6680-razna pitanja

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Eto.I to je jedan od razloga zasto sam zamenio 6681.Kao sto sam rekao,applikacije koje mi nisu radile na 6681 na N70 mi rade.Ukljucujuci i World Mate,verzija 2.20.Ali je problem sto ne radi vremenska prognoza za BG,ne samo kod mene vec kod svih. :dry: :uhuh:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

ivano, odličan fazon! :D
Znači da OS u toku backup-a oslobađa sistemske fajlove i da mogu da se pregaze, he he he...

Sale, sećaš se da smo pričali da noviji OS ne dozvoljava baš da se "kopa" po njemu kao što kod starog može, ali eto - ipak se nađe način. :wink:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Da, neko uvek nađe načina...

Zaista dobar štos koji zaslužuje da se nađe u budućoj FAQ sekciji :D :D :D

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

Hvala na kompimentima...Sve ima na netu da se nadje.. Ali, ima li neko resenje za world mate...Bas sam navikao na njega...
Takodje, koji fscaller radi ili photo ID

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

ljudi POMOC.
Evo vec tri dana ne mogu da resim ovaj problem. pokusao sam da instaliram neke teme za koje znam sigurno da su za s60 za 6680, ali telefon prijavljuje da nisu za s60.
e sad, pokusao sam sa formatom ali kada sam pokusao format mem kartice izbaci poruku da telefon koristi karticu(a izasao sam iz svih programa) i naravno ne uradi format.e sad on je u tools>memory i ne prihvata exit.izasao sam na slusalicu ali naravno aplikacija ostaje aktivna i nikako ne mogu da je iskljucim, sem restartovanjem. i tako uvek.

sta da radim? :blinky: :blinky:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Imaš li programčić "AppMan"?

Uz njegovu pomoć možeš da vidiš šta je sve trenutno aktivno, pa"ubiješ"proces ili program koji zeza, i nastaviš dalje...

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

imao sam taj program ali ni sa njim nije moglo. onda sam obrisao sve programe - naravno "peske" a ne preko formata ali nista. nemam dugo telefon ali kad sam prvi put radio format mem kartice sve je bilo ok.
...ali sada....!!!!!!!!!!!?????????

da radio sam i format telefona ali nista

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Post od ivano »

Hmm.. nekako nisam bas najzadooljniji fotografijama (ili sam previse ocekivao)... Koja je aplikacija najbolja kao kamera, osimn ugradjene???

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

:lol: Kupila sam i ja napokon 6680, nakon silnih komplikacija, zamena i njihovog besplatnog flesovanja telefona jer mi nije radila reprodukcija video fajlova. Sad bi trebalo da je sve u redu, i ne vidim da ima bilo kakvih problema! :lol:
:x Sad ludim zbog klimavog poklopca pa me interesuje da li za to postoji resenje, makar i da se kupi novi poklopac? Koliko bi to moglo da kosta?
:blinky: Ako neko ima vec duze telefon nek mi kaze kakvo je stanje kad se uporedi "nekad i sad".
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

ninolina napisao:Sad ludim zbog klimavog poklopca pa me interesuje da li za to postoji resenje, makar i da se kupi novi poklopac?
Ja sam recimo sredio poklopac (ne otvara se previše lako i minimalno klima) uz pomoć par "sticky notes" papirića koje sam podvukao između pokretnog i nepokretnog dela poklopca baterije. Evo fotke kao ilustracije:

Slika

Resident
Banned
Postovi: 25
Pridružio se: Ned, 18. Dec 2005. 09:10

Post od Resident »

ninolina napisao:Sad ludim zbog klimavog poklopca pa me interesuje da li za to postoji resenje, makar i da se kupi novi poklopac?
Posle mesec ipo dana koriscenja 6680 isti je kao sto je bio i prvog dana,malo klimav i labav fabricki,to je na svakom modelu 6680 koji god da uzmes.Bolje i tako u startu da bude klimav i da tako ostane nego da nema lufta nimalo pa da se kasnije razljulja.
Novi poklopac mislim da nece pomoci,ti vec imas nov mob. i nov je poklopac.
Ako te bas mnogo nervira imas Obrenov savet i isprobaj.
Sa ove strane groba od vas ocekujemo samo jedno,da vasa dobra strana spozna onu mracnu.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

:wink: Obrene, a jel moze normalno da se otvara kad ti treba kamera ili je to problem?
:oops: I meni je palo na pamet da ga na slican nacin sredim ali sam mislila da ipak postoji neko bolje resanje. Posto ga ocigledno nema poslusacu tvoj savet i isprobati to. Javicu ti kako je ispalo!
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

ninolina napisao:Obrene, a jel moze normalno da se otvara kad ti treba kamera ili je to problem?
Da, slajder na zadnjoj kameri mi se apsolutno normalno otvara, samo što je otpor malo veći (nije na "povetarac" kao po defaultu) i ne klima levo desno u onoj meri kao bez umetnutih papirića. Ovo je stari fazon za klimave baterije kod Nokije, još sa 5110 i 6210.

Inače, da ne bude zabune, lepljivi kraj papirića na onoj slici nije okrenut napolje (videh da sam onim senčenjem možda stvorio zabunu), već je njime papirić pričvršćen za slajder. Inače "sticky notes" papirići su odlični za ovaj poduhvat jer im je lepak vrlo blag, ne ostavlja fleke a papirić se može ukloniti u svakom trenutku.

Ukoliko na prvo "umetanje" ne postigneš željene rezultate (preveliki ili nedovoljan otpor), preporučujem eksperimentisanje sa pozicijom i brojem slojeva papirića (najviše dva).

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

E narode vidim da je tema razno pa reko da postavim par pitanjaca...ako vam nije problem da mi odgovorite... :unsure:

Hocu da uzmem ovih dana Nokiu 6680 pa me interesuje sledece....

Prvo da li mogu da se stavljaju animirani wallpaperi i da li takve teme uopste postoje (imam k750i na kome to moze pa zato pitam)?
Drugo interesuje me koliko vam traje baterija uz neko normalno koriscenje?
Trece.... poklopac....hm...to sam vec procitao....znaci ostaje mi selotejp ;)
Cetvrto...na sta trebam da obratim paznju kad kupujem telefon...mislim na to da li je bolje da je skinut sa npr TIM-ove mreze ili Vodafone-ove, onda oznaku brzog punjaca (da mi ne uvale onaj spori) kao i to da li postoji u crnoj boji?

Bio sam na nokia sajtu i video sam da pored zelene srebrne postoji i crna pa me interesuje da li ima kod nas da se kupi i gde?

Hvala u napred....poz! :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

1.Moze i animirani wallpaper,ima ih nekoliko kao teme ali solidno trose bateriju!
2.Trajala mi je 2 dana dok sam jos bio svez i zarazen igricom TAM 1942 a sada sa osrednjim koriscenjem oko 3!
3.Poklopac se posle nekog vremena (najcesce par meseci) rasklima ali lek za to vidis gore!
4.Pogledaj gore levo u delu Proizvodjaci->Nokia->6680->Kompletan test sve sto te zanima o opremi!
5.Crna postoji,sigurno ce vise da kosta a i skoro se pojavila pa ces je tesko naci!
Pozdrav 8)

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

Hvala care puno....
Za crnu boju....pa potrudicu se da je nadjem....telefon mi je mnogo lepsi sa crnom maskom tako da ako je skuplji za nekih 10-20 evra....nije problem :)
Po meni baterija drzi ok...vise od 2-3 dana mi ne treba...bitno mi je da nije samo ono "svako vece punjac radi" :D
Za opremu OK....citao sam Kompletan test ali nisam nigde nasao koja je oznaka brzog putnog punjaca a koja je za standard...ali video sam to negde u komentarima pa cu potraziti... :)
Animirani Wallpaper.....YES :D (moja devojka ima 6600 i kod nje ne moze....ili ona ne zna, ali u svakom slucaju cu sad da joj nabijam komplekse :lol: )
Hvala jos jednom.....Poz 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze i kod nje,to je tema a ne wallpaper,ja sam"sirio"jednu takvu po forumu,Windows XP default tema sa onom travom koja talasa! :) Samo gledaj da ti ne daju onu staru klasicnu kocku punjac,vec onaj tanki,ne mogu ko za inat ni ja da se setim oznake!Ja imam onu takozvanu pecurku punjac,beli ili crni punjac u kome moze da se sakrije kabal,samo ces tesko to ovde da dobijes!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ako hoces brzi punjac (onaj tanki), na njemu je oznaka "type: ACP-12E" ..... ja sam uz 6630 dobio spori punjac i nista mu ne fali.... osim sto je sporiji :D .... njegova oznaka je ACP-7E (to je onaj "debeli")

pozdrav

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

Hvala vam puno....zaista mi je pomoglo....planiram da kupim ovih dana 6680...mislim da je telefon ludilo!!! 8)

E, da samo jos nesto me interesuje....

Posto je Symian opertativni sistem i u 6680 je 8.0a koliko sam skapirao...e sad....kad bude izasla nova verzija da li je moguce da je instaliram kod mene? :unsure:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

jejen operativni sistem NE moze da se menja na fontelu...moze samo da se nadogradi tj. noviji softwer sa kojim ces dobiti bolji,stabilniji rad i par dodatnih funkcija... :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori