N70 2Mpx vs 2Mpx "Carl Zeiss Optics"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hteo sam samo da pojasnim razliku u pixelima i detaljima na samoj slici kad se ista odstampa.Razlike se skoro ne vide na monitoru kompa,jer i snimci sa nekih telefona izgledaju impresivno na monitoru,a na ekranu telefona je sve sivo ili zuto.
Dakle,odstampaj iste slike sa aparata od 5mpix i sa aparata od 2mpix,ali rezoluciju smanji na 1024x756 na oba aparata(u meniju samog aparata) i uporedi,tada ces videti o cemu sam pricao.
Ovo pisem iz licnog iskustva,jer slika mora biti makar za nijansu bolja ako je u pitanju vise pixela.Slika ce mozda izgledati isto ako je u pitanju 4 i 5mpix,ali ja sam kao komparaciju naveo primer od 2 i 5 gde su razlike primetne.
Moram da ponovim da mislim na kvalitet odstampane fotografije! :wink:
Izvinjavam se svima kome je bilo dosadno citanje ovog odgovora :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne mora biti nuzno bolja ako je u pitanju veci broj pixela!!! :uhuh:

Da li je moguce da je to toliko tesko skapirati? Dakle, da ponovim po poslednji put, ko posle ovoga ne ukapira, ozbiljno nek se zapita za svoj intelekt, jer jedino da nacrtam posle toga!

Dakle, uzmimo na primer taj samsung telefon od 7mpx i sony digitalac od 3mpx, na ekranu (monitoru) ce biti ogromna razlika u korist sony-a, kada se slike stave u istu rezoluciju u photoshopu, ili kada se to uradi na samom aparatu! Zbog cega? PA prosto jer sony ima mnogo kvalitetniju optiq od tog samsunga! A isto tako ce biti i kada se odstampaju slike! Dakle od broja pixela ne zavisi nuzno kvalitet slike, vec od optike! Ovo je banalan primer, cisto da se pokaze razlika, ima mali milion slicnih primera!

A to sto ti ne vidis razliq na monitoru, to je ili posledica sto imas los monitor ili ti vid nije najbolji! :)

Dakle da, rezimiram, poslednji put, slika sa aparata koji ima veci broj pixela, NE MORA NUZNO biti bolja od aparata sa manjim brojem pixela, ni kada se gleda na monitoru, a ni kada se odstampa! Sto ne znaci da to ne moze biti tako i da nije u vecini slucajeva, ali generalizovati i pricati da je za kvalitet fotografije najbitniji i presudan broj pixela je blago receno smesno ! :roll:

Eto nadam se da je svima jasno! :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

akki, kao prvo da raščistimo ovde nešto! Ti prvo kažeš nešto, pa onda nisi tako mislio, nego ovako...Pa nisam ja to uopšte rekao...Ja pažljivo pročitam tvoj post pa ti odgovorim, a evo neka ostali kažu ako ja ovde izvrćem tvoje izjave!!!
E sad da se vratim na temu...Znači rekao si da rezolucija tj. broj pixela jeste bitna ali nije presudna?!?!
Ti očigledno nisi razumeo celu ovu priču!!! Naravno da je bitan kvalitet sočiva, samog aparata i mnogo drugih faktora koji utiču na kvalitet, a ti si izvini rekao u svom prvom postu da je rezolucija nebitna??? Itekako je bitna, i može da pokvari sliku!!!! Naravno da photoshop ima veze sa celom pričom, jer se tu možeš igrati sa pixelima, i videti kako "nije presudan" za kvalitet slike...Ja mislim da ti nisi razumeo celu ovu priču, a ti očigledno misliš da sve znaš i da si uvek u pravu, tako da ja nemam nameru da se ovde prepirem sa tobom dalje, jer si ti očigledno najpametniji na svetu, i tebi se ništa ne može dokazati. Tako da, samo napred!!!!
Toliko od mene u ovoj temi :)

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

akki napisao: Dakle da, rezimiram, poslednji put, slika sa aparata koji ima vetji broj pixela, NE MORA NUZNO biti bolja od aparata sa manjim brojem pixela, ni kada se gleda na monitoru, a ni kada se odstampa! Sto ne znaci da to ne moze biti tako i da nije u vetjini slucajeva, ali generalizovati i pricati da je za kvalitet fotografije najbitniji i presudan broj pixela je blago receno smesno ! :roll:
Eto nadam se da je svima jasno! :)
Ja se ne slažem sa tobom...I sve što si rekao ovde je kontradiktorno...Prvo aparat koji ima veći broj piksela će naravno imati bolji kvalitet fotografije kad se odštampa... "šta si mislio pod ovim ne mora nužno, što ne znači da ne može biti tako i da nije u većini slučajeva"-tako da meni nije jasno šta si ovde hteo da kažeš, a vidim ni ostalima...PS. ne brinem za svoj intelekt :o

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Zoka napisao:Kao prvo da raščistimo ovde nešto! Ti prvo kažeš nešto, pa onda nisi tako mislio, nego ovako...Pa nisam ja to uopšte rekao...Ja pažljivo pročitam tvoj post pa ti odgovorim, a evo neka ostali kažu ako ja ovde izvrćem tvoje izjave!!!
sta sam ja rekao, pa onda porekao? NE ti nisi pazljivo procitala moj post, i posle lupila glupost, pa i vrtela pricu na osnovu neceg sto ja nisam rekao! I pozivala se na to sto ti je to struka?? Pa, ja da sam na tvom mestu bih batalio tu struq ili pod hitno uzeo literaturu i procitao neke osnovne stvari! ;)
Nema sta ostali da kazu, ti lepo citiraj, pa ces videti, ja samo mozda u prvim postovima nisam rekao neke stvari, ali te stvari se svakako podrazumevaju i mislih da ce svako ko ima malo pameti skapirati! ;)
Zoka napisao:E sad da se vratim na temu...Znači rekao si da rezolucija tj. broj pixela jeste bitna ali nije presudna?!?!
da, to rekoh! lepo je sto si konacno shvatila :)
Zoka napisao:Ti očigledno nisi razumeo celu ovu priču!!! Naravno da je bitan kvalitet sočiva, samog aparata i mnogo drugih faktora koji utiču na kvalitet, a ti si izvini rekao u svom prvom postu da je rezolucija nebitna???
eto vidis da izvrces moje reci, dakle rekoh:
Vise pixela ne znaci nuzno bolju sliku!
a ti ako iz toga zakljucujes da ja mislim da je rezolucija nebitna, onda ti logika ne valja! A citat je jedini deo prvog posta koji se odnosi na rezoluciju!

i posle u sledecem postu rekoh:
veci broj pixela je pozeljan, iz razloga koje si naveo, ali ne znaci nuzno da ce aparat sa vecim brojem pixela praviti bolje slike
tako da tu nema price o tome da je broj pixela nebitan, sto znaci da izvrces moje reci!
Zoka napisao:Naravno da photoshop ima veze sa celom pričom, jer se tu možeš igrati sa pixelima, i videti kako "nije presudan" za kvalitet slike.
pa? mozes se igrati u photoshopu sa rezolucijom, ali postoji i gomila drugih programa u kojima to mozes odraditi, ali to nije poenta price, jer sam ja rekao da broj pixela nije presudan za kvalitet slike, sto ti rece, a nema veze sa zivotom, i dadoh primer iz koga se jasno moze zakljuciti sve!
Zoka napisao:..Ja mislim da ti nisi razumeo celu ovu priču, a ti očigledno misliš da sve znaš i da si uvek u pravu, tako da ja nemam nameru da se ovde prepirem sa tobom dalje, jer si ti očigledno najpametniji na svetu, i tebi se ništa ne može dokazati. Tako da, samo napred!!!!
Toliko od mene u ovoj temi :)
Ja jesam razumeo ovu pricu, i ne mislim da sam uvek u pravu, ali ono sto znam, znam, i da bi me neko ubedio u nesto mora dati argumente zbog cega je to tako, a ja ovde argumente ne videh sem izvrtanja mojih reci, sto jasno dokazah u ovom postu i pozivanja na argumentum ad hominem, sto je smesno! :D
I bolje je da prekines da diskutujes jer ocigledno da ne znas bas o cemu pricas, tako da je bolje da se povuces pre nego sto lupis jos jednu glupost!

I na kraju savet, ako ti je to buduca struka, onda se pod hitno baci na proucavanje literature, vezane za istu, jer sa ovakvim znanjem i stavovima se neces leba najesti!
I isto tako, ti ispade nedokazana jer ni na jednu moju tvrdnju nisi odgovorila! :D

I na kraju se izvinjavam sto sam bio mozda malo grublji, ali na grubost odgovaram istom merom, a ko hoce lako moze da vidi, da sam nekoliko puta pokusao na fin nacin da pokazem neke stvari! :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Sanjica napisao: Ja se ne slažem sa tobom...I sve što si rekao ovde je kontradiktorno...
nista nije kontadiktorno, samo treba lepo i pazljivo procitati sve!
Sanjica napisao:Prvo aparat koji ima veći broj piksela će naravno imati bolji kvalitet fotografije kad se odštampa...
Da se ne ponavljam, procitaj prethodne postove pazljivo i ako je ovo sto kazes tacno:
Sanjica napisao:PS. ne brinem za svoj intelekt :o
ne bi trebalo da bude problema da skapiras poruq pisca, tj mene! ;)
Sanjica napisao:"šta si mislio pod ovim ne mora nužno, što ne znači da ne može biti tako i da nije u većini slučajeva"-tako da meni nije jasno šta si ovde hteo da kažeš, a vidim ni ostalima...
bas to sto sam napisao, dakle da pojasnim ako je komplikovano previse :roll: kvalitet slike aparata sa vetjim brojem megapixela ne mora nuzno biti bolji od kvaliteta slike aparata sa manjim brojem istih, sto ne znaci da ne moze biti bolji i da u vetjini slucajeva aparat sa vetjim brojem mpx pravi bolje slike nego onaj sa manjim!
Dakle, ovde je prica o tome da broj pixela nije presudan ali je bitan, sto rekoh i citirah sebe u prethodnoj poruci! :)
samo treba pazljivo procitati moje reci i svakom ko je prosecno, pa cak i manje inteligentan tje razumeti poruq pisca, tj mene! ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

akki, prvo da ti se zahvalim na svim lepim rečima koje si mi uputio, hvala stvarno :)
Ne daj mi Bože da se sretnem u poslu sa tobom...Samo to mogu da kažem. A ako to misliš da je mali dokaz moje buduće struke to što ovo o čemu pričamo dajem u roku već tri godine (Izvini nisi mi rekao čime se ti baviš), onda ok :wink: Ja stvarno neću dalje nastavljati ovu raspravu, jer iskreno mislim da ti imaš nekih problema u glavi :roll: Ako hoćeš da nastavimo dalje raspravu argumentovano, nema problema, javi se na pp, a možemo i slobodno da razmenimo neke radove, pošto kažeš da si stručnjak, pa da vidimo ko je koliko stručan, a ne ovako, pričaš u prazno :roll:
Da, i baš si se na fin način uključio u ovu raspravu, nema šta :wink:
Ja sam raspoložena da ovu priču nastavimo, ako imaš petlju javi se, pa da vidimo ko šta zna!!!!
Ja se unapred izvinjavam administratoru i moderatoru, ali nisam mogla da prećutim ovakve uvrede :x

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

akki, mislim da ti ne razumeš samog sebe tako da o inteligenciji dalje nemamo šta da raspravljamo!!!A kakav si "pisac" to se vidi ne znaš ni slova ako se ć piše tj... :o a slova ž,š,č,đ u srpskom jeziku postoje ako nisi znao!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Zoka napisao:, prvo da ti se zahvalim na svim lepim rečima koje si mi uputio, hvala stvarno :)
nema na cemu ;)
Zoka napisao: Ne daj mi Bože da se sretnem u poslu sa tobom...Samo to mogu da kažem. A ako to misliš da je mali dokaz moje buduće struke to što ovo o čemu pričamo dajem u roku već tri godine (Izvini nisi mi rekao čime se ti baviš), onda ok :wink:
pa i netjes, jer se ja ne bavim tim profesionalno, ali neko osnovno znanje imam, koje ti ocigledno nisi na tom fakultetu dobila, jer da jesi ne bi pricala ovo sto pricas!
Zoka napisao: Ja stvarno neću dalje nastavljati ovu raspravu, jer iskreno mislim da ti imaš nekih problema u glavi :roll:
netjes nastavljati jer nemas argumenata ;)
Zoka napisao: Ako hoćeš da nastavimo dalje raspravu argumentovano, nema problema, javi se na pp, a možemo i slobodno da razmenimo neke radove, pošto kažeš da si stručnjak, pa da vidimo ko je koliko stručan, a ne ovako, pričaš u prazno :roll:
ne, jer onda bi mogla da pricas gluposti kao do sada, a posto ne prihvatas argumente bila bi moja rec protiv tvoje! A radove da menjam, nema potrebe, ja ih nemam, ali koliko si strucna si pokazala lepo u ovoj temi! ;)
Zoka napisao: Da, i baš si se na fin način uključio u ovu raspravu, nema šta :wink:
Ja sam raspoložena da ovu priču nastavimo, ako imaš petlju javi se, pa da vidimo ko šta zna!!!!
na fin jesam, ti si prva pocela da prozivas, a ako neko misli da je los nacin to sto sam rekao da ljudi prvo razmisle sta kazu pre nego sto lupe, onda ok, jos jedan plus za logiq! ;)
a kao sto rekoh, nemam nameru da nastavljam preko pp-a, jer sam sve rekao i argumentovao, za razliq od tebe, koja kad nemas argumenata, a nemas ih, pocinjes da napadas! Sto ja naravno da pretjutim netju! ;)

i da zakljucim, ja nemam nista licno protiv tebe, ali ako se vetj upustas u diskusiju, onda ne dozvoljavam da me vredjas i jos manje da izvrtjes moje reci . toliko! Evo da ne budem los, cak tju se i izviniti za sve sto sam rekao a ti skapirala kao uvredu ;)
Pozdrav
Sanjica napisao:, mislim da ti ne razumeš samog sebe tako da o inteligenciji dalje nemamo šta da raspravljamo!!!
razumem, nista se ti ne brini, izgleda si ti ta koja ne kapira cak i kad covek najbanalnije objasni nesto, ali dobro ;)
Sanjica napisao: A kakav si "pisac" to se vidi ne znaš ni slova ako se ć piše tj... :o a slova ž,š,č,đ u srpskom jeziku postoje ako nisi znao!
ovo ne vredi ni komentarisati, samo tju se grohotom nasmejati! :D :lol: :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Alo bre Akki sta si se uhvatio takvog zucnog prepiranja sa lepsim polom???? Pa jel ti imas imalo obzira prema damama???? *ebes telefone i "Karla Zajsa" ako se nema stila za lepo komuniciranje sa zenama!!!!!! Nece tehnika nikada zameniti zene!

Neka lepo od tebe sto si se na kraju izvinuo Zoki za nacin na koji si joj odgovarao!!!!!

Verujem da bi sada ovo trebalo da ide pod kljuc jer se tema razvila u negativnom pravcu!!!!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

IDzO napisao:Verujem da bi sada ovo trebalo da ide pod kljuc jer se tema razvila u negativnom pravcu!!!!
Slazem se ;)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

akki, ako već nećeš da se raspraviš u "četri oka", onda će mo ovako. Pa da krenem redom:
Kao prvo, nisi mi rekao čime se baviš! Izgleda da ti je to bolna tema... Prvo kažeš kako ti baš radiš u photoshopu, pa onda kako nemaš radova?!?! Što se tiče mog fakulteta, samo ću ti reći no coment!!!! Vidim da si ti postao stručniji i od svake ustanove. Ali da krenem sa argumentima:
Kao prvo tema je bila da se objasni čoveku razlika sočiva kod n70 i n90, pa evo:
As different to other N-series models the N90 uses glass optics by Carl Zeiss. The company claims the fact as a great advantage over all the models present on the market including own developments. Considering a small size of the camera module we can't speak about its qualitative realization even on the level of usual digital cameras. The device remains a phone with some functions of a camera and not vice versa. Comparing the photos taken by the N90 and the N70 we see a slight advantage of the first one, the photos are clearer and sharper in small details. That's hard to say it is achieved with the help of the button. It seems that using the Carl Zeiss name well known for qualitative objectives and optics is an example of co-branding. The company gains the maximum of attention to its device by this marketing lead and acts with an approved precision. Now there are few 2MP cameras and that's why it would be logical to compare the N90 with the Sony Ericsson K750. I'll stress again the devices have little in common except for the camera. They refer to different price segments and comparing seems incorrect (if, of course, you don't care about the 200 Euros gap…). I suggest closing the theme of the Sony Ericsson K750 and Nokia N90 comparison once and for all, they are too different and targeted on different market segments.
Verujem da engleski perfektno govoriš kao i srpski, pa ti neće biti problem da čitaš ovo :lol: :lol:
Da krenem dalje:
Rezolucija je jako bitna za štampu iz sledećih razloga: probaj da odštampaš sliku rezolucije 640x480 u formatu 20x30, i 60x90. Da li će uticati na kvalitet? Pa naravno da hoće!!!! Zašto se bilbordi rade vektorski? Pa baš zato kada se radi vektorski može da se izvuče maksimalan kvalitet slike na velikom formatu. A što se tiče sočiva, kažeš da je to marketinški trik? Optika koja je jedna od najpopularnijih na svetu, čovek se obogatio na svom proizvodu, i sad je sve to trik?
Naravno da su za svaki aparat bitna sočiva, njihov način izrade, materijal...Pa zašto su tolike razlike u ceni fotoaparata? Zbog sira? Mislim da ti čoveče nemaš pojma, znam ljude koji se profesionalno bave fotografijom i daju bruku para na opremu, koji izradjuju renomirani proizvodjači, a to je po tebi inače nebitno, jer ti nije presudan broj pixela za kvalitet slike :blinky:
Ja mislim da si ti jedan najobičniji kompleksaš, ništa više!!!! A posle toliko vremena, i tvog "pažljivog" čitanja postova, nisi primetio da sam žensko, nego mi se obraćaš sve vreme u muškom rodu!!!! A ovamo govoriš kako ja ne čitam pažljivo tvoje postove!!! Znaš kako kaže stara izreka: "Prvo sredi stvari u svom dvorištu, pa onda viri u tudje". Mislim da ovo tebi savršeno pristaje. I sad, na kraju ti mogu reći da sa tobom ne želim više nikakvu komunikaciju, jer prosto, nisi vredan toga!!!!
Hvala svim normalnim ljudima na ovom forumu na podršci :wink:
Pozdrav!

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

WOW Ode tema u "mali" off topic..Predlazem ili masivnije brisanje ili kljuch katanac......A sada iznenadjenje vecheriiii da vas malo prosvetlim :lol: :D (shala).....Na kvalitet fotografije svakako utiche vishe faktora.....
a)Rezolucija-bitno je zbog detalja koji se zabeleze na vishe piksela nago shto bi se zabelezili kod manje rezolucije pa su prelazi i konture finije i naravno zbog velicine izradjene fotografije......
b)KVALITET SENZORA ima vish evrsta senzora....ccd i cmos...cmos je jeftiniji ali pravi shum na slikama(bice dalje objasnjeno u tekstu)i ccd koji daje jasniju sliku i velicina senzora..."full frame" senzori su najbolji ali ih naravno ne ugradjuju u sve digitalce a kamoli mobilne telefone........
c)optika-lepo je vec objasnjeno za vrste optike...a to sto ce neko da da brdo love na neki objektiv to je zbog njegovih ekstremnih mogucnosti...on je specijalizovan za nesto ali je za sve drugo sakat...pa se nadje neko medju reshenje koje ima od svega po malo...ali se na mobilnim telefonima ugradjuju fiksni objektivi pa se zoomira digitalno sto sakati sliku....a i kod jeftinih aparata i mobova se ugradjuju loshija stakla....pa se pojavljuju aberacija(pogledati u udzbeniku iz fizike za 8. razred osnovne skole za gefiniciju)...
d)uslovi osvetljenja-to sto neki telefon ima "blic" to je nishta....sto je tamnije to se povecava iso speed da bi se nadoknadio"gubitak" svetlosti pa se pojavljuje noise(narodski tachkaste i neoshtre slike) pa je kvalitet slike sve gori....
Kad se sve to uzme u obzir dodje se do toga da je sve bitno ali ne u svakim prilikama...i da mobilni moze da previ super slike ali pod savrsheno idealizovanim uslovima sto je ne moguce....A za to shta je presudno ajde imate i jedno i drugo po digitalac i mob pa ajde pravite testove u svim uslovima pa dodjite do zakljucka....a onda nastavite mirno i bez vredjanja i uvreda.....a na ovu temu treba jedan lock da padne :wink:
pozdrav

NAKNADNA NAPOMENA: ovaj post bi trebao da bude nautralan u odnosu na svadju....Ovde ne podrzavam nikoga...Samo sam izneo svoje iskreno misljenje.....
Poslednja izmena od Kuzman u Ned, 27. Nov 2005. 21:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Black Sabbath!!!

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Citat:
"razumem, nista se ti ne brini, izgleda si ti ta koja ne kapira cak i kad covek najbanalnije objasni nesto, ali dobro"
Sve mi je bilo jasno kad sam videla tvoje zanimanje u profilu džabalebaroš...Sada mi je jasno koliko je tvoje znanje...i koliko te u životu bilo šta zanima, tako da se dalje neću više ni raspravljati sa tobom...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Zoka napisao: Ja mislim da si ti jedan najobičniji kompleksaš, ništa više!!!! A posle toliko vremena, i tvog "pažljivog" čitanja postova, nisi primetio da sam žensko, nego mi se obraćaš sve vreme u muškom rodu!!!! A ovamo govoriš kako ja ne čitam pažljivo tvoje postove!!! Znaš kako kaže stara izreka: "Prvo sredi stvari u svom dvorištu, pa onda viri u tudje". Mislim da ovo tebi savršeno pristaje. I sad, na kraju ti mogu reći da sa tobom ne želim više nikakvu komunikaciju, jer prosto, nisi vredan toga!!!!
:)
opet si nalupala gluposti ali ja ne zelim da ih pobijam jer je sve receno! :)
Ja se tebi sve vreme obratjam u zenskom rodu, a ti si tjorava ako to ne vidis, pa nije ni cudo sto ne vidis razlike u slikama! :lol:
dakle o5 nemas argumenata, cak ni kad vredjas!
Mnogo me je povredilo to sto netjes da komuniciras sa mnom, na velikom sam gubitq! :lol:

@Advokati

To sto je zensko nije moj problem, sto se petlja u ono sto ne zna i jos vredja kad covek poqsa lepo da joj objasni.
A za moju komunikaciju sa damama ne brinite, a i ne mozete da sudite jer niste nikad culi kako ja pricam sa istima! 8)

i samo da se zahvalim jos jednom Sanjici jer me je bas lepo nasmejala ponovo! :lol: :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa tražio si argumente, i dobio si...A ostatak priče je fino odgovor na ono što si ti meni rekao. A vidim da izgleda onaj deo na engleskom nisi baš razumeo, što se i moglo očekivati od tebe. A što se tiče Sanjice, dobro ti je rekla, ti si pre svega ne pismen, pa onda sve ostalo. Jadne "dame" koje komuniciraju sa tobom...A pitanje je da li ih uopšte i ima, ili su one samo u tvojoj glavi...Jadan si...nemam šta drugo više da ti dodelim i kažem!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Zoka napisao:Pa tražio si argumente, i dobio si...A ostatak priče je fino odgovor na ono što si ti meni rekao. A vidim da izgleda onaj deo na engleskom nisi baš razumeo, što se i moglo očekivati od tebe. A što se tiče Sanjice, dobro ti je rekla, ti si pre svega ne pismen, pa onda sve ostalo. Jadne "dame" koje komuniciraju sa tobom...A pitanje je da li ih uopšte i ima, ili su one samo u tvojoj glavi...Jadan si...nemam šta drugo više da ti dodelim i kažem!
hehe, jasno je meni sve , samo su to gluposti koje nemaju uglavnom ni veze sa onim sto sam ja pisao! Ali nema svrhe ponovaljati sve sto je napisano nekoliko puta, samo debil to ne moze skapirati! ;) a engleski znam jako dobro, i tvoji poqsaji da me diskreditujes su blago receno smesni, svakom ko je razuman!
Ja "ne pismen" ne znam sta to znaci? :D Mogu biti samo nepismen, ali ti nemas pravo da sudis, pogotovo na osnovu ovog poslednjeg! :lol:
Za dame koje komuniciraju sa mnom se ne brini, a na tvoje prozivke tipa "jadan si" i slicno mogu samo da se smejem! :lol:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Akki shta je bre s tobom danas? Posvadja se s pola foruma... :dry: :x

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

stefank napisao:Akki shta je bre s tobom danas? Posvadja se s pola foruma... :dry: :x
Nisam ja kriv sto su svi stali na njenu stranu, ja iznesoh svoje misljenje, dobrano ga argumentovao a na uvrede odgovaram istom merom! ;)
Mislis da sam ja kriv? :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pravo da ti kazem nisam sve procitao detaljno jer ima mnogo postova i mrzjelo me a i nemam bas vremena, al iz ovoga sto sam procitao cini mi se da si ipak ti poceo... :roll:
Nego stvarno prestanite svi, ovo je forum o mobilnim telefonima, ako neko ima potrebu da se vrijedja po forumima neka ode na neki na kome to moze da prodje, ili koji cak za to i postoji (ako takvih ima)... :dry:
Na kraju ce neki da popiju banove ili sami odu s foruma... I sto ste uradili? Posvadjali se bez potrebe, totalno skrenuli s teme... Uglavnom nista korisno? :dry:

Odgovori