UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Imam sertifikat,ali ne mogu da ga otworim na kompu/koristim win.7 operativni sistem/ naime kada ga otworim trazi mi neku instalaciju i kada swe to kao instaliram i ponowo pokusam da otworim sertifikat opet isto,da li neko zna da mi objasni sta trebam da radim?
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Skinuo sam signsistool sa opda sajta,ali je interfejs totalno razlicit od onoga koji se vidi u postu na prvoj strani.Evo i slike

Slika

Pretpostavljam da u polje "Unsigned" ubacujem program,temu ili bilo sta sto treba da signujem,tamo gde se cekira box verovatno ide password koji je 0123456,ali ne znam sta da ubacim upolje "Sign".Ako moze pomoc oko ovog zadnjeg.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

talicni,odavde klik mozes skinuti program za potpisivanje aplikacija koji je isti kao onaj na prvoj strani ove teme.Inace,imas varijantu i online potpisivanja aplikacija.
oxigen,a koji je razlog zbog cega zelis da "otvoris sertifikat" ?! :?

ducka,mislim da sa HelloOX-om neces moci nista da uradis na C6,ako zelis da hacknes sw tog telefona,moraces ga flashovati odgovarajucim modovanim sw.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Ok hvala na brzom odgovoru, ja za sada krecem od prostih instalacija sa sertifikatom pa cemo videti, za pocetak i sertifikat treba da nadjem. A nije mi neohodno da ga hacnem ako bez toga mogu da instaliram garmin, tako da... :) A ovaj HelloOX videh na site-u koji si ti postovao pa sam zato pitao, ali idemo jedno po jedno

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

@Fox hvala na linku,nadam se da ce sada biti sve ok.Zamolio bih te za jos samo jedan odgovor ako ti to ne predstavlja problem.Imam certifikat i key za moj telefon,a sada i program za sign,da li je to sve sto mi treba da bih aplikacije koje zahtevaju certifikat radile sasvim normalno?Ako sam dobro razumeo,pokrenem tool za sign koji sam skinuo sa linka koji si mi dao,ubacim cer i key koji sam dobio sa opda,zatim ubacim sis/sisx fajl koji zelim da uradim sign i to je to.Da li sam u pravu?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

talicni,nisam potpisivao aplikacije vec dve - tri godine,tako da se slabo secam kako sam to ranije radio...
A sada ako i kada potpisujem za nekog,uglavnom to odradim online.
Otprilike bi to bilo to kako si i napisao,s tim da postoje aplikacije za koje ovaj dev sert koji mi dobijamo nije dovoljan,ali je mali broj takvih aplikacija.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Mogu li dobiti sertifikat i uputstvo za hakovanje Nokije E52 (IMEI: 353785041292011) na 051. firmveru? Hvala. Takođe bi mi trebalo objašnjenje zašto izvjesnu potpisanu aplikaciju ne mogu instalirati...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Vincent,mislim,tacnije siguran sam da ce ti za hackovanje sw E52-ojke biti potreban modovani fw kojim ces flashovati taj telefon.Sa HelloOX-om neces moci nista da uradis.
Sto se tice serta,bice uploadovan ovde kada bude gotov,a u vezi instalacije vec potpisane aplikacije - koju aplikaciju si pokusao da instaliras pa je "odbila poslusnost",i koju ti je gresku izbacivala prilikom instalacije? :|
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Hvala, Fox. Neki Torch za LED... Mislim PhoneTorch da se zove. I jasno je pisalo "signed" u imenu aplikacije... Mozda prevara... Gdje mogu naci taj modovani FW i da li ce flesovanje njime posljedovati brisanjem fajlova ili ce sve biti po starom kao sa normalnim flesom?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Vincent,s ozbirom da ces telefon flashovati pomocu JAF-a ili Phoenix-a,sa telefona ce biti obrisani svi podaci,ali uvek postoji mogucnost da odradis backup najbitnijih stvari iz telefona.
Modovani UDA file mozes skinuti odavde klik.Ostale fileove koji zajedno sa ovim fileom cine fw mozes skinuti pomocu Navifirm-a.

P.S. File ciji sam ti link postavio nisam ja napravio,tako da ne mogu da garantujem da ce pravilno raditi. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Uh, predug proces, obzirom da nije moj telefon. Nadam se da ćeš moći da mi odradiš sertifikat, pa bar da ispotpisujem aplikacije za dati telefon...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Vincent,klik.
ducka,klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

@Fox...Probao sam da instaliram 2 verzije helloox u moju 5228,ali nisam uspeo ni sa jednom od njih.Mozes li mi u krtakim crtama reci sta da skinem sa neta da bi hakovao moj fon,a ja cu probati sam da uradim sve sto budem znao i umeo.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Kolega lisice da li bi mogao jedan brz sertifikat.
Telefon je e66 a IMEI 357976032321077

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Hvala puno Fox
nadam se da cu da se snadjem sa ovim instalacijama na symbianu :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

talicni, neverujem da se jos uvek moze hakovati 5228 i ja ga imam.Hak nisam ni pokusavao ali napravi si sertifikat i potpisivanjem app... resi problem.Obicno pola godine kasne verzije Helloox sa kojima je moguce hakovati novije modele.Za n79 se cekalo skoro godinu dana.

Sad sam proverio na njihovoj stranici posoji verzija za 5230 a 5228 se ne spominje.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,ako ces da cekas neku novu ver. HelloOX da bi hackovao sw tog modela,ima da se nacekas...
Svi postojeci sw (cak i sw N8-ice),se mogu hackovati tako sto se telefon flashuje kuvanim sw koji sadrzi fileove koji omogucavaju "prilaz" sistemu prakticno odmah posle flasha. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Fox, tacno je ali ako se njemu zuri neka krene i neka resi to kako si ti napisao.Meni nije problem uradim potpisivanjem sta mi treba i gotovo.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Fox, cekajnisam dugo pratio desavanja oko 9.3 verzije OS-a. Da li i za njega vazi hak kao kod 9.4 verzije ili ide preko Hello Ox-a?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Fox, puno hvala! Još kad bih mogao dobiti uputstvo kako da signujem aplikacije... Imao sam neku staru varijantu sa nekim signsis programom, ali to više ne funkcioniše...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Odgovori