Punjac od 3310 za 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Mali Batica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:37

Punjac od 3310 za 6630

Post od Mali Batica »

Interesuje me mogu li da punjac od nokie 3310 koristim za punjenje nokie 6630. Mogu li da ostetim bateriju ako je budem punio tim punjacem. Originalni punjac koji sam dobio uz nju iz nekog razloga prestao je da radi pa me zanima mogu li da iskoristim ovaj sto vec imam.
Hvala

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mali Batica, možes slobodno da koristiš taj isti punjac...nema razloga da brines za bateriju... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ja vec mesec dana koristim punjac od 3310 za 6630,jer mi je isto crko njegov pravi. Baterija mi drzi 4 dana,kao i pre, tako da nema nikakve opasnosti po njen zivot.



Pozdrav :wink:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Slobodno koristi stari punjac, nema razlike sem sto ce bateriji trebati duze da se napuni.......
inace nema razlike
5130+Koss the plug....

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

kazu da nema razlike , osim sto ce se puniti duze vremena jer je to spori punjac , medjutim kazu i da je bolje puniti sporim punjacem jer baterija malo duze traje.
znaci slobodno puni sporim punjacem tj. punjacem od 3310 8) :wink: :D

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ja imam oba punjaca i koristim stari, slobodno ga koristi, mana mu je sto sporije puni bateriju, ali ako ga punis nocu kao ja onda ti to nije bitno :)
HOX Titanium gray

Mali Batica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:37

Post od Mali Batica »

Primetio sam da sporije puni i da se punjac vise greje nego kad sam punio nokiu 3310 ali napunio je.
:D :D :D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mali Batica, to sto je duze punio znaci i da ce ti baterija malo duze trajati...ako ti je trajala 2 dana...moze ovako i tri da izdrzi... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze naravno svaki punjac sa istim output-om i voltazom da puni,ali je ipak bolje da se koristi preporucen adapter JER je glupost da baterija traje duze ako se puni sporije,da se mozda ne spakuje vise struje ako se polako puni pa u bateriju od 900mAh stane,nekim cudom,1000mAh!?
Ali moze biti stetno puniti pogresnim punjacem,iako je iste marke i za isti model sto sam se uverio iz prve ruke kad sam HDW-3 BT slusalicu hteo da napunim onim"putnim"punjacem,kada je punjenje trajalo 15-20 minuta dok nije pokazala da je puna (a treba vise od sat) pa se onda strmoglavo ispraznila!Nakon toga sam je opet napunio ali sada onim"pecurka"punjacem kojim punim i 6680 i sve je proslo u najboljem redu!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

ma nema teoreme da ostetis bateriju!swaki nokijin punjac je isti!dok nisam prodao 6600 koristio sam 3 punjaca od 6600,3410 i 5110!i nisam imao problema! :D :D :D

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

U vreme kad je napravljen 3310 baterije su bile manjeg kapaciteta i punjaci su bili dosta slabiji!
Mozes da punis sa starim punjacem kao sto si vec probao,ali trebace ti vise vremena i to je vece opterecenje za taj punjac,zato se i greje mnogo vise!
Preporuka je ipak da nabavis noviji punjac! Neki noviji originalni punjaci imaju zastitu prilikom naglog skoka ili pada napona ili cak strujnog udara da se ne osteti baterija sto moze da se desi sa neodgovarajucim punjacem! Pad napona nije toliko strasan jer on samo produzava vreme punjenja i ne utice stetno na bateriju,ali nagli skok moze da osteti celije ako punjac ne iskoriguje varijacije napona i ne isporuci odgovarajuci napon! (smanjuje vek trajanja baterije)
I razmisli malo zbog cega ti se pokvario punjac za 6630??? 8)
Kod nas je elktro-mreza dosta nestabilna i napon cesto varira tako da je to jedan od glavnih razloga zasto se kvare mnogi uredjaji!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Punjac za telefon je u stvari SAMO adapter,zato i NEMA veze da li je napon 190V ili 230V,on ga pegla na odgovarajucu voltazu za punjenje baterije i to je sve,a sigurno da se ne produzuje vreme punjanja zbog slabijeg napona!
On nije nikakva zastita od groma i slicno pa telefon na punjenju moze biti ostecen a da mislite da je zbog nekog variranja napona i sl... A naravno da moze i sam punjac (transformator struje) da crkne od skoka napona tako da nema sta da se mislite da li je bolje ovo ili ono jer kad grmi ili kad biseri i EPS-a puste 300V struje,ne mozete nista da uradite za prevenciju!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

hehehe,da se zapitam zasto mi je crkla naponska jedinica na kompu pre 7 meseci :blinky: :blinky: !!!
danas sam merio napon u mrezi!!!UZAS!!!bio je 179V do 194V!!!smrt za kucne aparate!!!mada neznam kako je kod was,posto sam iz Cacka!!! :D :D :D :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Najbolji cuvar za napajanje kompa (najskuplje tehnicke stvari u kuci) je UPS,a pojedini modeli imaju obicne uticnice pa mogu da se koriste za TV i slicne uredjaje!Toga na zalost kod telefona nema a i da ima isto bi bio veliki takav"peglac"ali posto telefonu ionako treba samo maaaali deo voltaze... nije ni potreban!
Pozdrav 8)

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

daaa,a UPS koristi moj cale,samo sto je uradio neke modifikacije :D !izbacio je akumulator[standardni za UPS] i pored njegowog stola stawio akumulator od auta :shock: i powezao sa ups-om!!i uradili smo ja i cale elektroniku koja prikazuje preko LCD-a napon,i kada treba da se hladi elektronika :D ,t.j. kada treba da ukljuci ventilator[hladnjak]!!!tako da komp moze da radi do 14 sati :o !!!a i jesi li primetio grejanje punjaca :x !to je zbog samog napona i stabilizatora u njemu!!stabilizator pokusava da ispegla nedowoljan napon sa transformatora,pa i zato se bas greju!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
pozzzz :?

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Hm, dobra ti ova ups ideja igopirko, trebao bi to da patentiras.
Ja vec zamisljam restrikcija, ceo komsiluk nema struje a ja igram Quake4. Strava 8)
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,nego smanjuje PREVELIKI napon pa se ugreje!
Pozdrav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Masterokrata, to uopšte nije nova ideja, to je moj drugar sa burazerom (hteli su da se igraju u mreži) radio još za vreme bombardovanja. Pola sata ima struje, pola sata nema, a oni piče Need for speed.

A od jednostavnog pitanja ovo postade nauka?!?! :dry:
Hoćemo od nekog elektrotehničkog eksperta, jedno malo user frendly predavanje? :uhuh:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sta tu ima toliko nejasno,punjac telefona je obican adapter napona na onaj koji je potreban za stabilno punjenje baterije telefona i to mu je jedina svrha!Ne pegla preveliki napon (mislim da su Nokia punjaci samo za raspon napona od 100-240V,preko toga ga przi),niti ima neku zastitu od groma i slicno,znaci samo je jedan najobicniji adapter napona struje (umanjivac)!Eto vam sva nauka!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

U bre al ste raspleli prichu oko obichnog pitanja... :wacko: Moze punjach od 3310 za 6630 i nema dalje filozofije tu...Ogovorili smo na pitanje postavljeno u naslovu teme..

Odgovori