po upustvu ali posle restarta telefona kada sam hteo da proverim koliki mi je sada life timer pisalo mi je isto kao i pre.....Imam nokiu n73(hakovanu)......Znali neko u cemu je problem???
Pokusacu ponovo pa cu videti sta ce biti........

edit: evo uspeo sam sad mi je life timer 000000:00 !!!!!!! jupi!!!!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

Odgovori