NOKIA 6630 - Menager prazan

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

NOKIA 6630 - Menager prazan

Post od markos99 »

Molim za pomoc, Forum mi je jedina nada. Instalirao sam neki softver (Ebook 103, probe radi, jer vec koristim Mobipocket Readre, ISilo i Repligo), i kada sam usao u App Menager (Tools) da ga deinstaliram, ustanovio sam da je Menager gotovo prazan!!! Od silonih aplikacija ostale su samo: SMSsunc, PC Suite sup..., XviD Codec. Restartovao sam telefon, proverio u FExploreru - na E disku, u meniju System, ostali su samo folderi: Apps, favourites i temp! Zatim sam u Settings odradio "Orig. phone settins" (12345). I posle svega - App Menager je prazan. Napominjem da su aplikacije ostale u telefonu i da i dalje rade! Kao da je ovo o cemu pisem izbrisano ili skriveno, stvarno nemam iskustva. Telefon imam nekoliko meseci, instalirao sam 40-tak softvera, i ovo mi je prvi problem bilo koje vrste. POMOC, POMOC, POMOC!
Hvala unapred

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Izbrisao si spisak aplikacija,to se i meni desilo kad sam formatirao burazeru 6630,programi su tu ali ih nema u Manageru i provalio sam da je verovatno zato sto su ti programi snimljeni na memorijsku karticu a kao sto znate na nju format telefona ne utice!To mu dodje isto kao kad uradite reinstalaciju Windows-a preko stare i ostanu folderi programa u Program files ali ih nema u Start meniju u Remove programs!
Reinstaliraj programe i ubacice se ponovo na svoja mesta i u Symbian registry bazu a mozes,ako hoces da im obrises prazne foldere ako neces opet da ih (ili neke od njih) instaliras na karticu!
Pozdrav 8)

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

Hvala na odgovoru. Tako nesto sam i pretpostavio, po nekakvoj logici stvari. Medjutim, molim te da mi odgovoris: dosad sam programe aninstalirao sa APP Menagerom. Posto ih on vise ne vidi, cime da to sada radim? Da li sa, recimo, FExplorerom ili SymCommanderom? Ili samo da ponovo instaliram vec postojece programe? I sta sa Nokijinim originalnim aplikacijama koje su stigle uz telefon, kako da njih reinstaliram, posto nemam njihove instalacije?
Unapred hvala. Pozdrav!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Programe ne moras da instaliras preko bilo kog menager-a,dovoljno je da u PC Suite otvoris instalaciju aplikacije i preko odgovarajuce veze instaliras direktno a ako nemas PC Suite onda prebaci instalaciju na telefon i instaliraj pa izbrisi instalaciju iz Inbox-a!
Mislis na one programe za office fajlove?Nisam siguran ali bi oni trebalo da budu na memorijskoj i trebalo bi da ostaju nakon formatiranja u svom folderu!?
Pozdrav 8)

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

Mislio sam na programe koji su vec instalirani u telefonu i rade, ali ih Menager ne ocitava. Da li prethodno da ih obrisem (i kako bez APP Menagera), pa ponovo instaliram, kako bi se ponovo pojavili u Symbian registry bazi? Inace imam PC Suite i preko njega i instaliram novi softver.
Sada sam tek primetio (i to je drugi problem) da mi neke aplikacije ipak ne rade (neke igrice, ERecorder i slicno), iako su ostale njihove ikone. Pa opet, srazmerno tome, vise aplikacija i dalje radi. Mada, nesto kontam, da li su mozda "otisle" Java aplikacije, cini mi se...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Sve sto ti je otislo,bilo je na telefonu,sve sto je ostalo i radi 100% ispravno je bilo na kartici i nije se ubacivalo u system ili startup folder pa zato jos radi!Preinstaliraj pa ce da prorade ali ih stavljaj opet gde je koji bio (na karticu ili telefon) a ako neki vise ne zelis a ostala je samo ikonica onda obrisi ikonicu!
Pozdrav 8)

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

@Lomnica_city, hvala ti na odgovorima. U pravu si, sve aplikacije koje ponovo instaliram normalno funkcionisu i pojavljuju se uredno u ADD.Menageru, tako da se ponovo formira i Registry baza (E:|System\install\Registry), doduse ispocetka, kako koji softver ponovo instaliram. I telefon radi sasvim OK. Jedino sto ne znam sta da uradim sa Nokijinim originalnim aplikacijama koje sam dobio uz telefon? Preinstalirao bih i njih, ali te aplikacije nemam (nesto malo sam skinuo sa interneta) - ponavljam: sve one mi i dalje uredno rade, dakle u telefonu su, ali ih nema u Registry-ju (pretpostavljam da ih na drugi nacin ne mogu "obnoviti", osim ponovne instalacije, iako su vec u telefonu?). Dakle, sta sa Nokijin softverom na koji sam se ipak navikao i voleo bih a ga zadrzim u telefonu?! Zato mi se ne dopada ni ideja o formatiranju, za koje kazu da je "zdravo".Ako te previse ne mucim, molim te da me posavetujes.
Pozdrav!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Opet mi nisi odgovorio koje to programe zelis nazad,neznam na sta mislis?Jel mislis na PTT,Movie director,i slicno ili na one Quick... programe?
Pozdrav 8)

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

Pa Quick sam skinuo sa Neta i imam instalaciju, ali sam mislio na, recimo, originalni "Gallery", "Camera", Movie director, Video editor, APP.Menager, File menager, Wallet i slicno. Verovatno za svaku od tih aplikacija imam bolje zamene (vec sam ih na stotine skinuo sa Neta, a vecinu i isprobao), ali sam jednostavno zeleo da zadrzim i tu "originalnu postavku', ako me razumes. Izvini jos jednom na vremenu koje ti oduzimam.
Pozdrav!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

markos99, e pa to je upravo ono zbog cega sam i ja pitao kako da dodjem do tih programa jer je i meni stalo da zadrzim "originalnu postavku"..... kao sto si vec primetio, na nokia.com ih je bas malo, a na nokia cd-u ih nema.

pozdrav

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

Bilo bi lepo da dobijemo odgovor, ako ga neko zna.
U svakom slucaju, mislim da je najpametnija opcija odmah u startu uraditi kompletan backup, Nokia PC Suite ima tu opciju, pa sam ja to sada sa zakasnjenjem uradio.
Pozdrav!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

a da li se tako bekapuju i programi? .... to mu onda dodje nesto kao Northon Ghost? ja sam mislio da on uradi bekap samo kontakata, kalendara i fajlova, bez aplikacija....

Pozdrav...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kompletan bekap podrazumeva da uradite bekap telefona I MEMORIJSKE jer je na njoj odredjen broj tih programa ali,posto su u sakrivenim folderima,morate prvo da ukljucite prikaz skrivenih foldera u Windows-u pa onda odraditi bekap memorijske i sve ce te preneti sto vam treba!
Skriveni folderi ce postati vidljivi kao poluprovidni folderi,kod mene ih ima 2 i to su oni famozni folderi koji vam zauzimaju po 15-ak MB memorije odmah po kupovini telefona,e sad znate zasto!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

pa prvu stvar koju uradim kad reinstaliram Win je "show hidden files and folders" :D ..... medjutim ja preko Nokia Phone Browsera i dalje ne vidim skrivene foldere ... za karticu mi nije problem - imam citac, medjutim hteo bih da iskopiram i fles memoriju samog telefona pa zato pitam da li to PC Suitov bekap radi jer kad uradim bekap ne vidim sta je snimio jer je sve u jednom fajlu...

pozdrav

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas u PC Suite opcije da stikliras sta da bekap-uje,iduci put obrati vise paznje i znaces sta je sve skinuto! :)
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nista od aplikacija sa telefona... nudi kalendar, imenik, podesavanja itd. .... pretpostavljam da to znaci da se one ne gube kada se formatira memorija telefona...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kad se formatira memorija telefona on ustvari samo"flesuje"Symbian originalnim fajlovima iz sistemske memorije,kao kad uradis reinstalaciju Windows-a preko vec postojeceg,tako da apsolutno nebi smelo nista od preinstaliranih programa da se"izgubi"!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

e pa to sam zeleo da znam! :D

hvala :)

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

b_udder ,ono što sam razmišljao ovih dana jeste da Symbian dovedem na nivo koji sam postigao sa svim verzijama WinOS koje sam koristio,a koristio sam sve..:)
Elem,da li je neko došao na ideju ili zna kako (postoji li tweak alat za symbian..možda ga je nokia napisala;) izbaciti iz Symbian-a što je nepotrebno..tipa,integrisan Recorder(koji snima čitav minut..bljak),WebBrowser..Go To,Image Mgr.,i sl.Neke programe bih ostavio,mada bih većinu izbacio i koristio alternative,napisane,programe..tipa ProfiExplorer,umesto integrisanog FileMgr-a u Symbian-u.Zapravo,prvo što bi trebalo uraditi jeste zero fill(low level format) na kartici,smanjiti veličinu klastera da se dobije na prostoru,nabaviti tweak software za izbacivanje shit-software-a iz Symbian-a,i nakon instalacije svega što zadovoljava myself kriterijum,uraditi backup OSa,kao što smo radili sa NortonGhost-om..
U svakom slučaju,Symbian će trajati mnogo duže,za razliku od PC/Windows-a..a i u slučaju da nešto krene nizbrdo..na "Burek forumu" postoji procedura Upgrade-a firmvera preko USB DKU-2 kabla.Elem,ne znam da li je neko ovdi tu priču zaokružio..:)
btw..postoji li nešto za Symbian,kao što je Taskbar na Windows-u..sem onog glupavog "Go To" programa što je intergisan u Symbian,pa da se pobriše sve sa desktop-a,instalira taj task,podigne TotalCommander;) i to je to.
Mislim,na kraju ću ipak preći na WinMobile ,,,...:(
D`voicewithin

Odgovori