nokia 6680 pocetnik

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

ma ja ne razumeme tvoje objasnjenje. gramatiku znam, ne brini,a i mnogo toga vise. jesam veliki,ali u dusi uvek ima detinjastog.

hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E Gargamele jesi neki, pa mozda se decko udvara Ninolini, pa ne zna kako i sta, pa ajde da nastavi prepisku sto je najlakse... Na netu to sve tako pocinje. Ako je pitao Ninolinu, mozda on ima svojih razloga :) Nemoj da budes party breaker :roll:
Pustimo mi Ninolinu i mikija da se lepo dopisuju, a ako mikimiki ima neki problem koji Ninolina ne zna da reshi (e ovo bih voleo da vidim :lol: :lol: ) tu smo mi ostali da spojimo mozgove :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mikimiki, ako "bih" bio ljubazan da poruke takvog tipa šalješ na PP :P

pozdrav...

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

pa evo,javno pozivam. ko god hoce neka mi posalje pp,oko instalacije aplikacija.
zanima me da li postoji punjac koji brze puni bateriju.
ovaj moje je oznake ACP-7E,i treba mu oko 4 sata,
sto je mnogo,mnogo je.
da li postoje neke preinstalisane igrice. ja ne mogu da nadjem.
na gsmareni,pise da ih ima.
pitanja su za sve.

pozdrav. :oops:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki, Oko instalacije programa nema baš mnogo toga da se objašnjava...skoro sve ti je gargamel4 već napisao...jedino ti mogu posavetovati da za instaliranje koristiš PC Suite...i znači, raspakuješ fajl na kompu i klikneš dva puta na njega i pojaviće ti se prozor u kom te pita da li želiš da pokreneš instalaciju na mobu...klikeš na YES i kreće instalacija a na fonu prati šta te pita i ne znam gde bi tu postojao problem...A ako prebacuješ program prvo na mob, onda ga nadješ u Inboxu i klikneš na open...i kreće instalacija... :roll:

Postoji i brži punjač, ne znam tačno koja mu je oznaka, ali je za trajanje baterije mnogo bolji spori punjač...Lepo puni telefon noću i nećeš ni osetiti tih 4 sata... :D

Preinstaliranih igrica treba da ima, svakako...čudi me da kod tebe nema...Jesi kupio novi fon? I jel sa neke mreže ili je čist? :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

uspeo sam da sam instaliram jednu igricu. nasao sam na netu i skinuo instalacioni program u sis ekstenziji. onda sam preko pc suite,njegovog dela install applications instalirao. pre togasam izvriso skan sa antivirusnim programom. i stvarno radi savrseno.
sve sam sam uradio.prosao sam prvi korak.
kada udjem u meni,sama mi se pojavila nova ikonica games.
da li je to uredu?
ja ne mogu da nadjem ni jednu preinstalisanu igricu. telefon je nov i cist. nije ni sa jedne mereze.
cak nisam ni primeto da ima foliju preko displeja,tako je besprekorno bila zalepljena. cim sam primetio,odmah sam je skinuo.necu mob sa folijom.
:chytry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa folija sluzi da ti zastiti ekran od grebanja. Ne znam zasto si to skidao ako nisi odmah ni primetio da je ima. Svasta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

pa ne znam. meni je totalno glupo drzati foliju na displeju.
nekim mojim burazerima sam skinuo folije koje su drzali mesecima
dobro je da nisam dobio batine.
da li moze neko da mi objasni kako da ubacim mp3 muziku.
ja ne mogu.ne mogu pesmu da ubacim.
cinimi se da je potreban program power mp3,ako sam dobro razumeo.
kako se koriste slusalice. cemu sluzi crni taster sa strane,koji je dosta nepokretan.
primetio sam da i deo gde pise nokia, je takodje neka vrsta tastera,cemu on sluzi.
slusalice su kao sto sam rekao hs-23.
rekao bih da se izvaredno cuju,kada sam slusao neke toneove na mobu.
da dodam,da sam imao i prvi pad moba, i to na beton. odvojili su se poklopac i baterija.kada sam spojio,radio je normalno.
ne znam da li ima neke zastite od srednje jakih udara.
Hvala. :P

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

mikimiki, ok je sto imas neka pitanje koja su softwerske prirode,ali sto postavljas pitanja tipa da li tel otporan na udarce,sta je sta na slusalicama itd,itd,nemam reci,pa najlakse ces ti sam saznati sta je sta na slusalicama ako sam probas (ipak slika vredi vise od 1000 reci)!
Zato telefon u ruke i polako izucavaj,pa pola ljudi sa foruma je te stvari samo naucilo nisu nikog pitali,valjda mozes i ti!
Pozz
D500&E71

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

pa mogu naravno. u pitanju je stvar sto imam nekih problema,nije bitno kojih,
pa nekada i ne mogu tako mnogo da ispitujem neke funkcije.
ja sam takav. pitam sve,a sto znam kazem sve.
nema laznog moralisanja.takav sam.
ti mozda ne znas odgovor,ili znas a neces da odgovoris,to je tvoja stvar.
ipak,hvala na iskrenom odgovoru.
pa pitao sam jer mi se cini,da samo odvajanje poklopca i baterije,vrsi amortizaciju udara i silinu udara se prenosi na neku vrstu elasticne energije
odvajanja ovih delova.
stvarno za slusalice,onaj crni taster sa strane je gotovo nepokretan i cinimi se da i nema neku funkciju.
i da,otkrio sam da imam program za slusanje musike,music player,samo mi je potrebno objasnjenje kako se ubacuje mp3 muzika.
da dodam.evo uspeo sam da ubacim muziku.
bilo je prosto. nisam video u pc suitu transfer music.
zvuk je toliko jak,da ne smem da pojacam do kraja zvuk.
hvala. :smutny:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mikimiki, nije da loki13 neće da ti pomogne nego se judima već smučilo da po 100 puta kucaju isti tekst da bi se onda pojavio neko i postavio isto pitanje zato što ga je mrzelo da koristi opciju "traži"...

instalacija programa: sačekaj da PCSuite pronađe telefon, pa onda možeš desni klik na fajl koji hoćeš da instaliraš i onda "install with nokia application installer" i onda klikneš "yes" ili "ok" (jednom da potvrdiš da hoćeš da se instalira na fon i jednom kada ti kaže da je prebačen fajl i da nastaviš instalaciju na telefonu) - ako koristiš BT to može da potraje ako je aplikacija velika .... na telefonu samo klikćeš "yes" i izabereš da li hoćeš phone ili mmc memoriju - za većinu aplikacije je bolje da ih instaliraš na karticu..... i to je to .... normalna je stvar da ti se pojavi ikonica u meniju, a možeš da u meniju kreiraš npr. podfolder Games pa da ikonicu prebaciš u taj folder i tako dalje...
drugi način instaliranja je da preko BT-a pošalješ app na telefon i onda kada otvoriš poruku u inbox-u pokrenuće se instalacija...... takođe možeš aplikacije da prebaciš pomoću Nokia phone browsera u okviru PC Suite-a ili preko čitača kartica u root kartice pa da instalaciju pokreneš iz app. managera ili iz fajl menadžera koji se nalaze na telefonu...

za prebacivanje muzike izbegavaj BT jer je užasno spor - ili koristi kabl i Nokia phone browser ili koristi čitač kartica koji je najbolje i najbrže rešenje... nedan od najboljih mp3 plejera je Power MP3 ali muzika treba da se nalazi u "sounds" folderu na kartici da bi je plejer video...

6680 (kao ni većina drugih telefona) nema anti-shock sistem i izbegavaj udarce i padove...

pozdrav...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

mikimiki, eto vidis da mozes sve nauciti,samo polako i malo strpljenja i za mesec dana imaces desteku iz simbian materije.
Nije da necu da kazem,ali o tome se pricalo vec milion puta ovde,pa nas je to malo premorilo!
Uzrdravlje da ga koristis,naravno jos dugo!
:D :D :D
D500&E71

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

hvala brate na lepim zeljama.
valjda ce i mene jednom bog da pogleda.
ucim se po malo,to je tacno,ali mi nije cilj
da bas postanem ekspert.
da li neko moze da mi objasi kako da podesim
parametre za slanje maila.
kada sam pokusao da napisem,trazi mi podesavanja
incoming mail server,pa acces point in use,my e-mail addres.
outgoing mail server.itd.
ja sam na 064 mrezi.
gprs i mms su mi podeseni.

za sada toliko.

hvala.

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Imas sva podesavanja na MTS-ovom sajtu.Ne znam imaju li oni "podesavajucu" poruku za e-mail kao Telenor.Ako ne,onda moras uneti sve rucno.Inace,slanje bilo kakvog e-maila sem tekstualnog preko telefona je preskupo.
nokia n80

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

u redu. ipak mi to ne treba ako je tako skupo.
evo par utisaka o dosadasnjem koriscenju moba.
izvanredan dizajn i elegancija.
gotovo idealna kamera.
zvuk u slusalicama fenomenalan,kada slusam muziku,stvarno ne smem da pojacam zvuk do kraja. sigurno bih ostetio sluh.
ne znam za te, toliko hvaljene w serije od SE,jer ih nikada nism koristio,ali ovde zvuk ubija.
mane,ipak dosta ne ergonomicna tastatura.
za ljubitelje igrica nije bas pogodna.
iako je izgled izuzetno otmen,nekako klizi iz ruke.
kao da je ispoliran i glatak kao da je od stakla spoljna povrsina.
mora dobro da se pritegne,iako je najbolje i najlepse pritezati zenske.
:)
buce uskoro i nekih pitanja,ako ste se pozeleli mojih pitanja 8)

toliko!

Pozdrav. :P

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

cilj mi je da svim potencijalnim kupcima,kazem moje zapazanje.
krajnje objektivno i korektno.
sto se tice kamere,svako ko zeli,neka ostavi mail,i ja cu mu poslati sliku kao dokaz.
dodao bih i izvaredan kvalitet maske,tj. materijala od kojeg je napravljen.
posle zaista zestokok poda na beton,ostala je samo jedna,gotovo mikroskopska rupica.gotovo da ju je nemoguce primetiti.

zelim da pomognem svim onim ljudima,koji teskom mukom i posteno zarade svaki svoj dinar,pa samim tim i trebaju da budu krajnje iskreno i korektno obavesteni.

ja nisam u mogucnosti da imam druge modele u rukama,i da vrsim neku vrstu komparacije. tako da ne mogu da tvrdim,da je ovaj model najbolji.

ali je sigurno da ima vrhunske performanse.
evo da dodam. pojavljuju se i problemi.

javlja mi da je memorija puna.
Memory full. Close some applications and try again.

sta da radim. imam slobodne memorije 7,79 MG u telefonu i 119,56 MB na kartici. sta da radim?


toliko.

Pozdrav.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Prebaci poruke na karticu, neke programe preinstaliraj na karticu, sve ringtonove prebaci na karticu, izuzev mozda onog sto ti zvoni... Proveri sta si oslobodio i to je to. Ako nista ne pomogne... FORMAT je ultimativno resenje koje uvek odradi posao kako se od njega i ocekuje :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki, ne moraš da ga formatiraš...neće ti to rešiti problem...To sa Memory Full je Bug kod N6680 i jedino rešenje je da kad ti se to pojavi restartuješ telefon i oslobodiće ti se i memorija... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

Ninolina hvala. ;)
I ostali.
ja sam to malo drugacije resio. drzao sam duze pritisnut taster za meni i isklucio sam procese u pozadini,koji su gusili memoriji. to sam video slucajno u jednoj temi foruma.
moram da dodam i ovo. jutros sam na jednom hrvatskom sajtu za vecernji list, video neke zaista,u najmanju ruku intrigantne podatke.
tu pise da je sada cena Motorole RAZR oko 50 dolara!
a da je cena SE W810 ispod 100 dolara.
a u evrima jos manje u kvantitativnom iznosu.
pa onda, koliko ovi nasi "prodavci" imaju profit.
to nije ni ekstra,to je (ekstra) na kvadrat profit.
cena je sa svetske pijace,ne u lokalnim okvirima.
ova dva modela su medju najprodavanijim na planetarnom nivou.

zanima me,koliko maksimalnu memoriju podrzava ovaj moj fon.

i da li sam ja toliki srecnik,pa da dobijem garanciju na 6 meseci.

toliko,hvala.

Pozdrav! :shock:
Poslednja izmena od mikimiki u Čet, 25. Jan 2007. 13:22, izmenjeno 1 put ukupno.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

mikimiki, to je verovatno cena za te telefone uz neki postpaid paket nekog operatera, ne verujem da je to cena telefona u slobodnoj prodaji!

PozZ

Odgovori