6630-pitanje iz SLO

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, eh, kad mene nije pregazilo vreme za symbian, nije vala ni vas...A ovo mi je prvi...Zato sam valjda tako i navalila na programe... :D
Pa i ja jos uvek nasumice instaliram, da sve isprobam...
Ajde videcu da otvorim temu sa korisnim i beskorisnim aplikacijama i programima... :wink:
Pozzz...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

2 joja: Ma nema problema,ali opet ako ti drustvo tako psuje u prisustvu dame da si morala i ti da steknes tu naviku onda... nisu bas neki dzentlmeni! :wink:
2 Maverick_ Ako se ne varam i ti imas 6680,a ona moze da radi kao budilnik i ugasena,to sigurno znas i nemoras da je drzis upaljenu!?Mislim da je to sasvim nepotrebno,ne koristite telefon kad spavate (cast izuzecima koji mesecare)! :wink:
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ninolina, neko je vec pokusao da otvori takvu temu, ali izgleda da ljudima nije bilo interesantno :(
kad smo kod toga - da li si naletela (ili neko od prisutnih) na BASIC editor za Symbian s60? (posto sam ja nasao samo za s80)

joja, ako ti treba uputstvo za 6630 u pdf, posalji mi pp za adresu, da ne bi ispalo da reklamiram konkurenciju :D

pozdrav

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ovako,ja ne znam kako vi ljudi sastavljate da vam traje baterija po 2-3 dana,ja na 6630 po 2-3 puta na dan sigurno menjam bateriju(imam 2 bat. pa dok jednu koristim druga se puni)... to znachi da mi baterija traje po pola dana nekad i manje zavisi koliko ko pricham u to doba dana...
Inache pre sam gasio fon kad idem da spavam ali u zadnjih pola godine ga drzim upaljenog i nocu...
P.S. Mene po 3-4 budilnika ne mogu da probude,pa onda znaju da me zovu na fon dok se ja ne probudim.. :) 8)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ooo baš mi je drago da još neko koristi dve baterije, a taman sam pomislio da sam totalno otišao u k...c :D :D :D

Kako puniš drugu bateriju, ja sam kupio 1100 ima istu bat. kao i n70, stvarno mi je od tada život lakši, telefon non stop na raspolaganju, neki moji prijatelji su kupili punjač za bateriju odvojenu od telefona :dry: i platili ga 30e, a ja 1100 za 35e novu :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Jel zna neko gde moze da se kupi baterija i ima li je? I koliko to kosta?

Izgleda da cu i ja kupiti jos jednu, a pitala sam se da li je to suluda ideja...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

@Maverick_, ako ga koristis kao budilnik onda možes slobodno i da ga isključiš, pošto će ti se automatski telefon uključiti kad mu zadaš :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

danas .... tj, kad bolje pogledam - juce :) , sam gledao na tv-u da ima falsifikivanih Nokia baterija i sa hologramom ..... kao, postoje 3 vrste kopija ... na nekima pise "Made in Japan", ali nemaju hologram i jos neke mislim da su isto bez holograma, ali jedne uredno imaju hologram ..... original imaju neku crnu crtu?! .... i valjda je hologram reljefniji kada predjes pincetom ili necim slicnim preko njega...

pozdrav

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

Alo ljudi, pa šta vi radite tim telefonima kad vam baterija traje pola dana???? :o :blinky: :D

Meni baterija traje 3+ dana, a telefon, osim za svrhu telefoniranja i slanja SMS-ova, koristim i kao mp3 player.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

@ Miljex
Hehe,i meni je drago da nisam jedini kome baterija traje toliko i da koristi vishe baterija,taman sam pomislio da sam jedini...
Inache sam uzeo iz servisa kao neki kineski externi punjach za sve modele baterija,njima je sluzio da "ozive"bateriju kad padne ispod nivoa,nisam platio nishta al ne verujem da je neshto skupo,verovatno moze da se nadje na buvljaku...
To izgleda ovako...
Slika

Drago mi je da te vidim posle duzeg vremena...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

ja sam ih oživljavao na žice, ustvari u servisu i sad tako radim ma ludilo telefon se puni a tebi adrenalin piči u k...c, znači ta spravica i nije skupa. :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Na zice? :D Pa dobro,ovo spravica za ozivljavanje baterija nije neshto skupa,kineska spravica al koristi i za punjenje baterija,ne znam shta bih sada bez toga... :) A inache koliko ti traje sa tom baterijom od n70 ?

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

ninolina napisao:Jel zna neko gde moze da se kupi baterija i ima li je? I koliko to kosta?

Izgleda da cu i ja kupiti jos jednu, a pitala sam se da li je to suluda ideja...
Pa Nina nije suludo ako dosta koristiš mob, a nije ti pri ruci utičnica...hehehe 8) Ima da se kupi u Bg, samo nisam malo u toku sa cenama... ;) :oops:

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Obren napisao:Naime, mnogi mobilni operateri (to verovatno ima i u Sloveniji) nude mogućnost izuzetno povoljne kupovine aparata ako potpišeš postpaid ugovor na određeno vreme, pa je tako i taj tvoj primerak nabavljen (od italijanskog operatera TIM).

Vlasnik aparata onda prijavi svom operateru da mu je telefon ukraden ili ga je izgubio, pa često ima mogućnost da nabavi i drugi primerak po istoj ceni (toleriše se jedna prijava gubitka u 12 meseci i sl.).
Kako se to nekome isplati kada je on vezan ugovorom 2 godine da mora da placa postpaid rachune,jer operatera nije briga shta on radi sa tim telefonom,ako ga je izgubio,to je njegov problem...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Tanja, mislim da je to svima više jasno...Njima su biti impulsi i ostalo, a ne sam aparat...E sad, što je kod nas takva situacija pa nemamo takve ugovore i telefone na našim mrežema, to je druga stvar :wink: :roll:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Originalna baterija na n70 traje mi 2,5 dana, to je ona ako se ne varam bl 5c, a baterija sa 1100 mi traje 3dana to je ona bl 4c, i slambija je za 100mla, pomalo čudno ali tako je.

Na žice, sa punjača za obične baterije, znaš ono kao kad držiš plus na plus, ali ti punjači su mnogo jači, pa je puna za 15min

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zato ti ona tako i traje kad ih punis za 15 minuta! :D To je dobro ako je bas frka pa ti treba baterija,u suprotnom imas vise stete od koristi!
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Lomnica_city, a kakvu stetu mogu da imam ako koristim dve baterije i menjam ih...Jel mislis da ce telefonu nesto da fali...?
Ja cesto putujem...zato mi i treba da ako mi jedna baterija ode, imam mogucu altenativu...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisam to tebi pisao,vec miljex-u,nemas ti cega da se plasis ako koristis 2 baterije naizmenicno,sem sto ces malo izgrebati konektore ali nikakva steta od toga nece nastati na baterijama!
Pozdrav 8)

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Obren »

Tanja napisao:Kako se to nekome isplati kada je on vezan ugovorom 2 godine da mora da placa postpaid rachune, jer operatera nije briga shta on radi sa tim telefonom, a ko ga je izgubio, to je njegov problem...
Pa recimo, čovek hoće svakako da pređe na postpaid a već ima svoj telefon, pa što još i da ne uzme Nokiju 6630 koju operateri nude za DŽ ili za neke simbolične pare da bi potpisao ugovor baš sa njima. Onda čovek preproda dobijenu Nokiju za 100-150 EUR a nastavi da koristi svoj stari telefon...

Naravno, ima i potpuno "crnih" varijanti za nabavku telefona (falsifikovanje ličnih isprava, angažovanje uličara i narkomana kojima su hitno potrebne pare da potpišu postpaid ugovore i sl.)

Odgovori