Elekronske knjige na 6630

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Elekronske knjige na 6630

Post od markos99 »

Koji softver (citac) je potreban da na N6630 citam ebooks, odnosno u kom formatu one trebaju biti da ih mogu na mobilnom otvoriti?!

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Ja koristim na nokiji ngage handy file i readM koji rade sa *.txt formatom... a elektronske knjige su u *.prc formatu i za njih postoji program ebook reader... i ebook maker koji od *.txt ili *.doc formata pravi taj *.prc format.... :unsure: :wink:

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

@Pedjos, hvala na odgovoru, readM imam ali mi nije jasna njegova upotreba, odnosno sta sa njim mogu da citam - koje su to knjige *.txt formatu? Sva moja iskustva ove vrste vezana su samo za PC.

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

ja imam neke knjige u *rgo formatu. sta sa njima??? :)

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

markos99, pa u readM-u imas opciju "scan for books" i selektuj sve kockice i onda ce ti naci tu knjigu na fonu...a *.txt format je npr "svet.TXT" ili "kisa i hartija.TXT"... 8)

hellboy_90, da li mozes jednu bilo koju knjigu u *.rgo formatu da mi posaljes na mail (javi mi se na PP) pa cu videti sta sa njom...ili mi reci sajt gde ima da se skine knjiga u tom formatu...

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

@Pedjos, pokusavam da ti poslajem "Alhemicara" u *.rgo formatu, ali mi posta nesto ne radi. Instalirao sam i Mobipocket Reader koji je sjajan, radi sa *doc, *.txt, *html, *.pdb formatima, ali ne i *rgo. Je li moguce otvoriti ebook u *.exe formatu?

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Da ima ebook za komp...sasvim je moguce da je to za komp verzija...postoji ebook reader i ebook maker za komp..imao sam ga ja nekada...kada budes mogao posalji mi jedan taj *.rgo fajl da probam...a gde si skinuo mobipocket reader?? :blinky:

markos99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 16. Mar 2005. 15:10

Post od markos99 »

@pedjos, poslao sam ti *.rgo fajl i adresu za mobipocket reader na mail. Zasto imam problema sa otvaranjem PDF-ova? Koristim PDF+ (bez uspeha) i Adobeov reader (selektivno otvara, ali nezavisno od velicine)?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

8) Sada ste i mene zarazili e-knjigama :roll: Moze li mi neko reci gde se mogu naci e-knjige na srpskom :unsure: :unsure: :unsure:

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Ljudi nije mi jasno kako zasto tolika buka oko knjiga na mobilnom telefonu.. Kako uopste mozete da provedete npr. 30 minuta citajuci neku knjigu na telefonu, na displeju od 4-5 cm.. :unsure:

Mislim ljudi, budite realni... :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

i ja sam se to pitao ali vjeruj mi odgovor je isuvise komplikovan jer kad sam vidio sta ljudi od svojih mobilnih prave... jedan me lik neki dan pita da li imam kakvih igrica za mobilne telefone... :| Mobilni telefon za igrice ?! Gusht je igrati igrice na mobilnom a racunar se kuci koristi cisto da zauzme prostor i da pokupi prasinu...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

To je isto kad bi pitao "Kako mozete da gledate film na tolicnom ekrancicu(i to sa titlom za koji ti lupa treba)?"Pa ipak stoji zalepljeni post "Kako spakovati DivX za Symbian telefon",mesecima.Niko se ne buni.Svako ima svoje uzitke.Zato.Nisi u pravu. :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Koliko ja znam uglavnom e-book-ovi su u *.pdf formatu a na kompu se pokrecu sa Acrobat Reader-om. Ja jednom priliko nasao PDF Viewer (mislim da se tako zove) al ne znam tacno gde. Uglavnom program je bio koliko ja znam freeware, potrazi u google-u.

Poz
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Postoje i *.prc formati knjiga za mob... npr. njih otvaras iz "ebook reader"-a... Ne vidim nista lose u tome da se citaju knjige na telefonu :wacko:
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

cale napisao:To je isto kad bi pitao "Kako mozete da gledate film na tolicnom ekrancicu
Hmm, pa ne bih bas rekao da je isto.. Isto misljenje imam i o filmovima na mobilnom.. Nije to to! :uhuh:

E sad ja licno obozavam one smesne video klipove ili tako neke isecke tipa MAJKE MI, PIJANI RUS, BOBO SMRADE itd, itd.. A ceo film na mobilnom, hmm, ja bih to stavio sam da bi se 'kur#io' kako moj mobilni moze i to...

ad_insane
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Ned, 11. Sep 2005. 14:39

Post od ad_insane »

hellboy_90, ovaj format cita RepliGo viewer, po meni najbolji za te stvari ubjedljivo. Dakle imas RepliGo za telefon i RepliGo za PC Desktop na kojem konvertujes .pdf, word, excel. powerpoint itd. koristeci RepligGo kao printer opciju, zatim prebacujes na PC i to je to. Ako zelis link i serial za RepliGo za PC javi se na PP, a RepliGo za Sxmbian je besplatan. Pozdrav

EsCoBaR, pa ja mislim da je realnost da svako odluci o tome sta mu treba ma telefonu, bez obzira koliko se nekome cinilo to glupo. Meni je RepliGo viewer za citanje e -books extra stvar i na njoj imam dosta ispitnih materijala i kad sam u gradskom prevozu, cekam ili ne radim nista citam to. Uostalom probaj RepliGo viewer i vidjet ces o cemu govorim, ne zamara citanje uopste.

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

ad_insane,iščitavam ranije tredove vezano za n6630.Imam DVD aplikacija za Symbian 6630,ali "RepliGo" ne postoji u toj kolekciji..interesuje me da li bi mi poslao na PP konverter za PC i reader za Symbian..pošto sam pokušavao original .pdf da iščitavam,ali je nemoguće,,mora puno da se skroluje(levo-desno),a neke .pdf koje u raw(sirovom) obliku prebacim na 6630,neće ni da otvori,da i ne govorim o .pdf datotekama koje sadrže puno .pis,.jpg,.gif,.bmp i sl. formata..a o veličini da i ne govorim.
TNXaLOT!!
D`voicewithin

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Kao sto ad_insane rece RepliGo je ubedljivo najbolji programa za citanje na mobilnom. Moze da konvertuje oko 100 razlicitih formata. Sto se tice knjiga ja imam u RGO formatu Da Vincijev Kod, Gospodare prstenova (sve knjige) na engleskom. Mada mislim da nije problem ni da se nadje bilo koja druga knjiga, tako da ako je neko zainteresovan ;)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Vidim da se ovde prica o programima za eBook za Symbian telefone, mene zanima da li postoji neko resenje u javi za ne-symbian telefone? (konkretno N6230i)

Bas bih probao da na taj nacin ubijam dosadu u prevozu! :D

PozZ

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Onda je verovatno problem u toma da server ne moze da salje toliko velike mail-ove.
U svakom slucaju da jos nekome zatreba:
Ovo je zvanicni sajt RepliGo i ovde mozete skinuti program:
http://www.cerience.com/
A ovo je serial za registraciju:
RAWME1P3-45678352

Odgovori