Nokia 6680 problem sa memorijom

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Nokia 6680 problem sa memorijom

Post od kroko035 »

Molim za pomoc i komentar ;) naime problem nije veliki kao da ne postoji ali :memorija telefona se prepuni slucajno ili vec kako_god mada ja sve vece ili manje fajlove cuvam na kartici i kada odem u fajl menadzeri prekontrolisem stanje memorije on mi pri proveri (memory details) pise ima recimo 5201kb Messages i ok ja odem i prebrisem sve suvisne poruke ostavim samo ono sto mi treba i onda se vratim da proverim stanje memorije ali nista on nije promenio podatke ostali isti kao da nisam brisao nista .Znaci pitanje sta treba da uradim da oslobodi tu memoriju jer direktno utice na rad telefona recimo kada zumiram neku fotku prijavljuje zauzece memorije tj nedostatak slobodnog prostora :blinky: Hvala unapred znam da su tu Ninolina i Lomnica i za njih je ovo :roll: ;)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

kroko035, to je jedan bug koji postoji kod svakog N6680...jedino rešenje u takvim momentima je da restartuješ telefon...Tek tada je moguće osloboditi tu neophodnu RAM memoriju...Imala sam isti problem kad sam imala N6680... :shock:

I na mnogim drugim forumima su se žalili na problem sa RAM-om... :chytry:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Stavi da primash poruke na memorijsku karticu onda....A shto se tiche RAM-a,preko AppMan ->close all apps i shljaka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Evo ninolina je bila brza,a to je,koliko sam primetio,i jedino resenje!Ali interesantno je da se to ne desava kad brises aplikacije,ocigledno bug u softveru,tako da je najlogicnije i najtrajnije resenje fles na najnoviju verziju software-a,valjda su to ispravili do verzije 5...!
Pozdrav 8)

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

kroko035, Pitanje... Kako izlaziš iz aplikacija? Ako koristiš "crveni" taster, tako samo ostavljaš aplikaciju da ti radi u pozadini tako da ti memorija ostaje zauzeta za tu aplikaciju. Najbolje je da koristiš opciju EXIT.

A kao što reče Dexter, poruke prebaci na karticu (Messaging > Options > Settings > Other > Memory in use > Memory Card)

Sorry, možda ovo već znaš, ali ovo pišem ne samo tebe radi, nego i svih onih koji čitaju topic ;)

Poz

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Nije problem u pokrenutim ili aktivnim aplikacijama...Neke aplikacije izgleda da i kad se ugase, ne oslobode deo RAM memorije koji su prethodno zauzele...I to je definitivno BUG...Ja sa imala pretposlednju verziju softvera V 4.04.07... i imala sam isti problem koji me je izludjivao...a to je bio jedan razlog plus, zašto sam ga i prodala... :shock:
Ako neko ima najnoviju verziju 5.... neka da svoj komentar...bio bi od pomoći...mada ipak ne verujem da je ovo ni u njoj rešeno... :uhuh:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Da vec sam to uradio sto se tice sms_a na memorisku to vec tako radi od kako sam ga uzeo maltene ili neznam ni sam :blinky: :? ali bih zamolio Dexter a malo detaljnije korak po korak da mi objasni za ram kako, jer mi ne uspeva, da vidim gde gresim inace zna mza foru i uvek izlazim na exit i inace cini mi se da sa ostalim stvarima sve normalno radi, ne baguje :wink: :) A da nesto sam radio sada mi je u app.manageru jos jedino u memoriji telefona PC Suite supp. dali on mora da stoji zbog sihronizacije ili ne?
Poslednja izmena od kroko035 u Pet, 12. Maj 2006. 20:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

kroko035, Probaj sa FExplorer-om... Options > Tools > Compress memory

Javi da li pomaže.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Miskoza nisam skinuo neku novu verziju FExplorera i instalirao sa jednu sa cd_a ali stara koja i nem tu opciju compress, neka verzija iz 2004god ali pokusao sam i nista a nism po netu trazio videcu hvala! :wink:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

kroko035, Ako ti treba poslaću ti na mail 1.15 verziju koja sadrži i ovu funkciju.

Samo mi ostavi mail ili mi baci PM ;)

Ili još bolje...

http://www.gosymbian.com

Ovo ne bi trebalo da bude reklama... Program je free :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Eh ... ne pomaže ni compress memory, kad se pojavi problem sa RAM memorijom...

kroko035, ili se pomiri sa tim da ćeš u takvim trenucima morati da ga restartuješ ili pokušaj sa najnovijom verzijom softvera...mada ne znam je li u njoj to popravljeno... Bar sad znaš da to nije problem samo s tvojim telefonom...već je to generalni problem sa 6680... :shock:

Još nešto pokušaj...ako imaš instaliran FSCaller...uninstaliraj ga...on ume da uzrokuje ovu pojavu... :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Uspeo sam nekako da smanjim , tj da povecam kolicinu slobodne memorije u mem telefona ali podaci o porukama onih 5200kb ne mrdaju mada sam sve suvisno isprebacivao ili obrisao te mi sada radi o ona opcija zumiranja cak 800% ali me kopka i neda mira da ovo sredim i u svakom sucaju mnogo hvala na angzovanju stvano ste :roll: :) :wink: !

E da vredelo bi kada bi neko bio ljubazan da mi posalje na mail FE xplorer neku noviju verziju u znak zahvalnosti poslacu mu preporuku za Gmail moze i neki dobar ili koristan program!!! 8) kroko035@gmail.com
Da nisam ni sumnjao da niko nece da se javi i to sam sredio :D ;)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori