Cene telefona u Madjarskoj...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Cene telefona u Madjarskoj...

Post od Zmaj »

Da li zna neko koliko se krecu cene mobilnih telefona u Madjarskoj, konkretno Budimpedsti?
Posto uskoro planiram da posetim nase severne susede, pa me zanima da su tamo mobilni skuplji ili jeftiniji nego ovde u Beogradu.
I koja je uopste procedura na carini, da li moze opusteno da se pazari mobilni u Madjarskoj i bez naknade unese u Srbiju?

Gledao sam nesto po madjarskim sajtovima, ali ne mogu nista da provalim, nista mi nije jasno.
Jel moze neko da mi preporuci neki madjarski sajt gde bih mogao da uporedim cene sa ovim nasim cenama, jesu li skuplji ili jeftnijiji nego ovde?

Pozdrav!
  • _______________
    Izmenio akki, koristi opciju izmeni, ne piši postove za redom.
Born to be wild!!!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

U Madjarskoj se telefoni uglavnom kupuju na potpisivanje ugovora,mozda ti ovaj sajt pomogne:

http://www.pannon.hu/en/private/handsets/nokia/

Cene su u forintama,a ja ne znam odnos prema nasem dinaru,pogledaj kursnu listu negde... :)

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evro je oko 250 forinti
  • __________________________________________________________________
    izmenio b_udder:: nije dozvoljeno popunjavati prostor do 100 karaktera tačkicama

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Da ovaj Pannon je izgleda neki njihov operater, i prodaje samo telefone uz broj i to prepaid i postpaid varijanta, sto me obavezuje da potpisujem ugor i slicne gluposti, sto je najjace i preko tih ugovora cene su paprene u odnosu na cene kod nas!

Nego kako se krecu cene u njihovim podavnicama, znaci samo telefon bez ikakvih ugovora i slicno.
I da li tako kupljen telefon kasnije moguce uneti u Srbiju bey carinjenja?
Born to be wild!!!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Cene su malo(5-15%) vise nego kod nas...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ali ako budeš kupio fon i stavio ga u džep (tzv. šverc-komerc), da bi ga sakrio isključivo od domaćih carinika, dok mađarski treba da ga vide (i overe da si ga izneo), sledeći put će tamo gde si pazario da ti vrate AFAu, iliti njihov PDV, u lovi ili robi, koji bi trebalo da je oko 15%. Ne znam kako je sa telefonima, ali za izvesne komade elektronike apsolutno vredi pokušati.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ma nije problem, samo stavis u dzep i to je to... Naravno, ako telefon nema nekih nalepnica kao panon,vodafone HU itd. ne moras ga ni sakriti...
iPhone + CX300

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Izgleda da na kraju ipak necu kupovati telefon kada budem posetio Budimpestu!
Telefoni su tamo zacudjujuce skuplji nego li ovde, iako Nokia ima svoju fabriku u Madjarskoj :shock:

Mozda bolje da obratim paznju na neku DV kameru ili digitalni fotoaparat, oni bi trebalo da su tamo jeftiniji nego ovde, nadam se....ili se mozda i tu varam...
Born to be wild!!!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pa pazi,Madjari su vec neko vreme u "Evropi" sto znaci da su i cene prilagodjene tome.Mozda jesu malo ublazene zbog strane sveta,ali to je tu negde.U svakom slucaju prosetaj,obidji radnje pa uporedi cene tamo sa nasim.Moguce je da je nesto jeftinije zbog vece ponude...
Ako jos ima negde neki Duty Free Shop,eto prilike,samo ne znam kako stvari stoje sa tim,jel to ukinuto.Ima po aerodromima,ali svaka zemlja ima drugacije regulative za unos elektronike u zemlju.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

ljudi tamo ali i bilo gde u svetu kada se telefon kupuje u radnji,znaci bez ugovorne obaveze,on je u original kutiji,sa 5 prospekata,svim mogucim kablovima itd,itd, jednom recju original. Pa nokia 6230i kod nas,ali naravno original sa godinu dana garancije kosta oko 250e,a dok ces ti za slicnu kintu uzeti d900,ali samo sa kablom i punjacem(a uz njega idu i bluetooth sluske i 100 stvari),ali tako ti je to kod nas :D
D500&E71

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Pazi sve to zavisi kako ko na to gleda. Ko hoce da ima telefon sa sto jednim uputstvom,deklaracijom u pozlacenom pakovanju i sve sto uz to ide i ne predstavlja mu problem "malo" skuplje da plati to je sasvim u redu, ali ima i nas onih drugih koji vise vole da za iste pare uzmu mnogo "jaci" telefon ali umotan u "tolet papir". Ma meni se to sve svodi na isto na kraju ako telefon ima sve prikljucke i kablove ne bitno mi je da li je u originalnom pakovanju ili ne.

U svakoj normalnoj zemlji pa valjda i Madjarskoj je normalna pojava da je telfon legalan i u originalnom pakovanju dok kod nas se mora specialno naglasiti da li je telefon orig. pak ili ne pa samim tim i cena zna da varira i skoro duplo!

A izgleda kad sve uzmem u obzir mnogo vise mi se isplati da kupim telefon ovde nego u Madjarskoj.
Born to be wild!!!

pboricic
Banned
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 25. Nov 2006. 11:15

Post od pboricic »

ma ljudi kupite preko Ebay telefon.
ja sam kupio potpuno nov, neotpakovan Qtek 8100 za 115€ ( zajedno sa troskovima slanja i ostalog).
ali na Nemackom ili Austrijskom-Ebay.at ili Ebay.de, manji su troskovi transporta i sl.-Ljudi ili firme su postene, nema prevaranata kao kod nas,sta kazu ili napisu , to i stoji, bez greske.
Peda

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Ok, sta mi je sve potrebno da bih mogao da narucim neki proizvod, mobilni telefona sa Austrijskog ili Nemackog Ebaya. Tipa koja kreditna kartica, i slicno. Koliko znam bar do pre par godina nije bilo moguce da se dostave stvari direkno u Srbiju kada bi se narucile preko Ebaya ili slicnih online prodavnica....
Born to be wild!!!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Jos uvek u velikoj vecini slucajeva eBay sajtovi "beze" od Sbije i slanja tamo.Za to svi znamo koji je razlog,nasa posla... :roll:
eBay nek koriste samo oni koji mogu naruciti telefon koji ce 100% biti dostavljen na adresu.
Zmaju, ako imas nekog ko moze to da ti odradi,mnogo bolje i jeftinije ces proci.Mada,ako se neko na eBayu ipak odluci da posalje u Srbiju,trebace ti nekoliko stvari: kreditna kartica je najcesca,Visa ili Master su najmasovnije (e ali ovde mora i da bude banka ,od koje je kartica izdata, "kompatibilna").Drugi nacin je preko bankovnog racuna koji je mozda i najbolji nacin slanja novca,posaljes na racun prodavca telefona (i ovde veliku ulogu igraju banke,neke nemaju sklopljene finansijske ugovore,pa se ne priznaju medjusobno i nece da odobre slanje,a one koje to rade,mogu i da te oderu za uslugu).
Treci nacin je tzv. COD ili Cash on Delivery,koji je malo redji nacin i predstavlja placanje po prijemu posiljke.Retko ko stvarno to radi...
Ima jos par nacina,ali o tome mozda neki drugi put...

Sad da rezimiram,moguce je ovako kupovati cak i za nas,ali treba se dobro informisati,najbolje pitati odma' prodavce telefona sa sajtova i oni ce ti reci DA ili NE... ;)

Odgovori