Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

probao sam da idem na "C:\Program Files\Nokia\Nokia Software Updater", ali u dotičnom folderu nemam nikakav poddirektorijum, a ukupna veličina svih fajlova je 1.64mb :?

Ukupna veličina celog "Nokia" foldera u kojem je smešten i PCsuite i connectivity cable driver i sl... je oko 30-tak mb....

probao sam i "search" opciju, listao Windowsove i "Documents and Settings... App Data..." rucno, ali nisam nigde uspeo da nađem Nokijin sw....

Kontam da je to Nokija namerno tako napravila da ne bi neko, kojim slučajem, to zloupotrebio pa npr prodavao originalni sw....


Srpski nisam imao, niti imam sada, iako mislim da je SWUpdater skontao da sam iz Srbije...

Imam samo 4 standardna jezika (Eng, Deu, Fra, Ita)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne verujem,da je skontao da si iz Srbije,dobio bi jezike koji se nalaze u telefonima namenjenim za ova trzista tj Srpski a posto nisi... nista od Srpskog pri update-u,sem ako ne cita,sto je verovatnije,paket koji je u telefonu,pa posto postoji Srpski,onda opet ubaci Srpski i u novom firmware-u!
Ajd potrazi softver ovde-> C:\Program Files\Common Files\Nokia\Service Layer\Service Modules\ServiceModule_00001\Products\
Pozdrav 8)

macko_^
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Uto, 06. Jun 2006. 18:45
Lokacija: Makedonija

Post od macko_^ »

C:\Program Files\Common Files\Nokia\Service Layer\Service Modules\ServiceModule_00001\Products\
Lomnica_city, kod mene ga ima golemina fajla je 24.8 Mb. ja sam 2 puta probao update i dugi put kad sam updatovao opet mi se softver skidal sa mreze nije bio iskoriscen onaj iz 1 flashovanje

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Da! to je to! 24mb rm36 (oznaka za N6680), v 5.04.07! :blinky: :ohmy: :ohmy:

C:\Program Files\Common Files\Nokia\Service Layer\Service Modules\ServiceModule_00001\Products\

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

He,he,hvala,hvala! :lol: Autogrami posle utakmice (Maribor-Partizan,valjda ce moci da se nadje na nekom slovenackom kanalu prenos,drzite nam palceve!) a tih 24MB sto su ti ostali,to je sigurno samo .COR i .V0x jel da?
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ovo rekoše u FAQ sekciji na sajtu, poklapa li se sa nečijim iskustvom?

5. How long does the update take?
Download via PC: Downloading the Nokia Software Updater installation package takes approximately 5 minutes over broadband. Installation takes another 2 minutes, plus PC restart time. Memory card back-up takes approximately 2 minutes. Updates take approximately 20 minutes. Memory card restore and device reboot take another 2 minutes. Total estimated time = 30 minutes.

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Iz svih ovih iskustava koje ste imali i s obzirom na to da flesovanja sa Nokinim Firmware updater-om mora da se vrsi uz internet konekciju (a znamo kako to izgleda preko Dial-Up-a) mislim da je Phonix ipak, bar za sada, bolja solucija za flesovanje.

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Ovako: ja imam 128k konekciju, i download sw-a je trajao oko 30min, a samo "flešovanje" oko 3min.

@Lomnica_city:

spisak fajlova sw updatera:
RM36_0520999_5.04.07_001_signature.bin
rm36_5.050407_b5.c0r
RM36_0520999_5.04.07_001.dcp
RM36_5.050407_B5.v02
RM36_0520999_5.04.07_001.vpl
... ako tu to nešto znači... :wacko:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,kao sto sam i mislio,COR fajl je image file firmware-a,V02 je image file jezika na kojima ce biti Meni u telefonu,BIN je takodje image fajl ali ne bih znao za sta,dok DCP i VPL fajlovi predstavljaju neke multmedijalne fajlove,nisu bitni!Znaci isti fajlovi kao za Phoenix,sem ovog BIN fajla,zanima me kakav je to signature,mozda neki spisak promena pa spakovan kao image!?Njega otvara ISO buster,odlican program,ako nekog zanima sta bi moglo biti unutra?
Pozdrav 8)

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

taj "RM36_0520999_5.04.07_001_signature.bin" fajl je velik svega 736 bajtova.... tako da mislim da nije nešto jako bitno :? :|

Najveći je rm36_5.050407_b5.c0r, oko 20,2 mb....

... a što se tiče ostalog - ne razumem se :shock: :)

e, još nešto - N6680 sw verzija 5.04.07 pravi zbrku sa kucanjem SMS poruka :blinky: :o ?...

Mislim da netačno izračunava broj preostalih karaktera dok kucam SMS tekst....gubi se....

Aj nek neko ovo proveri pa nek baci na forum da znam..... :smutny: :unsure:

Thanx

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Logicno,to je image fajl firmware-a (image - nesto kao arhivirana"slika"necega,u ovom slucaju upravljackog softvera telefona) a ovi sitni fajlovi nisu mnogo bitni,radio sam fles samo sa dva fajla (i sve i dalje super radi na oba telefona) a kad skinete EURO paket i instalirate,dobijete jedno stotinak fajlova,a treba vam cela dva,ccccc!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Schkomi, jel imas srpski jezik, ako koristis nasa slova skida ti preostale karaktere, to se meni desilo na 6630 sa srpskim, mislim da je "otislo" 100 karaktera na nasa slova... :dry:
HOX Titanium gray

Schkomi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2004. 11:53
Lokacija: Novi Sad

Post od Schkomi »

Nemam srpski.... zato mi i nije jasno što se to dešava...

Ne dešava se svaki put, nego samo ponekad i to kad pokušam da kucam "0" da pređem u novi red u poruci. Tad se brojač izgubi, pa sa npr 100 padne na 32, al se kad pređe u novi red, vrati se na 100 tj 99....

U sw 3.04.37 nije bilo toga.... Ova mi verzija deluje kao nesigurna dok kucam SMS-ove...
mada, možda grešim... još ću videti

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije nesigurna,mozda ti je lose proslo flesovanje!Imao sam ja tu verziju u 6680,i ni sa Engleskim ni sa Srpskim nije tako zezala,doduse sa Srpskim je odsecala po 100 karaktera za nasa slova,makar samo jedno nase slovo upotrebio sto je jako glupo al aj sad...
Klepi ga opet ali sad preko Phoenix-a,ubaci Srpski i vozi!
Pozdrav 8)

Bambisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Mar 2006. 13:57

Post od Bambisha »

Da li moze da se ubaci novi software preko bluetooth-a? Interesu je me jer ja nemam usb kabal a softver mi je prilicno star>>>>>>>hvala u napred...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Bambisha, nije moguće menjati softver preko BT-a jer BT u tom trenutku ne može biti aktivan. Dakle, samo uz pomoć kabla.

Da dodam jedno ružno iskustvo, N91 je omanuo prilikom update-a, zablokirao se i ostao potpuno mrtav. Obavestiću vas o ishodu...

Bambisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Mar 2006. 13:57

Post od Bambisha »

e do -urca. taman sam skinuo ovih 16 mb i to mreko modema ....... bedak koliko kosta taj kabal i gde ima da se kupi?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kablić ti je oko 10ak evra, ima ga u raznim prodavnicama, nego - koji ti uopšte telefon imaš? Vidim da u ranijim postovima pominješ 3650/60. Ako je taj model, zaboravi na update preko Nokia servisa jer tvoj mob ne podržava ni kabl, ni servis...

Bambisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pet, 17. Mar 2006. 13:57

Post od Bambisha »

A na na. Imam 6630:)! ali je sa tim-ove mreze i ima software v.4.03.18 pa sam mislio da je vreme da se to malo azurira ali nemam taj kabal.....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Znači, ponovio si se, ok, treba ti DKU-2, CA-53 ili CA-70 kabl, ali pretpostavljam da je DKU-2 najjeftiniji a taj inače i ide u paketu sa 6630. Raspitaj se po radnjama, može da se nađe i mislim da sam ga video za nekih 700 dinara.

Odgovori