Internet preko Bluetooth-a za S60 V2 V3 UIQ..... GnuBox

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Internet preko Bluetooth-a za S60 V2 V3 UIQ..... GnuBox

Post od Vladimir84 »

Verovatno svako od nas je pozeleo telefon sa WiFi da lepo legne i surfuje internetom a pri tome da nedobije astronomski racun. Ovaj program omoguca da se nakasis na internet preko svog kompa i da preko regularne konekcije surfujes po internetu na svom mobilnom telefonu. Instalacija je malo komplikovanija ali ko se malo razume u racunare bice mu sve logicno i pitace se kako se on toga nije setio :)))

Ok pricu delim u korake ..

1. Bluetooth uredja (moj je integrisan u laptop)
2. Malo zivaca da procitas tekst
3. Telefona sa Symbian operativnim sistemom (E50 u mom slucaju)
4. Program GnuBox za svoj model mobilnog telefona
5. Setovanje mreze

Korak 1 i 2 preskacem

korak 3

Potrebno je napraviti Accespoint konekciju

sto znaci
Settings->Connection->Access points. Select Options->New Access point->Use default settings
a. Connection Name: Bt (older versions of GnuBox may need „GnuBox“)
b. Data bearer: Data call (on some devices gsm)
c. Dial up number: 0000 (basically any number is valid as long the phone accepts it)
d. User name: btdialin (or any other. But you'll have to remember it later on)
e. Prompt password: no
f. Password: bt (or any other. But you'll have to remember it later on)
g. Authentication: Normal
h. Homepage: none
i. Data call type: analogue
j. Maximum data speed: automatic



Now go to Options->Advanced settings and apply the following settings:
a. Phone IP address: Automatic
b. Primary name server: 0.0.0.0
c. Second. name server: 0.0.0.0
d. Proxy server address: none
e. Proxy port number: 0
f. Use callback: No
g. Callback type: Use server no.
h. Callback number: None
i. Use PPP compression: Yes
j. Use login script: Yes
k. Login script:
CHARMAP [windows-1252]
LOOP 10
{
SEND "CLIENT"+<0x0d>
WAIT 3
{
"SERVER" OK
}}
EXIT KerrNoAnswer$
OK:
EXIT
Ovu pricu sa skriptom ne moras da kucas (barem ja nisam morao posto je program to uradio mesto mene)
l. Modem initialisation: None

4 Skidanje Programa GnuBox sa adres http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/
ja sam ta svoj telefon nasao na forumu pa evo vama direktnog linka
http://rapidshare.com/files/4548686/gnubox_s60v3.sis
Taj faj mora da se "potpise" tj. mora da se ubaci sertifikat.unsigned sis....
Ako nekome nije jasno o cemu pricam neka pita...
Dosli smo do instalacije

otvaramo program
a. Options->set RAS login script (if you leave the login script blank at the Access Points settings. This will set the login script above for you.)
b. Options->auto set modem ID
c. Options->create records
d. Options->2 Box Bluetooth->Serial port.
Select your PC Bluetooth connection.
When ask for "Do you want to require encryption", select OK.

Close GnuBox.

Korak 5
Setovanje mreze.
Uff po ovako
Prva stvar je da napravimo Bluetooth modem
Znaci control panel>>modem>>ADD pa zatim selektuje Communications cable between two computers i postavi ga na port sa kojim tvoj telfon prilazi racunaru u mom slucaju je COM 5
sada idi na connect to>> Create new connection >>
Now we'll set up an incoming connection: At the Network connections page choose “New Connection Wizard“. Choose Advanced Connection->Accept incoming connections or just incoming connection (depends on your Windows version). Select the "Communication cable between two computers" that you have added just now.
On the next screen, choose "Do not allow virtual private connections". Now you'll have to add the user you specified in the phone settings. Also assign the password entered on the mobile. You may also choose to allow devices to connect without password. To do so, check the following after you finish setup on the wizard.
In the next dialog you are presented the network protocols. Open up the TCP/IP properties and select the “Allow callers access to the local network“.

Sada lepsi deo

Start -> Run and type “regedit.exe“.

In Registry Editor, locate the following registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

Set the following registry value:

Value Name: IPEnableRouter

Value type: REG_DWORD

Value Data: 1 (Default: 0)

Nista strasno samo da pusti net izmedju mreznih konekcija

Vrati se u gnuBox GnuBox, Debug->Test comm channel
ee i to je to

http://web.singnet.com.sg/~kinston/Blue ... ternet.htm
Ako ti nesto nije jasno imas na engleskom ali obavezno procitaj ovo posto ima par koraka na koja treba da obratis paznju da te ne bi nesto zezalo

Korak po korak tutorijal:
Kako "potpisati"-certifikovati nepotpisanu-necertifikovanu aplikaciju za Symbian S60v.3 OS9.x


1) U svom browseru unijeti adresu: https://www.symbiansigned.com i registrovati se kao novi korisnik.
2) Otici na: My Simbian Signed >>> Developer Certificates i izvrsiti download DevCertRequest alata.
Direktan link ka download-u aplikacije: https://www.symbiansigned.com/DevCertRe ... 6_v2.0.exe
Nemojte zatvarati browser jer ce jos trebati!
3) Instalirati aplikaciju na svom PC-u sistemom next-next-yes-next (samo vici 'yes').
4) Sada je vrijeme za za kreiranje zahtijeva za certifikat:
-Otvoriti na PC-u DevCertRequest aplikaciju koju ste upravo instalirali i ispuniti polja:

Izlazno ime odredi sam(tako ce ti se zvati fajl)
Znaci ovdje gore se moze postaviti bilo koje ime, ali ga upamtite!

ACS Pub ID.... NO

U polju Private key file postaviti putanju na fajl sultan.key koji je tzv. privatni kljuc. Njega dobijas u svakom download-u BIN.reg
U polje Private keyfile password ukucati sledeci password: 0000.
http://www.series60v3.com/ tu ga sigurno nalzis

5) U sledecem koraku popunite polja po vasoj zelji onako kako vama licno odgovara. Upamtite ili zapisite negdje ono sto ste upisali u polje Common Name:
6) U sledecoj masci koju cete dobiti potrebno je kliknuti na taster (1) i unijeti vas IMEI od telefona na kojem ce se aplikacija vrtiti.

Znaci, prvo unijeti IMEI (1), pa kliknuti na ADD (2) pa na OK (3)

U lijevom prozoru oznaciti sve Application Capabilities i kliknuti na Add (1) pa na Next (2):

Sto znaci da prebacis sve na desnu stranu!!!!!!!!---->

7) Na kraju kliknuti na Finish. Znaci sa ovim smo zavrsili kreiranje zahtijeva, koji se sada nalazi na C:\Program Files\Symbian OS Tools\Developer Certificate Request\

i ima oblik *.csr (u ovom slucaju prikazanom na slikama je fajl dzed.csr). Znaci ime fajla zavisi od imena unesenog u koraku 4!

8) Sada se vratiti u browser na stranicu Symbian Signed i otici na: My Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> Request
( direktan link je: https://www.symbiansigned.com/app/barcl ... upload.jsp )

'Uploadujte' sada vas faj koji ste kreirali (*.csr).

9) Sada otici na: Symbian Signed >>> Developer Certificates >>> My DevCert
(direktan link: https://www.symbiansigned.com/app/page/ ... stdownload )

i downloadujte svoj certifikat koji bi trebao vec biti formiran!

PS "pazljivo pratite korake ako jedana preskocte nista nece raditi"

moje e-mail je calicv@gmail.com

Ako me se setite na dan zahvalnosti setili ste se ako ne nikom nista :)))).
:o

Ako neko zna kako se postavljaju slike na forum bio bi mu zahvalan. cisto da stavim par slika da bude jasnije.[/img]
Poslednja izmena od Vladimir84 u Ned, 10. Feb 2008. 04:57, izmenjeno 6 puta ukupno.

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Ja ne vidim GnuBox za n73 .

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Vladimir84 jel znas gde mogu skinuti instalaciju GnuBox za UIQ3 telefon(p990)?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

"Tanja"
Cao Tanja nadam se da si koristila rapidshere http://rapidshare.com/files/4548686/gnubox_s60v3.sis
nalazi na ovoj adresi. 100% radi malo pre sam proverio.
:)

"kljun"
Kljun stvarno nemam ideju gde bi moga da nadjes probaj na nekim forumima...ovaj link je za neke UIQ telefone ali mislim da nije za tvoj http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/ ja sam se isto namucio dok sam nasao za s60v3. Ako nesto nadjem javljam.
posto i meni treba za w950i

Tanja, Zaboravio sam da napomenem tvoj telefon koristi isti softver kao i moj 9.1 s60v3. Cisto da napomenem ali sam siguran da to znas :)

Spojio:gameforce:[color=red]Zabranjeno uzastopno postovanje!Sve to može u jednoj poruci! Koristi opciju "Izmeni"[/color]

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

znam to,nego sam razumela da mora biti poseban GnuBox za swaki model telefona :D ali owako je logichno =) josh samo da uzmem bluetooth od drugarice i tjem da isprobam :D
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

a jel moze pomoc oko sertifikovanja aplikacije,probao sam preko nekog programa ali nece sta da radim da bi mi proradilo? :? :?

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

yamaha-tzr50, Dodao sam...... Pogledaj gore :) :oops: :oops: :? :chytry:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

i jel neko probao ovo i jel mu uselo?Ja josh nisam nabavila bluetooth

ozazi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 22:06

Post od ozazi »

e ljudi jel moze ova aplikacija da radi i preko kabla? vidim da u aplikaciji postoji opcija 2box cable? hvala puno .

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

Verujem da moze posto on samo uzima portove... sto znaci da kada ti se prijavi telefon on se prijavi kao modem... a ti reci modemu da je kaba izmedju dva racunara i to je to... :)

vlady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:27

Post od vlady »

Huh meni nece da se instalira devcertrequest program za kreiranje zahteva za sertifikat. Kliknem dva puta na "DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe" ali se nista ne desava? Koliko sam video na symbian sign.com sada takodje ima neki nov nacin za dobijanje sertifikata... blah.. Zar nije neko mogao jednostavno uploadovati Gnubox sa dodatim sertifikatom ? :)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

vlady pa nije mogao, jer sertifikat se pravi posebno za svaki imei cod.
ja imam DevCertRequest 2.0 i radi odlicno, snimio ga je bez problema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

vlady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:27

Post od vlady »

ne znam zast nece devcert da se instalira? totalno zbunjen. kliknem dva puta na fajl i nista se ne desava

tata78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 05:48

Post od tata78 »

ne mogu da se registrujem na taj symbiansigned.com ne prihvata mi ni jednu adresu ni sezamovu ni nadlanu ni yahoo, sta da radim? Ako hoce neko da mi sertifikuje i posalje na mail bio bih mu zahvalan moj tel. je N73 IMEI 358634010062341 email malicnikola@yahoo.com

vlady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:27

Post od vlady »

@tata78 Veruj mi oko toga sam i ja imao najvise problema... poludeo sam dok nisam nasao resenje..
Forwarduj email adresu preko www.endjunk.com veoma korisna stvarcica ...
mozes onda se registrovati na symbiansigned preko adrese npr bilokojarec@tvojusername.endjunk.com
"bilokojarec" sluzi ti da zapamtis kome si dao tu adresu da u slucaju spama znas ko je krivac ...
sve u svemu da ne duzim radi sa symbiansigned.com !!!

vlady
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:27

Post od vlady »

inace, tutorijal za potpisivanje sertifikata koji je ovde napisan nije uradjen do kraja, fale jos dva koraka. u svakom slucaju na donjem linku mozete naci ceo tutoriajl koji mozete pratiti po sablonu. cak su i prilozeni fajlovi koji nedostaju kao npr sultan.key i jos neki koji su neophodni

http://www.gosymbian.com/forum/viewtopic.php?t=757

tata78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 05:48

Post od tata78 »

Hvala ti na savetu uspeo sam da se registrujem ali ne mogu da instaliram DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe. kliknem i nista jesi li ti mozda uspeo da ga instaliras?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

vlady, svaka cast na rjesenju za registraciju na symbiansigned.com, ne znam ni sam koliko se vec mucim da to odradim...
Hvala!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

tata78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 05:48

Post od tata78 »

Ljudi kako da instaliram to čudo za sertifikat jel zna neko? Kliknem na ikonicu i ništa se ne dešava!

tata78
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 05:48

Post od tata78 »

Taman uspeo da instaliram kad ono opet neće sad mi ovo izbacuje kad treba da uploadujem file na www.symbiansigned.com

There are several reasons why requesting a Developer Certificate could result in a failure. Please check the following:

1. For Symbian OS v9, the binaries in the SIS file do not use any Phone Manufacturer approved capabilities that have not been signed for previously.
2. Ensure that the number of IMEIs supplied in the .csr does not exceed the mandated limit.
3. If the Developer Certificate Request (.csr) file was created using your Publisher ID, then ensure that your Publisher ID has not expired . Double click on the Publisher ID to verify this.
4. If the .csr was generated using your Publisher ID, the correct associated Publisher ID key was supplied to DevCertCreate.
5. The .csr was created using DevCertRequest.
Mislim da je ovo prvo pošto se radi o N73 ali ne znam šta znači, ako neko zna neka pomogne.

Odgovori