Pitanje u vezi originalnosti telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
LaKosta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 12:46

Pitanje u vezi originalnosti telefona

Post od LaKosta »

Vidim da se mnogo pise na forumu o originalnim i tzv remarkiranim telefonima pa me zanima da li bih nesto potigao(u pogledu garantovanog originalnog telefona) ako bih isti narucio preko ebay-a iz britanije???

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da, dobio originalni telefon, a platio bi ga mnogo, mnogo vise nego sto zaista vredi originalan fon :lol:

LaKosta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 12:46

Post od LaKosta »

Mislim da nije tako.Posaljem ga na rodjaka iz engleske,on ga prepakuje i napise da je gift i eto meni telefona bez carine.

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Pa onda izvedi tako, ali i tamo ce da platis skuplje nego ovde u prodavnici...

A mozda dobijes i zakljucan telefon na neku njihovu mrezu... :roll:

Pa vidi sta ti se isplati... :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

OK nisam znao da ces ici preko rodjaka
zasto njemu nekazes da on ode u radnju (u engleskoj nema neorehinalnih proizvoda) kupiti fon bez pretplate i posalje, a ti mu posaljes pare, jeftinije prodjes 8)

LaKosta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 12:46

Post od LaKosta »

Pa da si odvojio 2 sekunde svoga dragocenog vremena da procitas neki od okolnih topica video bi da lepo ljudi(strucni) kazu da se delovi proizvode u kini i onda se dovlace kod nas u kamionima.Kasnije ih serviseri spajaju i eto tebi neoriginalnog telefona.Jel to odgovara na tvoje pitanje?!

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Sve proizvodne linije su iste...Ne postoji neoriginalni telefon, mozda postoji pakovan, ali neoriginalan ne postoji...

Po najmanje moze da utice na kvalitet telefona to sto pise odakle je...Svi su isti...

Ako pise Made by Nokia, odakle je onda???
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

sky master
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 00:49
Lokacija: cobba

Post od sky master »

@DJ Boris
Sta je po tebi pakovan tel?

Made by Nokia su uglavnom tel marnuti sa trake mada ne mora da znaci
by ME,MY SELF and I

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Koliko mi se cini da sam ja tebi postavio pitanje da ti ljudima objasnis taj pojam...
Pa sad izvoli...
Made by Nokia su uglavnom tel marnuti sa trake mada ne mora da znaci
Ha ha ha ha ha ha :lol: :lol:
A nista smesnije nisam cuo... Da je Made by Nokia marnuti sa trake...
Pa kad ih marnu, onda posebne nalepnice stampaju gde moraju da navedu da je made by Nokia...??? Ni u kom slucaju ne smeju da napisu ni jednu zemlju, a??? Ajde lupaj jos malo, zanimljivo mi da te slusam...
Poslednja izmena od DJ_Boris u Ned, 01. Avg 2004. 12:19, izmenjeno 1 put ukupno.
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

LaKosta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 12:46

Post od LaKosta »

Dobro pakovani.Mozda se nisam dobro izrazio.Nego sky kako objasnjavas recimo da jedan isti model telefona ima drasticno razlicito vreme trajanja baterije na dva primerka.Recimo znam dva drugara koji imaju 6610.Jednom baterija traje 6 dana,dok drugi jedva moze da izvuce 3.Nekvalitet baterije?Nemoguce da je samo to vec su u pitanju i nekvalitetne komponente i lose dekodiran tel koji jednostavno crpe bateriju.

sky master
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 00:49
Lokacija: cobba

Post od sky master »

E slusaj ovako,da ti malo pojasnim:

1)To sto baterija na nekom tel traje krace a na istom takvom modelu duze iako su oba tretirana isto je problem najcesce u bateriji koja nije original,jer danasnji prodavaci mob.tel kada dobiju nov tel sa originalnom baterijom jednostavno je zamene,a znas i sam da danas imas odlicnih kopija baterija,tako da se tebi cini da je ona original(narocito kod Nokia,mogu da ti pokazem 2 bat za 7210 koje su apsolutno iste,spolja ali je jedna original i kosta 35 eura a druga kosta 10 eura)

2)Drugi razlog moze biti,nemoj generalno da shvatis,do softvera koji tel koristi(naravno nije ovo nikakav zakon i nije za sve tel)
recimo na T610 na ver R1B baterija jedva da moze 2 dana, a kad sam isfleshao tel na R6C baterija i dan danas,nakon skoro 10 meseci koriscenja drzi 5-6 dana.

3) Losije komponente takodje mogu biti uzrok brzeg kvara ali ne i potrosnje baterije

4)Telefon nikako ne moze biti lose dekodiran, neznam odakle ti to?
by ME,MY SELF and I

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

sky master napisao:Decko rekao sam uglavnom,ne i da je to aksiom.
Vidim da volis da se igras aksioma, pogotovo kad trebas da pokazes svoje znanje... Tako se najbolje kamuflira, ono sto ne znas....
Zasto lepo ne kazes da ne znas... Nego, mozda je ovo, a mozda i nije...
To nije nikakva odgovor, prema tome moze se direktno zakljuciti da nisi znao...

2. Nisam ja tebi nikakav decko, i nemoj da vredjas...

A i nisam rekao da je neko lose lemio unutra... To si verovatno usnio negde... Pri spustanju cipova na plocu se koristi duvalica, i ti to verovatno znas... I pakovanih telefona ima svakakvih, zato nemoj da trcis kao zdrebe pred rudu i pricas ono sto nisi ocima video... Pricao sam o tome da se uglavnom pojanu tragovi fluksa, koji ne smeju da se vide uopste ako je telefon napakovala masina... A nisi ni svestan toga, sta sam sve video... Dolazili su novi telefoni...Potpuno nov, radi, sve full pakovanje...
A otvoris ga unutra, tragovi vode, krpljena stampa, razvlacene zice po telefonu... 8O

A sto se tice Nokija i Nokia...Ti bas trazis svaku sitnicu da bi nekog prozivao...Upozoravam te an ponasanje... Nemoj me terati da moram da brisem tvoje postove... Nije meni problem sto ti mene prozivas, mene to i ne dokacinje, nego prozivas i spustas ljude koji manje znaju od tebe...
Za pocetak pokusaj nesto da im objasnish, a ne samo da se sprdas sa njihovim postovima... Bilo je ovde raznih pitanja, i nikog nisam spustao i prozivoa, objasnio sam mu koliko god mogu prostije da bi shvatio...

Sto se tice cena baterije, opet lupas gluposti, kopije koje izgledaju originalno ne kostaju vise od 2 eura, a ne znam kakvih 10 ti pominjes...

Ako neko kaze da je telefon lose dekodiran, nemoj da ga odmah napadas odakle mu to... Lepo pokusaj da objasnish... :wink:

A zaboravih da ti objasnim...

Ako pise da je made by Nokia...Znaci da su telefoni pakovani, dovrsavani, sklapani, kako god hoces...na brodu, na putu od Kine do Evrope...

Tamo su ih pakovale Nokijine masine, i identicni su telefoni sa onima iz bilo kog dela sveta...
Moze da bise Made on Mars, i telefon ce biti isti...Nije bitno gde sstoji masina za pravljanje telefona...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

I "malo" vise para da kupis dobar alat i opremu, ako planiras sam da sljakas. :?
Nego, vidim da ste zavrsili DJ-Sky-Boris-Master raspravu, (ne znam zasto se prepucavate uopste, ali hajde). Zanima me nesto, znao sam jednog Borisa koji se bavio mobicima odavno, jos od samog pojavljivanja istih, pa rekoh, da nisi ti taj Boris? Dugo se sa njim nisam cuo, a '99. sam preko njega (ili tebe? :D ) uzeo Nokiu 8110i... Pa, kako stoje stvari? Ti li si, ili si nisi li ti? :D :D :D

fića
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 10:14
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od fića »

U svakom slučaju telefoni su svi OK :!:

LaKosta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 12:46

Post od LaKosta »

DJ_Boris napisao:A i nisam rekao da je neko lose lemio unutra... To si verovatno usnio negde... Pri spustanju cipova na plocu se koristi duvalica, i ti to verovatno znas... I pakovanih telefona ima svakakvih, zato nemoj da trcis kao zdrebe pred rudu i pricas ono sto nisi ocima video... Pricao sam o tome da se uglavnom pojanu tragovi fluksa, koji ne smeju da se vide uopste ako je telefon napakovala masina... A nisi ni svestan toga, sta sam sve video... Dolazili su novi telefoni...Potpuno nov, radi, sve full pakovanje...
A otvoris ga unutra, tragovi vode, krpljena stampa, razvlacene zice po telefonu...
Na ovo se u stvari i odnosilo moje prvo pitanje.Znaci hocu fabricki sklapan telefon sa originalnom baterijom ali to ocigledno ne moze da se nadje u Srbiji.Zato sam i pitao da li da ga narucim iz GB.

fića
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2004. 10:14
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od fića »

Nemoj nikako :!: :!:

sky master
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 00:49
Lokacija: cobba

Post od sky master »

Pa ako imas nekog tamo da ga uzme za male pare,uzmi,sto da ne!
by ME,MY SELF and I

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Dragi forumasi,mislim da ovo nije stranica za svadju,a???
Nego,ja bih hteo da odgovorim coveku koji je i postavio temu...dakle,la kosta.
Ako mislis da kupujes telefon preko eBay-a,najbolje je da ti to odradi rodjak kojeg si spomenuo(iz engleske jel?).
Posto sam ja imao isti slucaj,samo ja sam sam sve odradio,objasnicu ukratko na sta da obratis paznju.
Ebay sajt je u stvari aukcija gde za odredjeni proizvod nudis cenu za koju si spreman da platis.Ako osvojis artikal,dogovaras se sa vlasnikom oko placanja i preuzimanja.Gledaj da vlasnik bude sto komunikativniji i da ti da tacne informacije o telefonu.To uradi i pre nego osvojis proizvod za koji aukciras.
Ja sam pazario N6600 sa australijskog ebaya za 210 EUR(da,dobro ste procitali),naravno,u AU dolarima!
Moze se sigurno i u Engleskoj naci fon za male pare.Izbegavaj recimo telefone koje salju van granica Engleske jer ces platiti troskove transporta koji znaju biti dosta visoki.
Postarina koju placas za slanje telefona je neznatna i simbolicna je u svakoj zapadnoj zemlji,tako da ako fon vredi 100 funti,postarina ce biti +5 ili slicno...
Najvaznije ti je da u paketu dobijes sve sto se i nudi!!!
:mrgreen: :mrgreen:

Odgovori