Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Кад се кабел сам дисконектовао прошло је неких 5 минута,али је време и даље стојало на 15 минута до завршетка.На телефону кад се рестартовао стојало је пробна верзија.Кад сам извадио кабел јер сам видео да нема шансе да иде даље јер уопште не констатује кабел телефон сам рестартовао односно хтео да угасим па упалим.Кад сам хтео да га упалим ништа.И онда сам га опет набацио на кабел и опет хтео да га упалим е ту се чуло само оно биип па после пар секунди опет биип.Ко да се конектовао па одма дисконектовао.Незнам шта да радим.

reaper225
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 12. Feb 2007. 23:09
Lokacija: Planeta Zemlja

Post od reaper225 »

Ja sam otisao na nokijin sajt i uradio ceo onaj softwer update ali meni rekose da to nije flashovanje jer sam kupio telefon skidan sa mreze pa zelim da ga flashujem jer buaguje! Molim vas pomozite! :cry:
Ako ja budem kupio telefon za vise od 300e znajte da je to smak sveta!!!!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

reaper225, ako si promenio product code prema :
viewtopic.php?p=72714&highlight=nss#72714
onda si flešovao sa "čistom" verzijom sw i nemaš sekiracije.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Meni se isto desilo sa 6680 nekada davno,a onda sam izvadio bateriju,probao da ga ukljucim da bi se potrosilo i ono malo struje,vratio bateriju i... telefon je proradio! ;)
Sto se tice tog cekanja nakon zvuka diskonektovanja,nesto ne verujem da si cekao dovoljno,ja sam imao slican slucaj pre par meseci sa N80IE,isto se cuo zvuk diskonektovanja,isto se telefon ugasio,ali sacekao sam jedno 4-5 minuta i onda je nastavilo sa preostalim flesovanjem,za par sekundi zavrsilo preostalu 1/4 procesa flesovanja i sve je posle bilo u redu,pa mislim da treba da probas sa vadjenjem baterije ali sam prilicno siguran da si trebao da cekas jos minut-dva!?
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

samo-partizan, sad već stičem utisak da si prekinuo proces pre vremena. Ta "probna verzija" je test mod u kom se završava flešovanje. Trebalo je da sačekaš još malo, verovatno bi sve prošlo kako treba.

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Ок хвала,али мени није било јасно зашто се кабел дисконектовао.Колико кошта то флешовање у радњи пошто ја немогу да га покренем поново.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Komp ti je to prijavio jer se telefon restartovao da bi se prebacio u test mod. Kada se pokrene fleš, telefon je u osnovnom profilu, zatim se prebacuje u fleš mod i tada se prvi put diskonektuje da bi instalirao BB5 loader drajvere, i drugi put za test mod da bi završio proces. Ako je sve proteklo kako treba, sledi restart i podizanje sistema.

Za fleš ne bi trebalo da ti uzmu više od 800 dinara.

Zoro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 04:22

Post od Zoro »

Ljudi ja se izvinjavam sto cu vas smarati glupim pitanjem ali skroz sam nov u ovim smartphone-ovima iako sam procitao desetine i desetine stranica foruma jos uvek neznam osnove. Na primer sta je to firmware jer to verzija Symbiana ili nesto drugo i zasto je vazno update.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Zoro po ko zna koji put, update donosi poboljsanja i ispravlja neke greske koje su bile na telefonu, a ponekad donese i neku novinu u toj verziji, fw ubacujes preko Nokia Software Update, koji skines sa www.nokia.com ..... a verzije firmware-a mozes videti na:
http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php i tu mozes videti da li postoji novi fw za tvoj telefon, mislim da ti je ovo objasnjenje za sada sasvim dovoljno, kad uradis update znaces vise,
a ako bas hoces da vise saznas o fw idi na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page i tamu ukucaj firmware i citaj.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

samo-partizan napisao:Ок хвала,али мени није било јасно зашто се кабел дисконектовао....
Uf bre kolega,sto me teras sad da te kritikujem a taman si mi postao simpatican zbog nickname-a!? :uhuh:
NIJE TI JASNO ZASTO,e pa naravno da nije jasno kad smo jedno 4-5 puta dosad,samo u ovoj temi,ponovili da se NE SME dirati kabal uopste,ali UOPSTE,sve dok ne dobijete poruku da ekranu da je flesovanje zavrseno i ne zatvorite program za flesovanje,ali evo javlja mi se vizija da neko nije hteo da odvoji pola sata da procita ovo od 8-34 strane,cak mislim da sam to napisao i u tutorialu pa je dovoljno bilo procitati samo delic strane 8 i sad ima da puknes 10-15 eura iz dzepa kojima si mogao da kupis sebi nesto lepo,izvedes devojce u grad... sad si naucio tezim putem lekciju!! ;)
Pozdrav 8)

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Шта да се ради кад непосећујем толико често форум једино ако ме нешто баш интересује.Више идем да прегледам телефоне и поредим их једним са другим.Али ово ће ми бити лекција.Све у свему хвала и на добронамерној критици и на помоћи.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

jel zna neko product code za 3250 al da je Balkan? juce sam radio update za 3250 i kad sam ga stavio na USB ponudio mi je da uradim update na ver. 4.14 a najnovja ver. je 4.40, ako bih stavio product code za Balkan onda bi sigurno uradio update na ver. 4.40.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

ciskokid
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 15:23

Post od ciskokid »

kako se pokazao ovaj novi softver 20.0.015 za N95?Jel imaju neka poboljsanja jos osim trajanja baterije?I jel ima neki bug?

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Da li mi neko moze reci koji usb driver moram da instaliram za 6120? Pokusao sa onima iz NSS-a, ali telefon ih uposte ne prepoznaje. Mozda gresim, ali cini mi se da su ti driveri kompatibilni samo sa starijim modelima, jer sa njima nisam imao problema kada sam imao E50 i 6630. :| Hvala

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

milann dovoljno je da snimis naj noviji Nokia PC Suite, koji u sebi ima integrisane USB drivere,
novu verziju mozes skinuti sa:
http://europe.nokia.com/A4144905
samo odaberi model i skines.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Skinuo sam PC Suite, ali opet tu nesto slajfuje.. :chytry: Sada mi NSS prepoznaje telefon (mada kad kliknem na write ne prijavjuje Writing data… done!), ali NSU i dalje ga ne prepoznaje. Izbacuje poruku "Unable to find phone". Pusticu ga do sutra da malo "slegne", mozda ce proraditi..

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

milann jel kad prikacis fon na PC Suite jel ga prepozna?
ako ga tu prepozna morao bi ga prepoznati i na NSU, probaj da ga prikacis na neki drugi USB port pa ponovo snimis drivere, koje bi komp trebalo da odradi sam.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

kljun, nece pa nece :uhuh:
Dakle, PC Suite ga prepoznaje, NSS ga prepoznaje a NSU nikako. Probao sam na neki drugi port i komp je instalirao lepo drajvere i opet nece. Instalirao sam i SP2 ali i dalje ista prica. Da nisam instalirao WindowsXP pre 2 dana, posumnjao bih i na to da je vreme da se menja OS, ali nije ni do toga. U svakom slucaju hvala ti, ostavicu ga do sutra da prespava :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

milann mislim da spavanje nece biti od neke pomoci, i sutra ce biti isto tako, mozda je problem sto NSU ne moze da vidi product code tvog telefona pa zato ne moze ni da ga prepozna, probaj da ga promenis preko NSS i onda pokusaj.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

drugar je flashnuo N95 8Gb na ovu novu verziju, i odusevljen je. Kaze mnogo brze i stabilnije radi, mnogo bolje fotke pravi... Hmm, nisam bas ubedjen, ali ako on kaze, a inace je stvarno expert za elektroniku, tako da moram da mu verujem na rech. Nisam jos video da li je sve zaista tako kao sto pricha.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori