UPUTSTVO: Kako doći do sertifikata

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

ocigledno nes ne radis kako treba
ja sam do sad na svakom symbian fonu odradio hack i sertifikat a bilo ih je mnogo :D
i kakva bre piton fajl???
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

bratsaja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 07. Sep 2010. 16:32

Post od bratsaja »

E ima Boga.Upravo mi kinezi poslali one cer i key,tako da sam to resio.Ipak hvala hvala hvala.
p.s. ima ovde neko uputstvo gde se spominje pyton skripta,ali to je sad reseno.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Narode imam problem,
dobio sam od kineza .cer i .key fajlove, sve to lijepo unesem, odradim aplikacije, uspjesno dobijem signed verzije i dolazi kritican momenat. Ni jedna aplikacija nece da se instalira u telefon??? Aplikaciju ubacijem preko Ovi Suite-a, zapocne instalacija na telefonu, prodje kontrolu sertifikata, upozori me da ako instaliram to mogu imati ostecenje na telefonu, zatim da mi da izaberem da li zelim da instaliram na telefon ili karticu i kada treba da zapocne onaj konkretan proces instalacije on tu prvo stoji par sekundi i onda mi izbaci upozorenje: "Required application access not guarantied" i nema nista od instalacije :disgust: Tako sa nekoliko aplikacija, ima li iko ideju o cemu se radi? :(

E da, u pitanju je Nokia N95 8GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Evil_Zo,a koju aplikaciju pokusavas da instaliras?
Za neke aplikacije nije dovoljan ovaj dev. sert.,a s obzirom da koristis telefon ciji sw moze lako da se hackuje,potpisi ti lepo HelloOX,pokreni ga da odradi hack,i vise neces imati pro sa instalacijom bilo koje aplikacije. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Probao sam da instaliram X-Plore i LCG Photobook. Oni mi i nisu toliko potrebni, vise sam ih koristio kao probu, meni je u stvari cilj da uradim sertifikat za Garmin Mobile XT 6.0, a ne bih da rizikujem da zapocnem instalaciju pa da mi izbrise staru 5.5 verziju koja i dalje dobro radi...

Sta je HelloOX i sta radi taj hack? :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Evil_Zo,sta je HelloOX?
To je "aplikacija" koja ti posle potpisivanja iste svojim sert.,omogucava hack sw telefona,a hackovanje sw ti omogucava izmedju ostalog instaliranje bilo koje aplikacije(potpisane i nepotpisane),i otvara mogucnost brisanja i pisanja fileova po sistemskoj memo telefona.
Vise o tome klik.

Kako doci do HelloOX-a? klik
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Evil_Zo, i ja sam imao slican problem na n79 pa su mi ovde dobri ljudi potpisali helloox,uradio sam hak i sad sve ide kao podmazano i telefon radi naj normalnije.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Fox, deksicom, puuuuno hvala na savjetima, ovo stvarno radi! :)

Odmah sam uspjesno potpisao HelloOX i instalirao sam ga, a zatim i aktivirao tj. "hakovao" telefon i jednu nepotpisanu aplikaciju sam odmah uspjesno instalirao, jej! :)

E sad, samo mi kazite jos jednu stvarcicu, nije mi bas najjasnije upustvo za koriscenje HeloOX-a:
kada instaliram sve zeljene aplikacije, da li da u HeloOX-u "odhakujem" telefon i da aktiviram "hak" samo po potrebi ili da telefon cijelo vrijeme stoji "hakovan" ??

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Evil_Zo, A sto bi brisao,hak ti nista ne remeti rad sistema,ako bas hoces mozes ga i obrisati a instalirane app... ce i posle raditi.Aplikaciju HelloOX mozes i obrisati ali telefon ce i dalje biti hakovan ali ako obrises ROMPatcher+ e onda gubis hak.Ako posle nekog vremena ponovo zelis hak ponovi celu operaciju.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Hvala deksicom, provalio sam danas cackajuci. HelloOX necu da brisem, on stoji i ako mi zatreba hak, uz pomoc njega se instalira taj ROMPatcher+, cim zavrsim sve sto mi treba, samo uz pomoc HelloOX-a unhakijem tj. on izbrise ROMPatcher+. I tako mogu da ga aktiviram/deaktiviram po potrebi.

Puno hvala na savjetima i pomoci, opet sam se zaljubio u svoj telefon :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,samo polako...Kod tel. pokretanih Symb. 9.2,nije uopste potreban RomPatcher,ako samo zelis da instaliras nepotpisane aplikacije.Za sve ostalo je neophodan.
Kod 9.3 i 9.4 takodje od skoro nije potreban,ali s obzirom na mogucnosti koje RomPatcher (bilo koja verzija) donosi,slazem se da je skoro pa neophodan. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Fox hvala sto si se potrudio ali sertifikat nije ispravan.Za bilo sta sto sam brobao da instaliram potpisano ovim sert. telefon mi javlja poruku koju inace javlja kad nemas potpisanu aplikaciju tj istekao sertifikat,a ovo vazi za bar 10 aplikacija koje sam probao.
Dal je moguce da si preuzeo pogresan sert. ili da su ga oni nesto lose napravili?
Pozz
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,nisam sigurno pogresni sert. skinuo,ae probaj o5,ako ne pravicemo novi klik.

P.S. Ae o5 pogledaj da nisi slucajno pogresio pri kucanju IMEI broja. :wink:
Poslednja izmena od Fox u Čet, 16. Sep 2010. 00:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ne znam sta je u pitanju.Proverio sam imei i dobar je.Dal je moguce da su oni nesto pogresno napravili...
Najbolje bi bilo kad bi mogao da se obnovi zahtev pa da se ponovo napravi sert,al tebi je to cimanje.
Videcu ja nesto da pojurim...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,probaj o5 sa sert. kojeg mozes skinuti sa linka koji je postavljen u 4-om postu na ovoj strani. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Proradilo je nekako.Odradio sam mu hard i potpisao programe i sad se normalno instaliraju,pozz :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sale_M,znaci ipak je bilo do telefona...
A ja uspeo dva razlicita serta da napravim za isti IMEI. 8) :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Fox thx.moj nalog na onom china sajtu se čudno ponaša i već duže vreme mi ne radi certifikate...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Post od talicni »

Posto sam jutros dobio certifikat i key za moj telefon,interesuje me da li je to dovoljno da mogu sada instalirati bilo koji program ili temu bez problema?

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Sta je sa ovim site-om koji je Fox na prethodnoj stranici naveo, nikako da mi posalju registracioni mail, a registrovao sam se pre mesec dana, blah? Da li kod vas funkcionise normalno?
Imam dva pitanja: 1. Da li ste vi koristili ovaj HelloOX za hack telefona i da li ga preporucujete?

Odgovori