n70 i 3g

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

maraja, treba ti net monitor, veruj mi! samo uz pomoc njega ces moci da pokrenes 3G!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maraja napisao:hoćeš da ti pojavljivala oznaka mreže 3g umesto antenice? jer to bi označavalo da si bila na 3g? a ako nije, kako si znala da si na 3g?
:oops:
Da, pojavljivao se znak 3g, a ja sam u tim momentima bila nedostupna, pa sam potom prebacila na network opciji da mi bude GSM i sad se to ne desava...jer nemoze jos uvek da se koristi 3g...a mislim da ni program to ne moze da sredi dok operater to ne dozvoli...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nemojte da zaboravite na mene :wink: ..... sta na kraju bi sa odlascima u inostranstvo ako je telefon skidan sa mreze? :?

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

e pa ne znam, ono što je opšte poznato je da bi imala pristup 3g mreži moraš da imaš aktiviranu uslugu i 3g karticu...
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

b_udder, nista.... moj je skidan sa vodafon-ove mreze i u inostranstvu sve radi super, bez ikakvih problema.....
Ex Sir_Oliver

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ajd prvo reci gde si ti i kod kog operatera zelis da koristis 3G usluge!?Ako si u BG-u pa hvatas ono 3G onda ti nikakav program nece pomoci jer jednostavno to jos nije pusteno u komercijalnu upotrebu a ako si u inostranstvu negde i imas obezbedjenu karticu i uslugu a ni fles telefona ti nije pomogao,to bi moglo da znaci da ti ipak nesto nije u redu sa telefonom!?
Pozdrav 8)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

iz beograda sam i vec sam koristio mobtelove 3G usluge (video poziv, recimo) jer imam 3G karticu i uz pomoc programa "net monitor" - "prisiljavam" telefon da radi pod 3G....
a bio sam u francuskoj i tamo sam takodje probao 3G sa svojim telefonom koji je kupljen u BG-u i skidan je sa Vodafon-ove mreze....
Ex Sir_Oliver

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma nisam mislio na tebe,nemas ti problema pa da tebi trazim vise podataka da otkrijemo sta je u pitanju i resimo problem!Dakle maraja?
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Sir_Oliver, moguce je da sam se onda ja nesto istripovao..... ili je u pitanju bila neka pogresna informacija?

Boris Bila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2005. 19:00
Lokacija: Beograd

Post od Boris Bila »

Maraja, slusaj... Prvo treba ti usim kartica (sto kazes da imas) drugo treba ti net monitor; i trece trebaju ti podesavanja odnosno Access point... Meni je to rekao taj ortak sto radi u mobtelu, i to je to... Cekaj odakle ti ta kartica??? Koji je to provajder??? Za ta podesavanja treba da pitas njih...

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

dakle, u bg sam, imam usim karticu i imam podesavanja, ono sto nemam i sto nikako ne mogu da pronadjem to je net monitor za nokiu n70
inace sam kod mobtela... znaci sve imam osim te aplikacije...
posto imam takvu aplikaciju za 6630, probala sam karticu i ta podesaavanja i sve super radi na tom modelu
drugim recima, nije napravljena aplikacija za n70, a verzija softvera je malo "jaca" od 6630, 6680....pa ta koja kod njih radi, kod mene ne radi
jedini odgovor koji sam do sada nasla je mission inposible.... da sama naucim programiranje za simbian i sama to napravim... postavila sam ovo pitanje i po mnogim svetskim forumima, ali oni vec imaju 3g mrezu kao prioritetnu, te im ovaj programcic nije potreban... i taaako
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maraja, pa ako imas taj net monitor koji radi na 6680, molim te da mi posaljes na e-mail ako ti nije problem... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

idemo opet!

još ivek imam problem sa korišćenjem 3g mreže na n70. da li neko ima n70 sa softverom V 5.0609.2.0.1? i ako ima, da li u izboru tipa mreže ima opciju umts only????
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maraja, imam istu verziju softvera na mom N70...kao opcije imam samo Dual mode i GSM...

A jel treba da postoji i opcija umts only...?... :o ...pošto živim blizu ETF-a, a samim tim i blizu predajnika za 3G...meni se pojavljivao znak 3G kada mi je telefon bio prebačen na Dual mode... :?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

jeste, u situaciji u kojoj se sada nalazimo, da bih ja mogla da koristim 3g, treba mi opcija umts only....
instalirala sam jutros novu verziju softvera, i videla da ni u njoj to nije rešeno... i razočarala se...ali idemo dalje ;)
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

miskoza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 21. Jan 2006. 04:56

Post od miskoza »

Ako to nije tajna voleo bih da znam gde i kako može da se nabavi USIM kartica u BG-u.

Da li je to samo privilegija ljudi koji imaju poznanike u Mobtelu/Telekomu ili se negde prijaviš da hoćeš da te zrače malo i 3G predajnici? :)

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

http://www.symbian-freak.com/quides/netmon.htm
Net monitor NE POSTOJI za N70 :smutny: :smutny:
Generalno najveci problem je to sto je 3G kod nas jos u eksperimentalnoj fazi i ima manji prioritet nego GSM. Zato na zalost ne postoji nacin (bar ne dok ne izadje Net Monitor za N70) da telefon naterate da radi na 3G. Ja imam zadnju verziju Firmware za N70 (koji sam inace sam flashovao, nije da se hvalim nego da kazem da sam uspeo da uputstvom sa burek foruma) i jos uvek ne postoji opcija za selekciju samo 3G. Ili Dual mode ili samo GSM :smutny:
Znaci ostaje nam samo da cekamo ili novi firmware koji bi to resio ili verziju Net Monitora za N70.
Ziveli! 8)

maraja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 16:34

Post od maraja »

usim karticu dobijaju uglavnom zaposleni u ovim kompanijama, radi testiranja...a verovatno i neki "veci" korisnici...

ali zato, postoji resenje...momci u servisu(gde smo instalirali novi firmware) su bili dovoljno ljubazni da mi softversi podese da mi tel bude na umts only...kako? nemam pojma....ali radi...imam probleme sa koriscenjem tel kada sam izvan dometa, posto se tek pocelo sa postavljanjem baznih stanica i taakoo...
It dosen't matter now to me cause I lost my baby.
Nothing means that much to me without my baby anyway.

Odgovori