nas T9

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

nas T9

Post od Nerull »

Da li postoji T9 na nasem jeziku i kako se moze naci? Mislim da sam cuo da ima neki ericcson ali nisam siguran jer je to sve rekla kazala.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

U principu, možeš sam da dodaješ reči i fraze, jedino što će ti trebati "malo" više vremena da ukucaš sve što bi ti eventualno bilo korisno. :lol:

TheDunc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 13. Maj 2004. 22:08
Lokacija: ljubljana

Post od TheDunc »

ja t9 nikad nisam ni koristio (mislim, probao sam, ali to nije to...), a cini mi se da je potpuno nepotreban... ne zato jel je na engleskom, a poruke ne engleskom ne pises cesto (a tu su i ostali jezici), nego i u 'mojem' jeziku (slovenski)... brze ide obicno pisanje poruka.... bar meni...
...don't happy, be worry...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Bilo bi bash dobro da postoji.
Nekad je koristan za kucanje duzih poruka...
Voleo bih da uchestvujem u projektu pravljenja istog. :D
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

To za miskonijev predlog je i meni palo na pamet ali stvarno nema smisla raditi tako nesto. Da mi je ono dosadno da ne znam sta cu od sebe ne znam da li bi mogao to raditi. Verovatno bi to moglo nekim principom copy paste neki online recnik ubaciti i napraviti kao za ostale jezike, sta to je obicna baza podataka. A sto se tiche kucanja to mi nikad nije predstavljalo problem cak i na mc60 i to sa obadvije ruke 8) ali eto zna nekad iznervirat kad preskoci slovo ili ga pomjeri za jedan karakter. A onu djubrad od telefona sa punom tastaturom ne podnosim :) jer moraju biti ili ogromni ili na rasklapanje ili nesto trece...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja sam ceo rečnik popunio na 3330, ali pošto bih na ostalim telefonima morao da ponovim postupak, digao sam ruke...

P.S. Na 6600 odlično radi slovenački rečnik i do sada sam samo par puta morao da ukucavam reči. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nije to to. :(
Bash bih voleo kad bi i to ugradjivali pored srpskog jezika (mada i kad mogu, na fonu srpski ne ukljuchujem :wink: ). :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja imam Engleski meni, a slovenački jezik pisanja... :D

P.S. Ne bi bilo loše da i aplikacije imaju srpski, jer je glupo prelaziti na engleski svaki put kada se udje u neku dodatu aplikaciju. :D
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Iskreno, meni je glupo koristiti "elktronse" stvari na srpskom. Naprimer na kompu, telefonu i sl. nikad ne bih stavio srpski kao glavni jezik jer nema adekvatne izraze, fraze... :(
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Em što nema adekvatne fraze, em ko će ponovo učiti nešto na teži način, ako je ono što već zna opšte prihvaćeno u svetu...
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Po statistichkim podacima vecina srba ne zna engleski, mada vecini srba ne treba mobilni, a i dosta ljudi nema para da ga priushti... (uf grozna tematika)
Neke stvari su konfuznije na srpskom nego na englekom...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne znam da li je neko od vas probao Microsoft-ov update za Srpski jezik urađen za WinXP, ja sam se slatko ismejao, užas! :mrgreen:
Uradili su bukvalni prevod većine izraza, posle par minuta smejanja (i čuđenja) sam ga slatko uninstalirao. Srećom su ostavili tu mogućnost :!: :mrgreen:

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Ma samo bi ga stavio za tipkanje poruka ni slucajno u menije. To je takav idiotizam da se ne moze opisati. A da ne govorim o nasim prevodima za office ili xp, u pocetku sam mislio da nije neki novi operativni sistem, uzas :roll:. Sve sto sam obavljao za par sekundi sad treba i do nekoliko minuta da se potrefi prava opcija. Zato se drzite engleskog. Ko je ono rekao da engleski nece postat svjetski jezik da mu ga odmah odsecem :lol: 8)

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ali, shta da se radi kad gomila ljudi kod nas ne zna engleski, i hvale Boga shto im je dao XP na srpskom (pa su napokon uspeli da nadju posao :mrgreen: ). :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Manjevise... Srpski ili ne u telefonima i racunarima...

Srpski T9 postoji, i samo treba da se navata verzija soft.-a za fon koja ga ima ubacenog, ili jednostavno nasi prodavci treba da pocnu da prodaju telefone za nase trziste... :roll:

A evo i dokaza da postoji...
http://www.t9.com/languages.html
Tu je spisak jezika za koji postoji T9... :lol: Najlogicnije zvanicni site... :P
Oni ima ju svoje timove za izradu T9-a... Treba prilicno umeca... Pogotovo za nas bogati jezik... Ja sam imao priliku da ga vidim i uzivo... :P , ali nisam imao priliku da ga bolje oprobam, da vidim jel ima bas sve reci.... Jer nas jezik je bas komplikovan zbog gomile sinonima...itd... Trebalo je prvo skupiti sve reci, izprogramirati ga da prepoznaje, i sortirati ih po tome koliko se cesto upotrebljavaju.... :wink:

Znaci, srpski T9 postoji... A verovatno cemo jos malo sacekati da vecina telefona koji kod nas dodju imaju vec ubacen... Za dodatno ubacivanje samo T9-a, nisam cuo, ali bi bilo fino da moze... :mrgreen:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Nerull
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pet, 31. Okt 2003. 22:28
Lokacija: The Void

Post od Nerull »

Pa kad instaliras softver za telefon pita te koju grupu jezika hoces da izaberes. Ja sam sebi recimo stavio glavne jezike eng, nem, ita, itd. Najblize sto sam nasao nasem jeziku je ruski ali sta ce mi to. Da bar ima hrvatski ili neki slican nas jezik.

Odgovori