GPS navigacija

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

jerkann, bas tako. Sve drugo radi dobro, a rutiranje kao za avion, a ne auto-pravolinijski! Gde gresim?

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

@n82, tools-settings-routing-calculate routes for- e tu odaberi car/motorcycle
i meni se desavalo to isto kad instaliram noviju verziju. Ne znam zasto ali ponekad posle instalacije progama (tools-settings-routing) route preference u stavi u off road umesto u faster time. Vidi mozda je to ako nije ono prvo.

ajde da dodam kad sam se vec raspisao (ove stvari verovatno vec imaju na ranijim stranama ali da ljudi ne traze).

1.Trosenje baterije!!! tools-settings-system-launch background service, odaberi disabled. Po difoltu je tako i namesteno ali u stvari je opcija upaljena. Znaci upalite opciju,restartujte program po ponovo ugasite opciju, e sad je tek stvarno ugasena i ne morate da brisete ona dva fajla iz ranijih saveta za trosenje baterije. Ova opcija, inace sluzi da kad vam neko sms-om posalje svoju poziciju fon odmah prepozna da je za garmin i pita da li da upali program. Sa ugasenom opcijom fon je nece prepoznati vec ce je otvoriti kao tekstualnu poruku.

Ovo su sad predlozi
2.tools-settings-routing-avoidance setup-unmark u-turns. ovim ce vasa navigacija uzeti u obzir i polukruzna okretanja. ako je zabranjeno u toj raskrsnici vi produzite dalje.

3.tools-settings-map-orientation-track up, umesto 3d. Licno, mislim da je ovako dosta preglednije. Posto su na garminu skoro sve ulice ise sirine a nije prikazan ni reljef ni 3d zgrade
Poslednja izmena od milkobgd u Ned, 28. Jun 2009. 20:57, izmenjeno 1 put ukupno.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

milkobgd, E, jbg. Pre sam zapoceo reinstalaciju(100tu valjda) garmina, a potom procitao tvoj savet. Hvala!


Radi! Hvala na savetima. Pozdrav.

Milan_sabac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2009. 22:44

Post od Milan_sabac »

El moze pomoc oko ubacivanja navigacije u LG KC910 ima fabricki sistem pa mi to problem Unapred hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Milan_sabac, kao sto sam ti vec napisao - moras koristiti Java aplikaciju kao sto je trekbuddy (viewtopic.php?t=10916)

Ako ti gprs troskovi nisu problem pogledaj i Google Maps mobile: http://www.google.com/mobile/default/maps.html
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Milan_sabac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 30. Jun 2009. 22:44

Post od Milan_sabac »

ok nego link za dowload sto je postavljan tamo i sto si ti posavio ili je istekao ili nesto drugo ali ne moze da se skine

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Milan_sabac, S obzirom da je postavljen pre dve godine naravno da je istekao (verovatno je se pojavila i novija verzija) ali nemoj da te to spreci da odes na Google i da otkucas "trekbuddy download" u search polju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

....kad ce izaci garmin 5.00.60 .... je zna mozda neko otprilike...nadam se da ce uskoro.................
Forever !!!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

kocapro, sta ce ti nova verzija zivota ti. U zadnjih nekoliko verzija promene su minimalne, tako da ni nova nece nista doneti bolje.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Видех на једном сајту да је изашао Гармин 5.00.60 :wink:
Нисам скроз сигурнан тако да проверите ово...
Слобода или смрт

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

bestboy, na zvanicnom sajtu ga jos nema.
Evo ovde mozete da nadjete sve verzije:

https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... &pID=11413

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

bestboy, jerkann, nije izasla jos uvek a kada izadje link ce biti http://www8.garmin.com/software/GarminM ... _50060.exe posto su vec 5 verzija za redom menjali samo 50050-50060 na linku....

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Кажем да нисам сигуран,скинуо бих да пробам али користим проклети диал уп па нема ништа од тога.До проверене информације 5.00.50 ради сасвим добро. :)
Слобода или смрт

miodrag75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2006. 10:11

Post od miodrag75 »

Ako moze neko da mi pomogne u vezi GPS modula.Imam Samsung S7350 ima modul ali nema mape sta bih ja mogao da instaliram na Samsungovom fabrickom software-u

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrag75, dzabe ti taj modul. Nazalost tesko mozes da ga iskoristis
tomas.hokenberi, je u nekom od predhodnih postova pisao o o tom programu. Zove se trek budy, ali i nije bas za navigaciju, vise je za pregled mapa.

jocozr93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 09. Apr 2009. 02:22
Lokacija: Zrenjanin

Post od jocozr93 »

Ovih dana (od kad imam N95 8GB) stvarno imam los prijem podataka sa satelita, lose radi GPS ?
Kada udjem u alatke>povezivanje>GPS podaci uvek mi pise Veza nije uspostavljena ili čeka se GPS.
U čemu može biti problem ?
hvala

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

jocozr93, колико времена чекаш да ухватиш сателите?
Прво то да видимо,па шта даље...
Nokia 6220 Classic

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Godzilla, jocozr93, i mom burazu isto tako na n95 nece da uhvati satelit pa nece... moja n82 uhvati satelit za 10 sec a njegov nece i po 30 min... a najverovatnije je to do softwera posto je njegov fon star oko 1.5 god a nikada nije updatovo sw.... sada vam ne mogu reci koji je sw posto je buraz u slo ali cu vam uskoro reci :D

jocozr93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 09. Apr 2009. 02:22
Lokacija: Zrenjanin

Post od jocozr93 »

Godzilla, ako misliš na ono kad idem status satelita čini mi se da nekad pronađe 2 a nekad i 4 satelita, ali sa lošim signalom
Do pre neki dan trebalo mu je i 5min. ili ih nikako nije ni našao, a evo danas sredinom dana mu je trebalo oko 30 sek. i sve je bilo OK.
Sada pokušavam opet, i evo neće ima 5min.
Cooomi sve je moguće .
Telefon je proizveden krajem 2008.
Ne znam može li se ovo povezati sa vremenskim uslovima ?
Danas kada se vreme prolepšalo ih je relativno brzo uhvatio, mada evo i sad je pretežno vedro i opet neće
:unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne znam sto se toliko njakate oko tog GPS-a i koliko mu treba da uhvati satelite. Na E61 i externom GPS-u je trebalo izmedju 3-8 min (TomTom), a ovom HP-u treba 5-10 min (IGO8). Elem iPhonche hvata za tipa 30-120 sec.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zaključana tema